Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια θα το δοκιμασω

 

Παιδιά μιά απορία.Ξεκλειδωσα και έβαλα με κόπο recovery και φλασαρισα την τελευταία stable eu σβήνοντας cashe Kai system.Μπουταρω και οι εφαρμογές στή θέση τους.Πως γίνεται αφού έκανα καθαρή εγκατάσταση;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μιά απορία.Ξεκλειδωσα και έβαλα με κόπο recovery και φλασαρισα την τελευταία stable eu σβήνοντας cashe Kai system.Μπουταρω και οι εφαρμογές στή θέση τους.Πως γίνεται αφού έκανα καθαρή εγκατάσταση;

Δεν σβήνεις το system. Το data σβήνεις. Το system έχει το λειτουργικό, και σβήνεται αυτόματα όταν περνάς νέο. Το data περιέχει τις εφαρμογές και ρυθμίσεις σου, δηλαδή τα δεδομένα του χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα προχθές για την κουμπάρα μου και ανησυχώ για αυτά που διαβάζω σχετικά με την μπαταρία. Έχω πάρει στην κόρη μου 15 μέρες πριν το ΝΟΤΕ 3 και είναι άψογο.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα προχθές για την κουμπάρα μου και ανησυχώ για αυτά που διαβάζω σχετικά με την μπαταρία. Έχω πάρει στην κόρη μου 15 μέρες πριν το ΝΟΤΕ 3 και είναι άψογο.

 

4.100 μπαταρία, το τηλέφωνο είναι μια χαρά με την μπαταρία του.... Τώρα αν το σκίζεις στην χρήση είναι λογικό να μη σου φτάνουν ούτε τα 10.000. Εδώ έχω ακούσει παράπονα και για το oukitel k10000 και έχω πάθει εγκεφαλικό με αυτά που ακούω. Εγώ έχω το Mi Max με 4.850 και με βγάζει άνετα μέχρι και τρεις μέρες αν δεν το σκίζω στο ίντερνετ, όπως επίσης με έβγαλε και μια μέρα γιατί ήμουν μονίμως στο δίκτυο και με την οθόνη ανοιχτή. Οπότε όπως καταλαβαίνεις ανάλογα την χρήση θα σε πάει και η μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

4.100 μπαταρία, το τηλέφωνο είναι μια χαρά με την μπαταρία του.... Τώρα αν το σκίζεις στην χρήση είναι λογικό να μη σου φτάνουν ούτε τα 10.000. Εδώ έχω ακούσει παράπονα και για το oukitel k10000 και έχω πάθει εγκεφαλικό με αυτά που ακούω. Εγώ έχω το Mi Max με 4.850 και με βγάζει άνετα μέχρι και τρεις μέρες αν δεν το σκίζω στο ίντερνετ, όπως επίσης με έβγαλε και μια μέρα γιατί ήμουν μονίμως στο δίκτυο και με την οθόνη ανοιχτή. Οπότε όπως καταλαβαίνεις ανάλογα την χρήση θα σε πάει και η μπαταρία.

Συμφωνώ προφανώς με τα παραπάνω!;) Απλά αγχώθηκα λίγο μη τυχόν και υπάρχει κάποιο θέμα αν κρίνω από αυτά που διάβασα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ προφανώς με τα παραπάνω!;) Απλά αγχώθηκα λίγο μη τυχόν και υπάρχει κάποιο θέμα αν κρίνω από αυτά που διάβασα.

 

Κανένα θέμα δεν υπάρχει.Αν διαβάσεις το θέμα,κανείς δεν έχει τέτοια παράπονα από την μπαταρία.

Εκτός βέβαια,από το να είναι ελαττωματικό.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Είμαι με την Ελληνικη XTRV 8.1.10 stable. Πως μπορώ να ρουτάρω το κινητο? Θα πρεπει να φλασάρω super su? Και αν ναι απο που το βρισκω? υπάρχει άλλος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε με την τελευταια αναβάθμιση; Την τσίμπησε κανεις; περιμένω πώς και πώς να έρθει
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχθες που μπηκα στον κοπο να το κοιταξω (γιατι δεν με πολυαφορα η μπαταρια...) ειχα χρηση 13 ωρες το κινητο με wifi αρκετο κλπ και ηταν στο 56% ακομη η μπαταρια οταν το εκλεισα ξημερωματα να πεσω για υπνο. Μια χαρα ειναι. Ειχα Galaxy S5 neo και οταν το ανοιγα μετα την φορτιση, μεχρι να διαβασει την καρτα μνημης μονο εφτανε απο το 100 στο 80 μεσα σε ενα 20λεπτο...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ προφανώς με τα παραπάνω!;) Απλά αγχώθηκα λίγο μη τυχόν και υπάρχει κάποιο θέμα αν κρίνω από αυτά που διάβασα.

 

Ότι είπε ο Χρυσοστόμος..... Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις εκτός αν έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο Χρυσοστόμος..... Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις εκτός αν έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο.

 

Κανένα θέμα δεν υπάρχει.Αν διαβάσεις το θέμα,κανείς δεν έχει τέτοια παράπονα από την μπαταρία.

Εκτός βέβαια,από το να είναι ελαττωματικό.

 

Ωραία χαίρομαι πολύ παιδιά. Το σκέφτομαι σοβαρά και για την γυναίκα μου επίσης. Μέχρι τώρα έχω παραγγείλει 4 ΧΙΑΟΜΙ για φίλους και είναι όλοι πολύ ευχαριστημένοι! Προς αποφυγή παρεξήγησης δεν πουλώ, εξυπηρέτηση κάνω χωρίς κάποιο κέρδος φυσικά.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα προχθές για την κουμπάρα μου και ανησυχώ για αυτά που διαβάζω σχετικά με την μπαταρία. Έχω πάρει στην κόρη μου 15 μέρες πριν το ΝΟΤΕ 3 και είναι άψογο.

 

Απο οτι βγαζεις στο note 3 pro υπολογισε ενα 10-15% κατω. Δηλαδη εχει πολυ καλη μπαταρια και το note 4 αλλα οχι οσο του note 3. Οποτε μονο αν σε βγαζει οριακα το 3 δεν θα σου φτανει το 4. Αναλογως λοιπον τις απαιτησεις σου διαλεγεις.

 

Για μενα μεγαλυτερο deal breaker θα ηταν η 800αρα μπαντα παρα η μπαταρια. Σε ολα τα υπολοιπα ειναι ανωτερο το 4 ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε με την τελευταια αναβάθμιση; Την τσίμπησε κανεις; περιμένω πώς και πώς να έρθει

 

δεν έσκασε μύτη ακόμα.

Από τις 20 είπαν,όχι στις 20 Φλεβάρη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα λαθος;απο τις 20 φλεβαρη και μετα,οτι να ναι καταλαβαινω φαίνεται,παντως η μπαταρια του μιας και το αναφερουν πολλα παιδι α εδω μεσα ειναι μια χαρα,2 μερες με χαλαρη χρηση,ιντερνετ μεσω WIFI,μεσω δεδομενων κινητης τηλεφωνιαςκαι παιχνιδια μια χαρα πάει!!!
Link to comment
Share on other sites

* ** ** * For your information, MIUI 8.2 Stable ROM is now releasing to public progressively on 20th February 2017! "Progressively" means that you might not get the update immediately on that day, but within one or two week after that day.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βγαζεις στο note 3 pro υπολογισε ενα 10-15% κατω. Δηλαδη εχει πολυ καλη μπαταρια και το note 4 αλλα οχι οσο του note 3. Οποτε μονο αν σε βγαζει οριακα το 3 δεν θα σου φτανει το 4. Αναλογως λοιπον τις απαιτησεις σου διαλεγεις.

 

Για μενα μεγαλυτερο deal breaker θα ηταν η 800αρα μπαντα παρα η μπαταρια. Σε ολα τα υπολοιπα ειναι ανωτερο το 4 ;)

 

Ναι το ξέρω ότι έχει λίγο λιγότερη αυτονομία από το 3. Με ενδιαφέρει να βγάζει με λογική χρήση άνετα μια μέρα που είμαι σίγουρος ότι θα την βγάζει.

 

Παιδιά όταν έρχεται αναβάθμιση από την ΧΙΑΟΜΙ του κάνετε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Πως βγάζουμε φωτογραφία την οθόνη;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι έχει λίγο λιγότερη αυτονομία από το 3. Με ενδιαφέρει να βγάζει με λογική χρήση άνετα μια μέρα που είμαι σίγουρος ότι θα την βγάζει.

 

Παιδιά όταν έρχεται αναβάθμιση από την ΧΙΑΟΜΙ του κάνετε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Πως βγάζουμε φωτογραφία την οθόνη;

 

Όχι βέβαια, δεν χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών. Φωτογραφία την οθόνη βγάζεις αφού ενεργοποιήσεις την επιλογή με τα τρία δάχτυλα. Περνάς δλδ τα τρία δάχτυλα από την κορυφή της οθόνης προς τα Κάτω και παίρνει screen shot.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών. Φωτογραφία την οθόνη βγάζεις αφού ενεργοποιήσεις την επιλογή με τα τρία δάχτυλα. Περνάς δλδ τα τρία δάχτυλα από την κορυφή της οθόνης προς τα Κάτω και παίρνει screen shot.

Ρωτώ γιατί άλλοι λένε ότι καλό είναι να γίνεται. Στα SAMSUNG που έχω πχ.

 

Πως ενεργοποιείτε η επιλογή για 3 δάχτυλα;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις απορίες μου!;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ρωτώ γιατί άλλοι λένε ότι καλό είναι να γίνεται. Στα SAMSUNG που έχω πχ.

 

Πως ενεργοποιείτε η επιλογή για 3 δάχτυλα;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις στις απορίες μου!;)

 

Εδώ δεν χρειάζεται καμία επαναφορά...

Πήγαινε ρυθμίσεις / πρόσθετες ρυθμίσεις / στιγμιότυπο οθόνης. .. Και τίκαρε την πρώτη επιλογή για τα τρία δάκτυλα που λέει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν χρειάζεται καμία επαναφορά...

Πήγαινε ρυθμίσεις / πρόσθετες ρυθμίσεις / στιγμιότυπο οθόνης. .. Και τίκαρε την πρώτη επιλογή για τα τρία δάκτυλα που λέει.

Ευχαριστώ!

Να υποθέσω ότι είναι το ίδιο και στο ΝΟΤΕ 3.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε αυτή την διαδικασία πήγα να μπω... Ευχαριστώ αγαπητέ για την διευκρίνιση! ;)

 

λογικα ειναι σκουρο γκρι γιαυτο μοιαζει μαυρο!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης να ρωτησω αν παρω ελληνικο απο την επωνυμη αλυσιδα θεωρω οτι εχει εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας ετσι?Και να ρωτησω εχει θεμα με τις ειδοποιησεις viber fb email κλπ?ο ηχος του ηχειου ειναι δυνατος?οπως και επισης η συνομιλια ειναι καθαρη δυνατη?Και πιστευω πληρη υποστηριξη ελληνικων.Οποιος το εχει αγορασει απο εκει ας δωσει τα φωτα του.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Να υποθέσω ότι είναι το ίδιο και στο ΝΟΤΕ 3.

 

Λογικά ναι..

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

λογικα ειναι σκουρο γκρι γιαυτο μοιαζει μαυρο!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης να ρωτησω αν παρω ελληνικο απο την επωνυμη αλυσιδα θεωρω οτι εχει εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας ετσι?Και να ρωτησω εχει θεμα με τις ειδοποιησεις viber fb email κλπ?ο ηχος του ηχειου ειναι δυνατος?οπως και επισης η συνομιλια ειναι καθαρη δυνατη?Και πιστευω πληρη υποστηριξη ελληνικων.Οποιος το εχει αγορασει απο εκει ας δωσει τα φωτα του.:)

Σε όλα αυτά που ρωτάς,η απάντηση είναι ναι. εκτός από τις ειδοποιήσεις.

Δεν έχει πρόβλημα με αυτές.:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

4.100 μπαταρία, το τηλέφωνο είναι μια χαρά με την μπαταρία του.... Τώρα αν το σκίζεις στην χρήση είναι λογικό να μη σου φτάνουν ούτε τα 10.000. Εδώ έχω ακούσει παράπονα και για το oukitel k10000 και έχω πάθει εγκεφαλικό με αυτά που ακούω. Εγώ έχω το Mi Max με 4.850 και με βγάζει άνετα μέχρι και τρεις μέρες αν δεν το σκίζω στο ίντερνετ, όπως επίσης με έβγαλε και μια μέρα γιατί ήμουν μονίμως στο δίκτυο και με την οθόνη ανοιχτή. Οπότε όπως καταλαβαίνεις ανάλογα την χρήση θα σε πάει και η μπαταρία.

 

Δεν ξερω για σας αλλα η μπαταρια και η διαρκεια της ειναι θεμα χρηστη και χρησης κατα τη γνωμη μου.

Στη δικη μου περιπτωση για παραδειγμα, τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Ουτε wifi, ουτε δεδομενα ανοικτα. Και τα 2 τα χρησιμοποιω on demand και τα κλεινω ακολουθως. Δεν επιθυμω καμια μου εφαρμογη να ειναι μονιμως στο διαδικτυο, ουτε viber, ουτε facebook. Θελω να κανω κατι στο ιντερνετ, ανοιγω και το κανω και κλεινω ακολουθως. Επισης δεν ειχα, δεν εχω και δεν θα εχω κανενα παιχνιδι στο κινητο. Δεν προσπαθω για ολα τα παραπανω, απλα ετσι εχω διαμορφωσει την αλληλεπιδραση μου με το κινητο.

Το αποτελεσμα των παραπανω, χωρις να προσπαθω να αποφυγω τη χρηση του κινητου και των διαφορων εφαρμογων που εχω, ειναι να εχω 7+ μερες μπαταρια σε σταθερη βαση. Πιθανως δε να αυξηθει σημαντικα αν υπαρξουν βελτιωσεις στην rom.

Οποτε με wifi, δεδομενα και gps on demand, ομιλια κανονικα, φορτιζω 4 φορες το μηνα. Καταλαβαινετε πως ειναι πολυ περισσοτερο απο απλα ικανοποιητικα για τις δικες μου απαιτησεις...Και για οσους αναρωτηθουν, εχω την Global 8.1 - Stable (8.1.4.0) (MBFMIDI).

Link to comment
Share on other sites

@dimie71

Αυτό ακριβώς για όσους αναρωτιούνται ακόμα για την μπαταρία......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...