Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα να πάρω με την official ή multilanguage rom για να περάσω μετά την gtv?

 

να στο στειλουν με την official developer, καθως ετσι θα μπορεσεις να ξεκλειδωσεις τον bootloader με το unlock tool , να ξερεις οτι αν ερθει με την developer μετα δεν δεχεται να περασεις την official stable, μπορεις ομως να περασεις την ελληνικη gtv η οποια εχει ενα bug σ εμενα, χανει τα themes, σ αλλο μελος εκανε force close στα battery stats, ασε που εμενα δεν "καθησε" σωστα με την πρωτη και ηθελε 2 φορες wipe.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτήσω γιατί το vickmall έχει 3 μοντέλα με διαφορετικές τιμές στα 3/64GB;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα χθες το xiaomi redmi note 4 και με συννενοηση με τον πωλητη μου εγκατεστησε το play store. οταν το ενεργοποιησα κατα λαθος πατησα χωρα το hong kong και οταν πηγα να κατεβασω οτιδηποτε μου ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο με την χωρα. δεν ηξερα πως να αλλαξω χωρα και το εσβησα για να το ξαναεγκαταστησω. το εκανα εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει. δειχνει να φορτωνει συνεχεια και δεν σταματαει. αν μπορειτε παρακαλω πειτε μου τι να κανω. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω γιατί το vickmall έχει 3 μοντέλα με διαφορετικές τιμές στα 3/64GB;

Δεν ειναι διαφορετικα μοντελα, αλλα διαφορετικα χρωματα. Ολα τα xiaomi ετσι πουλιουνται. Το καθε χρωμα εχει την τιμη του, αναλογα με την ζητηση προφανως.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι διαφορετικα μοντελα, αλλα διαφορετικα χρωματα. Ολα τα xiaomi ετσι πουλιουνται. Το καθε χρωμα εχει την τιμη του, αναλογα με την ζητηση προφανως.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ενδιαφέρον και αξίζει η αγορά του ή να περιμένω το νέο μοντέλο; στα 2 GB Θα έχω πρόβλημα;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τα 3GB καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

3gb 64gb με την ελληνικη gtv σκορ στο antutu 75000 , πολυ ασχημα αν αναλογιστει κανεις οτι με την official stable χτυπαει 85000, αυτο ας το δει η ομαδα miui.gr.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον και αξίζει η αγορά του ή να περιμένω το νέο μοντέλο; στα 2 GB Θα έχω πρόβλημα;

Όχι άλλα εκεί θα έχεις και 16 μνήμη.... Αν δεν σε ενδιαφέρει τσίμπατο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3gb 64gb με την ελληνικη gtv σκορ στο antutu 75000 , πολυ ασχημα αν αναλογιστει κανεις οτι με την official stable χτυπαει 85000, αυτο ας το δει η ομαδα miui.gr.

Το ανέφερες εκεί;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα χθες το xiaomi redmi note 4 και με συννενοηση με τον πωλητη μου εγκατεστησε το play store. οταν το ενεργοποιησα κατα λαθος πατησα χωρα το hong kong και οταν πηγα να κατεβασω οτιδηποτε μου ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο με την χωρα. δεν ηξερα πως να αλλαξω χωρα και το εσβησα για να το ξαναεγκαταστησω. το εκανα εγκατασταση αλλα δεν ανοιγει. δειχνει να φορτωνει συνεχεια και δεν σταματαει. αν μπορειτε παρακαλω πειτε μου τι να κανω. ευχαριστω.

 

Κάνε διαγραφή του Google λογαριασμού σου, μετά πήγαινε στις "εφαρμογές" βρες το Play store κάνε force stop και διαγραφή δεδομένων... Βρες μετά τις "υπηρεσίες Google" και κάνε και αυτές force stop...

 

Τρέξε ξανά το Play store, βάλε το mail σου, και είσαι οκ...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχω το 3gb 64gb, ενταξει το κινητο ειναι καλο, δεν σε ξετρελενει κιολας αλλα ειναι ενα γρηγορο κ αξιοπρεπες κινητο, μεχρι εκει, απο θεμα design δεν ενθουσιαζει ουτε αφηνει αδιαφορο καποιον αλλα στο χερι καταλαβαινεις οτι προκειται για καλη κατασκευη και οχι τπτ homtom.

 

δλδ...... για 210€ απο κινεζομαγαζο αξιζει η αγορα του?

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall παντως γραφουν οτι βαζουν Multi-language rom μαζι με play store.

Βλεπω τελικα οτι την εχουν αποσυρει και εχουν παλι την αγγλοκινεζικη , μαλλον θα ηταν μουφα.

Link to comment
Share on other sites

3gb 64gb με την ελληνικη gtv σκορ στο antutu 75000 , πολυ ασχημα αν αναλογιστει κανεις οτι με την official stable χτυπαει 85000, αυτο ας το δει η ομαδα miui.gr.

Καλημέρα, επιβεβαιώνω, με official stable antutu 83000+-, και με την ελληνική gtv 75394......

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160918/661f68c45ae54f69d48b955858620a85.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αγόραζα κινητό με βάση τους αριθμούς του antutu

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αγορα αλλα μια ενδειξη οτι κατι εχει αλλαξει (προς το χειροτερο) στην ελληνικη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/53116d2695099d96fdae0efea8c76013.jpg

Μόλις το έκανα "7.21" . Είναι καλό σκορ;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το Redmi note 3 PRO μου βγάζει 6.40 έως 6.61 (MIUI 8 Global 6.9.9 Beta Android 6.0.1 MMB29M)

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi note 3 PRO μου βγάζει 6.40 έως 6.61 (MIUI 8 Global 6.9.9 Beta Android 6.0.1 MMB29M)

 

Κι εμένα το ίδιο.

Είναι ελαφρά πιό γρήγορος ο 650.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aurorasoftworks.quadrant.ui.standard

με αυτό πόσο βγάζει?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή του Google λογαριασμού σου, μετά πήγαινε στις "εφαρμογές" βρες το Play store κάνε force stop και διαγραφή δεδομένων... Βρες μετά τις "υπηρεσίες Google" και κάνε και αυτές force stop...

 

Τρέξε ξανά το Play store, βάλε το mail σου, και είσαι οκ...

 

το εκανα και μου εβγαζε [error retrieving information from server. DF-DLA-15] το εκανα reboot to recovery mode και ολα καλα. δεν ξερω αν ηταν αυτο που το εφτιαξε, αλλα λειτουργει οκ... ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση 8.0.5

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/8cd89a11c7ece825422fcfacbdf007ca.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις δει απο κοντα το 4 και το ρεδμι προ(αυτο με τις δυο καμερες) ?

 

ειμαι μεταξυ αυτων των δυο...

 

Θα σου συνιστουσα το redmi pro που εχει και amoled οθονη (καλυτερο για την αυτονομια) συν οτι εχεις και την επιλογη του 4/128 για πιο future proof αν εχεις φυσικα την οικονομικη δυνατοτητα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ο μονος λογος που το θελω ειναι για την οθονη, σε σχεση με το 4...

 

τωρα για την εκδοση με τα 128 δεν ασχολουμαι καν, η συσκευη ειναι midrange, αν ειναι να παω στα 300 εχω και αλλες επιλογες...οποτε για το 64 ενδιαφερομαι μονο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...