Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα το κινητο της γυναικας (με 8.1.2) εκανε επανεκκινήσεις και εντέλει κολλησε στο logo του fastboot.. το εσβησα το ξανανοιξα και λειτουργησε κανονικα. Να σημειωσω οτι μέχρι τωρα με την 8.1.2 πηγαινε νεράκι και γι'αυτο δεν το πειραξαμε πχ με αλλη αναβαθμιση απο τοτε..

Καμια ιδεα τι παιχτηκε;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Ενδιαφερομαι να αγορασω το redmi note 4, γνωριζετε αν ερχεται με ελληνικα στην stable rom του? Ρωταω γιατι δε θελω να εμπλακω με αλλαγες λογισμικου. Να προτιμησω το μοντελο με τον snapdragon λογο καλυτερης αυτονομιας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου ήρθε ενημέρωση στην Dev ρομ και καθώς μπήκε σε re cover μου έχει κινέζικα.. Ξέρει κανείς που πάω να αλλάξει η γλώσσα?

Σε πια εκδοση ήσουν και σε ποια πηγες;

Link to comment
Share on other sites

πλεον το redmi note 4 (snapdragon) global version

(800mhz, ευρωπαϊκος φορτιστης κτλ) και σε εκδοση 4/64

 

@diatton

ελληνικα ναι, snap ναι. πχ απο αυτη τη σελιδα-link

δες οσες εκδοσεις γραφουν "global version"

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

η καρτα sd που μπαινει ρρ παιδια διπλα απο την sim ??

 

συντομη απαντηση: ναι.

 

αναλυτικη απαντηση:

στο πλαϊ βγανει πορτακι-θεση (sim tray) για τις 2 καρτες.

στη μια θεση βαζεις micro sim και στην αλλη nano sim.

η δευτερη θεση ειναι υβριδικη, δηλαδη εκει

αμα θες αντι nano sim, βαζεις την sd card.

οποτε θες εχεις micro+nano, οποτε θες micro+sd.

 

υπαρχει κ κολπακι να εχεις 2 sim και sd ταυτοχρονα

λιωνοντας-αφαιρωντας ολο το πλαστικο της nano sim

και κολλωντας τη με την sd, αλλα με 32 ή 64gb χωρο

δε νομιζω να ειναι κατι που θα δοκιμαζαν-προτιμουσαν πολλοι.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Την ειδα και εγω αλλα περιμένω πρωτα feedback και μετα ισως κανω και εγκατάσταση..Αν δεν μου εκανε προχθες κατι random restarts το κινητο της γυναικας μου, με αποκορύφωμα να μπει μονο του σε fastboot mode, θα του αφηνα την 8.1.2 που μεχρι τωρα ηταν οκ

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

έχει προστεθεί πραγματάκια που τα έχω με την dev,εδώ και κανένα μήνα πάνω κάτω.

Μια χαρά είναι,θα έλεγα να την κάνεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει προστεθεί πραγματάκια που τα έχω με την dev,εδώ και κανένα μήνα πάνω κάτω.

Μια χαρά είναι,θα έλεγα να την κάνεις.

 

Τι πραγματάκια προστέθηκαν?

Την κατεβάζει τώρα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την 8.2.1.0 και παρατήρησα ότι πλέον δεν δονείται στο αποτύπωμα και επίσης μερικές φορές δεν με βγάζει στην αρχική οθόνη αλλά στην οθόνη κλειδώματος και πρέπει να "ξανά βάλω δάχτυλο" ή το μοτίβο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εδώ κα κάποιες μέρες βλέπω ότι τρώει κάτι σκαλοματα το κινητό κάπως να κολλάει έχω όχι ιδιαίτερα πολύ αλλά σ δίνει αυτήν τήν εντύπωση σε εφαρμογές όταν πας να ανοίξεις κ στο άνοιγμα σελίδα στο ιντερνέτ Όχι λόγου ταχύτητας ιντερνέτ. Επίσης τώρα τ πρωί π το άνοιξα βάζω ένα pin πάω να βάλω και το άλλο και δεν μπορούσα να πατήσω κανέναν αριθμό πατάω το on_off κ έκανε επανεκκίνηση

. χθές έκανα βράδυ έκανα αναβάθμιση σε 8.2.1 . Ξέρει κανείς τιποτα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει προστεθεί πραγματάκια που τα έχω με την dev,εδώ και κανένα μήνα πάνω κάτω.

Μια χαρά είναι,θα έλεγα να την κάνεις.

 

Η εκδοση αυτη ειναι στα ελληνικα που περιμενα ; Γιατι πριν ειχα την 8.0.4.0 που ειχε τα αγγλικα και μου ειχαν πει απο το μαγαζι που το πηρα οτι η επομενη αναβαθμιση θα εχει τα ελληνικα. Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση σε 8.2.1.0 αλλά από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μικροπροβλήματα, να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση αυτη ειναι στα ελληνικα που περιμενα ; Γιατι πριν ειχα την 8.0.4.0 που ειχε τα αγγλικα και μου ειχαν πει απο το μαγαζι που το πηρα οτι η επομενη αναβαθμιση θα εχει τα ελληνικα. Σωστα;

 

Ναι, έχει ελληνικά...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση σε 8.2.1.0 αλλά από ότι διαβάζω εδώ υπάρχουν μικροπροβλήματα, να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση ;

 

Ποια είναι τα μικροπροβλήματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασα την 8.2.1.0 και παρατήρησα ότι πλέον δεν δονείται στο αποτύπωμα και επίσης μερικές φορές δεν με βγάζει στην αρχική οθόνη αλλά στην οθόνη κλειδώματος και πρέπει να "ξανά βάλω δάχτυλο" ή το μοτίβο...

 

Ισχύει ότι δεν δονείται.

Εδώ και 2 μήνες στην dev,το είχαν βγάλει αυτό το χαρακτηριστικό,τώρα ήρθε και στην σταθερή.

Έχει γίνει και πιο ευαίσθητος ο αισθητήρας,με τα καλά και τα κακά του.

Περάστε την άφοβα.όσοι μένετε σε παλαιότερη έκδοση,δεν κερδίζετε κάτι,και μένετε σε μια πολύ παλιά έκδοση.

ήδη και αυτή η σταθερή είναι μήνες πίσω από την dev.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω στο battery life tests του GSMarena http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=8073#show οπως βλέπουμε το Xiaomi Redmi Note 4 ειναι σε πολύ υψηλη θεση στον πινακα. Στην πραξη ομως αυτο δεν ισχυει πχ χρονο ανοιχτης οθόνης το Note 4 πιανει περιπου 4-4,5 ωρες ενω το δικο μου κινητο το huawei mate 8 που ειναι πολυ πιο κατω στην κατάταξη του πινακα πιανει 7-7,5 ωρες ανοιχτης οθονης. Εχει να κανει με την ποιοτητα της μπαταριας, χειροτερης διαχειρησης λειτουργικο, ή το battery test του GSMarena ειναι μουφα ; Παντως το Lenovo P2 που ειναι πρωτο στον πινακα εχει περασει απο τα χερια μου, και οντως πιανει χρονο ανοιχτης οθονης 12 ωρες, δηλ ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε διαρκεια μπαταριας κινητο. Το Xiaomi παντως στο θεμα της διαρκειας μπαταριας με απογοήτευσε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω ποιο κινητό από τα 2 να προτιμήσω; Το xiaomi redmi note 4 ή το 4x? δεν με ενδιαφερει η 800αρα. Επισης το κινητο θα ειναι 4/64! Κατι άκουσα οτι το 4χ εχει καλύτερη κάμερα! Ισχύει αυτο; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω στο battery life tests του GSMarena http://www.gsmarena.com/battery-test.php3?idPhone=8073#show οπως βλέπουμε το Xiaomi Redmi Note 4 ειναι σε πολύ υψηλη θεση στον πινακα. Στην πραξη ομως αυτο δεν ισχυει πχ χρονο ανοιχτης οθόνης το Note 4 πιανει περιπου 4-4,5 ωρες ενω το δικο μου κινητο το huawei mate 8 που ειναι πολυ πιο κατω στην κατάταξη του πινακα πιανει 7-7,5 ωρες ανοιχτης οθονης. Εχει να κανει με την ποιοτητα της μπαταριας, χειροτερης διαχειρησης λειτουργικο, ή το battery test του GSMarena ειναι μουφα ; Παντως το Lenovo P2 που ειναι πρωτο στον πινακα εχει περασει απο τα χερια μου, και οντως πιανει χρονο ανοιχτης οθονης 12 ωρες, δηλ ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε διαρκεια μπαταριας κινητο. Το Xiaomi παντως στο θεμα της διαρκειας μπαταριας με απογοήτευσε

Της γυναικας μου εχει sot 6 με 6μιση ωρες με official 8.1.2 με πολυ σερφαρισμα και ελαφριά παιχνίδια..

Ειχα ανεβασει και screenshots παλαιοτερα..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ερχεται κι εχω τις πρωτες αποριες..

1. αν το κανω ροοτ, ξεκλειδωσω το Bootloader κλπ θα κανει τα αυτοματα updates μετα? Απ οτι λετε και με την dev θα κανει τα αυτοματα και λετε ειναι καλυτερη, θα το κοιταξω αργοτερα. Απ οτι καταλαβαινω δεν υπαρχει καποιος λογος να βαλω αλλη ρομ που ΔΕΝ θα κανει αυτοματες αναβαθμισεις..

2. οι θηκες που βλεπω στο ebay για Note4 κανουν ολες 'η εχουν μικροδιαφορες οι εκδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

Της γυναικας μου εχει sot 6 με 6μιση ωρες με official 8.1.2 με πολυ σερφαρισμα και ελαφριά παιχνίδια..

Ειχα ανεβασει και screenshots παλαιοτερα..

 

Maktheo

 

εγώ βγάζω με το ζόρι 2,5 με 3 .. αλλα εχω fb skype viber instagram και παιχνιδια..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

εγώ βγάζω με το ζόρι 2,5 με 3 .. αλλα εχω fb skype viber instagram και παιχνιδια..

 

Τζάμπα τα 4100 mA της μπαταρίας και το βάρος της συσκευής. Κανονικα επρεπε να βγαζει 3-4 ημερες και οχι 1-2 ημερες

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα τα 4100 mA της μπαταρίας και το βάρος της συσκευής. Κανονικα επρεπε να βγαζει 3-4 ημερες και οχι 1-2 ημερες

Όποιος ενδιαφέρετε κυρίως για μπαταρία πάει στο 4Χ ή 4 global εκεί θα δε εύκολα 3 μέρες και κανά 7ωρο οθόνης

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...