Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα η γυναικα μου με φουλ χρηση, παιχνιδια/facebook/messenger κτλ χωρις data ομως, βγαζει πανω απο 6 ώρες

 

Maktheo

 

με wifi και βγάζει τόσο;Με τι ρομ;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία global που ηρθαν τα ελληνικα (8.1.2 αν θυμαμαι καλα) αλλα και πριν με την 8.0.4 στα ιδια ηταν..

Συγκεκριμένα τωρα που μιλαμε ειναι 5 και κατι ωρες με 33% ακομα μπαταρια..

Χθες που ξανατσεκαρα ήταν 4μιση ωρες οθονη με ακομα 45% μπαταρία..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μπράβο.

Εγώ ζορίζομαι να πιάσω αυτά τα νούμερα.

Αν έχω δε και δεδομένα ανοιχτά,κλάφτα Χαράλαμπε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου μια συσκευή

Πέρασα official global Rom γιατί είχε μια χαζή κινέζικη και ήταν χάλια

Έχω να πω ότι η συσκευή Ναι είναι για τα λεφτά της καλή αλλά τιποτα παραπάνω.

Απορώ κιολας ακόμα και με τους Έλληνες reviewers που την θαυμάζουν

 

Παιδιά δεν μπορείς να κάνεις δουλειά με τέτοια συσκευή. Έχει παρά πολύ επιθετικό κλείσιμο εφαρμογών. Κλείνει μόνο του το κινητό όλες τις εφαρμογές ακόμα και για λίγο να βγεις και να μπεις σε άλλη εφαρμογή.

Από ρυθμίσεις/μπαταρία έκλεισα το αυτόματο κλείσιμο εφαρμογών αλλά και πάλι κλείνει ότι βρει μπροστά του.

 

Ακούς ράδιο από tune in, μπαίνεις Facebook ξαφνικά κλείνει η μουσική. Πας να κάνεις κάτι άλλο μετά από την αρχή φορτώνει το Facebook. Ανοίγεις τον chrome ξανά φορτώνει την μια και μοναδική σελίδα που είχες ανοιχτή.

 

Ηχείο εντελώς χάλια. Και αδύναμο και ένα μουντό πράγμα

Οθόνη δεν τρελάθηκα. Γενικά τα 200€ που κοστίζει δεν τα αξίζει ούτε στο μισό.

Με 230€ παίρνεις πχ Nexus 5x και είναι έτη φωτός μπροστά

 

Είχα σκοπό να πάρω κανένα τηλέφωνο έτσι για χαβαλέ τέτοιο αλλά ευτυχώς έπιασα στα χέρια μου αυτό για 2 μέρες και απογοητεύτηκα πλήρως.

Το HTC one m7 του 2013 που έχω για δεύτερο τηλέφωνο με τον snap 600 είναι πολλές φορές ανώτερο και κάνεις την δουλειά σου άψογα

 

Κρίμα τα λεφτά που δίνει κάποιος για τέτοιες συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γνωριζω πως ειναι το note 4, αλλα ρε φιλε 230 δεν εχει ουτε το 16αρη nexus. Ξεκιναει απο 253 και παει 270 για 32αρη (που επειδη δεν παιρνει sd ειναι μονοδρομος). Χωρια οτι συγκρινεις ενα κινητο 5.2 ιντσων single sim με ενα κινητο των 5.5 και dual που εχουν διαφορετικα κοστη.

 

Ακομη δεν μας λες αν πηρες την 2 gb ή 3 gb ram. Παρεμπιπτοντως τις εφαρμογες τις κλεινεις με το μεσαιο της ελαχιστοποιησης ή με back ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που περιγράφει ο φίλος δεν συμβαίνουν ούτε καν στο ελάχιστο.

Ακούω μουσική από το tunein,είμαι στο fb και από πίσω τρέχει κανονικότατα το messenger&viber και κανα 2 εφαρμογές ακόμα.

Σόρρυ,αλλά μεγάλη παραπληροφόρηση πέφτει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γνωριζω πως ειναι το note 4, αλλα ρε φιλε 230 δεν εχει ουτε το 16αρη nexus. Ξεκιναει απο 253 και παει 270 για 32αρη (που επειδη δεν παιρνει sd ειναι μονοδρομος). Χωρια οτι συγκρινεις ενα κινητο 5.2 ιντσων single sim με ενα κινητο των 5.5 και dual που εχουν διαφορετικα κοστη.

 

Ακομη δεν μας λες αν πηρες την 2 gb ή 3 gb ram. Παρεμπιπτοντως τις εφαρμογες τις κλεινεις με το μεσαιο της ελαχιστοποιησης ή με back ?

 

Κανονικά βγαίνω με το μεσαίο.

2gb ram έχει.

Δεν είναι δικό μου. Ενός φίλου. Μου το έδωσε να βάλω official rom γιατί είχε κινέζικη

Δεν είναι παραπληροφόρηση

Συμβαίνουν κανονικά όλα αυτά που ανέφερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κάνει καν 200 αυτό που λες...

 

Ναι κάνει 185€ συν έξοδα αποστολής και αντικαταβολή 195€ έχεις δίκιο λάθος

Εκεί θα κολλήσουμε;

Λέω αυτά που παρατηρώ σε μια συσκευή που κάποιοι στο YouTube την έχουν για δεν ξέρω κι εγώ ποσό καλή και σούπερ συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου μια συσκευή

Πέρασα official global Rom γιατί είχε μια χαζή κινέζικη και ήταν χάλια

Έχω να πω ότι η συσκευή Ναι είναι για τα λεφτά της καλή αλλά τιποτα παραπάνω.

Απορώ κιολας ακόμα και με τους Έλληνες reviewers που την θαυμάζουν

 

Παιδιά δεν μπορείς να κάνεις δουλειά με τέτοια συσκευή. Έχει παρά πολύ επιθετικό κλείσιμο εφαρμογών. Κλείνει μόνο του το κινητό όλες τις εφαρμογές ακόμα και για λίγο να βγεις και να μπεις σε άλλη εφαρμογή.

Από ρυθμίσεις/μπαταρία έκλεισα το αυτόματο κλείσιμο εφαρμογών αλλά και πάλι κλείνει ότι βρει μπροστά του.

 

Ακούς ράδιο από tune in, μπαίνεις Facebook ξαφνικά κλείνει η μουσική. Πας να κάνεις κάτι άλλο μετά από την αρχή φορτώνει το Facebook. Ανοίγεις τον chrome ξανά φορτώνει την μια και μοναδική σελίδα που είχες ανοιχτή.

 

Ηχείο εντελώς χάλια. Και αδύναμο και ένα μουντό πράγμα

Οθόνη δεν τρελάθηκα. Γενικά τα 200€ που κοστίζει δεν τα αξίζει ούτε στο μισό.

Με 230€ παίρνεις πχ Nexus 5x και είναι έτη φωτός μπροστά

 

Είχα σκοπό να πάρω κανένα τηλέφωνο έτσι για χαβαλέ τέτοιο αλλά ευτυχώς έπιασα στα χέρια μου αυτό για 2 μέρες και απογοητεύτηκα πλήρως.

Το HTC one m7 του 2013 που έχω για δεύτερο τηλέφωνο με τον snap 600 είναι πολλές φορές ανώτερο και κάνεις την δουλειά σου άψογα

 

Κρίμα τα λεφτά που δίνει κάποιος για τέτοιες συσκευές

 

και λιγα λες φιλε. εγω σε ενα που εχω εδω πατησα χτες βραδυ τερματισμο,

χωρις να το καταλαβω μου εκλεισε απο το ir blaster το κλιματιστικο και

ξυπνησα παγακι. μονο αυτο σας λεω, ακομα τρεχουν οι μιξες μου :heat: μιξαομι

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά σε όλους.

Θα ήθελα να κοιτάξει ο φίλος Tasos19s την ιστοσελίδα που παραθέτω και να βγάλει τα συμπεράσματα του, για το Xiaomi Redmi Note 4,

αλλά και για την τιμή του που έχω την εντύπωση ότι το έχει βρει αρκετά ακριβά.

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά σε όλους.

Θα ήθελα να κοιτάξει ο φίλος Tasos19s την ιστοσελίδα που παραθέτω και να βγάλει τα συμπεράσματα του, για το Xiaomi Redmi Note 4,

αλλά και για την τιμή του που έχω την εντύπωση ότι το έχει βρει αρκετά ακριβά.

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4

 

Τα γνωρίζω αυτά. Για αγορά από skroutz εννόησα

Δεν έχω παραπάνω όρεξη να ασχοληθώ με τους κινέζους παιδιά. Ειπα την άποψη μου τέλος. Ευχαριστώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνει 185€ συν έξοδα αποστολής και αντικαταβολή 195€ έχεις δίκιο λάθος

Εκεί θα κολλήσουμε;

Λέω αυτά που παρατηρώ σε μια συσκευή που κάποιοι στο YouTube την έχουν για δεν ξέρω κι εγώ ποσό καλή και σούπερ συσκευή

 

Τι λες; Εδω και απο ελληνικο καταστημα 182 το βρισκεις https://www.skroutz.gr/s/9672740/Xiaomi-Redmi-Note-4-16GB.html Απο που και ως που θα σου ρθει 195 απο κινα; Και το συγκρινες με συσκευη των 270 το οποιο το βαπτιζες 230... :rolleyes: Αμα μιλαμε για 100 ευρω διαφορα δεν τα λες και ιδια τιμη.

 

Παρεμπιπτοντως εχεις αφησει καθολου να κατσει ο κερνελ μετα το φλασαρισμα ή κρινεις απο τις πρωτες ωρες χρησης; Πραγματικα μου μοιαζει οτι τα φουσκωνεις λιγακι. Ολα android ειναι... δεν μπορει να διαφερει πια τοσο πολυ περαν απο το αν ειναι βαρυτερο το UI και το αναγκαζει να κλεινει εφαρμογες. Δηλαδη αν μια εφαρμογη παιρνει πχ 2 δευτερολεπτα να φορτωσει, οταν ελαχιστοποιησεις και μετα την ξανανοιξει παιρνει οντως τοσο ή κανει ενα γρηγορο boot σαφεστατα μικροτερο (πχ 1 δευτερολεπτο) και το περνας για επαναφορτωση;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνονται αυτά που αναφέρει ο Τάσος.Απλα τα πράγματα.Βλεπετε να τα έχει αναφέρει κανένας άλλος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα και περισσότερο με το ραδιοφωνο εχω και εγω.το εθεσα εδω σαν θεμα μερες πριν απαντηση δεν πηρα.εψαξα μερες μηπως βρω λυση εγκατεστησα αλλες εφαρμογες ραδιοφωνου αλλα τιποτα.νομιζω λυση δεν υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δέχεται το e mail στην δημιουργία mi account...

 

Ολα καλα τωρα το δέχτηκε

Edited by ioannikpp
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας tempered glass που να πιάνει ολόκληρη την οθόνη? (χωρίς τα κενά δηλαδή στα πλάγια που είχαν τα πρώτα)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανένας tempered glass που να πιάνει ολόκληρη την οθόνη? (χωρίς τα κενά δηλαδή στα πλάγια που είχαν τα πρώτα)

Είναι 2.5D και σε καμία περίπτωση να βγει temperat glass να πιάνει όλη την επιφάνεια ;)

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει fast charging.

Παρ'όλα αυτά η μπαταρία φορτίζει σχετικά γρήγορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ιδιο θεμα και περισσότερο με το ραδιοφωνο εχω και εγω.το εθεσα εδω σαν θεμα μερες πριν απαντηση δεν πηρα.εψαξα μερες μηπως βρω λυση εγκατεστησα αλλες εφαρμογες ραδιοφωνου αλλα τιποτα.νομιζω λυση δεν υπαρχει.

 

έχεις την έκδοση με τα 2 ή με τα 3 gb ram?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έχει έρθει αναβάθμιση γνωρίζει κανείς τίποτα? Από 8.1.2 σε 8.1.4 global official πάντα έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μου έχει έρθει αναβάθμιση γνωρίζει κανείς τίποτα? Από 8.1.2 σε 8.1.4 global official πάντα έτσι.

 

Αφού έρχονται,άσε να έρχονται.

Εγώ είμαι ακόμα στην 8.1.2:wacko:

Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω το σύστημα με τις "νυχτερινές" ενημερώσεις και γιατί δεν τις δίνει σε όλους.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...