Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μην εχουν φτασει στις αποθηκες της SE...

Αλλιως ποιος να ειναι ο λογος αυτης της αργοποριας και της αγνοιας αυτων που δουλευουν εκει για την ακριβη ημερομηνια που θα βγει στην αγορα το κινητο??? :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μην κάνετε έτσι. Δηλαδή, πως θα πουλήσει η Vodafon τα live άμα δε δημιουργηθεί αυτή η τεχνιτή έλειψη;

Από τις επιδοτήσεις όπου και καλά είσαι υποχρεωμένος να το πάρεις live και από κάτι τέτοιες φάσεις. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια συμφωνία, γενικά, πρώτα να κυκλοφορήσει branded το κινητό και 1-2 εβδομάδες αργότερα να βγει και το κανονικό.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην ξέρει κανένας πότε θα έρθει ένα από τα πιο πολυαναμενόμενα κινητά της αγοράς (από δημιουργίας της). Συνενοημένοι είναι για να πουλήσουν τα branded. Άλλωστε οι κατασκευαστές εξαρτώνται από τους παροχείς και το αντίθετο.

Η Vodafon το έχει. Το ίδιο και η ePlus και η TMobile και η Orange και δεν ξέρω κι εγώ ποια άλλη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Λογικά μέχρι τα μέσα - άντε μέχρι τις 20, το πολύ - μέχρι τα μέσα Ιουνίου θα κυκλοφορήσει η original εκδοση. Το δύσκολο θα είναι άμα περιμένουν όλοι αυτοί να πουλήσουν συγκεκριμένο αριθμό κομματιών. :(

Πάντως η υπομονή πάντα ανταμείβεται. Η υπομονή λέω και όχι η απραξία...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Fusika kai 8a pa8oume!oloi exoume poulhsei ta kinhta mas kai perimenoume to k750 edw kai 1 mhna!egw eimai me ena 1100!!eleos pia!ws pote??

Kαι εγώ με ενα 3100. Μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτή η μπούρδα της ΝΟΚΙΑ.http://bestsmileys.com/halloween1/22.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην κάνετε έτσι. Δηλαδή, πως θα πουλήσει η Vodafon τα live άμα δε δημιουργηθεί αυτή η τεχνιτή έλειψη;

Από τις επιδοτήσεις όπου και καλά είσαι υποχρεωμένος να το πάρεις live και από κάτι τέτοιες φάσεις. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια συμφωνία, γενικά, πρώτα να κυκλοφορήσει branded το κινητό και 1-2 εβδομάδες αργότερα να βγει και το κανονικό.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να μην ξέρει κανένας πότε θα έρθει ένα από τα πιο πολυαναμενόμενα κινητά της αγοράς (από δημιουργίας της). Συνενοημένοι είναι για να πουλήσουν τα branded. Άλλωστε οι κατασκευαστές εξαρτώνται από τους παροχείς και το αντίθετο.

Η Vodafon το έχει. Το ίδιο και η ePlus και η TMobile και η Orange και δεν ξέρω κι εγώ ποια άλλη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Λογικά μέχρι τα μέσα - άντε μέχρι τις 20, το πολύ - μέχρι τα μέσα Ιουνίου θα κυκλοφορήσει η original εκδοση. Το δύσκολο θα είναι άμα περιμένουν όλοι αυτοί να πουλήσουν συγκεκριμένο αριθμό κομματιών. :(

Πάντως η υπομονή πάντα ανταμείβεται. Η υπομονή λέω και όχι η απραξία...

 

;)

 

Πολύ σωστός ο φίλος gkandir !

Όλη η αλήθεια σε 10 γραμμές !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

@ geovass

 

No flight mode :( (isws otan kikloforisei to w800 mas to pasaroun se kamia anavathmisi)

 

Nai trizei ligo, den einai T610. Emena etrize arketa kai to pira pisw kai mou dwsane allo! Auto pou exw twra trizei ligaki pisw sto kalima tis batarias alla tpt to idiaitero

 

Plastic feel? Xmm kai nai kai oxi. Einai stivaro alla ta liga triksimata pou exei dinoun mia plastiki aisthisi. Pantos apo design skizei!

 

Menu - polu grigoro, no kollimata mexri stigmis (8 meres xrisi)

 

Dinato megafwno, an kai de kserw an einai oso dinato einai tou S700. Pantos o ixos einai pio katharos apo to S700

 

Alarm - mp3? yes, mp3, radiofwno i ringtone!

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

@ geovass

 

Alarm - mp3? yes, mp3, radiofwno i ringtone!

Αυτό είναι !!!

Θα ξυπνάμε το πρωί με όποιο mp3 θέλουμε !!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην ..."κόκκινη" έκδοση του στα χέρια μου εδώ και δύο εβδομάδες. Απλά τέλειο. Θα κάνει πιστεύω το ίδιο "μπαμ" που έκανε το Τ68 όταν κυκλοφόρησε.

 

Σας έδειξα πριν πως είναι το μενού της κάμερας όμως θα σας παρακαλούσα να σεβαστείτε τη θέση μου και την υπόσχεση μου να μην πω λέξη μέχρι την επίσημη κυκλοφορία του.

Λίγες ώρες μείνανε άλλωστε ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

...θα σας παρακαλούσα να σεβαστείτε τη θέση μου και την υπόσχεση μου να μην πω λέξη μέχρι την επίσημη κυκλοφορία του.

Λίγες ώρες μείνανε άλλωστε ακόμα...

 

H Βονταφον εκδοση, ή η νορμαλ;

Και, σημερις γινεται ριλιζ;

:)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ έρχεται με 3 παιγνίδια πάνω (Aero Mission 3, Puzzleslider, Super Real Tennis), εσωτερική μνήμη 32ΜΒ, εξωτερική 64ΜΒ, παίζει mp3 το alarm του, όπως και ring tones + sms tones, flight mode ΔΕΝ κατάφερα να βρω μέχρι στιγμής στο μενού του (για να είμαι ειλικρίνης δεν είχα και πολύ ώρα για να το ψάξω χτες ---->> πορωμένος με το World of Warcraft <<--------). Δοκίμασα και αφέρεσα την κάρτα μου σήμερα το πρωί αλλά το κινητό παραπονιότανε για την SIM και δεν έλεγε να ξεκινήσει και έτσι την έβαλα πίσω. Το μενού είναι ταχύτατο, κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής. Έκανα και synch τα contacts μου απο το Ρ900 μού. Ήμουνα με την εντύπωση (μάλλον λανθασμένη) ότι θα μπορούσα χρησιμοποιήσω τη βάση του Ρ900 για να μπορέσω να το συνδέσω με τον υπολογιστή αλλά δεν ισχύει αυτό. Έχει δικό του USB καλώδιο. Επίσης έπρεπε να κάνω απεγκατάσταση το λογισμικό του Ρ900 διότι σε καμία περίπτωση δεν έλεγε να αναγνωρίσει το κινητό και με τα 2 λογισμικά επάνω.

 

Το άλλο που δεν κατάφερα να κάνω είναι να το κάνω να κάνει synch μέσω του bluetooth που έχω. Συνδέεται κανονικά μέσω bluetooth, αλλά το λογισμικό του δεν αναγνωρίζει ότι είναι συνδεδεμένη η συσκεύη μέχρι να του βάλω το δικό του καλώδιο. Το λογισμικό του bluetooth μου, δήθεν υποστιρίζει και synch αλλά δεν το δοκίμασα ούτε και το έψαξα (έλλειψη χρόνου).

 

Τι άλλο?? Α η κάμερα του είναι ΤΡΟΜΕΡΗ παιδιά. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Οι φωτογραφίες που βγάζει είναι το κάτι άλλο. Επισυνάπτω και 2 φωτογραφίες που έβγαλα σήμερα το πρωί σε 640χ480 ανάλυση.

 

Και ένα τελευταίο διότι άργησα ήδη και για τη δουλεία. Το κινητό υποστιρίζει και remote connection με τον υπολογιστή!!!! Αυτό σήμερα το πρωί το ανακάλυψα. Δυστυχώς το router μου έκανε μπλοκ τη σύνδεση όμως :P

 

Άντε αυτά προς το παρόν.

 

 

 

**** Οι φώτο είναι εδώ --->

 

http://rapidshare.de/files/2101302/ABCD0003.JPG.html

http://rapidshare.de/files/2101313/ABCD0004.JPG.html

 

 

Η πρώτη είναι χωρίς το flash

Link to comment
Share on other sites

Μεγιά σε όσους το έχουν και υπομονή σε όσους περιμένουμε!!!:)

 

Είναι καταπληκτικό κινητάκι πάντως και θα κάνει πατάταγο.. βέβαια ελπίζω να μην έχει τα ψεγάδια του k700i και τρέχουμε πάλι για αναβαθμίσεις και τα σχετικά. :Pxi

Προσωπικά πιστεύω πως δεν είναι τόσο συνετό να περιμένεις ανυπόμονα ένα κινητό και να έχεις στρώσει κόκκινα χαλιά, χαβιάρι, αστακό στο τραπέζι έτσι ώστε με το που θα βγεί να τρέξεις να το πάρεις.. πιστεύω πως αξίζει να περιμένεις λιιιιιιιγο ακόμα για να δεις τις εξελίξεις, δηλαδή τα review από ψαγμένα καταστήματα ίσως με κάποιους γνωστούς σου που εργάζονται εκεί ή άτομα που εμπιστεύεσαι πάνω στον τομέα, από περιοδικά με συγκριτικά τέστ κλπ. Γιατι να πας να πέσεις με τα μούτρα? -προσωπική άποψη είναι αυτή, δεν απευθύνομαι σε κανέναν συγκεκριμένα-

 

....αντιθέτος που μερικές φορές μπορεί να υποπέσω κι εγω σε παρορμητικά σφλαματάκια και μετά, οχι ακριβώς να το μετανοιώνω, αλλά να το σκέφτομαι καλύτερα και το πόρισμα να λεει πως "αν περίμενα λιγο ίσως και να απέτρεπα μερικές καταστάσεις!!".

 

Neway, σίγουρα θα το αγοράσω κι εγω αλλά θέλω πρώτα να ακούσω τα σχόλια σας και να το ψάξω λίγο περισσότερο, εξάλλου και το k700i καλό είναι ακόμα, κρατάει άλλο λίγο μέχρι να πάρει την θέση του ο διάδοχος ;)

 

Καλώς να έρθει, Καλό μας μήνα παιδιά και Καλημέρα σε όλους

-- Την υπογραφή σου και το.. LIKE σου πρέπει να πεοσέχεις που τα βάζεις μας έλεγαν οι προΓιαγίαδες μας!! -- :p
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην ..."κόκκινη" έκδοση του στα χέρια μου εδώ και δύο εβδομάδες. Απλά τέλειο. Θα κάνει πιστεύω το ίδιο "μπαμ" που έκανε το Τ68 όταν κυκλοφόρησε.

 

Σας έδειξα πριν πως είναι το μενού της κάμερας όμως θα σας παρακαλούσα να σεβαστείτε τη θέση μου και την υπόσχεση μου να μην πω λέξη μέχρι την επίσημη κυκλοφορία του. Λίγες ώρες μείνανε άλλωστε ακόμα...

 

Έχεις κάποια μυστική συμφωνία με τη Vodafone και σε δεσμεύουν ποινικές ρήτρες? Και αν κάτι τέτοιο συμβαίνει ή όπως λες δεν θέλεις να αποκαλύψεις θέματα σχετικά με το κινητό, τότε γιατί δεν περιμένεις την επίσημη κυκλοφορία πριν να πεις ακόμα και αυτά που αναφέρεις παραπάνω? Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο τον οποίον εξυπηρετoύν τα post που έκανες...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

**** Οι φώτο είναι εδώ --->

 

http://rapidshare.de/files/2101302/ABCD0003.JPG.html

http://rapidshare.de/files/2101313/ABCD0004.JPG.html

Η πρώτη είναι χωρίς το flash

 

oi fotos giati den fainontai re paidia??

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην ..."κόκκινη" έκδοση του στα χέρια μου εδώ και δύο εβδομάδες. Απλά τέλειο. Θα κάνει πιστεύω το ίδιο "μπαμ" που έκανε το Τ68 όταν κυκλοφόρησε.

 

Σας έδειξα πριν πως είναι το μενού της κάμερας όμως θα σας παρακαλούσα να σεβαστείτε τη θέση μου και την υπόσχεση μου να μην πω λέξη μέχρι την επίσημη κυκλοφορία του.

Λίγες ώρες μείνανε άλλωστε ακόμα...

Δε μας λες τουλάχιστον αν παίζει τα mp3 ως ήχους κλήσης, μηνυμάτων και alarm;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι το flight mode???? :O

 

Flight mode πάει να πει να μπορείς να λειτουργείς το κινητό χώρις την κάρτα SIM. Π.χ. πας ένα αεροπορικό ταξίδι και θες να ακούς τα mp3 σου

Link to comment
Share on other sites

Tι είναι το flight mode???? :O

Flight mode ονομάζεται η κατάσταση λειτουργίας κατά την οποία, στην περίπτωση του W800i, μπορείς να ακούσεις mp3 και ραδιόφωνο (ίσως και άλλα) ενώ το τηλέφωνο είναι κλειστό.

Στο K750i, μάλλον, δεν ισχύει αυτό.

 

Edit: Sorry, μάλλον καθυστέρησα να απαντήσω... :D

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...