Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποια φωτογραφία επεξεργάζομαι στο snapseed ενώ στο τηλέφωνο την βλέπω κανονικά στον υπολογιστή την βλέπει ως κενή και δεν ανοίγει,μήπως μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους το τηλεφωνακι μας πολυ το γουστάρω και πολυ το εχω απολαύσει μετα τo δράμα με W10m, αλλα εχω 2 θεματακια τα οποια με προβληματιζουν,και δεν ξέρω εαν ειναι η ιδέα μου η κατι αλλο.Πρώτον η μπαταρία τελειώνει σχετικα γρήγορα,και δεν ξέρω ειναι θεμα με διαχειρηση πορω η κατι αλλο που μου τρώει την μπαταρια, κατα δεύτερον το γεγονος οτι δεν μου προβάλει τις φωτογραφιες που εχω αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης μαζι με της αλλες που έχω τραβήξει ήδη.Μου εμφανιζει μονο αυτες που έχω τραβήξει με το RN4.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους το τηλεφωνακι μας πολυ το γουστάρω και πολυ το εχω απολαύσει μετα τo δράμα με W10m, αλλα εχω 2 θεματακια τα οποια με προβληματιζουν,και δεν ξέρω εαν ειναι η ιδέα μου η κατι αλλο.Πρώτον η μπαταρία τελειώνει σχετικα γρήγορα,και δεν ξέρω ειναι θεμα με διαχειρηση πορω η κατι αλλο που μου τρώει την μπαταρια, κατα δεύτερον το γεγονος οτι δεν μου προβάλει τις φωτογραφιες που εχω αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης μαζι με της αλλες που έχω τραβήξει ήδη.Μου εμφανιζει μονο αυτες που έχω τραβήξει με το RN4.

 

Για την μπαταρία,πες μας αρχικά πια ρομ φοράς.

Τις φωτογραφίες,δεν τις δείχνει όλες μαζι,αλλά τις έχεις σε φακέλους στην συλλογή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, παραγγειλα το χρυσο για τη γυναικα ενος φιλου και στις φωτο φαινεται οτι μπροστα ειναι ασπρο.

Επειδη θελω να παραγγειλω και το full cover τζαμακι (αυτο που βγαινει σε ασπρο/μαυρο/χρυσο) μπορει καποιος να μου πει σιγουρα η φατσα του χρυσου τι χρωμα εχει; Ασπρο η χρυσο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, παραγγειλα το χρυσο για τη γυναικα ενος φιλου και στις φωτο φαινεται οτι μπροστα ειναι ασπρο.

Επειδη θελω να παραγγειλω και το full cover τζαμακι (αυτο που βγαινει σε ασπρο/μαυρο/χρυσο) μπορει καποιος να μου πει σιγουρα η φατσα του χρυσου τι χρωμα εχει; Ασπρο η χρυσο;

 

redmi note 4 (global version 3/32) πισω χρυσο εμπρος λευκο

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία,πες μας αρχικά πια ρομ φοράς.

Τις φωτογραφίες,δεν τις δείχνει όλες μαζι,αλλά τις έχεις σε φακέλους στην συλλογή.

 

Καλημέρα φιλε, το τηλεφωνο το πηρα απο τον Κοτσοβωλο, και μου ηρθε με 6.0 ΜRA58Κ , MIUI έκδοση Global 8.1 Σταθερη 8.1.2.0 mbfmidi εκδοση βασικου φασματος MOLY.LR11.W1603.MD.M P.V13.18.P50

 

Σημερα εν τω μεταξύ μου έκανε 2 ξαφνικα restarts,και η μπαταρια απο το 80% πήγε στο 50%

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει το note 4 και δεν θυμάται τους κωδικούς του account και κλειδώσει το τηλέφωνο,δηλαδή όταν ανοίγει μας ζηταει τους κωδικούς mi account, πως μπορώ να το Επαναφέρω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει το note 4 και δεν θυμάται τους κωδικούς του account και κλειδώσει το τηλέφωνο,δηλαδή όταν ανοίγει μας ζηταει τους κωδικούς mi account, πως μπορώ να το Επαναφέρω?

Να ζητήσει επαναφορά κωδικού στο email του

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσει επαναφορά κωδικού στο email του

Δεν θυμάται αν έχει κάνει αυτός το account ή έτσι ήρθε από Κίνα,

Μπορούμε να φλασαρουμε την ρομ και να επανέλθει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, παραγγειλα το χρυσο για τη γυναικα ενος φιλου και στις φωτο φαινεται οτι μπροστα ειναι ασπρο.

Επειδη θελω να παραγγειλω και το full cover τζαμακι (αυτο που βγαινει σε ασπρο/μαυρο/χρυσο) μπορει καποιος να μου πει σιγουρα η φατσα του χρυσου τι χρωμα εχει; Ασπρο η χρυσο;

 

Πάρε μία ιδέα για το πώς φαίνεται το χρυσό τζαμάκι στο χρυσό (λευκό μπροστά) στις φωτό στο ποστ #1355 σελ.91

Edited by FireOfHades
Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε, το τηλεφωνο το πηρα απο τον Κοτσοβωλο, και μου ηρθε με 6.0 ΜRA58Κ , MIUI έκδοση Global 8.1 Σταθερη 8.1.2.0 mbfmidi εκδοση βασικου φασματος MOLY.LR11.W1603.MD.M P.V13.18.P50

 

Σημερα εν τω μεταξύ μου έκανε 2 ξαφνικα restarts,και η μπαταρια απο το 80% πήγε στο 50%

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει,το πας πίσω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω με hands free έχετε θέμα;Άλλαξα δυο συσκευές και στις δυο είχα το ίδιο πρόβλημα ο συνομιλητής μου ακούει ένα ενοχλητικό σύριγμα που κάνει αδύνατη την συνομιλία.Δεν έχω χρησιμοποιήσει universal ακουστικά ή xiaomi,ένα ζευγάρι lg και ένα ζευγάρι htc και στα δυο μου έκανε το ίδιο.Σκέφτομαι να παραγγείλω τώρα ένα ζευγάρι xiaomi γιαυτό ρωτάω..Bέβαια από τι διάβασα εδώ λένε ότι είναι bug ανεξαρτήτως ακουστικών και ότι ίσως λυθεί με κάποιο επερχόμενο update (λέμε τώρα) https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/24331-Xiaomi-redmi-note-4-handsfree-and-Bluetooth-problem/ Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

 

την official dev φοράω,αλλά και από την αρχή με την global stable,ποτέ δεν είχα θέμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σαν ασχετος που ειμαι ρωταω αν θα εχω προβλημα με την παρακατω συσκευη. Δεν γνωριζω τιποτα απο rom, flash, root k.t.l.....

Την τσιμπαω οπως ειναι και λειτουργει απροβληματιστα? Να προσεξω κατι?Νομιζω οτι ειναι καλη τιμη τι λετε?

Αν και λεει redmi 4...μηπως ειναι η εκδοση pro? γιατι βλεπω 3GB RAM 32GB ROM.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_607220.html?wid=4

Link to comment
Share on other sites

Σαν ασχετος που ειμαι ρωταω αν θα εχω προβλημα με την παρακατω συσκευη. Δεν γνωριζω τιποτα απο rom, flash, root k.t.l.....

Την τσιμπαω οπως ειναι και λειτουργει απροβληματιστα? Να προσεξω κατι?Νομιζω οτι ειναι καλη τιμη τι λετε?

Αν και λεει redmi 4...μηπως ειναι η εκδοση pro? γιατι βλεπω 3GB RAM 32GB ROM.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_607220.html?wid=4

 

αυτο το θεμα ειναι για το redmi note 4 (5,5 ιντσες)

οχι για το redmi 4 (5 ιντσες) που εχεις στο λινκ.

 

αν θες 5 ιντσων προτεινω το redmi 4x global version.

δες και σε ενα θεμα που εχω μια λιστα. κλικ εδω

* βλεπω πηγες ηδη

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοει στο σκρουτζ οταν λεει «με αντάπτορα» ?

 

http://www.skroutz.gr/s/10445832/Xiaomi-Redmi-Note-4-32GB.html (στο 4ο κατάστημα πχ , μην το γραψω και θεωρηθει διαφημιση)

 

Επισης , υπάρχει περίπτωση να βγει προβληματικό απο άποψη να μην παίζει σε κάποια band 4G ή να μην έχει ελληνικά ;

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Το rn4 με τον helio δεν εχει την b20 ουτως ή αλλος.

 

Οσον αφορα τον ανταπτορα ειναι επειδη δεν εχει ευρωπαικο φορτιστη αλλα κινεζικο.

Link to comment
Share on other sites

Το rn4 με τον helio δεν εχει την b20 ουτως ή αλλος.

 

Οσον αφορα τον ανταπτορα ειναι επειδη δεν εχει ευρωπαικο φορτιστη αλλα κινεζικο.

 

οποτε δεν παιζει να δημιουργηθει καποιο προβλημα ε? ουτε οπως να μην εστιαζει η καμερα πχ που ειδα σε πιο πανω ποστ και τετοια ?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη, εχω πάρει έγκριση για ξεκλείδωμα,στο προγραμματακι με τους drivers που κατεβασα μου γραφει error code=5 ,δεν μπορω να βγαλω άκρη τα φωτα σας παρακαλω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι εκτός σπιτιού, έχω πάντα τα δεδομένα ανοικτά και σχεδόν πάντα το WiFi κλειστό. Όταν γυρίζω σπίτι ανοίγει μόνο του και συνδέεται στο WiFi, το κάνει γενικά το κινητό ή εμένα μου φαίνεται????
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια επιλογη για αυτοματε επανεργοποιηση του wifi μια ωρα μετα. Ψαξε στις ρυθμισεις αν θες να το κλεισεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...