Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μηπως γνωριζει κανεις αν θα υποστηριζει online updates οπως τα P800,P900,P910i και το K700i ??
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC: Αν παρακολουθήσει κανείς τις υπογραφές μας, θα νομίζει ότι μπήκε σε forum με αυτοκινητιστικά θέματα και όχι κινητής τηλεφωνίας....

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη απο τους mods για το εκτός θέματος post...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC: Αν παρακολουθήσει κανείς τις υπογραφές μας, θα νομίζει ότι μπήκε σε forum με αυτοκινητιστικά θέματα και όχι κινητής τηλεφωνίας....

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :!:

Link to comment
Share on other sites

Ενας τροπος ειναι το davinciteam.com :cool:

Αλλος πιθανων να ειναι το 9volto.gr :worry:

 

Αρα δεν είναι τίποτα σίγουρο ακόμη, αφού βλέπω να λές πιθανών....

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση και για το πρώτο link που ομολογώ δεν ήξερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να κλείσω απο μεριάς μου λίγο το θέμα σχετικά με την κάμερα γιατί διάβασα πολλά.

 

Λοιπόν:

 

1. Η Πηγή που ανέφερε την πληροφορία για τον CCD αισθητήρα όπως είδατε ήταν ο Eldar απο το Mobilereview όχι κάποιος τυχαίος (και μάλιστα δεν την ανακάλυψα εγώ αλλά κάποιο άλλο μέλος της παρέας εδώ)

2. Αν διαβάσετε τι λέει θα δείτε ότι αναφέρει ότι αρχικά βγήκε με CMOS γιατί ακριβώς δεν χωρούσε ο αισθητήρας CCD.

Ομως κατασκέυασε η SE νέο αισθητήρα CCD πολύ πιο μικρό που πλέον μπορεί να χωρέσει στο κινητό με ελάχιστες αλλαγές

3. Δεν θα βγει με νέο όνομα μοντέλλου (συμφωνα πάντα με τον Eldar) αλλά θα είναι ένα "silent upgrade" με την εταιρεία να μην το διατυμπανίζει.

4. Για όσους υποστήριξαν ότι οι αισθητήρες CMOS είναι εφαμμιλης ποιότητας με τους CCD, ας μου επιτρέψουν να τους χαρακτηρίσω άσχετους.

5. Για όσους δεν ενδιαφέρονται για την κάμερα αλλά θέλουν το κινητό ως κινητό, όπως είπα δεν ενοχλούνται σε τίποτα και μπορούν να το αγοράσουν.

Εμένα όμως που με ενδιαφέρει η κάμερα - και γι'αυτό είμαι ακόμη με το μπαούλο το GX 30 - με βάζει σε σκέψεις και λέω ίσως αξίζει να περιμένω.

 

Προσωπικά θα δω τι τιμή θα βγεί. Αν είναι όντως στα 359 Ευρώ πιθανόν να μην περιμένω και να το αγοράσω τώρα.

Μέτα το καλοκαίρι θα έχει πολλά περισσότερα κινητά αν θελήσω να αλλάξω και η τιμή του είναι τέτοια που στην χειρότερη των περιπτώσεων να χάσεις καμιά 100 - 120 Ευρώ, ποσό που δεν είναι τραγικό. :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

1.File lefteri i sigrisi ccd-cmos eine megali istoria alla apla sou lew oti i texnologia cmos proxwrise para poli teleftews.

 

2.O antiproswpos kiprou exei imerominia afi3is tou k750 mesa iouniou.Ipopsi oti eine ipoantiproswpos tis ellinikis antiproswpeias.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δυστυχως μετα μεγαλης μου λυπης διαπιστωσα οτι πραγματικα το κινητο δεν μπορει να αλλακει γλωσσα αν ειναι αγγλικο,τηλεφωνησα στην se κι εγινε η καρδια μου περιβολι,οποτε θα προτιμησω το vf live δυστυχως απο το acorn.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι οσο και να εχει προχωρησει η τεχνολογια cmos,δεν προκειται να φτασει ποτε την ποιοτητα ccd,οπως επισης οτι η se εφτιαξε μικρο αισθητηρα ccd για να χωραει στο Κ750, αν δεν ειναι ραδιο-αρβυλα τοτε μαλλον σε πατεντα του μαστρο-μητσου :p μου φερνει,οποτε δεν μπορουμε να ξερουμε τα αποτελεσματα.

Για αυτο αφου το κινητακι μας καλυπτει σε ολα εμας που το θελουμε,και οι φωτο απο κινητα ειναι γενικα :alien: τοτε ας μην πολυασχολουμαστε και να το ευχαριστηθουμε οταν ερθει ;)

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

...και επαναλαμβάνω, πως μου είπαν στην acorn, πως θα κάνουν test για τους ήχους mp3 και μετά θα το αγοράσω. Οπότε....

φιλε μου με ενα προγραμμα,δεν θυμαμαι πιο,μπορεις να βαλεις τα αρχεια σου σαν ηχους κλησης κανονικα.

δεν θυμαμαι πιο ομως αλλα θα το βρω οταν ερθει η ωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

...και επαναλαμβάνω, πως μου είπαν στην acorn, πως θα κάνουν test για τους ήχους mp3 και μετά θα το αγοράσω. Οπότε....

 

 

πολυ ωραια !!

ολοι λοιπον δεσμιοι της Vodafone !!

 

ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ !

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια !!

ολοι λοιπον δεσμιοι της Vodafone !!

 

ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ !

δυστυχως φιλε μου :p

τι να κανουμε τουλαχιστον θα το παρουμε σε καλη τιμουλα κατι ειναι κι αυτο :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://perso.wanadoo.fr/k.sappa/2001_badge.jpg

E allakse to!!! :p

Γιατι να το αλλαξω? :confused:

Δεν νομιζω να παραβιαζω κανεναν απο τους Ο.Π.Χ. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Απορια: μια memory stick pro χωραει στην υποδοχη του κινητου; και αν ναι θα μπορει το κινητο να κανει αναπαραγογη των αρχειων που βρισκονται στην καρτα; :confused:

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην μπορει να κανει αναπαραγωγη των αρχειων?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις λετε για 359 και 380 ευρω.

Το περιοδικο Bit (ενθετο του Ram), ομως, που εχει ενα αφιερωμα για το sony ericsson k750i, λεει οτι θα ερθει στην Ελλαδα στην τιμη των 440 ευρω :(

 

Λετε??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Απορια: μια memory stick pro χωραει στην υποδοχη του κινητου; και αν ναι θα μπορει το κινητο να κανει αναπαραγογη των αρχειων που βρισκονται στην καρτα; :confused:

Eννοείς απλή pro και όχι Duo pro;Αν ναι,δεν νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις λετε για 359 και 380 ευρω.

Το περιοδικο Bit (ενθετο του Ram), ομως, που εχει ενα αφιερωμα για το sony ericsson k750i, λεει οτι θα ερθει στην Ελλαδα στην τιμη των 440 ευρω :(

 

Λετε??? :cry:

Μιλάμε για ΤΗΝ αξιοπιστία! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι για απλη pro μιλαω. Για πιο λογο valeria το λες αυτο;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Η Βαλέρια το λέει αυτό γιατί μάλλον (και εγώ έτσι νομίζω) έχουν ελαφρά διαφορετικό μέγεθος. Οι μόνες που έχουν ίδιο μέγεθος είναι η MS Duo με την MS Duo Pro. Όπως επίσης και η MS με την MS Pro. Οι DUO είναι πιο "τετράγωνες" από τις απλές MS και δεν διαβάζονται από υποδοχές Duo (όπως δηλαδή το k750).

Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας με διορθώσει....

Φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Η Βαλέρια το λέει αυτό γιατί μάλλον (και εγώ έτσι νομίζω) έχουν ελαφρά διαφορετικό μέγεθος. Οι μόνες που έχουν ίδιο μέγεθος είναι η MS Duo με την MS Duo Pro. Όπως επίσης και η MS με την MS Pro. Οι DUO είναι πιο "τετράγωνες" από τις απλές MS και δεν διαβάζονται από υποδοχές Duo (όπως δηλαδή το k750).

Αν κάποιος ξέρει κάτι περισσότερο ας με διορθώσει....

Φιλικά

 

Ισως εχεις δικιο αλλα εχω δει εκτυπωτες οι οποιοι εχουν memory card reader και διαβαζουν και ms και ms duo pro με τον καταλληλο ανταπτορα στην ιδια υποδοχη. Αυτο πως το εξηγεις;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχω card reader και πράγματι διάβάζει στην ίδια υποδοχή και την MS και την MS Duo, αλλά όπως είπες και εσύ χρειάζεται αντάπτορας για να το κάνει. Άρα, αφού χρειάζεται αντάπτορας, πώς θα τη διαβάσει το κινητό?

Μήπως δεν καταλαβαίνω κάτι ???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...