Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοεις μια αγγλικη rom την οποια εχει αυτη υποστηριζει;αυτο περιμενω.

 

το redmi note 3 pro το βγαλανε σε μια ξεχωριστη εκδοση.. το οποιο το κινητο εχει διαφορετικες (κατα λιγα χιλιοστα) διαστασεις.. γιαυτο κ εχει αλλη θηκη κ αλλο tempered glass.... ειναι ελαχιστα πιο βαρυ.... κ υποστηριζει την 800αρα μπαντα...... γιαυτο κ λεγεται international edition ή special edition

 

για το redmi note 4... δεν εχουν βγαλει τετοιου ειδους εκδοση ακομα.... κ δε ξερω αν θα βγαλουνε

 

εγω εχω cosmote.... στην δραμα που μενω... οπου υπαρχει καλυψη εχω 4g... αλλιως h, h+.....

θεσσαλονικη που ημουν προσφατα, ειχα παντου 4g....

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικο προβλημα δλδ δεν θα εχω δλδ; ειναι καποιο αλλο xiomi που το υποστηριζει καλυτερα και εννοω απο note 3;

 

Ανάλογα το εννοείς γενικό πρόβλημα. Αν μπορείς στο βήμα Wind 4g θα δεις ότι η Wind χρησιμοποιεί πολύ τις 800αρες οι οποίες έχουν και καλύτερες ταχύτητες ακόμη και μέσα σε κλειστός χώρους. Το πλεονέκτημα αυτό το χάνεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω το xiaomi redmi note 4 θα εχω θεμα με το LTE ? Εδω οι μπαντες LTE band 1(2100), 3(1800), 5(850), 7(2600), 8(900), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μεγάλο drain από το android. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω μεγάλο drain από το android. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ;

 

Μηπως το φορτιζεις με usb απο τον υπολογιστη?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση και από εμένα παιδιά. Σήμερα παρέλαβα και μου ήρθε με την gtv 6.11.3 developers και απ'οτι είδα έχει και twrp recovery μέσα. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ή είμαι έτοιμος για στήσιμο?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί είμαι και κάποιας ηλικίας....

Λοιπόν ρίξε μια ματιά δίπλα στο MIUI.gr, αν μπεις από Tapatalk (με 10 ποστ αν σε σελίδα) έχω κάνει παράθεση στην 82 σελίδα...

 

Μη βαρας προσπάθησα να κάνω copy το url της σελίδας αλλά δεν.....

 

 

Edit :Αντιγράφω το ποστ του μέλους... Είναι για καλό σκοπό εξάλλου ;)

 

Τελικα φαινεται οτι υπευθυνο που δεν φαινεται η συσκευη σε MTP ειναι αυτο που βρηκα ψαχνοντας ολο το μεσημερι:<br />After anniversary update, MTP is not working.<br />I tried with different devices as well as on many PCs.<br />In device manager I get this:<br />The drivers for this device are not installed. (Code 28)<br />A service installation section in this INF is invalid.<br />The problem is solved.<br />(1)Βρειτε το αρχειο "wpdmtp.inf"που ειναιι η θα πρεπει να ειναι στο C:\Windows\INF<br /><br />Εαν δεν το βρειτε ψαξτε στο google θα το βρειτε<br />(2) Once you found it, just right click on it and select install. It will take a very few seconds.Βrowse computer for drivers, choose the driver manually, go into usb devices then there were four MTK options including a MTK USB Device. I chose this and it all worked.<br />(4) Connect your device to the pc.<br />Το δοκιμασα με το παλιο μου τηλεφωνο που ειχε ΜΤΚ επεξεργαστη και μου εκανε τα ιδια μετα απο αυτο αμεσως ειδε το κινητο.<br />Περιμενω σε λιγο να τελειωσει η φορτιση να δοκιμασω και το redmi note4.

 

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

 

Ενώ με το παραπάνω δούλεψε, πρέπει να το κάνω κάθε φορά που θέλω να συνδέσω το κινητό με το PC. Μα κάθε φορά όμως....!!!

Τι κουφό? Καμία μόνιμη λύση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το φορτιζεις με usb απο τον υπολογιστη?

 

Ποτέ, μόνο από τον φορτιστή του..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Ti ρόλο παίζει αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εχω παρατηρησει πολλες φορες πως η φορτιση της συσκευης με usb ανεβαζει τα ποσοστα του android στη διαχειριση μπαταριας.

Βεβαια υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που ευθυνονται και οι rom απο μονες τους γι αυτο και μετα απο καποιες εκδοσεις διορθωνεται.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πολλες φορες πως η φορτιση της συσκευης με usb ανεβαζει τα ποσοστα του android στη διαχειριση μπαταριας.

Βεβαια υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που ευθυνονται και οι rom απο μονες τους γι αυτο και μετα απο καποιες εκδοσεις διορθωνεται.

 

στην 8.0.3.0 είμαι και να θέλω να αναβαθμίσω μου βγάζει Update failed..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πολλες φορες πως η φορτιση της συσκευης με usb ανεβαζει τα ποσοστα του android στη διαχειριση μπαταριας.

Βεβαια υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που ευθυνονται και οι rom απο μονες τους γι αυτο και μετα απο καποιες εκδοσεις διορθωνεται.

 

θεωρω οτι απλα τυχαινει. :)

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση και από εμένα παιδιά. Σήμερα παρέλαβα και μου ήρθε με την gtv 6.11.3 developers και απ'οτι είδα έχει και twrp recovery μέσα. Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο ή είμαι έτοιμος για στήσιμο?

 

από που το πήρες και είχε την ελληνική μέσα;

έτοιμος είσαι,δεν κάνεις κάτι άλλο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

από που το πήρες και είχε την ελληνική μέσα;

έτοιμος είσαι,δεν κάνεις κάτι άλλο.

 

Το πήρα από ένα κατάστημα που βρήκα στό skroutz γιατί είχα μείνει χωρίς κινητό και το ήθελα γρήγορα και ετοιμοπαράδοτο. Το σύνδεση και στον υπολογιστή με fastboot και μου έδειξε ξεκλειδωτο bootloader.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι απλα τυχαινει. :)

 

Αν δε κανω λαθος εχει αναφερθει στο παρελθον και στην ελληνικη κοινοτητα. Παντως και εγω προτιμω να το φορτιζω μεσω usb για καλυτερη ζωη της μπαταριας και ας φορτιζει πολυ πιο αργα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

στην 8.0.3.0 είμαι και να θέλω να αναβαθμίσω μου βγάζει Update failed..

 

έχεις official rom;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

4G κανονικα και ανετα, δεν εχει ραδιοφωνο, το site αυτο ειναι αξιοπιστο?

 

μήπως ήθελες να γράψεις σε άλλο θέμα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..

Μετα απο 2,5 χρονια το redmi note 3g της γυναίκας παρεδωσε πνευμα και χρειαστηκε αμεση αγορα κινητού. Πηρα απο αγγελια, καινουριο redmi note 4 64gb απο γειτονικο φορουμ... Προτιμησα την official rom και ας μην εχει ελληνικα καθως εδω και καιρο διαβαζα/η ξερα για θεματα της multi με διαφορα bugs κτλ..

Τα αγγλικα περιοριζονται μονο στα μενου, σωστα;

Playstore εχει κανονικα;

Πρεπει να προσεξω κατι αλλο;

 

Για ριξτε προτασεις για κανενα δοκιμασμενο tempered glass και θηκες (και flip και soft)..

Ευχαριστω και απο δω καί πέρα θα τα λεμε..

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..

Μετα απο 2,5 χρονια το redmi note 3g της γυναίκας παρεδωσε πνευμα και χρειαστηκε αμεση αγορα κινητού. Πηρα απο αγγελια, καινουριο redmi note 4 64gb απο γειτονικο φορουμ... Προτιμησα την official rom και ας μην εχει ελληνικα καθως εδω και καιρο διαβαζα/η ξερα για θεματα της multi με διαφορα bugs κτλ..

Τα αγγλικα περιοριζονται μονο στα μενου, σωστα;

Playstore εχει κανονικα;

Πρεπει να προσεξω κατι αλλο;

 

Για ριξτε προτασεις για κανενα δοκιμασμενο tempered glass και θηκες (και flip και soft)..

Ευχαριστω και απο δω καί πέρα θα τα λεμε..

 

Maktheo

 

τα αγγλικα ναι, ειναι μονο στο μενου.. ελληνικο πληκτρολογιο θα εχεις.... οπως κ επεισης ελληνιικο μενου στις εφαρμογες εφοσον μπαινεις στις ρυθμισεις της καθε εφαρμογης κ αλλαζεις εσυ την γλωσσα σε ελληνικα...

θηκες θα σου πουν τα παιδια διοτι χρησιμοποιω μια απλη σιλικονης, την πιο φθηνη της αγορας....

απο εκει κ περα στο θεμα του tempered glass υπαρχει προβλημα.. οτι κ να βρεις θα καλυπτει ισα ισα την φωτιζομενη οθονη κ οχι ολοκληρη την οθονη, και αυτο γτ οι ακρες της οθονης ειναι καμπυλωτες (curved 2.5D)...

play store εχει κανονικα στην εκδοση Global... στην εκδοση China δεν εχει... υποψιν και οι 2 αυτες οι εκδοσεις ειναι Official της Xiaomi..οποτε εσενα μη ποια εκδοση στο στειλανε?

Link to comment
Share on other sites

Official Miui 8 Global λεει

 

Maktheo

 

no problem τοτε..θα εχει play store.. η τελευταια Global Stable ειναι η 8.0.4.0... κτ αλλο δεν εχω να σου πω... παιρνεις το κινητο στα χερια σου... κ οτι αποριες σου γεννιουνται καθε μερα.. εδω στις λυνουμε

Link to comment
Share on other sites

no problem τοτε..θα εχει play store.. η τελευταια Global Stable ειναι η 8.0.4.0... κτ αλλο δεν εχω να σου πω... παιρνεις το κινητο στα χερια σου... κ οτι αποριες σου γεννιουνται καθε μερα.. εδω στις λυνουμε

 

Εμένα είναι 8.1.4.0

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...