Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον dial δίνουμε *#*#3646633#*#*

Στο μενού που ανοίγει επιλέγουμε την καρτέλα Hardware Testing και από εκεί πάμε διαδοχικά Audio>Volume>Voice εδώ επιλέγουμε τις τιμές που θέλουμε να έχουν τα επίπεδα έντασης του τηλεφώνου set>ok και κάνουμε επανεκκίνηση (θα πρέπει να κάνεις κάποιες δοκιμές ανεβάζοντας σιγά σιγά τις τιμές).

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε υπερευχαριστω,θα κανω τις δοκιμες μου και αν θελω κατι θα σε ενοχλησω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλες τους τους κατάλληλους οδηγούς να το αναγνωρίση ? ( MTK_Driver_Installer_.1352 ext)

Έβαλες Fastboot ROM Dev για να μπορεί να ξεκλειδώσει ?

Τα έκανες όλα αυτά σε 64bit λειτουργικό ?

Μπήκες σε Fastboot mode στο κινητό ?

Χρειάζονται κάποιες προυποθέσεις για να ξεκλειδώσεις

 

Καλημέρα στους συμφορουμητες

Φιλε ακη εβαλα draiver mtk δεν θυμάμαι αν ηταν ο 1352. Στην διαχείριση υλικού usb μου βγάζει το κίτρινο θαυμαστικό δεν το βλέπει με τιποτα εβαλα κ φωτο μοντ το usb αλλά τίποτα,βρηκα κ εναν οδηγο για πέρασμα οφισιαλ με κλειδωμένο μποατλοαντερ τίποτα πάλι.

Θα κανω μια προσπάθεια στο να το δει ο λαπτοπ κ βλέπω.

Win7 64αρια εχει το λάπτοπ δεν μπορεσα να περάσω dev rom

Το βαζω σε φαστ μπουτ και απο τα κουμπια κ απο το απτεντεητερ

Εψαξα αρκετά να μαθω τις διαδικασίες ξεκλειδωματος τα βήματα μέχρι κ το πιν μου στηλαν

Link to comment
Share on other sites

Στον dial δίνουμε *#*#3646633#*#*

Στο μενού που ανοίγει επιλέγουμε την καρτέλα Hardware Testing και από εκεί πάμε διαδοχικά Audio>Volume>Voice εδώ επιλέγουμε τις τιμές που θέλουμε να έχουν τα επίπεδα έντασης του τηλεφώνου set>ok και κάνουμε επανεκκίνηση (θα πρέπει να κάνεις κάποιες δοκιμές ανεβάζοντας σιγά σιγά τις τιμές).

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστω,τωρα το ανοιξα,ειναι ιδιο το μενου με την εφαρμογη που ανεφερα και πριν(MTK ENG.MODE)απο το store,το εχω προσπαθησει αλλα δεν καταφερα τιποτα,μηπως ξερεις ποιες τιμες αλλαζουμε?ολες στα τετραγωνακια που λεει index,η μονο στο ενα που εχει την ανωτερη τιμη?παντως τα δοκιμασα ολα απο χτες,εκανα reboot αλλα δεν αλλαζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το note 4 θελω να ανοίξω ένα καινούριο mi account απο τη γνωστή σελίδα για να παραλάβω κωδικό ξεκλειδώματος πριν έρθει το κινητό για να μην χάνω χρόνο. Όσο και να προσπαθώ πάντως μου βγάζει συνέχεια ότι το email δεν είναι σωστό παρόλο που είναι. Είναι τo gmail μου που έχω εδώ και χρόνια. Το ίδιο το είχα πάθει και με το redmi 3 και μόνο όταν ήρθε το κινητό το πήρε μέσα από τις ρυθμίσεις του. Εσείς όλοι που ανοίγεται λογαριασμούς πιο πριν πως το κάνετε?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την rom , την πέρασα στο κινητό, έκανα manual update αλλά και πάλι μου έβγαλε update failed try download full rom..

 

Καμιά ιδέα ; Δεν μπορώ να κάνω Update το κινητό με τίποτα, είτε online είτε offline..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω,τωρα το ανοιξα,ειναι ιδιο το μενου με την εφαρμογη που ανεφερα και πριν(MTK ENG.MODE)απο το store,το εχω προσπαθησει αλλα δεν καταφερα τιποτα,μηπως ξερεις ποιες τιμες αλλαζουμε?ολες στα τετραγωνακια που λεει index,η μονο στο ενα που εχει την ανωτερη τιμη?παντως τα δοκιμασα ολα απο χτες,εκανα reboot αλλα δεν αλλαζει τιποτα

 

Δεν χρειάζεται να τα αλλάξεις όλα, μόνο την τελευταία, πάντως η ανώτερη τιμή που παίρνει είναι 160 από 144 ή 148 που είναι έχει μια μικρή βελτίωση. Ένα βασικό που ξέχασα να πω (μιας και το θεωρώ αυτονόητο για εμένα) το τηλέφωνο πρέπει να είναι root.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας θέλω να κάνω αγορά του κινητού, μίλησα με κάποιο κατάστημα από την Αθήνα που έχει αναφερθεί ποιο πάνω μου πρότεινε να πάρω την global έκδοση και, για να έχω αυτόματες ενημερώσεις , και οτι την αναγνωρίζει η μαμά xiaomi .ποία είναι η γνώμη σας ??δέν θέλω να μπλέκω να ψάχνω ρομ και τέτοια εχω το huawei honor 3c είχα αυτήν την διαδικασία . θέλω να το πάρω έτοιμο,είμαι ανάμεσα στο NOTE 4 και το huawei P9 lite. μπορεί να μου πει κάποιος αξίζει? να το πάρω με την glbal η οχι.. έρχεται με αγγλικό μενού το πληκτρολόγιο είναι μόνο στα ελληνικά. μου είπε ότι στην έκδοση 8,1 θα έχει ελληνικό μενού. αν μπορεί κάποιος να μου πει κάτι. . ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας θέλω να κάνω αγορά του κινητού, μίλησα με κάποιο κατάστημα από την Αθήνα που έχει αναφερθεί ποιο πάνω μου πρότεινε να πάρω την global έκδοση και, για να έχω αυτόματες ενημερώσεις , και οτι την αναγνωρίζει η μαμά xiaomi .ποία είναι η γνώμη σας ??δέν θέλω να μπλέκω να ψάχνω ρομ και τέτοια εχω το huawei honor 3c είχα αυτήν την διαδικασία . θέλω να το πάρω έτοιμο,είμαι ανάμεσα στο NOTE 4 και το huawei P9 lite. μπορεί να μου πει κάποιος αξίζει? να το πάρω με την glbal η οχι.. έρχεται με αγγλικό μενού το πληκτρολόγιο είναι μόνο στα ελληνικά. μου είπε ότι στην έκδοση 8,1 θα έχει ελληνικό μενού. αν μπορεί κάποιος να μου πει κάτι. . ευχαριστώ!

αυτό που σου λένε για την rom είναι σωστό και μάλλον η επόμενη αναβάθμιση θα πάρει και Ελληνικά

το ποιο από τα δύο θα διαλέξεις είναι θέμα γούστου αν και πιστεύω ότι το note είναι καλύτερο

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρα αξιζει να το παρω σε global? Τωρα σε πια εκδοση ειναι?εννοω 8.09 8.07? Αν περασω την ελληνική μετα μπορω να βαλω την global?
Link to comment
Share on other sites

Αρα αξιζει να το παρω σε global? Τωρα σε πια εκδοση ειναι?εννοω 8.09 8.07? Αν περασω την ελληνική μετα μπορω να βαλω την global?

Τώρα είναι στη 8.0.4.0

Μπορείς να βάλεις οποία θέλεις αρκεί να έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το note 4 της γυναίκας μου που πηρα πριν λιγες μερες με την official global, ολα καλα εκτος απο το mi remote που δεν ανοιγει την λιστα με τις συσκευες, μονο το mibox/mitv βλεπει, ψαχνει για την λιστα αλλα βγαζει μυνημα "try again"..

 

 

Μια ακομα ερωτηση, σε τυχον official updates, δεν πρεπει να εχω ξεκλειδωτο τον bootloader , παιρνει αναβαθμίσεις κανονικα, ετσι;

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα αλλάξεις όλα, μόνο την τελευταία, πάντως η ανώτερη τιμή που παίρνει είναι 160 από 144 ή 148 που είναι έχει μια μικρή βελτίωση. Ένα βασικό που ξέχασα να πω (μιας και το θεωρώ αυτονόητο για εμένα) το τηλέφωνο πρέπει να είναι root.

Ναι εννοειτε root,θα τσεκαρω αυριο γιατι ειμαι δουλεια,να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω σε global ειναι root η οχι? Πρέπει να ξεκληδωσω αυτο π λετε πιο πανω? Αν το ξεκληδωσω θα πέρνει official update?
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω σε global ειναι root η οχι? Πρέπει να ξεκληδωσω αυτο π λετε πιο πανω? Αν το ξεκληδωσω θα πέρνει official update?

Το να το ξεκλειδώσεις ή να το κάνεις root δεν επηρεάζει τις ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το note 4 θελω να ανοίξω ένα καινούριο mi account απο τη γνωστή σελίδα για να παραλάβω κωδικό ξεκλειδώματος πριν έρθει το κινητό για να μην χάνω χρόνο. Όσο και να προσπαθώ πάντως μου βγάζει συνέχεια ότι το email δεν είναι σωστό παρόλο που είναι. Είναι τo gmail μου που έχω εδώ και χρόνια. Το ίδιο το είχα πάθει και με το redmi 3 και μόνο όταν ήρθε το κινητό το πήρε μέσα από τις ρυθμίσεις του. Εσείς όλοι που ανοίγεται λογαριασμούς πιο πριν πως το κάνετε?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Και εμενα το ιδιο με κανει εδω και 2 μηνες που το εχω δεν μπορω να κανω account και ενα λινκ που εδωσε καποιος μερικες σελιδες πισω δεν γινετε τιποτα. Και εγω gmail εχω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τσεκάρω τώρα αν ξεκλείδωσε ξέρει κανείς;

 

ενημερωση προς ολους.......... υπαρχει διπλανο φορουμ "ελληνικη κοινοτητα xiaomi"

εκει μπορειτε να παρακολουθειτε το τι συμβαινει γυρω απο τα xiaomi... υπαρχουν λεπτομερεστατοι οδηγοι και υπαρχει διαθεση απο ολα τα μελη να σας λυσουν αποριες......

Link to comment
Share on other sites

εντάξει αν γνωρίζουμε την απάντηση,δεν είναι κακό να την γράφουμε και εδώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ πριν απο 10 μέρες (το 3/64) από geekbuying.

 

Ήμουν κάτοχος του πρώτου RedmiNote4G οπότε οι εντυπώσεις είναι σχετικές με αυτό (και παλιότερα του πρώτου Redmi)

  1. Με μια πρόταση πολύ ικανοποιημένος
  2. Ωραίο πράγμα να παίρνεις xiaomi και να μη χρειάζεται να το σκαλίσεις για να το φέρεις στα μέτρα σου... να μη χρειάζεται να σβησεις τις κινεζιές ή να βάλεις άλλη rom... Σχεδόν κάτι μου λείπει :lol:
  3. Είχε global όπως ζήτησα (8.0.3.0) και το μόνο που έκανα είναι update σε 8.0.4.0
  4. Συνολικά πολύ καλύτερη κατασκευή βέβαια, πολύ αναβαθμισμένη. Μου φαίνεται άλλο πράγμα και το μεταλλικό σώμα, πρέπει να το συνηθίσω βέβαια.
  5. Παρόλο που η διαφορά σε μέγεθος και βάρος είναι μικρή, κάνει σημαντική διαφορά! Έχω την αίσθηση ότι είναι αρκετά πιο ελαφρύ και πιο μικρό
  6. Η μεγάλη διαφορά η οθόνη! Καμία σχέση με το παλιό μου. Απίθανα χρώματα και αίσθηση. ωραίο και το 2.5D εφέ
  7. Πoλύ ωραίο και το fingerprint. Επειδή ήμουν παθών με το παλιό μιας και είχε χαλάσει το On/Off κουμπί, το χρησιμοποιώ για ξεκλείδωμα, είναι και πολύ βολικό ούτως η άλλως.
  8. Κατά τα άλλα, σε ταχύτητα δεν μπορώ να πω ότι καταλαβαίνω και καμιά σημαντική διαφορά, δεν παίζω παιχνίδια βέβαια ή κάτι απαιτητικό)

 

 

Γεία σας θέλω να κάνω αγορά του κινητού, μίλησα με κάποιο κατάστημα από την Αθήνα που έχει αναφερθεί ποιο πάνω μου πρότεινε να πάρω την global έκδοση και, για να έχω αυτόματες ενημερώσεις , και οτι την αναγνωρίζει η μαμά xiaomi .ποία είναι η γνώμη σας ??δέν θέλω να μπλέκω να ψάχνω ρομ και τέτοια εχω το huawei honor 3c είχα αυτήν την διαδικασία . θέλω να το πάρω έτοιμο,είμαι ανάμεσα στο NOTE 4 και το huawei P9 lite. μπορεί να μου πει κάποιος αξίζει? να το πάρω με την glbal η οχι.. έρχεται με αγγλικό μενού το πληκτρολόγιο είναι μόνο στα ελληνικά. μου είπε ότι στην έκδοση 8,1 θα έχει ελληνικό μενού. αν μπορεί κάποιος να μου πει κάτι. . ευχαριστώ!

Προχώρα με την global αν δε σε ενδιαφέρουν τα ελληνικά menu. Άλλωστε όπως έχει αναφερθεί θα έρθουν και τα ελληνικά

Τυχαίνει να έχει το p9 lite η γυναίκα μου. Πολύ αξιόλογο, πιο ελαφρύ, λίγο πιο μικρή οθόνη, μικρότερη εσωτερική χωρητικότητα (16 έναντι 64). Νομίζω αυτές οι εκδόσεις (3/16 για p9lite και 3/64 για note 4) στην Ελλάδα παίζουν στην ίδια τιμή. Κι εγώ πάντως προτιμώ το note4.

Link to comment
Share on other sites

με τελωνείο τι έγινε; τη γλύτωσες;

γιατί όχι; ποτέ δεν έχουν περάσει από τελωνείο τέτοιες παραγγελίες μου. Άλλωστε χωρίς να τους πεις κάτι, βάζουν μια πολύ μικρή αξία στο πακετάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα παρελαβα το xiaomi redmi note 4 με αμερικανικο φορτιστη.μπορω να χρησιμοποιω καποιον αλλο ετσι ωστε μην μπλεκω με ανταπτορες κλπ?επιπλεον πως μεγαλωνουν οι γραμμαροσειρες διοτι ειναι πολυ μικρα τα γραμματα Edited by fothek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...