Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

lol loipon ama exis ena gnisio 1.50 den fovasai tpt i pira ine to pan

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω εχω windows xp με service pack 2,καλωδιο usb οχι της sony, ενω η θυρα usb μου ειναι 1.1, και δεν εχω κανενα προβλημα. :blink: Δεν ξερω τι μπορει να φταιει! Το φυσιολογικο ειναι να αναγνωριζει την καρτα μνημης ως δισκο...Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι μηπως ;

α) Το συνδεεις χωρις την καρτα μνημης μεσα; :w00t: :!: (ψιλοτραβηγμενο αλλα...)

β) Μηπως δεν πας στο μενου του Psp να ενεργοποιησεις το USB connection ( και αυτο απιθανο, αφου στο αναγνωριζει αλλα ως αγνωστη συσκευη...)

 

Ξερω οτι δεν βοηθαω και πολυ, αλλα δεν ξερω τι αλλη εξηγηση να δωσω. :)

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά αλλά και πάλι τίποτα :( Παιδιά τουλάχιστον μήπως γνρωρίζετε πως ονομάζεται ο driver μήπως μπορέσω και τον κατεβάσω; Νομίζω αν κάνεις δεξί κλικ κάτω δεξιά που σου αναγνωρίζει το psp και κοιτάξεις κάπου το λέει! Πιστεύω πως αυτό είναι η τελευταία μου ελπίδα :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Hot Shots Golf sta 423,556 mb kai δεν μου δουλευει με κανενα programma,το εχει κανεις και να του δουλευει??
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Hot Shots Golf sta 423,556 mb kai δεν μου δουλευει με κανενα programma,το εχει κανεις και να του δουλευει??

 

To exw se 459MB [hot_shots_golf_open_tee_usa_psp-noneedpdx] kai mou paizei me to DevHook kanonika.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

438MB Hot_Shots_Golf_Open_Tee_USA_PSP-NONEEDPDX me ton fastloader 7 paizei kai se emena kanonika

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Oλοι κατεβάζετε games, ωραία τα λέτε, αλλα εγω φεύγω ταξίδι για 20 μέρρες και ακόμη να με βοηθήσει κάποιος να εχω στο msduo κάποια παιχνίδια.

 

πολλά ζητάω,ε;

Link to comment
Share on other sites

Giati ti provlima exeis?

Den mporeis na baleis games?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

file sakisplayer apo oti katalavaino den exis diavasi kamia online odigia gia to pos douleuon ola auta ta kaloudia sto psp gi auto koitaxe edo http://www.psp-hacks.com .KAta protimisi koitaxe sto forum

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να φτιάξει έναν μικρό αλλά περιεκτικό οδηγό για όλα αυτά τα «κινέζικα» που αναφέρετε;

Θα ήταν πολύ χρήσιμος για όλα τα παιδιά plus και μένα που δεν ξέρουμε να κάνουμε κάτι άλλο από το να παίζουμε τα απλά original games...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ελπιζω να σας βοηθησω με αυτα που θα γραψω οπου εχετε απορεια μου το λετε

 

Καταρχην το PSP ή πρεπει να το εχετε μαματο 1.50 ή να το κανετε downgrade, μαματο ειναι λιγο δυσκολο εκτος και εαν καποιοι εχουν γιαπωνεζικο (ευτυχως εγω εχω και γιαπωνεζο) :D :D

 

Γγια να το κανετε downgrade Θα χρειαστειτε το συγκεκριμενο προγραμμα (παντα με δικη σας ευθυνη εγω δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν το γραφω, εαν καποιος το εχει δοκιμασει και εχει πετυχει -που σιγουρα εχει πετυχει- απλα ας το γραψει, νομιζω εχει αναφερθει καποιες σελιδες πριν).

 

Για να κανετε πετυχημενο downgrade θα χρειαστειτε και την 1.50.

 

Οσοι τυχεροι εχουμε 1.50 θα χρειαστειτε και το WabVersionChanger_V2.5_UMD για να "κοροιδεψετε το psp ως προς την Version (υποστηριζει μεχρι και την 2.00)

 

Για να παιξετε "backup" παιχνιδιων θα χρειαστειτε ειτε το fastloader7&8 είτε το devhook.

 

Για να κανετε "backup" τα παιχνιδια σας παρα πολυ καλο ειναι το umdrip αν και καπως αργο ή το "κατεβασμα" απο το Internet (με γρηγορη συνδεση πολυ γρηγοροτερο απο το umdrip)

 

Για να κρυψετε τυχον corrupted data θα χρειαστειτε το seipsptool.

 

Για να παιξετε emulators θα χρειαστειτε για

ΑΜΙGA=pspuae-0.31

GBA= vbapsp

SEGA GG & MASTER SYSTEM = PSP_sms_v0.4

NES = NES05

SNES = SNES9X003A

SCUMMV = ScummVM-PSP

ΝΕΟGEO = ngpsp_v1.2.1

NEOGEO CD = Neo Geo CD_v_0.1_MS3

ΜΑΜΕ = Yπαρχουν διαφορες εκδοσεις καθεμια απο αυτες υποστηριζει και διαφορετικη εταιρεια παραγωγης παιχνιδιων (capcom, sega, taito Κλπ)

 

Για ολα τα παραπανω ενδεχεται να εχουν βγει καποια Updates (εγω μεχρι στιγμης αυτα χρησιμοποιω και ειμαι μια χαρα)

 

Ολα τα παραπανω θα τα βρειτε σε ολα τα "καλα" site που αφορουν το PSP με πρωτα και καλυτερα τα psp-hacks.com kai psp-news.dcemu.co.uk

 

Και μην ξεχασω για να αποφυγετε περιστατικα του στυλ το Psp να βγει gameover (να ανοιγει αλλα να μην δειχνει το Menu kai αλλα τετοια ασχημα) καλα θα ειναι να βαλετε το PSafeP_1[1].1-DK το οποιο δεν επιτρεπει σε "κακοβουλα" προγραμματα απο "τσο@λανια" να φλασαρουν το pspακι σας και να το καταστρεψουν.

 

Ολα τα παρaπανω μπαινουν στο psp μεσω Usb cable που θα το συνδεσετε με το PC σας στο x:\psp\game\ονομα προγραμματος οπου x=το γραμμα που θα σας βγαζει ο Η/Υ gia το psp

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σαν φιλολογος τουλαχιστο ευελπιστο να καταληξω θα προσπαθησω να επεξηγησω

πρωτα πως να τρεξετε τα emulator

 

Αυτό που χρειάζεστε:

 

 

* Κάποιο emulator!

* Και φυσικά, ένα PSP

καντε download ενα emulator και αποσυμπιεστε το φακελο του emulator. θα βρειτε στον φακελο δυο αρχεια αντιγραψτε τα στο psp στο directory *\psp\game

οπου αστερισκος το ονομα του οδηγου psp

και στην προκειμενη περιπτωση τελειωσατε με επιτυχια την εγκατασταση ενος

emulator στο psp .http://www.psp-hacks.com/images/psp-kxploit/psp-kxploit-pspdir-s.jpg

 

 

 

Για την εγκατασταση roms θα τα εγκαταστησετε στο φακελο nes και οχι nes% opos φαινεται στην εικονα

Αποσυνδεστε το psp απο το pc και θα ειστε ετοιμοι να απολαυσετε τα παιχνιδια παλιοτερων κονσολων.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδωση 2.0 και την βρίσκω πολύ καλή, υπάρχει κάποιο καλούδι και για μένα, απλά δεν γουστάρω να την κάνω 1.50

Βοηθήστε μεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, το αφήνω όπως ειναι γιατι με βλέπω εαν το σκαλίσω να μένω δίχως κονσόλα για το μεγάλο μακρινό ταξίδι μου. :O

Χώρια που αυτά που γράψατε ειναι πολλά - περίπλοκα, χώρια που δεν ξέρω και αγγλικά, όσον αφορά τα ξένα sites. :worry:

 

Μια προσπάθεια που έκανα με κανα 2 παιδιά απο εδω μέσα να βρεθούμε και με το αζημίωτο να με βοηθήσουν, έπαισε στο κενό. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ma pisteuo oti ta periegrapsa analutika sobs kala afiste me mono :D

den ine diskolo na xrisimopoiisis psp den axizi na to exis kai na plironis original games otan exi toses dinatotites

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Paidia epitelous meta apo ena mhna katafera na syndesw to psp sto pc mou!Telika eftaige to kalwdio usb!Tha mporouse twra kapoios na mou ypodeiksei pws na kanw downgrade?Koita ksa kai proigoumena post alla den vrhka kati safes!Exw ekdosh 2.00.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exo kani to Downgrade, Exo pexnidia na valo, alla to provlima mou einai den ksero pou vazo ti. Diladi, kapoia pexnidia exoun 2 me 3 fakelous. Mpori kapios na mou pi pos to kano...idi exo to fastloader ktlp oti xriazese diladi gia na mporis na ta peksis, alla den ksero pou na ta valo! Sas parakalo na me voithisi kapios. Einai poly aplo, kai ksero oti meriki apo sas exete katevasi pexnidia, kai kserete gia pio milao..giafto an exete tin kalosini sas parakalw!.. Thank you!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, το αφήνω όπως ειναι γιατι με βλέπω εαν το σκαλίσω να μένω δίχως κονσόλα για το μεγάλο μακρινό ταξίδι μου. :O

Χώρια που αυτά που γράψατε ειναι πολλά - περίπλοκα, χώρια που δεν ξέρω και αγγλικά, όσον αφορά τα ξένα sites. :worry:

 

Μια προσπάθεια που έκανα με κανα 2 παιδιά απο εδω μέσα να βρεθούμε και με το αζημίωτο να με βοηθήσουν, έπαισε στο κενό. :cool:

 

Για δες εδω το δωδεκατο μυνημα που εχει και φωτο..ισως σε βοηθησει ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδωση 2.0 και την βρίσκω πολύ καλή, υπάρχει κάποιο καλούδι και για μένα, απλά δεν γουστάρω να την κάνω 1.50

Βοηθήστε μεεεεεεεεεεεεεε

 

Δυστυχως οχι ..μονο για την 1.50 .....

Κατα την γνωμη μου ξανασκεψου σοβαρα το downgrade και δεν θα χασεις ... ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Paidia sto fakelo mp_root yparxoun dyo fakeloi, o 100ANV01 kai o 100MNV01, pia h diafora tous? Prospathisa me to 3GP_Converter na perasw ena video ston 2o fakelo alla otan paw na to anoiksw apo to psp leei the file is corrupted,ti ftaiei?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος τον emulator για Gameboy Advance;

Παίζει αξιοπρεπώς κάνα παιχνίδι;

Απ οτι έχω ακούσει (διαβάσει) βρίσκεται ακόμα σε πρώιμο στάδιο...;

Link to comment
Share on other sites

Exw dokimasei sto gbaemulator ta Castlevania,Golden Sun kai Zelda.

Exei xalia fps kai me ixo paizei akoma pio arga, prepei na perimenoume gia kapoia nea ekdosi.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

try need for speed underground poli kalo i perimene gia to gta kai auto tha ine telio

i fifa 06 kali ine episis

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Pedia mporite na mou pite titlous pehnidion pou ehete dokimasi kai ine poli kala??? Skopevo na agoraso apo evdomadas k den xero pio... Akousa kati gia Burnout oti ine fovero...

 

O faithless εχει ασχοληθει αρκετα και εχει σχολιασει τα περισσοτερα παιχνιδια (και εχει και εικονα για το καθε ενα) που κυκλοφορουν, κανε τον κοπο να διαβασεις τα προηγουμενα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...