Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες βρε spinemm σε πόσα games έχουν κάνει review ;) Κάθισα και τα μέτρησα και είναι περίπου 70-80.

 

Και εγώ μέτρησα τουλάχιστον 120 παιχνίδια με release dates που δεν έχουν έρθει ακόμα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε πουθενα καταλογο με τα παιχνιδια που κυκλοφορουν στην χωρα μας τελικα? και εναν του εξωτερικου να κανουμε συγκρισεις...

 

Οσο για καταλογο μπες στο site twn PAPASOTIRIOY, PLAISIO & SOFTWARE CENTER και εαν βρεις παραπανω απο καμμια 40αρια παιχνιδια σε κυκλοφορια............και μετα μπες και σε sites του εξωτερικου

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Δες βρε spinemm σε πόσα games έχουν κάνει review ;) Κάθισα και τα μέτρησα και είναι περίπου 70-80.

 

Και εγώ μέτρησα τουλάχιστον 120 παιχνίδια με release dates που δεν έχουν έρθει ακόμα.

 

Ναι ρε συ shodanjr_gr αυτο λεω, οτι εδω ερχονται μονο αυτα που οι εδω εταιρειες θεωρουν οτι θα ¨πουλησουν" ενω υπαρχουν ενα σωρο "διαμαντια" που δεν θα δουμε ποτε. Δυστυχως:( :(

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ shodanjr_gr αυτο λεω, οτι εδω ερχονται μονο αυτα που οι εδω εταιρειες θεωρουν οτι θα ¨πουλησουν" ενω υπαρχουν ενα σωρο "διαμαντια" που δεν θα δουμε ποτε. Δυστυχως:( :(

 

Tί εννοείς "διαμάντια" που δεν μπορούμε να πάρουμε; Δώσε κανένα παράδειγμα αν θες, γιατί η "γκρίνια" για τα παιχνίδια του PSP δεν αφορά μόνο την Ελλάδα ή την Ευρώπη αλλά όλο τον κόσμο.

Τώρα για τα γιαπωνέζικα παιχνίδια, δεν θέλω να είμαι αφοριστικός αλλά για να μην πουλιούνται σε Ευρώπη-Αμερική προφανώς το 99% εξ αυτών δε θα αφορούν κανέναν άλλο πλην των Ιαπώνων. Αλλιώς δεν είναι χαζή η Sony να μην τα φέρει.

 

Τέλος για τις εισαγωγές στην Ελλάδα: όταν ένα παιχνίδι δεν πρόκειται να πουλήσει κατά πάσα πιθανότητα (γιατί αυτό υποδεικνύει η εμπειρία ή έρευνες marketing) τότε προφανώς και δεν θα το εισαγάγει η εταιρία για να γλυτώσει τη ζημία. Αυτός είναι κανόνας απαράβατος, και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα όταν το γούστο σου ανήκει στη μειοψηφία μιας ήδη μικρής αγοράς όπως η ελληνική (που μαλιστα γίνεται ακόμα μικρότερη λόγω της εκτεταμένης πειρατίας: τα μισά ποστ στο παρόν thread αφορούν την αντιγραφή παιχνιδιών :mad: Το Ελλαδιστάν που λέγαμε). Τέλος πάντων, καλά που υπάρχει το ίντερνετ και βολευόμαστε συνήθως.

 

ΥΓ. Έχεις 28 παιχνίδια και δε σου φτάνουν;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο τα καμμένα japan-oriented παιχνίδια που δεν έρχονται. Έχουν βγει πχ πάρα πολλά κλασσικά RPGS για το PSP στην Ιαπωνία και ΚΑΝΕΝΑ δεν έχει έρθει Ευρώπη/Αμερική. Δεν αναρωτηθήκαμε γιατί δεν έφεραν πχ το Train Simulator που υπάρχει για το PSP, αλλά η κονσόλα αυτή τη στιγμή χρειάζεται RPGS και απλά δεν έχει (νομίζω μόνο 1-2 αγγλικοί τίτλοι υπάρχουν).

 

Και προσωπικά δεν θα περίμενα από τα ελληνικά καταστήματα να φέρουν παιχνίδια για το PSP, η κατάσταση θα καταντήσει μάλλον όπως και στις επιτραπέζιες κονσόλες που φέρνουν μόνο τους πολύ τρανταχτούς τίτλους.

 

για αυτό:

 

w w w . p l a y . c o m for all your gaming needs :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

τα μισά ποστ στο παρόν thread αφορούν την αντιγραφή παιχνιδιών :mad: ;

exei dikaio o marvin. parte enan, titlo, termatiste ton, meta parte allon.oxi kai 50 isos paixnidia... pote tha ta paikseis??? tha vgei psp2, kai den tha ta exete paiksei...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιοι τιτλοι δεν βγαινουν εξω απο την Ιαπωνια για λογους πνευματικων δικαιωματων αλλα φυσικα κι εγω το θεωρω παραλογο να μας τα παιρνουν με αλλα παιχνιδια και οχι να εχουμε ποικιλια να διαλεξουμε Τωρα βρηκα ενα cheat για το nfs most wanted "Cheat : Put all cop cars in Tuner Takedown mode

You must enter the code "!get-set" as a profile name.

Cheat: Get $100,000

You must enter "!bacon" as a profile name.

Το κανω αλλα τιποτα. Καμια ιδεα απο κανα εμπειρο ατομο? εχω την εκδσοη 2.0

Link to comment
Share on other sites

paidia erxontai poli kaloi titloi gia psp... tha ta kapsoume:p rikste mia matia sto gamespot.com
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Tί εννοείς "διαμάντια" που δεν μπορούμε να πάρουμε; Δώσε κανένα παράδειγμα αν θες, γιατί η "γκρίνια" για τα παιχνίδια του PSP δεν αφορά μόνο την Ελλάδα ή την Ευρώπη αλλά όλο τον κόσμο.

Τώρα για τα γιαπωνέζικα παιχνίδια, δεν θέλω να είμαι αφοριστικός αλλά για να μην πουλιούνται σε Ευρώπη-Αμερική προφανώς το 99% εξ αυτών δε θα αφορούν κανέναν άλλο πλην των Ιαπώνων. Αλλιώς δεν είναι χαζή η Sony να μην τα φέρει.

 

Τέλος για τις εισαγωγές στην Ελλάδα: όταν ένα παιχνίδι δεν πρόκειται να πουλήσει κατά πάσα πιθανότητα (γιατί αυτό υποδεικνύει η εμπειρία ή έρευνες marketing) τότε προφανώς και δεν θα το εισαγάγει η εταιρία για να γλυτώσει τη ζημία. Αυτός είναι κανόνας απαράβατος, και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα όταν το γούστο σου ανήκει στη μειοψηφία μιας ήδη μικρής αγοράς όπως η ελληνική (που μαλιστα γίνεται ακόμα μικρότερη λόγω της εκτεταμένης πειρατίας: τα μισά ποστ στο παρόν thread αφορούν την αντιγραφή παιχνιδιών :mad: Το Ελλαδιστάν που λέγαμε). Τέλος πάντων, καλά που υπάρχει το ίντερνετ και βολευόμαστε συνήθως.

 

ΥΓ. Έχεις 28 παιχνίδια και δε σου φτάνουν;

 

Το οτι εχω 28 παιχνιδια και δεν μου φτανουν το θεωρεις υπερβολικο? Απλα μου αρεσουν και τα αγοραζω, τωρα το αν θα ασχοληθω ιδιαιτερα μαζι τους ειναι αλλο θεμα και Ναι δεν μου φτανουν.

 

Οσο για τα διαμαντια απλα σου αναφερω (υποκειμενικα παντα)

Frogger Helmet Chaos

Puyo Pop

Kingdom Of Paradise

Heaven Key Earth Gate

Breath Of Fire III

 

Oσο για την πειρατεια το εχω ξαναπει ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα εγω προσωπικα πριν παρω ενα παιχνιδι το βρισκω σε iso Και εαν μου αρεσει το αγοραζω εαν οχι απλα το σβηνω απο τον σκληρο μου και ετσι γλυτωνω και ενα καρο λεφτα.

 

Τωρα για τα γιαπωνεζικα και συμφωνω μαζι σου και διαφωνω γιατι πολυ απλα υπαρχουν τιτλοι οι οποιοι προσωπικα εμενα μου αρεσουν γιατι μου θυμιζουν αλλες ομορφες εποχες που τα παιχνιδια ηταν απλα και εγω δεν εσπαγα το κεφαλι μου για να παιξω και να τελειωσω ενα παιχνιδι.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

me to umd emulatoer prospatho na paixo to pro 5 k to king kong alla matea!!!!!

δοκιμασε να το τρεξεις με το dev hook εμενα μονο μ'αυτο παιζει το pro evoluton 5. για το king kong απ'οτι ξερω δεν παιζει καθολου σε iso

http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

και gbt610 "2. Μου λες σε παρακαλω τους 100+κατι τιτλους (οχι τα Japan)"

 

 

Πιστευω οτι σας απαντησαν οι υπολοιποι πριν απο μενα στις ερωτησεις σας.

 

Για τσεκαρετε ομως και αυτο

 

http://www.gamespot.com/games.html?type=games&platform=1024&mode=top&sort=views&letter=999&dlx_type=all

 

που μιλαει για 262 games (αρκετα απο αυτα βεβαια οχι ομως πανω απο 80 ειναι υπο εκδοση ή υπο παραγωγη και μερος αυτων γιαπωνεζικα) και μετα ελατε να μου πειτε αιντε απιστοι Θωμαδες:mad:

Απο αυτο το καταλογο γυρω στα 140 θα κυκλοφορησουν το 2006 και μερικα δεν θα κυκλοφορησουν καν!!!! Απο τα υπολοιπα περιπου 120 πολλα ειναι Japan. Τον κοιταξες καθολου τον καταλογο ή ειδες μονο το νουμερο 262?

Απαντηση σου εδωσε και φιλος shodanjr_gr παραπανω με τον οποιο συμφωνω.

Και επιμενω να μου πεις τους 100+ τιτλους (χωρις τα Japan)!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επαναλαμβάνω, παιχνίδια PSP σε Αμερική και Ευρώπη κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή καμιά 80αριά!

 

Αν δεν βαριέστε, καθίστε και μετρήστε :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι καλο ειναι να διαβασουμε καμια κριτικη και να ψηφισουμε τα καλυτερα οσοι τα εχουν δοκιμασει για να μην τα αγορασουν αλλοι και δωοσυν ενα καρο λεφτα για το τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το τρεξεις με το dev hook εμενα μονο μ'αυτο παιζει το pro evoluton 5. για το king kong απ'οτι ξερω δεν παιζει καθολου σε iso

file mou thunderabe exw ena problima me to pes 5.apo to umd to ekana back up.meta to ripara sta 893mb kai epaize kanonika.molis brika ena rip kit sta 435mb.to ripara alla molis fortwnei to paixnidi sto menu dia mageias meta apo 2 deuterolepta exafanizontai oi epiloges kai den mporw na paixw.ti ginetai?esi sta posa mb to exeis to iso?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχω 28 παιχνιδια και δεν μου φτανουν το θεωρεις υπερβολικο? Απλα μου αρεσουν και τα αγοραζω, τωρα το αν θα ασχοληθω ιδιαιτερα μαζι τους ειναι αλλο θεμα και Ναι δεν μου φτανουν.

 

 

Καλά, μαγκιά σου, δεν είπα τίποτα - απλά μου έκανε εντύπωση. (Εγώ έχω 7, ετοιμάζομαι για το όγδοο αλλά δεν έχω προλάβει να τα παίξω όλα όσο θα ήθελα, πιο πολύ γι' αυτό το είπα)

Μάλλον η Sony δε φέρνει τα αποκλειστικά γιαπωνέζικα για να σε γλυτώσει από την οικονομική καταστροφή :p . Σίγουρα μερικα από αυτά θα αξίζουν και μπορεί να πουλούσαν στην Ευρώπη αλλά μπορεί και όχι. Κάτι παραπάνω από εμάς θα ξέρει η Sony, δεν μπορεί.

 

Τέλος πάντων, η γνώμη μου είναι ότι το PSP έχει αξιοπρέπη ποικιλία και μερικά πραγματικά πάρα πολύ ωραία παιχνίδια. Μέσα στο 2006 θα βγουν και άλλα 100 + καινούρια, οπότε είναι πολύ νωρίς για να καταδικάζουμε την κονσόλα. Εγώ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου που το πήρα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το καταλογο γυρω στα 140 θα κυκλοφορησουν το 2006 και μερικα δεν θα κυκλοφορησουν καν!!!! Απο τα υπολοιπα περιπου 120 πολλα ειναι Japan. Τον κοιταξες καθολου τον καταλογο ή ειδες μονο το νουμερο 262?

Απαντηση σου εδωσε και φιλος shodanjr_gr παραπανω με τον οποιο συμφωνω.

Και επιμενω να μου πεις τους 100+ τιτλους (χωρις τα Japan)!!!!!

 

Για τον καταλογο που λες σε πληροφορω οτι τον κοιταζω πολυ πριν απο σενα πριν κανω την οποιαδηποτε επιλογη μου αλλα Ρε φιλαρακι ή ψαχνεσε ή εχεις ορεξη για αντιπαραθεσεις κατι για το οποιο δεν εχω καμμια ορεξη, 1ον γιατι δεν εχω κανενα συμφερον να σε πεισω και εσενα και αρκετους αλλους και 2ον γιατι στη τελικη εμενα μου φτανει να ξερω αυτα που ξερω εαν ερχεσαι τωρα εσυ και προσπαθεις να αποδειξεις κατι για το οποιο δεν προκειται να με πεισεις ποτε ε!!!!!! τοτε συνεχισε εγω απλα το σταματαω εδω.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

.......................Τέλος πάντων, η γνώμη μου είναι ότι το PSP έχει αξιοπρέπη ποικιλία και μερικά πραγματικά πάρα πολύ ωραία παιχνίδια. Μέσα στο 2006 θα βγουν και άλλα 100 + καινούρια, οπότε είναι πολύ νωρίς για να καταδικάζουμε την κονσόλα. Εγώ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου που το πήρα.

 

Marvin ουτε εγω εχω μετανοιωσει που τα αγορασα, ισα ισα εαν διαβασεις προηγουμενα Posts μου θα δεις οτι συνεχεια λεω πως ειμαι σιγουρος οτι ακομα δεν εχουμε δει ΤΙΠΟΤΑ απο τις δυνατοτητες του....:) :) οι οποιες σιγουρα θα φανουν στα 2ης γενιας παιχνιδια.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

file mou thunderabe exw ena problima me to pes 5.apo to umd to ekana back up.meta to ripara sta 893mb kai epaize kanonika.molis brika ena rip kit sta 435mb.to ripara alla molis fortwnei to paixnidi sto menu dia mageias meta apo 2 deuterolepta exafanizontai oi epiloges kai den mporw na paixw.ti ginetai?esi sta posa mb to exeis to iso?

 

Με τον umd emulator 0.8c dokimases? giati egw me auto to epaiza.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

pantos ego apo tous titlous pou exo dei oti tha kikloforisoun amesa eimai euxaristimenos...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

exo termatismeno save gia nfsmw... episis exo kai ena kameno pixel :cry: :cry: to exo agorasei apo germano athinas, an to pao me tin apodeixi se enan germano xalkidas, tha mou to ftiaxoun???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

exo termatismeno save gia nfsmw... episis exo kai ena kameno pixel :cry: :cry: to exo agorasei apo germano athinas, an to pao me tin apodeixi se enan germano xalkidas, tha mou to ftiaxoun???

 

Pano apo 5 kammena pixel pas kai sou allazoun olo to psp!!!Dystixos me ena den tha ginei tpt!!!!Tora exeis mono 15.999.999 pixels...... :) :)

 

Ego exo 3 kammena :(

Link to comment
Share on other sites

Πεδες πως παιζεται το Pes5 sto psp;Έχω προσπαθήσει με το dev hook και με το umd emulator και δεν γίνετε τίποτα. Το Pes5 το εκανα dumper εγώ από το γνήσιο Pes5 με το fast loader!
Link to comment
Share on other sites

Επιμενω θα μου επιτρεψετε λιγακι για το nfs most wanted να μου πειτε μερικα κολπα και εσυ φιλαρακι που το τερματισες πως τα καταφερες στο carrer mode- time trial για να κερδισεις ποντους...αυτο μονο μου λειπει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...