Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον ενα μαγαζι εδω στην Ιταλια το ειχε στη βιτρινα και ζητησα να το περιεργαστω.Ειναι πολυ ομορφο και στιβαρο.Το ανοιξαμε,ξεκινωντας σου ζηταει κλασικα οπως στο κ700 να δειξει τον οδηγο και μετα σου ζηταει να παιξει και ενα demo με τις λειτουργιες του σε φοβερη αναλυση.Μπηκα στην καμερα και νομιζεις απλα οτι κρατας ψηφιακη.Ζουμ 'ρευστο' και οχι 2 επιπεδων για παραδειγμα.Τιμη σε αυτον 379 που ειναι μεγαλος κλεφτης.Οταν ελλαδα ηρθε το Κ700 στα 420 αυτος το ειχε 450.Αρα για το Κ750 να υπολογιζετε εκει να το παρετε περιπου 350

Συμφωνά κι εγώ. Πιστεύω ότι η τιμή θα κυμαίνεται από 350 με 380 ευρώ. Σ' αυτό συνηγορεί και η τιμή της Live έκδοσης.

Το Expansys, ως Αγγλική εταιρεία, είναι πολύ ακριβό. Το έχω παρατηρήσει και άλλες φορές.

Φίλε blusprint, εσύ το πήρες; Μιλάμε πάντα για την original έκδοση, έτσι;

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Koitaksete ta links poio katw . to exoun 35i evro mazi me to foro.

 

http://www.e-acorn.gr

http://www.ls-line.gr/gr/phones/SonyK750i.htm

 

Και τα δυο είναι Vodafone Live :(

 

Ξερει κανεις αν θα το βγαλουν σε αλλο χρωμα?

 

Βγαίνει σε μαύρο και ασημί.

Το ασημί όμως δεν το έχουμε δει σε καμία φωτογραφία :blink:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

@ gkandir

Οχι φιλε μου εγω δεν το πηρα απλα επειδη ειμαι φαν σονυ ερικσσον(ασχετο που τωρα εχω Νοκια) ηθελα να το δοκιμασω να δω τη διαφορα απο το Κ700ι που ειχα.Και μολις ειδα την καθαροτητα της εικονας στην καμερα εντυπωσιαστηκα (αν και ηταν σε κλειστο χωρο ετσι?).Και ηταν η οριτζιναλ εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Paidia nomizw oti dn nomizw na iparxei periptwsi to kinito na kanei katw apo 400 ante 390. Dn elpizw se mia timi tis taxis tou 350 k katw dioti an erthei stin agora me tetoia timi otan tha paliwsei posa tha kanei ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει οταν παλιωσει να μην πεσει τοσο πολυ η τιμη.

 

Εγω πιστευω οτι δεν ειναι απιθανο να κανει λιγοτερο απο 400 ευρω. Λογω ανταγωνισμου ;)

Link to comment
Share on other sites

...

Dn elpizw se mia timi tis taxis tou 350 k katw dioti an erthei stin agora me tetoia timi otan tha paliwsei posa tha kanei ?

Αυτό ανάγεται στο νόμο της προσφοράς και της ζήτησης. Όσο συνεχίζει να πουλάει καλά η τιμή θα πέφτει λίγο. Αν συμβαίνει το αντίθετο ή όταν πρόκειται να βγει νεο μοντέλο-αντικαταστάτης θα πέσει αρκετά. Επίσης το κάθε κατάστημα έχει τη δική του τιμολογιακή πολιτική.

Όλα αυτά, φυσικά, προς το παρόν, είναι θεωρητικά. Την τιμή του θα τη μάθουμε σε λίγες ημέρες και για την πορεία της στο χρόνο θα χρειαστεί να περιμένουμε κάμποσους μήνες.

 

Επίσης, φίλε blusprint σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Οι εντυπώσεις σου με χαροποίησαν ιδιαίτερα! :) Φαντάζομαι και τους υπόλοιπους. Και το οτι στην Ιταλία κυκλοφορεί ήδη στα καταστήματα η original έκδοση είναι ένα καλό σημάδι! Περιμένουμε...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, φίλε blusprint σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Οι εντυπώσεις σου με χαροποίησαν ιδιαίτερα! :) Φαντάζομαι και τους υπόλοιπους. Και το οτι στην Ιταλία κυκλοφορεί ήδη στα καταστήματα η original έκδοση είναι ένα καλό σημάδι! Περιμένουμε...

 

;)

 

 

Η τιμολογιακη πολιτικη μεταξυ Ελλαδας και Ιταλιας στα Sony Ericsson δε διαφερει.Οπως επισης δεν διαφερουν οι ημερομηνιες κυκλοφοριας των μοντελων.Γιαυτο πιστευω οτι δε θα κανει πανω απο 380 και θα το δειτε.Τωρα μια διαισθηση.Αυριο θα το εχει το πλαισιο νον-λαιβ.Μην πεσετε να με φατε.Διαισθηση ειναι,οχι πληροφορια.Αλλωστε και το πολυαναμενομενο τετοια εποχη περυσι Κ700 σαββατο κυκλοφορησε!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι εχω δει κυκλοφορουν και εικονες του κινητου σε ασημι χρωμα.

Ναι αλλα νομιζω οτι ειναι αποκλειστικα για την T-mobile η κατι τετοιο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Το Λαιφ σιγουρα θα κανει γυρω στα 330/340.Το κανονικο μαλλον θα εχει πανω απο 400.αυτο λενε οι πληροφοριες.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τελος του μηνα παιρνω καινουργιο κινητο λογω ληξης συμβολαιου και ανανεωσης του. Σκεφτομαι πολυ σοβαρα το K750i (90%). Λοιπον θα ηθελα να μαθω απο εσας, customizing tools για αυτο το κινητο, λοιπον ενδιαφερομαι για το αν θα μπορω να βρω ευκολα application-themes-games κτλ, ειναι γνωστο οτι εχει java 3d 2.0. οποτε πρεπει να υπαρχουν πολλα. Θελω να γινει μια συγκριση με τις ιδιοτητες για gaming και applications του V800. ακομη, θελω να μου πειτε μερικα "καλα" Sites για αυτα που ρωταω (free).

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τελος του μηνα παιρνω καινουργιο κινητο λογω ληξης συμβολαιου και ανανεωσης του. Σκεφτομαι πολυ σοβαρα το K750i (90%). Λοιπον θα ηθελα να μαθω απο εσας, customizing tools για αυτο το κινητο, λοιπον ενδιαφερομαι για το αν θα μπορω να βρω ευκολα application-themes-games κτλ, ειναι γνωστο οτι εχει java 3d 2.0. οποτε πρεπει να υπαρχουν πολλα. Θελω να γινει μια συγκριση με τις ιδιοτητες για gaming και applications του V800. ακομη, θελω να μου πειτε μερικα "καλα" Sites για αυτα που ρωταω (free).

 

Παιχνιδια παιρνει και αυτα για το κ700 οποτε θα βρεις μπολικα.Δες στα briefcases του Didimou. Για εφαρμογες μην περιμενεις και πολλα, ειναι μετρημενες στα δαχτηλα.

Σε σχεση με το V800, πανω κατω τα ιδια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

για themes τι παιζει?

Στο review του v800, εγραφε οτι εχει κατι διαφορετικο και ειναι διαφορετικα τα themes, και κατι τετοια, δεν θυμαμαι ακριβως..

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι?

που την ειδατε την τιμη αυτη?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση.Βλέπω ότι τα παιδιά που το έχουν, το έχουν vd-live.Θα μπορούσε κάποιος να μας έλεγε αν παίρνει mp3 ως ήχους κλήσης;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια παράκληση.Βλέπω ότι τα παιδιά που το έχουν, το έχουν vd-live.Θα μπορούσε κάποιος να μας έλεγε αν παίρνει mp3 ως ήχους κλήσης;
Βρε παιδιά τόσο δύσκολο είναι να απαντήσετε;Ένα ναι ή όχι αρκεί. :)

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...