Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ ευχαριστώ και κάτι ακόμα παίζει ρόλο που λέει μπετα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όλες οι developer beta γράφουν.:) Διάβασε εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12549-%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-Xiaomi-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%B4%CF%8E-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/?postID=115085&highlight=%25CE%25BD%25CE%25B5%25CE%25BF%25CF%2582%2B%25CF%2583%25CF%2584%25CE%25B7%25CE%25BD%2Bxiaomi%2B%25CE%25BF%25CE%25B4%25CE%25B7%25CE%25B3%25CE%25BF%25CF%2582#post115085 τις διαφορές dev και stable και γενικά για τα xiaomi. Για την ώρα πάντως μείνε στην dev.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 5ψηφιο δεν δτελνει

Ειναι φυσιολογικο στην καταναλωση μπαταριας να εχω 74% chell και screen 17% ?

Εχω την τελευταια eu dev

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ερχομαι απο nexus 5 το οποίο εχω 2.5 χρονια και ειμαι ευχαριστημενος.

να την κάνω την αλλαγή?

παίρνω αυτή την στιγμη στα 200 € ελληβικό, με εγγυηση. αξιζει?

Εγω ετεινα προς Μι5 αλλα τωρα με το ακατανομαστο εχω φοβηθει...

Απο καμερα τι λέει? δεν εχω και νανα κολλημα, απλά να είναι καλυτερο λιγο από το δικό μου!

Edited by dimitris_86
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ερχομαι απο nexus 5 το οποίο εχω 2.5 χρονια και ειμαι ευχαριστημενος.

να την κάνω την αλλαγή?

παίρνω αυτή την στιγμη στα 200 € ελληβικό, με εγγυηση. αξιζει?

Εγω ετεινα προς Μι5 αλλα τωρα με το ακατανομαστο εχω φοβηθει...

 

Απο σκρουτζομαγαζο θα το παρεις; Εγω ισως κοιταζα το note 4x στη θεση σου που εχει εξαιρετικα καλυτερη αυτονομια, θα παρει σιγουρα nougat και θα χεις και υποστηριξη aosp/cm μιας και εχει επεξεργαστη της qualcomm. Note 4 αξιζει μονο αν το παρεις απο κωτσοβολο/public/mediamarkt/germano για εγγυηση infoquest. Θεωρητικα υπερτερει και σε ταχυτητα ο επεξεργαστης του αλλα σε συγκριτικα δεν φαινεται να χουν διαφορα.

 

Σε καθε περιπτωση αξιζει σιγουρα αν εισαι αθηνα ή θεσσαλονικη. Αν εισαι επαρχια δεν θα πιανεις 4g (θα χεις μονο 3g), οποτε σε αυτη τη περιπτωση ισως καλυτερα να κοιταζες καποιο κινητο με 800αρα μπαντα. Συντομα παντως θα ερθει ελλαδα και 4x με 800αρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη σας παιδες.εχω ενα s7 edge με ραγισμένο digitizer 100% λειτουργικό όμως και μου πρότεινε ένα παλικάρι για ανταλλαγή με redmi note 4 10 ημερών mediatek 3gb ram σκεφτομαι αν αξιζει το redmi τι λετε εσεις θα την κανατε ;
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη σας παιδες.εχω ενα s7 edge με ραγισμένο digitizer 100% λειτουργικό όμως και μου πρότεινε ένα παλικάρι για ανταλλαγή με redmi note 4 10 ημερών mediatek 3gb ram σκεφτομαι αν αξιζει το redmi τι λετε εσεις θα την κανατε ;

 

Ποσο κανει ενα digitizer?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, την 8.0.5.0.0 Stable την εχει κανεις; Τι παιζει; Ειναι αρχαια;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, την 8.0.5.0.0 Stable την εχει κανεις; Τι παιζει; Ειναι αρχαια;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Είναι Unofficial με ότι αυτό συνεπάγεται.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, την 8.0.5.0.0 Stable την εχει κανεις; Τι παιζει; Ειναι αρχαια;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

δες εδω https://xiaomi-miui.gr/community/lexicon/index.php/Entry/34-Unofficial-rom/ Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είναι Unofficial με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

 

Wow... :(

 

Sealed φαινοταν παντως οταν το πηρα... Τωρα, αν και δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα, μπορω να κανω κατι; Να βαλω κάποια αλλη rom; Προφανως και δεν προκειται να παρω καποιο update ποτε ετσι; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε εδώ είσαι για την fastboot rom 8.0.4.0.

Επειδη πατησα αυτο το λινκ καταλαθος και εχει ξεκινήσει να κατεβαζει πως το διακοπτω; Reboot το εκανα και συνεχίζει και το κατεβαζει. Τι να κανω; :(

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Wow... :(

 

Sealed φαινοταν παντως οταν το πηρα... Τωρα, αν και δεν μου εχει παρουσιασει προβλημα, μπορω να κανω κατι; Να βαλω κάποια αλλη rom; Προφανως και δεν προκειται να παρω καποιο update ποτε ετσι; :worry:

 

OTA δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ update. Καλό είναι να βάλεις μία official.

 

Ikgamsu πας στην εφαρμογή "Λήψεις" και κρατάς πατημένο το δάχτυλο πάνω σ αυτό που κατεβάζει μέχρι να σου βγάλει την επιλογή διαγραφή.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Για αρχη πες μου πως να σταματήσω να κατεβαζω αυτο το πραμα γιατι οτι κι αν κανω αυτο συνεχίζει...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Για αρχη πες μου πως να σταματήσω να κατεβαζω αυτο το πραμα γιατι οτι κι αν κανω αυτο συνεχίζει...

 

Σου έγραψα από πάνω πως να το κάνεις. :)

Για να πας από Unofficial σε Official διάβασε εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/18309-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-Unbrick-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-4-MTK/.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εφαρμογή "ληψεις" :(

 

Σου εχω στείλει pm

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην κατεβάζει μεν,δεν σημαίνει πως θα την κάνει και εγκατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε

Ειναι φυσιολογικο στην καταναλωση μπαταριας να εχω 74% chell και screen 17% ?

 

Αν το αφήνεις αρκετή ώρα σε idle φυσικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραγγειλα καταλαθος μια θηκη για το note 4 και εχθες που με ηρθε ειδα οτι εκανα λαθος, αντι για το redmi 4 που εχω, ειναι της nilkkin σε χρυσο ​αν θα την ηθελε καποιος με ενα μικρο αντιτιμο για να μην παει χαμενη ας μου στειλει μηνυμα!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους

σκέφτομαι να παρω redmi note 4 64gb , πρεπει να προσέξω κατι ιδιαίτερο ; εχω βρει απο κατάστημα την εκδοση με 3gb Ram 64gb Rom με Mediatek MT6797 Helio X20.

να το προχωρήσω ;

 

ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...