Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα και ο καθενας αναλαμβανει τις ευθυνες του. To μονο που κανουμε εδω ειναι να ανταλλαζουμε αποψεις/επισημαινουμε σημεια. Και καποιος που εχει fake ms πρεπει να ξερει τι μπορει να του συμβει.

 

Προσωπικα προτιμησα μια sandisk 1GB με εγγυηση παρα μια fake 2GB (ιδιες τιμες).

 

Και μερικα νεα.

 

- Βγηκε η 2.71 SE-B. Με το καλο να βγει και η SE-C :D

- Βγηκε η 2.82. Κανενα νεο feature, εκτος απο κατι fixes σε security holes. Τουλαχιστον αυτο ξερουμε μεχρι στιγμης... Μην αναβαθμησετε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία ας πούμε ότι πέρνω μια 2gb γνήσια, τώρα που έχω την 2.71 τι πρέπει να κάνω για να παίζω iso παλιά,

αλλά πέρα από τα παλιά θέλω να παίζω και το Tekken 3, το οποίο είναι φανταστικό!!

Επίσης και να μπαίνω στο internet!!!

Πως θα κάνω downgrade σε 1,50 και θα αλλάζω σε 2,71;

Που βρίσκω τα iso free στο net;

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά θέλω να ξεμπερδεύω με αυτό!

Αν απαγορεύοντε τα site για games, να μου στείλετε Pm !

 

Ευχαριστώ!!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, fake κυκλοφορούν μόνο sony ή και sandisk? Για να ξέρουμε τι να προσέχουμε...

 

 

Και οι δυο μαρκες κυκλοφορουν fake.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παίδες

 

Επειδή όντας στρατευμένος ψήνομαι πολύ να πάρω ενα πσπ ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις, μην έχοντας αρκετό χρόνο να διαβάσω όλα τα προηγούμενα.

 

α)Αν πάρω τώρα καινούργιο δεν μπορώ να κάνω downgrade?περιμένω μέχρι να σπαστεί το καινούργιο fw? παίζει να μην σπαστεί(λέμε τώρα...)?Μπορώ να ξέρω απο πριν τι fw έχει?€

 

β)Εκτός από τα δωρεάν παιχνίδια(οκ είναι το πιο βασικό) τι άλλο κερδίζεις με το downgrade?

 

γ)Επειδή η sony προφανώς έχει κι αλλους λόγους για να αναβαθμίζει την συσκευή απο το να μην σπάζει, τις δυνατότες του καινούργιου fw πώς τις εκμεταλλευόμαστε? Δεν τις απαιτούν τα κανουργια παιχνίδια? Αν κατάλαβα καλά το κόλπο που γινεται δινει την δυνατότητα διπλού fw. Σωστά?? Αν ναι κάθε φορά που θα ανοιγει η συσκευή θα χρειάζεται διαδικασία?

 

δ)Πόσο χώρο πιάνει το κάθε παιχνίδι στην mc? Μπορώ στην ίδια mc πάνω από ένα παιχνίδια?

 

ε)Τα παιχνίδια μπορεις να τα έχεις στον υπολογιστή σου έτοιμα κωδικοποιημένα(αλήθεια σε τι μορφή?) και να τα περνάς όποτε θέλεις. Σωστά?

 

στ)Νομίζετε πως χρειάζεται νέος αγοραστής να ξέρει κάτι άλλο που δεν το φαντάζεται τώρα

 

 

Ξέρω πως είναι σπαστικό αυτο που κάνω καθώς θα εχουν χιλιοειπωθει αυτά αλλα ο χρονος μου είναι περιορισμενος. Έστω και με μονολεκτικές απαντήσεις είμαι υπερκαλμένος

 

Υ.Γ. Νομίζω ένα faq με τέτοιες ερωτήσεις θα ήταν πολύ χρήσιμο. Δεν βρήκα πουθενά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Απανταω σε ορισμενες ερωτησεις...

 

τώρα που έχω την 2.71 τι πρέπει να κάνω για να παίζω iso παλιά,

αλλά πέρα από τα παλιά θέλω να παίζω και το Tekken 3, το οποίο είναι φανταστικό!!

Πως θα κάνω downgrade σε 1,50 και θα αλλάζω σε 2,71;

 

Εχει ετοιμους downgraders στο qj.net. Τα iso φορτωνουν με devhook. Devhook ειναι μια εφαρμογη που φορτωνει εικονικο fw, πληρως λειτουργικο.

 

α)Αν πάρω τώρα καινούργιο δεν μπορώ να κάνω downgrade?περιμένω μέχρι να σπαστεί το καινούργιο fw? παίζει να μην σπαστεί(λέμε τώρα...)?Μπορώ να ξέρω απο πριν τι fw έχει?€

 

Μπορεις να κανεις downgrade αρκει να μην ειναι πανω απο 2.71 το fw του psp.

 

http://xs60.xs.to/pics/05510/whitepspbarcode.jpg

 

Δες το κυκλωμενο γραμμα και το WS259 απ'τη συσκευασια. Πρεπει να ειναι υποχρεωτικα WS και το γραμμα μικροτερο απο L. Αν ειναι μεχρι H εισαι super.

 

β)Εκτός από τα δωρεάν παιχνίδια(οκ είναι το πιο βασικό) τι άλλο κερδίζεις με το downgrade?

 

Homebrew. Εφαρμογες και παιχνιδια (emulators, multimedia players κτλ). Στο qj.net (και οχι μονο) εχει μια μεγαλη λιστα με homebrew...

 

γ)Επειδή η sony προφανώς έχει κι αλλους λόγους για να αναβαθμίζει την συσκευή απο το να μην σπάζει, τις δυνατότες του καινούργιου fw πώς τις εκμεταλλευόμαστε? Δεν τις απαιτούν τα κανουργια παιχνίδια? Αν κατάλαβα καλά το κόλπο που γινεται δινει την δυνατότητα διπλού fw. Σωστά?? Αν ναι κάθε φορά που θα ανοιγει η συσκευή θα χρειάζεται διαδικασία?

 

Μεσω updates στον devhook εχουμε υποστηριξη στα τελευταια firmware (2.71 μεχρι στιγμης). Δεν χρειαζεται διαδικασια, αρκει να το ψαξεις λιγο στην αρχη. Ενδεικτικα, με custom firmware ο devhook σε μενα bootarei αυτοματα αν εχω τον wifi διακοπτη κλειστο.

 

δ)Πόσο χώρο πιάνει το κάθε παιχνίδι στην mc? Μπορώ στην ίδια mc πάνω από ένα παιχνίδια?

 

Απο 10mb μεχρι 1.8GB. Αναλογα αν ειναι rip ή ολοκληρο. Ναι. Εχει και homebrew φυσικα που πιανουν πιο λιγο χωρο.

 

ε)Τα παιχνίδια μπορεις να τα έχεις στον υπολογιστή σου έτοιμα κωδικοποιημένα(αλήθεια σε τι μορφή?) και να τα περνάς όποτε θέλεις. Σωστά?

 

Σε μορφη iso, cso και dax (τα umd games). Οι εφαρμογες εχουν καταληξη .pbp. Μπορεις να παιζεις παιχνιδια απ'το pc και μεσω καλωδιου usb και ασυρματα (αν το ψαξεις αρκετα εννοειται). Αλλα η καλυτερη επιλογη ειναι μεσω ms.

 

Τα πιο πολλα τα'χουμε αναφερει 10δες φορες στο post. Ακομα και την ιδεα του faq. Anyway, ενα καλο λινκ για διαβασμα:

 

PSP-HACKS.COM OFFICIAL GUIDE TO EVERYTHING!

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς το pro 6 να μας πεί αν είναι καλό??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μου εφεραν απο Αμερικη τα Ace Combat X Skies Of Deception μαζι με το Marvel Ultimate Alliance Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α και τα δυο παρτε τα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!!:X :cry: :wacko: Απιθανα γραφικα, απιστευτος ηχος φοβερος χειρισμος (βεβαια το Ultimate Alliance μοιαζει λιγο με το ΧΜΕΝ ΙΙ αλλα εαν σκεφτειτε οτι με αυτο παιζεται με ολους τους ηρωες της MARVEL και οχι μονο τους ΧΜΕΝ ε!!!!!!! τοτε αξιζει!!!!!)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

yparxei kanenas odigws sat ellinika pws na bazw paixnidia sto memory stick kai na pezw.

 

Στο pspgr.uni.cc εχει ελληνικους οδηγους.

 

Απο games το Ace Combat X Skies Of Deception πραγματι τα σπαει (παιζω και στο ps2 τη σειρα). Τωρα ομως επιασα το GTA: Vice City Stories. Αλλο hot game: Medal of Honor Heroes.

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω το PSP στην έκδοση 1.5. Επειδή είμαι λάτρης του TEKKEN υπάρχει τρόπος να παίξω το συγκεκριμένο παιχνίδι χωρίς να κάνω update το firmware σε 2.71 ?

Αν γίνεται, με ποιό πρόγραμμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το PSP στην έκδοση 1.5. Επειδή είμαι λάτρης του TEKKEN υπάρχει τρόπος να παίξω το συγκεκριμένο παιχνίδι χωρίς να κάνω update το firmware σε 2.71 ?

Αν γίνεται, με ποιό πρόγραμμα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Me to teleytaio devhook pou an den kanw lathos einai i ekdosi 0.46

Eite se .iso to exeis to paixnidi, eite original se umd, me to devhook 0.46 mporeis aneta na paikseis. Ligo psaksimo thelei kai na valeis tis katalliles rithmiseis.

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

eimai neos katoxos tou psp me firm 2.01

 

thelo na to kano firm 1.5

 

ksero oti prepei prota na to kano upgrade se 2,71 kai meta downgrade se 1,5.

 

mporei kapios analitika kai pia ekdosi programmaton mporo na to kano?

 

an kapios mporei na mou pei kai pia alla programmata tha xriasto (onomastika) gia na kano rip dvd gia psp, radio on psp, tilekontrol to psp, kai emulators, kai genika oti kalitero kiklofori kai enimeromeno?

 

min me parapempsete se alla sites, ta exo diavasi alla exo mperdefti perisotero

 

sas efxaristo

Link to comment
Share on other sites

twra pou ksexasa ton kodiko asfaleias tou psp mu mporei kanenas na me pei ti na kanw?

 

kane system settings -> restore defaults h kapws etsi.

 

eimai neos katoxos tou psp me firm 2.01

thelo na to kano firm 1.5

ksero oti prepei prota na to kano upgrade se 2,71 kai meta downgrade se 1,5.

mporei kapios analitika kai pia ekdosi programmaton mporo na to kano?

 

de mporw analytika, mporw na soy pw oti exei sto psp-hacks.com odhgoys kai ta lene yperoxa. btw afoy exeis 2.01 o kalyteros tropos na katebaseis to psp soy einai mesw noobz 2.01 easy downgrader. ginetai kai mesw 2.71 fysika.

Link to comment
Share on other sites

kane system settings -> restore defaults h kapws etsi.

 

 

 

de mporw analytika, mporw na soy pw oti exei sto psp-hacks.com odhgoys kai ta lene yperoxa. btw afoy exeis 2.01 o kalyteros tropos na katebaseis to psp soy einai mesw noobz 2.01 easy downgrader. ginetai kai mesw 2.71 fysika.

 

re pedia den mporo na katalavo pos kanoun downgrade se 1.5 apo 2.01

 

thelo na kano clean 1.5

 

opote lene prepei na kano augrade se 2.71

meta downgrade se 1.5

meta upgrade se 2.00

kai meta downgrade pali se 1.5

 

ti lete eseis kai pos ginete afto?

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω ειχα 2.01, ακου λοιπον τι εκανα,νοικιασα ενα παιχνιδι με 2.50 f/w νομιζω το WWF πηρα και το gta για τον ευλογο λογο,εκανα κανονικα update σε 2.50 με το WWF,κατεβασα τον easy downgrader 2.50-2.60 to 1.50 ακολουθας τις οδηγιες και σε 10 λεπτα εισαι ok ευκολα και γρηγορα,οπως ειπε και ο πιο εμπειρος φιλος tone στο site που αναφερει θα βρεις τα παντα..
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

thelo na kano clean 1.5

 

opote lene prepei na kano augrade se 2.71

meta downgrade se 1.5

meta upgrade se 2.00

kai meta downgrade pali se 1.5

 

ti lete eseis kai pos ginete afto?

 

Οτι εγραψες ειναι σωστο, αλλα γινεται συνηθως αν εχεις πανω απο 2.01. Εσυ που εχεις 2.01 κανε τη μεθοδο των noobz. Δουλευει ακριβως με το ιδιο κολπο του MPH downgrader που ριχνει το 2.00->1.50 και δινει clean 1.5. (Αν κανεις αυτα που γραφεις, θα χρησιμοποιησεις και τον MPH).

Εδω το λινκ των noobz: http://files.fanjita.org/psp/201DG.zip

 

Για σενα o noobz ειναι ο πιο γρηγορος τροπος, καθως πας απευθειας 2.01->1.50 και ειναι clean. Δε θελεις dumps.

 

Αμα παλι προτιμας να πας απο 2.01->2.71->1.50->2.00->1.50 καλως.

 

Ολα ειναι θεμα γουστου :)

Link to comment
Share on other sites

:) NAI SE FORUM OPOS TO PSPGR

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφετε με κεφαλαία. Είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση, είναι σαν να φωνάζετε και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

 

Όσο για την ερώτηση σου, μπορείς να βρεις το site που θέλεις πολύ εύκολα, ψάχνοντας στο Google.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Είμαι από προχθές κάτοχος ενός PSP, το οποίο αγόρασα με δώρο κάρτα μνήμης 1gb.Eλπίζω με όσα λίγα διάβασα παραπάνω αυτή που είναι δώρο να μην είναι fake.....

 

Tέλος πάντων, ενώ διάβαζα όσα λέγατε σε προηγούμενα posts και κατέβαζα από τα links αυτά που λέγατε για να κάνω την 2.01 έκδοσή μου 1,5, φτάνω σε μερικά και κόλλησα...

Τι εννοώ;Έδωσα πριν 2 μέρες τόσα λεφτά και το πήρα, έτσι και μία στο εκατομμύριο κολλήσει με το downgrade, όσο γρήγορα και να το φέρει η speedex που είπε ένας φίλος, εγώ θα καταριέμαι την ώρα και την στιγμή που το έκανα (εννοείται πως αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη αν κάνω την "υποβάθμιση" λογισμικού).

Για αυτό σκεπτόμενος, πιστεύω λογικά, θα ασχοληθώ όσο μπορώ με original παιχνίδια, νοικιάζοντας και από video clubs μερικά και στο κλείσιμο του χρόνου, λίγο πριν εκπνεύσει η εγγύηση θα σκεφτώ να το επιχειρήσω.

Αυτή είναι η δική μου άποψη, την οποία θα ακολουθήσω, παρότι οι τιμές των παιχνιδιών είναι παραπάνω από τσουχτερές...

Και επειδή είναι τσουχτερές...με ποιο προγραμματάκι θα μπορούσα να μετατρέψω ταινία ώστε να την δω στο psp...;;;:O

Αυτά τα ολίγα.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στο ιαπωνικό περιοδικό <NikkeiBP> ο επικεφαλής του τμήματος Platform Development της Sony Japan, Izumi Kawanishi, αποκάλυψε ότι μια νέα υπηρεσία online για το Playstation Portable θα ξεκινήσει να λειτουργεί στη Ιαπωνία από το Νοέμβριο. Η υπηρεσία αυτή θα επιτρέπει το κατέβασμα(είτε μέσο ενός Υπολογιστή είτε μέσω του Playstation 3) παιχνιδιών του PSOne, τα οποία και θα μπορεί ακολούθως να τρέχει στο PSP με ελάχιστες τροποποιήσεις ( κυριώς λόγω της ύπαρξη ενός αναλογικού και λιγότερων κουμπιών στο PSP απο το χειριστήριο του PSOne). Εκτός από παιχνίδια, η υπηρεσία αυτή θα προσφέρει και ταινίες, οι οποίες θα αποθηκεύονται στις κάρτες μνήμης Memory Sticky του PSP, στο σκληρό δίσκο ενός υπολογιστή ή στον σκληρο του PS3.

 

Πηγή: RamCY

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα.

Είμαι από προχθές κάτοχος ενός PSP, το οποίο αγόρασα με δώρο κάρτα μνήμης 1gb.Eλπίζω με όσα λίγα διάβασα παραπάνω αυτή που είναι δώρο να μην είναι fake.....

 

 

Και επειδή είναι τσουχτερές...με ποιο προγραμματάκι θα μπορούσα να μετατρέψω ταινία ώστε να την δω στο psp...;;;:O

Αυτά τα ολίγα.

 

Καταρχην με γεια το πσπακι, οταν ρωταμε καποιες ερωτησεις καλο ειναι φιλε Catantona να κοιταμε και λιγες σελιδουλες πριν.......η ερωτηση σου εχει ηδη απαντηθει, τεσπα ομως, το προγραμματακι που ζητας ειναι το ImTOO DVD to MP4 Converter 4 υπαρχουν και αλλα προγραμματα , αλλα με τα υπολοιπα δεν μπορεις να βαλεις υποτιτλους με τοση ευκολια, ενω παλι με καποια αλλα δεν μπορεις να τους επιλεξεις καθολου, εν αντιθεση με το ImTOO DVD to MP4 Converter 4 που μπορεις να τους επιλεξεις μεσα απο την δομη του DVD.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...