Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι εγώ παιδιά, κάνω υπομονή. Κι ας καταντάει γαιδουρινή!!!

Γιατι να βιαστώ και να πάω σε κανα ΝΟΚΙΑ που θα με κάνει να νοιόθω παππούς;

ΟΧΙ, ποτέ.

Εδώ βλέπετε την γαλανομάτα ericsson και http://bestsmileys.com/halloween2/4.gif...το φρικιό ΝΟΚΙΑ.

Τις συγκρίνετε;http://bestsmileys.com/expressions/4.gif

 

Δεν θα διαφωνισω μαζι σου!

ΝΟΚΙΑ ΞΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ! :cool:

Υπομονη λιγες μερες ακομα. Ειμαστε πολυ κοντα στο "κοκκινο"* ψητο ! :cool:

 

 

*=VF Live εκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

..να εκφράσω κι εγω την ταπεινή μου γνώμη οτι δεν συμπαθώ τα ΝΟΚΙΑ καθόλου γιατι δημιουργούν λάθος εντυπώσεις και εξακολουθούν να έχουν αρκετά προβλήματα! (οχι πως βγάζω την ουρά της SE απ'εξω αλλά τουλάχιστων η SE δεν χτίζει μια ολόκληρη προπαγάνδα για τα κινητά της. -προσωπική άποψη-)

 

Όμως βρε παιδιά, γιατι το k750i δεν δίνει αυτό το κάτι παραπάνω που το κάνει 3G κινητό? Μπορεί να έχεις πολλά extra -βάζω και το Ράδιο μέσα που λείπει από πολλά κινητάκια- αλλά γιατι να μην έβαζαν και μια κάμερα μπροστά να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις βιντεοκλήσεις μελλοντικά?????? :(

Σίγουρα θα το πάρω βέβαια και ας τα λέω αυτά γιατι εθίστικα από το k700i πλεον και δεν είναι εύκολο να ξεκολλήσεις από ένα τόσο καλό κινητό!!!

 

Θα μου πεις, αν θες βιντεοκλήσεις πάρε το w800 που θα βγει αργότερα αλλά είμαι από τα άτομα που πιστεύουν πως "Το μέγεθος μετράει"...;)... στα κινητά, όσο πιο μικρό τόσο καλύτερο -ξανάμανα προσωπική άποψη-!

 

Άντε.. οτι είναι να'ρθει θε να'ρθει!!:)

-- Την υπογραφή σου και το.. LIKE σου πρέπει να πεοσέχεις που τα βάζεις μας έλεγαν οι προΓιαγίαδες μας!! -- :p
Link to comment
Share on other sites

το expansys κατεβασε παλι την τιμη

 

website

 

Τι εννοείς κατέβασε πάλι τι τιμή που το δίνει με 450€ επειδή έχει μόνο έξι τεμάχια

τι κοροιδία είναι αυτή αφού σε λίγες ημέρες που θα κυκλοφορίσει κανονικά θα κάνει 100€ λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς κατέβασε πάλι τι τιμή που το δίνει με 450€ επειδή έχει μόνο έξι τεμάχια

τι κοροιδία είναι αυτή αφού σε λίγες ημέρες που θα κυκλοφορίσει κανονικά θα κάνει 100€ λιγότερα.

 

100 λιγοτερα θα κανει μαλλον το vf live

στο expansys η τιμη ξεκινησε απο πιο ψηλα (περιπου 484,00 ευρω) και εκτοτε πεφτει

Link to comment
Share on other sites

..να εκφράσω κι εγω την ταπεινή μου γνώμη οτι δεν συμπαθώ τα ΝΟΚΙΑ καθόλου γιατι δημιουργούν λάθος εντυπώσεις και εξακολουθούν να έχουν αρκετά προβλήματα! (οχι πως βγάζω την ουρά της SE απ'εξω αλλά τουλάχιστων η SE δεν χτίζει μια ολόκληρη προπαγάνδα για τα κινητά της. -προσωπική άποψη-)

 

Όμως βρε παιδιά, γιατι το k750i δεν δίνει αυτό το κάτι παραπάνω που το κάνει 3G κινητό? Μπορεί να έχεις πολλά extra -βάζω και το Ράδιο μέσα που λείπει από πολλά κινητάκια- αλλά γιατι να μην έβαζαν και μια κάμερα μπροστά να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις βιντεοκλήσεις μελλοντικά?????? :(

Σίγουρα θα το πάρω βέβαια και ας τα λέω αυτά γιατι εθίστικα από το k700i πλεον και δεν είναι εύκολο να ξεκολλήσεις από ένα τόσο καλό κινητό!!!

 

Θα μου πεις, αν θες βιντεοκλήσεις πάρε το w800 που θα βγει αργότερα αλλά είμαι από τα άτομα που πιστεύουν πως "Το μέγεθος μετράει"...;)... στα κινητά, όσο πιο μικρό τόσο καλύτερο -ξανάμανα προσωπική άποψη-!

 

Άντε.. οτι είναι να'ρθει θε να'ρθει!!:)

 

Πραγματικά έτσι είναι φίλε μου, εγώ ήθελα να το πάρω το κ750ί αλλά

μετά από Σ700ί μεγεύτικα με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ οθόνη και λέω δεν θα το πάρω.

Ίσως να περιμένω να βγάλει η SE νέο μοντέλο με μεγάλη οθόνη.

 

Και το W800i δεν είναι 3G είναι το music phone της SE.

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έτσι είναι φίλε μου, εγώ ήθελα να το πάρω το κ750ί αλλά

μετά από Σ700ί μεγεύτικα με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ οθόνη και λέω δεν θα το πάρω.

Ίσως να περιμένω να βγάλει η SE νέο μοντέλο με μεγάλη οθόνη.

 

Και το W800i δεν είναι 3G είναι το music phone της SE.

 

:) :O :w00t:

 

Αυτο περιμενω και εγω. Τον αντικαταστατη του S700. Με 2 ΜP (ισως και πιο πολλα) και CCD αισθητηρα. Μαζι με την μεγαλη οθονη και αναλυση, θα ειναι μουρλια το κινητακι!!! Αρκει να μην ειναι παλι πολυ παντοφλα. :D

Link to comment
Share on other sites

Re paidia na mhn leme m*a*l*a*k*i*e*s h ericsson to eipe apo thn arxh oti 8a bgei mesa iooniou!bgainei twra o ka8e enas kai leei aurio 8a bgei kai tetoies mpourdes!H Sonyericsson einai apolutos swsth!!!!!

File moy sto presspoint anaferthike oti to K750 exei HDH kukloforisi kai HDH kapoia ellhnika e-shops to exoyn.Logika entos ton imeron tha to exoyn kai ta vodafone shops.H kanonikh ekdosi tha argisi ligo mallon kai mallon tha ine pio akribh.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

το expansys κατεβασε παλι την τιμη

 

website

Kαλά, αυτοί <<με ξένα κόλιβα μνημονεύουν>>. Ακόμα δεν το φέρανε ανεβοκατεβάζουν την τιμή σε ενα αόρατο προιόν. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να τα λεμε ολα,οπως διαβαζω σε ξενα forums αλλα και απο τα λεγομενα του thantranta απο ποιοτητα κατασκευης δεν πρεπει να λεει και πολλα :O
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και το T610 δεν ήταν top-of-the-top σε επίπεδο ποιότητας κατασκευής. Το Ρ900 σίγουρα είναι καλύτερο, αλλά πάντα πρέπει να θυμόμαστε πως "ότι πληρώνουμε παίρνουμε". Το Ρ900 που ήταν η ναυαρχίδα της μάρκας, ήταν μακράν...Το έχω από τον Δεκέμβριο του 2003 και ακόμα δουλεύει άψογα και δεν τρίζει πουθενά. Από την άλλη, έχω και ένα εταιρικό Nokia 3230, το οποίο είναι μεν ένα series60 smartphone, αλλά πωλείται στην κλίμακα τιμών των fashion phones (€ 350-400). Ποιοτικά....it sucks!!! Τα πλήκτρα ελέγχου και το joystick κινούνται προς όλους τους άξονες, παίζουν γενικότερα, όταν τα πατάς τρίζουν απίστευτα, μπαίνει σκόνη στην οθόνη λόγω των κενών μεταξύ keyboard και οθόνης, τι άλλο να πω...Μην το ψάχνετε. SonyEricsson rules. Ακόμα και τα λεγόμενα μέτρια-φθηνά τηλέφωνά της είναι μακράν μπροστά σε ποιότητα από τα αντίστοιχα Nokia. Off the record, ένα τηλέφωνο που είχα και σε 18 μήνες δεν ήξερε τι πάει να πει κόλλημα, πρόβλημα ή τρίξιμο ήταν το Siemens SL45i. Απίστευτο κινητό...αν ήταν και έγχρωμο...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις αν θα υποστηριζει online updates οπως τα P800,P900,P910i και το K700i ?? :rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

θυμαστε στο λινκ στο presspoint που ελεγε οτι το κ750 εχει κυκλοφορισει?ε εγω τους εστειλα εμαιλ και τους ειπα πως εχει κυκλοφορισει αφου υπαρχει μονο σε κατι online shops και οταν περνω τηλ. την ΣΕ μου λενε το πρωτο 15 του ιουνιου???τι γινεται?Και μου απαντησαν με το παρακατω εμαιλ την επομενη μερα!!

 

Αγαπητέ κύριε

 

Σας ευχαριστούμε πολύ για το μήνυμά σας και το ενδιαφέρον σας για το Κ750i.

 

H συσκευή έχει λανσαριστεί αλλά θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου, με εξαίρεση την Vodafone Live συσκευή της οποίας οι πρώτες ποσότητες έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται.

 

Παραμένω στη διάθεσή σας για κάθε συμπληρωματική διευκρίνιση τυχόν χρειαστείτε.

 

Φιλικά,

Λίλιαν Μοσχίδου

 

Lilian Moschidou

Channel Marketing Manager

 

SONY ERICSSON MOBILE COMMUNICATIONS HELLAS S.A

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις αν θα υποστηριζει online updates οπως τα P800,P900,P910i και το K700i ?? :rolleyes:

Μέχρι νεωτέρας....ΟΧΙ !!! :(

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε στο λινκ στο presspoint που ελεγε οτι το κ750 εχει κυκλοφορισει?ε εγω τους εστειλα εμαιλ και τους ειπα πως εχει κυκλοφορισει αφου υπαρχει μονο σε κατι online shops και οταν περνω τηλ. την ΣΕ μου λενε το πρωτο 15 του ιουνιου???τι γινεται?Και μου απαντησαν με το παρακατω εμαιλ την επομενη μερα!!

 

Αγαπητέ κύριε

 

Σας ευχαριστούμε πολύ για το μήνυμά σας και το ενδιαφέρον σας για το Κ750i.

 

H συσκευή έχει λανσαριστεί αλλά θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου, με εξαίρεση την Vodafone Live συσκευή της οποίας οι πρώτες ποσότητες έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται.

 

Παραμένω στη διάθεσή σας για κάθε συμπληρωματική διευκρίνιση τυχόν χρειαστείτε.

 

Φιλικά,

Λίλιαν Μοσχίδου

 

Lilian Moschidou

Channel Marketing Manager

 

SONY ERICSSON MOBILE COMMUNICATIONS HELLAS S.A

αρα λοιπον η κρίσιμη ερώτηση είναι η εξής:στη live έκδοση, μπορείς να βάλεις ringtone mp3 ναί ή όχι???Γιατί έχω διαβάσει καί τις δύο εκδοχές εδω...Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του vd live να μας πεί στα σίγουρα?Γιατί εμένα ουσιαστικά τπο πρόβλημα μου είναι εκεί..Δεν με αποσχολεί ιδιαίτερα το σημα και ούτε και τα εικονίδια..Ασε που απο οτι διάβασα εδω μπορούμε να το αλλάξουμε σε κανονικό...thanks

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε στο λινκ στο presspoint που ελεγε οτι το κ750 εχει κυκλοφορισει?ε εγω τους εστειλα εμαιλ και τους ειπα πως εχει κυκλοφορισει αφου υπαρχει μονο σε κατι online shops και οταν περνω τηλ. την ΣΕ μου λενε το πρωτο 15 του ιουνιου???τι γινεται?Και μου απαντησαν με το παρακατω εμαιλ την επομενη μερα!!

 

Αγαπητέ κύριε

 

Σας ευχαριστούμε πολύ για το μήνυμά σας και το ενδιαφέρον σας για το Κ750i.

 

H συσκευή έχει λανσαριστεί αλλά θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα το τελευταίο δεκαήμερο του Ιουνίου, με εξαίρεση την Vodafone Live συσκευή της οποίας οι πρώτες ποσότητες έχουν ήδη αρχίσει να παραδίδονται.

 

Παραμένω στη διάθεσή σας για κάθε συμπληρωματική διευκρίνιση τυχόν χρειαστείτε.

 

Φιλικά,

Λίλιαν Μοσχίδου

 

Lilian Moschidou

Channel Marketing Manager

 

SONY ERICSSON MOBILE COMMUNICATIONS HELLAS S.A

Μάλιστα. Άρα, αμέσως-αμέσως έχουμε μια καθυστέρηση μιας περίπου εβδομάδας από την αρχική ημερομηνία κυκλοφορίας (μέσα Ιουνίου). Ελπίζω να είναι και η μοναδική...

 

Φίλε nektarios_pap, αυτό, μέχρι τώρα, μας έχει πάρει 1471 μηνύματα, μαζί με το δικό μου. Διάβασε όσα μπορείς και θα καταλάβεις. :)

Με μια λέξη: Καταπληκτικό!

 

Φίλε samoapark, πολλές οι διαφορές. Άλλη ανάθεση σε κάποια πλήκτρα, διαφορετικό menu, άλλο theme, σήμα της Vodafon, διάφοροι περιορισμοί. Αν το έχει κάποιος, να μας πει κάτι πιο έγκυρο.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

ειναι ομως με eplus branding. Θα εχεις προβληματα με αναβαθμισεις αργοτερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Άρα, αμέσως-αμέσως έχουμε μια καθυστέρηση μιας περίπου εβδομάδας από την αρχική ημερομηνία κυκλοφορίας (μέσα Ιουνίου). Ελπίζω να είναι και η μοναδική...

 

Φίλε nektarios_pap, αυτό, μέχρι τώρα, μας έχει πάρει 1471 μηνύματα, μαζί με το δικό μου. Διάβασε όσα μπορείς και θα καταλάβεις.

Με μια λέξη: Καταπληκτικό!

 

Φίλε, από τις 20/4/2005 που είχα επικοινωνήσει με την Sony-Ericsson μου είχαν ανακοινώσει πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα για τον Ιούνιο. Το έγραψα και εγώ, το έγραψαν και άλλοι φίλοι-χρήστες που είχαν επικοινωνήσει και εκείνοι, αλλά οι περισσότεροι στο forum δεν διαβάζουν τις περισσότερες φορές τα posts με αποτέλεσμα να αναμασάται το θέμα της ημερομηνίας κυκλοφορίας με αναθεματισμούς για την SE, για τα διαδικτυακά καταστήματα που το εμφανίζουν προς πώληση σε άλλες τιμές το καθένα, κτλ.

 

Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν κυκλοφορήσει επίσημα και αρχίσουμε να παίρνουμε τις συσκευές και να αναφέρουμε τα προβλήματά τους... :knife:

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

...

Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν κυκλοφορήσει επίσημα και αρχίσουμε να παίρνουμε τις συσκευές και να αναφέρουμε τα προβλήματά τους... :knife:

Άσε φίλε, δε θέλω να το σκέφτομαι... :X

Απλά, από τη μια οι διάφορες φήμες και τα κόλπα του marketing και από την άλλη η δικιά μας ανυπομονησία, έχει γίνει χαμός!

Πάντως, και δωρεάν να ήταν, έτσι δε θα κάναμε!!! :D :lol: :w00t:

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

το eshop παντως δεν το εφερε ακομα κι αυτο απο εγκυρη πηγη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...