Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΙΝΑΙ γεγονως οτι εμεισ οι παλιες καραβανες του psp exouμε καποιες επιπλεον γνωσεις ωστοσο αυτες οσο και αν ειναι ευχρηστες ειναι και παρανομες μερικως .ΓΙΑ αυτο το λογο συμφωνο με την πολιτικη του myphone .στο παρελθον το site pou ειμαι μερικως διαχειριστης κινδυνευε να κλεισει απο την nokia λογω του περιεχομενου του.Ωστοσο το να postaroun kapoioi links δεν ειναι κατι το οποιο θετει σε κινδυνο την ακεραιοτητα του site alla perisotero voitha

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera. Yparxei kana kalo site pou na borw na dw ta paixnidia pou kykloforoun eyrwpn, iapwnia kai genika poia eprokeito na vgoun se ligo kairo efxaristw.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους pspακιδες:) εδώ και λίγο καιρό έχω αποκτήσει ένα psp version 2.60 διάβασα τα διάφορα λινκς που παρατέθηκαν εδώ μέσα αλλά όπως και να έχει για μένα είναι κινέζικα (άσε που το να βρώ Gta unpatched είναι αδύνατον) και ζητώ βοήθεια,άν μένει κανείς Γέρακα ας μου το στείλει με pm θέλω να το κάνω downgrade και δεν μπορώ:O :cry: υπάρχει τρόπος να το πάω σε 2.71 και μετά να το κάνω downgrade?

Thanks in advance.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους pspακιδες:) εδώ και λίγο καιρό έχω αποκτήσει ένα psp version 2.60 διάβασα τα διάφορα λινκς που παρατέθηκαν εδώ μέσα αλλά όπως και να έχει για μένα είναι κινέζικα (άσε που το να βρώ Gta unpatched είναι αδύνατον) και ζητώ βοήθεια,άν μένει κανείς Γέρακα ας μου το στείλει με pm θέλω να το κάνω downgrade και δεν μπορώ:O :cry: υπάρχει τρόπος να το πάω σε 2.71 και μετά να το κάνω downgrade?

Thanks in advance.

 

Εγω απο ο,τι εχω καταλαβει μπορεις να το πας στην 2.71 και μετα

με ενα ΝΕΟ προγραμμα που λεγεται UPDATE FLASHER , μπορεις να κατεβεις

σε οποιαδηποτε firmware θελεις.Μονο αν το BOARD του PSP ειναι Τ082 version

αν δεν κανω λαθος τοτε το Downgrade που μπορεις να κανεις ειναι μεχρι την 2.50 αλλιως θα καταστρεψεις το PSP σου.

 

Ομως θελω και εγω επιβεβαιωση και συμβουλες απο τα παιδια εδω στο Forum

για να το δοκιμασω (εχω και εγω 2.60).

 

Επισης παιδια πως φορτωνω τον DevHook 0.46 ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

poulhsa ena xbox pou eixa xtes k pshnomai na paw t paogeuma na parw psp. elega na parw ps3 alla pou na perimenw (eidika mexri to martio 2007 po tha bgei opote pes na to parw iounio) ara mexri tote as parw ena psp k na paizw epitelous tekken. einai kapoios apo patra as m kanei pm exw apories. ap oti katalaba ap auta pou diabazw edw analoga me th ekdosh psp paizei rolo g na katebaseis free games apo net. perimenw pm apo kapoios apo patra. h opoios exei thelhsh na me boithisei. exei paizei kaneis tekken sto psp; axizei etsi;;
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ο,τι εχω καταλαβει μπορεις να το πας στην 2.71 και μετα

με ενα ΝΕΟ προγραμμα που λεγεται UPDATE FLASHER , μπορεις να κατεβεις

σε οποιαδηποτε firmware θελεις.Μονο αν το BOARD του PSP ειναι Τ082 version

αν δεν κανω λαθος τοτε το Downgrade που μπορεις να κανεις ειναι μεχρι την 2.50 αλλιως θα καταστρεψεις το PSP σου.

 

Ομως θελω και εγω επιβεβαιωση και συμβουλες απο τα παιδια εδω στο Forum

για να το δοκιμασω (εχω και εγω 2.60).

 

Επισης παιδια πως φορτωνω τον DevHook 0.46 ?

 

http://www.psp-hacks.com

Θα βρειτε κ devhook κ downgrader, ολα μεσα απο windows setups, με οδηγιες.

Admins, δεν ξερω αν παιζει προβλημα με το url που δινω, αν ναι plz αφαιρεστε το!

Link to comment
Share on other sites

Hello παιδια, χρειαζομαι λιγη βοηθεια απο οσους εχουν ιδεα τι παιζει...

Εδω κ λιγο καιρο ειχα παρατηρησει μια ρωγμη στην προσοψη του psp, ακριβως πανω απο την υποδοχη του φορτιστη, αλλα ειχα ψιλοσυμβιβαστει με την ιδεα, αφου βαριομουν κ να τρεχω. Χθες ομως παρατηρησα οτι μεγαλωνε (απο 1-2 χιλ. κοντευει 1 εκατοστο...)! Θελω λοιπον την βοηθεια σας στο εξης:

Αν παω την κονσολα για service (αν καποιος ξερει που βρισκεται κιολας καποιο εξουσιοδοτημενο προς χαλανδρι... αλλα τεσπα μπορω να το βρω αυτο), κ τους πω να μου το φτιαξουν, θα μου κανουν κ αναβαθμιση (εχω την 2.71 se τωρα, αλλα οταν το παω λεω να το κανω 2.71 official); Μηπως παιζει να τους το "απαγορευσω"; Επισης, αν βγει εκτος εγγυησης (γιατι εχει κ κανα 2 ακομη μικροχτυπηματακια απο την θηκη), μηπως ξερει κανεις ποσο κοστιζει η αλλαγη προσοψης στην sony;

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.psp-hacks.com

Θα βρειτε κ devhook κ downgrader, ολα μεσα απο windows setups, με οδηγιες.

Admins, δεν ξερω αν παιζει προβλημα με το url που δινω, αν ναι plz αφαιρεστε το!

 

Ειναι ελευθερο στο net η SONY δεν μπορει να του κανει τιποτε και

θα το αφαιρεσουν οι mods εδω στο forum; (που δεν εχουν και αγριες διαθεσεις εδω που τα λεμε)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επαθε ενας φιλος και το PSP παει.. BRICK:cry: :wacko:

Και όμως υπάρχει ελπίδα για τα μπρικαρισμένα PSP!!

Δείτε στο http://www.pspgr.uni.cc

Link to comment
Share on other sites

phra psp xtes sygkekrimena to value pack 255 me dwro mia karta 1gb. k to tekken 4o kati eurwpoula. to psp mou exei ekdosh 2.5 k optan ebala to tekken mkane apo mono tou anabathmish se 2.71 g na paizei to game. usb kalwdio pou thelw tha brw sth agora;;;k sunodeuetai apo kapoio logismiko; epishs to psp exei uperuthres;;; k an nai pws th anoigw de to xw brei thelw na steilw fwto apo to kinhto mou sto psp.
Link to comment
Share on other sites

phra psp xtes sygkekrimena to value pack 255 me dwro mia karta 1gb. k to tekken 4o kati eurwpoula. to psp mou exei ekdosh 2.5 k optan ebala to tekken mkane apo mono tou anabathmish se 2.71 g na paizei to game. usb kalwdio pou thelw tha brw sth agora;;;k sunodeuetai apo kapoio logismiko; epishs to psp exei uperuthres;;; k an nai pws th anoigw de to xw brei thelw na steilw fwto apo to kinhto mou sto psp.

 

καλώδιο θα βρεις εύκολα - είναι το ίδιο που χρειάζεται για τις περισσότερες ψηφιακές μηχανές και δε θέλει software. κι οι υπέρυθρες είναι δίπλα στο usb αλλά δεν κάνουν και πολλά. το μόνο που έχω βρει είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να χρησιμοποιείς το psp σαν τηλεκοντρόλ :cool:

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

καλώδιο θα βρεις εύκολα - είναι το ίδιο που χρειάζεται για τις περισσότερες ψηφιακές μηχανές και δε θέλει software. κι οι υπέρυθρες είναι δίπλα στο usb αλλά δεν κάνουν και πολλά. το μόνο που έχω βρει είναι ένα πρόγραμμα με το οποίο μπορείς να χρησιμοποιείς το psp σαν τηλεκοντρόλ :cool:

pws th energopoiw tis yperuthres;;;; mesa apo to psp pou paw;; epishs brhka k kati allo

http://www.videosun.gr/games.asp?CAT_ID=154 g deite edw to wifi usb. pernwntas ayto mporoume na paixoume mena allo paikth pou diathetei to ido susthma me sw net swsta; epishs opoios pazei tekken sto psp as m steilei pm. euxaristw.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις την πολιτικη της sony στο service σχετικα με την αναβαθμιση; Θελω να πω δλδ, αν τους το παω για hardware prob θα μου κανουν κ update;
Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει ελπίδα για τα μπρικαρισμένα PSP!!

Δείτε στο http://www.pspgr.uni.cc

 

Στο συγκεκριμενο site (οπως και αλλου) υπαρχει οδηγος ο οποιος διορθωνει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ προβλημα με αποτυχημενο φλασαρισμα της Sony οθονης (αυτης που βγαινει οταν ξεκινανε τα games/apps). Δεν διορθωνει τα psp που δεν δειχνουν τιποτα απ'την εκκινηση.

 

Θα ελεγα χονδρικα οτι υπαρχουν 2 κατηγοριες bricked psp 1) αυτα που δεν κανουν απολυτως τιποτα και 2) αυτα που εχουν καποιο προβλημα στο μενου λογω αποτυχημενου φλασαρισματος του XMB. Για τα πρωτα δεν υπαρχει καμια λυση εκτος του να εγκατασταθει το chip (το οποιο με την εγκατασταση κοστιζει σχεδον οσο ενα psp). Για τα δευτερα, αναλογα την περιπτωση.

 

Γι'αυτο το καλυτερο που εχει να κανει καποιος με psp, ειναι να εχει την 1.50 (ή 2.71SE) με custom firmware (για recovery menu κ.α.) και οτι αλλαγες θελει, να τις κανει στον devhook.

Επισης: Οτι downgrade/upgrade κτλ θελετε να κανετε, πρεπει να το κανετε με γνησια MS γιατι ενα error να πεταξει στο φλασαρισμα η fake, παει το psp.

 

pws th energopoiw tis yperuthres;;;; mesa apo to psp pou paw;;

 

Δεν ενεργοποιουνται μεσα απο το μενου του psp. Πρεπει να μπορεις να τρεχεις homebrew. Αν εχεις 1.50 δες πχ. το http://www.irshell.com (freeware).

Οσον αφορα το wifi usb stick που δειχνεις, ναι κανει την δουλεια αλλα θα σου προτεινα να παρεις εναν adsl wifi modem/router ο οποιος χρησιμευει σε πολλα περισσοτερα πραγματα.

Τελος το καλωδιο usb για το psp, το εχει το eshop με 2 ευρω.

 

παιδια ξερει κανεις την πολιτικη της sony στο service σχετικα με την αναβαθμιση; Θελω να πω δλδ, αν τους το παω για hardware prob θα μου κανουν κ update;

 

Mπορεις να τους ρωτησεις στα ισια. Αμα θες ανεβασε το "τεχνητα" με

firmware spoofer (απ'την 1.50). Λογικα δε θα μπορει ο υπαλληλος να τρεξει UPDATE EBOOT.PBP. Βεβαια ισως εκει στη Sony να τα φλασαρουν με αλλο τροπο, θα δειξει ;)

Link to comment
Share on other sites

"Ξανα" καλοριζικο το pspακι σου, και οπως πολυ σωστα εγραψες ενα psp που δεν κανει downgrade ειναι καλυτερο απο ενα που δεν ανοιγει!!! και παιδια προσοχη στον downgrade οπως εγραψε και ο φιλος tone εαν εχετε στα χερια σας "fake" ΜS εχετε σοβαρες πιθανοτητες (οπως γραφουν ξενα sites πανω απο 80%) να καταληξετε με ενα game overαρισμενο psp το οποιο εχετε χρυσο-πληρωσει για να αποκτησετε. Oso gia tis FAKE MS το πιο ευκολο για να τις εντοπισετε ειναι η φθηνη τιμη τους και δευτερον εαν τα γραμματα και στις δυο πλευρες ειναι απλα τυπωμενα=fake ή ψιλο αναγλυφα τυπωμενες(η αισθηση στο δαχτυλο ειναι οπως σχεδον οι γραμμες των ευρω)=original.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Geia sas!epeidi exo psaksei se kapoies selides kai einai diskolo na psakso 151 selides tha mporousate na mou peite pos mporo na sindeso to PSP sto Internet,thanks:cool:
michael
Link to comment
Share on other sites

Μεσω Wi-Fi μονο.Αν εχεις ασυρματο δικτυο λοιπον ανοιγεις τον brοwser και σου βγαζει ενα παραθυρο για να ψαξει να βρει ασυρματα δικτυα:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

"Ξανα" καλοριζικο το pspακι σου, και οπως πολυ σωστα εγραψες ενα psp που δεν κανει downgrade ειναι καλυτερο απο ενα που δεν ανοιγει!!! και παιδια προσοχη στον downgrade οπως εγραψε και ο φιλος tone εαν εχετε στα χερια σας "fake" ΜS εχετε σοβαρες πιθανοτητες (οπως γραφουν ξενα sites πανω απο 80%) να καταληξετε με ενα game overαρισμενο psp το οποιο εχετε χρυσο-πληρωσει για να αποκτησετε. Oso gia tis FAKE MS το πιο ευκολο για να τις εντοπισετε ειναι η φθηνη τιμη τους και δευτερον εαν τα γραμματα και στις δυο πλευρες ειναι απλα τυπωμενα=fake ή ψιλο αναγλυφα τυπωμενες(η αισθηση στο δαχτυλο ειναι οπως σχεδον οι γραμμες των ευρω)=original.

 

 

Δεν αξίζει δηλαδή μια μαιμού MS;

Έχω βρει μια με 60 ευρώ γιαυτό ρωτάω!!

Τι πρόβλημα θα έχουν δλδ;

Γίνεται να έχω και την έκδοση 1.5 και την 2.8 ταυτόχρονά;

Δηλαδή να αλλάζω έκδοση όποτε θέλω;

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μία αμφιβόλου αυθεντικότητας 2gb από hong kong 33€ με τα μεταφορικά. δεν το ψάχνω περισσότερο κι αν ατυχήσω, ατύχησα.

@storman - για την ώρα μέχρι την 2.71 γίνεται το κόλπο, δηλαδή να έχεις την 1.5 και να τρέχεις την 2.71 (emulation) για να παίξουν τα παιχνίδια.

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει δηλαδή μια μαιμού MS;

Έχω βρει μια με 60 ευρώ γιαυτό ρωτάω!!

Τι πρόβλημα θα έχουν δλδ;

Γίνεται να έχω και την έκδοση 1.5 και την 2.8 ταυτόχρονά;

Δηλαδή να αλλάζω έκδοση όποτε θέλω;

 

Με μια μαιμου MS εκτος απο αυτο που αντιμετωπισε ο φιλος παραπανω, εχεις και αργη ταχυτητα στον χρονο φορτωματος στα παιχνιδια ενω κινδυνευεις να game oβαρει (παρα πολυ πιο γρηγορα απο οτι μια γνησια) υστερα απο την "απειρη" χρηση της που λογικα γινεται οταν φορτωνεις μεσα απο αυτην isos (των παιχνιδιων που κατεχεις νομιμα παντα, ετσι!!!!!)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...