Jump to content

Κινητο 120 ευρω


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ

Ψαχνω για αγορα κινητου με 120ευρω

Με ενδιαφερει παρα πολυ ο επεξεργαστης και η ραμ,η καμερα δεν ενδιαφερει τοσο πολυ

Εχω στο νου μου το lenovo k3 note αλλα εχω διαβασει οτι μετα απο λιγο καιρο εχει προβλημα με υπερθερμανση και στην αφη,ισχυει κατι τετοιο??

 

Καμια αλλη προταση?

 

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi4c

 

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-letv-s13gb-32gb

 

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi42gb-16gb-4g

 

Ξερει κανεις τιποτα για αυτα τα 3 ??Γιατι οπως ειδα τα xiaomi ειναι δυνατο χαρτι στην κινεζικη αγορα

Edited by Freegamer
Link to comment
Share on other sites

στα 4G κινητά που παραθέτεις πάνω δεν συμπεριλαμβάνεται η μπάντα 800 στο 4G/LTE πράγμα που σημαίνει πως δεν θα βλέπεις τις 800ρες κεραίες της Wind και θα έχεις θεματάκι μιας κ η Wind τις χρησιμοποιεί κατα κόρων. Προσοχή γιατί μετά θα παραπονιέσαι που δεν πιάνεις 4G στην Wind (εαν είσαι συνδρομητής)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

στα 4G κινητά που παραθέτεις πάνω δεν συμπεριλαμβάνεται η μπάντα 800 στο 4G/LTE πράγμα που σημαίνει πως δεν θα βλέπεις τις 800ρες κεραίες της Wind και θα έχεις θεματάκι μιας κ η Wind τις χρησιμοποιεί κατα κόρων. Προσοχή γιατί μετά θα παραπονιέσαι που δεν πιάνεις 4G στην Wind (εαν είσαι συνδρομητής)

 

ευτυχως δεν εχω wind και δεν νομιζω να βαλω και ποτε,vodafone και cosmote μεχρι τωρα δεν εχω παραπονο (περα οτι το εχω καρτοκινητο)αυτα τα υποστηριζει χωρις προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά καλό θα ειναι να διαλέξεις ένα κινητό που να υποστηρίζει την 800ρα για 4G/LTE.

Δεν σου εγγυάται κανείς οτι δεν θα βρεθείς σε μέρος που και οι άλλες 2 δεν θα έχουν 800ρες κεραίες για μεγαλύτερη κάλυψη. Κρίμα θα ειναι να έχεις τρύπες επειδή απόκλεισες την μπάντα αυτή κατα την αγορά κινητού.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα "επιβιωσει" κ με το 3g αν έχει την τύχη κ πέσει σε καμία από αυτές τις τρύπες που λες... :lol: :lol:

Ακόμα κ κάτοχοι της wind δεν παράπονιοται έντονα για τη έλλειψη σήματος 4G από το δικτυο τους (που κατά κανόνα, σήμα δεν εχει :devil:), με την έλλειψη της 800_ρας συχνότητας.

Απ τα κινητά που αναφέρθηκαν, τα xiaomi λόγω έλλειψης sd card κ μόνο 16gb αποθηκευτικό χώρου, είναι στενάχωρα... :worry:

Το letv καλό vfm, αλλά χωρίς υποστήριξη... :cry:

Ας έβλεπε το xiaomi redmi note 2 ή κανένα xiaomi Redmi 3 ή 3s, αν τον παίρνει, λόγω τιμής!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τα μαγαζια που εχει σαν προτασεις στις τιμες στο kimovil

Allienexpress

Fastcardtech

gearbest

banggood

geekbying

κλπ

Ποια θεωρουνται "αξιοπιστα" (το ξερω οτι υπαρχει αλλο thread αλλα ειναι πολυ γενικο και δεν τα εχει καπου "συγκεντρωμενα"

γιατι βλεπω ρεε παιδια οτι οι τιμες απο το ενα σιτε στο αλλο μπορει να διαφερουν εως και 50+ ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα στο fastcardtech το βρίσκεις φθηνότερα από όλα...

Αν σου βασταει, ρίξε παραγγελία από κει... :cry: :worry: :dash:

 

Από Gearbest, banggood έχω άριστες εμπειρίες, καθώς κ από Vickmall.

Από όπου κ να πάρεις, είναι καλη περίοδος για αγορες, θα σου ρθει γρήγορα το πακέτο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειμαι σε πολυ μεγαλο διλλημα μεταξυ redmi note 2 και του L1 x6oo και για να πω την αληθεια το μονο που με κραταει λιγο για να μην διαλεξω το 2 στα σιγουρα ειναι η ελειψη υποστηριξης οπως ειπες....δεν ξερω για καποιο λογο εχω πιστεψει στην letv γιατι cpu και αυτα πανω κατω ιδια αλλα και το 1 gb παραπανω ραμ εχει και καποια features παραπανω (η μνημη 32gb θα μου φτασει )και ειναι και 10-15 ευρω πιο φθηνο
Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 2 είναι πολύ καλή συσκευή, δοκιμασμένη, απροβληματιστη, με τεράστια υποστήριξη, αλαγκαριστο, GPS που φυσάει & η κάμερα του βγήκε πολύ καλή για midrange συσκευή!!
Link to comment
Share on other sites

geekbuying αξιοπιστο site? γιατι δεν βλεπω κανα σιτε απο αυτα που μου ειπες για το note 2 (πηγα και vickmall και ηταν ακριβο)

 

ναι αξιοπιστο ειναι

Link to comment
Share on other sites

τσιμπαει λιγο στην τιμη (απο αυτην που ειχα δωσει ως τοπ (120 ευρω)) ενα φιλος μου προτεινε και το mi 4c ως λυση και πιο κοντα στα λεφτα μου αλλα το μονο που με κραταει πισω ειναι η ελειψη υποδοχης για SD Card Edited by Freegamer
Link to comment
Share on other sites

τσιμπαει λιγο στην τιμη (απο αυτην που ειχα δωσει ως τοπ (120 ευρω)) ενα φιλος μου προτεινε και το mi 4c ως λυση και πιο κοντα στα λεφτα μου αλλα το μονο που με κραταει πισω ειναι η ελειψη υποδοχης για SD Card

Δες και το ΖΤΕ blade A2.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...