Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!Εμένα αυτό που με βασανίζει είναι μια γρατζουνιά που προκάλεσα στην οθόνη του.Μήπως γνωρίζει κάποιος αν είναι απευθείας η οθόνη ή αν έχει κάποιο προστατευτικό??Φυσικά αν γνωρίζει και το κόστος θα ήταν η τέλεια πληροφορία.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...:happy:

 

Η γρατσουνιά που προκάλεσες πρέπει να είναι μόνο στο faceplate του μηχανήματος. Μπορείς να βρεις ανταλλακτικό faceplate στο ebay σε πολύ χαμηλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest dog1971
Δεν αξίζει τον κόπο το e-bay για κάτι τόσο απλό... Με 15 ευρόπουλα βρίσκεις πλήρη πρόσοψη, και μάλιστα σε διάφορα χρώματα, σε οποιοδήποτε κατάστημα που πουλάει και PSP...
Link to comment
Share on other sites

Thnx για τη βοήθεια, θα μπω τώρα να κοιτάξω!!!Καλό Σαββατοκύριακο..:happy:
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Είμαι σχετικά καινούργια σε ότι αφορά το psp. Χρειάζομαι λοιπόν την βοήθεια σας… Κατέβασα κάτι παιχνίδια σε μορφή .cso και η ερώτηση είναι πρέπει να τα βάλω κάπου συγκεκριμένα στο memory stick? Γιατί εγώ τα έριξα απλά μέσα στον φάκελο game και έκανα μια τρυπά στο νερό αφού ούτε καν φαίνονται…

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προταιρων. :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Είμαι σχετικά καινούργια σε ότι αφορά το psp. Χρειάζομαι λοιπόν την βοήθεια σας… Κατέβασα κάτι παιχνίδια σε μορφή .cso και η ερώτηση είναι πρέπει να τα βάλω κάπου συγκεκριμένα στο memory stick? Γιατί εγώ τα έριξα απλά μέσα στον φάκελο game και έκανα μια τρυπά στο νερό αφού ούτε καν φαίνονται…

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προταιρων. :D

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Για να παίξεις τα παιχνίδια που κατέβασες πρέπει πρώτα να κάνεις κάποιες μετατροπές στο psp σου. Κάτι που δεν θα βρείς εδω μέσα.

Έχε στο νου σου ότι έτσι χάνεις την εγγύησή σου και ότι η διαδικασία αυτή είναι επίπονη εαν έχεις το καινούργιo psp (slim&lite).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κατεβαστε το νεο patch του dark alex απο εδω:

http://rapidshare.com/files/103632433/390m33_3.rar

 

για περισσοτερες πληροφοριες ή αποριες στο http://www.ps3-scene.gr

Link to comment
Share on other sites

πρωτα περεπει να βαλεις πανω απο 3,52μ33 επειδη δεν μπαινω συχνα στο site για πληροφοριες ελα στο site που εχω γραψει
Link to comment
Share on other sites

πρωτα περεπει να βαλεις πανω απο 3,52μ33 επειδη δεν μπαινω συχνα στο site για πληροφοριες ελα στο site που εχω γραψει

 

 

Poio einai to site pou exeis grapsei ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν εψαξα στο φορουμ για αυτο που θελω να ρωτησω γιατι μαλλον δεν θα επιτρεπονται τα ποστ επι του θεματος. απλα ρωταω το εξης. εχω το λαιτ. εχετε καποιο τηλεφωνο με λογικες τιμες? pm me αν υπαρχει προβλημα απαντησης με ποστ. ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για σας παιδια..εγω εχω την 3.8 εκδοση.μενω γλυφαδα....μπορει να βοη8ησει κανεις?????ευχαριστω
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Geia se olouC...exw ena psp alla to exw parathsei sthn akrh kai thelw na arxisw na paizw ksana gt erxetai kai to kalokairi kai stiC paralieC einai oti prepei :p teloC pantwn persi tou ebala mia karta 2 gb kai fortwna games mesa eixa 2-3 alla ayth h karta mou espase otan thn abala sto usb :/ blakeia mou...MipwC mporei na mou pei kaneiC pwC mporw na to kanw na paizei games? (mou eipe enaC oti thelei 30 eyrw gia na to ftiaksei na pezoun kai 10 eyrw kanei to ena paixnidi):wacko: Twra exw hdh mia karta 4gb ap to kinhto mou...xalali tou na to balw sto psp:P kai na fortwsw kai kana paixnidaki!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να στελνουμε αρχεια απο το pc στο psp ασυρματα μεσω router?

Οχι,μονο με usb.........

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟ PSP ΜΟΥ ,ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΧΘΕΣ ΜΕ VERSION 3.95 ,ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ INTERNET...

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ PLEASE

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν λετε οτι τα καινουρια firmwire ειναι επιπονα να γινουν downgrade τι εννοειτε? σκεφτομαι να παρω ενα καινουριο για τον στρατο, λετε λα δω σε κατι παλιοτερο, μεταχειρισμενο και ηδη "στρωμενο"??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

@Renos75: Μπορείς να σπάσεις το psp σου, αλλά χρειάζεσαι pandora set. Δηλαδή Pandora Battery & Magic Memory Stick. Αυτά μπορείς να τα φτιάξεις και μόνος σου. Σου δίνω λινκ παρακάτω για να το ψάξεις...

 

@fantomas_ktm: Αν τα psp είναι από 3.50 firmware και πάνω, σπάνε μόνο με τον τρόπο που προανέφερα. Τίποτα δεν είναι εύκολο και τίποτα δύσκολο. Φυσικά και θα πάρεις καινούριο. Τσέκαρε κι εσύ τα λινκ κι εδώ είμαστε....

 

http://www.octapus.net/phpnuke/index.php

http://pspemulation.pspuae.com/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω αυτό.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=270235044151&Category=139971&_trksid=p3907.m29

Δέν ξέρω που θα φτάσει η δημοπρασία αλλα μέχρι 120-130$ τα δίνω.Τι λέτε,συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε συμφέρει. Σκέψου πόσο μπορεί να φτάσει, τι μεταφορικά θα έχει και φυσικά τι τελωνείο θα πληρώσεις. Γιατί ποτέ δεν είσαι σίγουρος οτι δε θα το πληρώσεις. 159 το παίρνεις στην Ελλάδα και έχεις και εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

@fantomas_ktm: Αν τα psp είναι από 3.50 firmware και πάνω, σπάνε μόνο με τον τρόπο που προανέφερα. Τίποτα δεν είναι εύκολο και τίποτα δύσκολο. Φυσικά και θα πάρεις καινούριο. Τσέκαρε κι εσύ τα λινκ κι εδώ είμαστε....

 

http://www.octapus.net/phpnuke/index.php

http://pspemulation.pspuae.com/

 

Σε ευχαριστω πολυ! Παιζει ρολο αν θα ειναι fat η slim? εχουν διαφορες στο hardware σημαντικές? η μονο στο firmwire το οποιο ετσι κι αλλιως αλλαζει και γινονται ιδια?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάξεις ένα pandora set δεν παίζει ρόλο τι psp έχεις. Όλα τα φτιάχνει.

 

Οι διαφορές που έχουν τα phat και slim είναι λίγες. Πέρα από το βάρος και το μέγεθος, το slim έχει επιπλέον tv-out (από harware) και στα firmware έχει και skype (που δε μπαίνει στα phat). To phat, παίρνει επιπλέον kernel 1.50 που το βοηθάει να τρέχει περισσότερες homwbrew εφαρμογές απ'ότι το slim...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ειμαι καινούριος σε αυτό το forum και έχω κάποιες απορίες για το Gps του psp επειδή δεν γνωρίζω και πολλά για αυτό. Καταρχήν να πω ότι λειτουργεί κανονικά και έχω τα απαραίτητα προγράμματα (map this, google maps). Θέλω να μάθω πως γίνεται η πλοήγηση δλδ αν είμαι κάπου και δεν ξέρω την περιοχή να μπορώ να πλοηγηθώ και αν φτιάξω έναν χάρτη δικό μου να μάθω πως μπορώ να πλοηγηθώ σε αυτόν. Επείσης με το map this πως μπορώ να αναζητήσω μια διεύθυνση και να πλοηγηθώ εκεί?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάξεις ένα pandora set δεν παίζει ρόλο τι psp έχεις. Όλα τα φτιάχνει.

 

Οι διαφορές που έχουν τα phat και slim είναι λίγες. Πέρα από το βάρος και το μέγεθος, το slim έχει επιπλέον tv-out (από harware) και στα firmware έχει και skype (που δε μπαίνει στα phat). To phat, παίρνει επιπλέον kernel 1.50 που το βοηθάει να τρέχει περισσότερες homwbrew εφαρμογές απ'ότι το slim...

 

 

Το slim δεν παιρνει kernel?? γιατι? και μια ηλιθια ερωτηση.. με τα custom firmwire δεν υπαρχει πλεον θεμα pal/ntsc, ετσι??

 

Ρε παιδια αν δεν ειναι κοπος μπορειτε να αναφερετε τις χακεριες που μπορεις να τραβηξεις στο psp και τι παραπανω δυνατοτητες αποκτα.. Δηλαδη οπως με ενα symbian κινητο κυκλοφορουν του κοσμου οι εφαρμογες, τι αντιστοιχα "βελτιωτικα" υπαρχουν για το psp..

 

Και τελος, αξιζει να το παρω τωρα? η αργησα και να περιμενω τον αντικαταστατη?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει τον 1.50. Έχει και το slim kernel αλλά τα φτιάξανε έτσι για να είναι δύσκολο να σπάσουν.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα pal-ntsc στα psp. Ούτε region στα games. Παίζεις τα πάντα απ'όπου να'ναι. Εγώ έχω 2 Ελληνικά (Ευρωπαικά στην ουσία) και ένα Αμερικάνικο.

 

Το psp έτσι όπως έχει γίνει, μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις. Τσέκαρε τα φόρουμ που σου έδωσα και θα καταλάβεις.

 

Αν αξίζει, ε? Προχθές παρέλαβα το τρίτο... :lol:

 

Για μένα, χτύπα το χωρίς δεύτερη σκέψη. Δε θα το μετανιώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγινε! Thanks! Όντως απιστευτες δυνατοτητες.. Εχω βαλει στο ματι ενα ασημι slim με την Version 3.90 M33-3! Να το χτυπησω???
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...