Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ο γιος μου το psp Ε1004 (το έσπασα) μπορεί να έπαιξα στν tv (new philips 52'') και αν ναι τι με τι σύνδεση...???;)

 

Θα πρέπει να ψάξεις ποιο από τα δύο καλώδια σύνδεσης είναι συμβατό με το E1004 σου ... Υπάρχει το Composite και το Component, ποτέ δεν κατάλαβα την διαφορά ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μου αγόρασαν το Ε. Θα μου το στείλουν σήμερα αύριο με ΕΛΤΑ οποτε θα μου ερθει η παρασκευή η δευτέρα. Υπάρχει κάποιος οδηγός σπασίματος για αρχάριους; Επίσης βρήκα παιχνίδια στο warezbb.υπάρχει και κάποιο άλλο site;

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αγόρασαν το Ε. Θα μου το στείλουν σήμερα αύριο με ΕΛΤΑ οποτε θα μου ερθει η παρασκευή η δευτέρα. Υπάρχει κάποιος οδηγός σπασίματος για αρχάριους; Επίσης βρήκα παιχνίδια στο warezbb.υπάρχει και κάποιο άλλο site;

 

Το forum δεν υποστηρίζει την διακίνηση παράνομου υλικού ... Είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε να ξεκλειδώσετε τις δυνατότητες της κονσόλας, όχι για να μπαγλαρωθούμε ενώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε ...

 

Έχω γράψει τα βήματα σε προηγούμενα μηνύματα εδώ, αν έχεις κάποια απορία ευχαρίστως να σε βοηθήσω με π.μ. ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Root δεν πρόκειται να γράψει ποτέ ...

Κάνε ενημέρωση στην πιο πρόσφατη έκδοση, θα σου γράφει 6.60 ...

 

Σύνδεσε το PSP στο PC, κατέβασε από εδώ (ΠΡΟΦΑΝΩΣ το 6.60 PRO C2), unrar και πέρνα τα CILP Flasher & PROUPDATE στο Memory Stick στον φάκελο GAME (είναι μέσα στον φάκελο PSP) ...

 

Αποσύνδεσε PSP, πήγαινε στην κατηγορία Games, τρέξε PROUPDATE, ακολούθα τις οδηγίες, έχεις CFW ... Αν πας τέρμα αριστερά στο μενού, Settings, System Settings, System Information, θα πρέπει να σου λέει 6.60 PRO C2 ... Τότε όντως πέρασες το hack και μπορείς να τρέξεις iso & cso παιχνίδια από την κάρτα μνήμης ... Υποθέτω ξέρεις ότι τα βάζεις σε φάκελο ISO στην αρχή της κάρτας μνήμης ...

 

Κάτι τελευταίο, μόλις περάσεις επιτυχώς το hack και σου λέει PRO C2, τρέξε και το CLIP Flasher ... Θα σου κάνει το hack μόνιμο, δεν θα χρειαστεί να ξανατρέχεις το PROUPDATE κάθε φορά που κάνεις το PSP επανεκκίνηση ...

 

θα κανω και εγω αυτο!!!

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια.

Σορρυ για τα γκρ/σ πριν.Τι παιζει με εκδοσεις τωρα ποθ μιλαμε?660 προ-10 σωστα?Ειναι μονιμο το CF?

Ξέρετε αν μετά γίνετε να γυρίσω ποιο πίσω από την 6.6 με pandora battery και κάτι τέτοια που έχω αν θυμάμαι καλά..??

Αυτή τη στιγμή έχει πάνω 5.50GEN λόγο "εγκατάλειψης" στο συρτάρι από τον οκτ. του 10 περίπου...

PSP 3004.

Επίσης τι παιχνίδια αξίζει να κατεβάσω,γιατί με το PS3 τόχω παραμελήσει να μην πω λίγο...

PRO 14 FIFA εχουμε για το πσπακι?

 

Και κατι αλλο τι παιζει τωρα με καρτες μνημης?

Κατι γρηγορες προ ντουο πανε καλα?

Κ τι ισχυει με χωρητικοτητες?16αρα 32αρα κρατιουνται η σερνονται?

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 3004 και βάλεις pandora, το κατέστρεψες το psp ... Η τελευταία έκδοση είναι η 6.60 αλλά το 6.60 PRO-B10 δεν είναι μόνιμο hack στα 3004 .. Αν το έχεις σε standby όμως δεν έχεις πρόβλημα .. Έπειτα το hack το συγκεκριμένο είναι το πιο σταθερό που έχει βγει, για να το hackάρεις απλά το έχεις στην κάρτα μνήμης, πατάς 3 φορές Χ και σε 5 δεπτερολέπτα είσαι στο μενού με πλήρως hacked psp ...

 

Από την άλλη αν δεν θες, βάζεις την 6.20 PRO B10 και το κάνεις μόνιμο ... Το ίδιο σταθερό ... Προσωπικά επέλεξα 6.60 για να μην έχω πρόβλημα με κάποια παιχνίδια που ήθελαν 6.31, 6.35 κτλ ... Έχω να κάνω επανεκκίνηση το psp ένα 8μηνο, τρέχει ακόμα και τώρα τέλεια ...

 

Έχε υπόψιν σου, σε αντίθεση με την έκδοση που έχεις, για να περάσεις το 6.60 PRO θα πρέπει να κάνεις ενημέρωση στην 6.60 πρώτα ...

 

PRO 14 & FIFA 14 έχουν βγει κανονικά, δεν τα χω παίξει βέβαια, απορώ πως τα παίζετε ορισμένοι ...

 

Όσον αφορά τις κάρτες μνήμης, βγάζουν αυτές που κοιτάς 1.4 - 1.86 Mb εγγραφής και τα διπλάσια σε ανάγνωση .. Κανένα απολύτως πρόβλημα, αν σκεφτείς ότι η ανάγνωση από το UMD είναι 850Kb/sec .. Εκτός αν έχεις PSP Go, που η μνήμη εκεί είναι πραγματικά φοβερή ... Προσωπικά θεωρώ ότι οτιδήποτε πάνω από 16Gb είναι άχρηστο .. Αν έχεις πάνω από 10 παιχνίδια μέσα στο psp, περισσότερη ώρα σου παίρνει να αποφασίσεις ποιο θες να παίξεις παρά το gaming ... Μην σου πω ότι θα βαρεθείς να τα κοιτάς και θα το κλείνεις ...

 

Τα κλασσικά all time classic που δεν θα βρεις στο ps3 και αξίζει να τα παίξεις είναι τα κλασσικά God Of War (που πλέον τα βρίσκεις αλλά αξίζει αναφορά), κάτι Metal Gear, λίγο Ace Combat (ασύλληπτες παιχνιδάρες και τα δύο) κάτι Kingdom Hearts, αρκετά platform όπως Jack & Daxter, Crash, κάποια ριμέικ Final Fantasy ... Πες καλύτερα τι είδος θες γιατί θα με βρει το πρωί και ακόμα θα γράφω ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου οχι ειναι παλιο..το 2003 εχω αλλα ετσι κ αλλιως εχει κλαταρει η πανδωρα..(η δν θυμαμαι να την δουλευω)

Οποτε τι προτεινεισ 660 με το προσωρινο ε..?Τοχω δει ποσο γρηγορα μπαινει κ νομιζω πως κ να το κλεισω μετα απλα το ξανα τρεχω κ ειναι κομπλε με σφ...

Τωρα για παιχνιδια προτεινε οτι ειδος θεσ δν εχω θεμα απλα να ειναι τα τοπ...Οχι τπτ μουφες.

ΠΡΟ παιζω απο μικροσ αλλα επειδη εχει πολλα χαλια στο πσ3 το γυρισα στο φιφα οπως πολλοι..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι κατοχος psp το πρωτης γενιας (1004 νομιζω) εδω και καμια 8 χρονια. αποφασισα να το ξεθαψω για να το δωσω δωρο σε συγγενη. αυτη τη στιγμη το psp εχει hacked λογισμικο 5.50 D2. Πως περναω το τελευταιο official update?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια εχω το psp1000φατ και επαθε το γνωστο ....παταω να αναψει ,πρασινο λαμπακι χωρις να αναψει η οθονη και μετα από λιγο σβηνει και το λαμπακι,δοκιμασα διαφορα αλλα δεν συνερχεται,η γ......... η sony δεν το φτιαχνει λεει,κανει μονο αντικατασταση με 59ε. Γνωριζει καποιος που μπορω να το παω να το φτιαξουν?γιατι μονος μου δεν βρισκω ακρη.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το psp1000φατ και επαθε το γνωστο ....παταω να αναψει ,πρασινο λαμπακι χωρις να αναψει η οθονη και μετα από λιγο σβηνει και το λαμπακι,δοκιμασα διαφορα αλλα δεν συνερχεται,η γ......... η sony δεν το φτιαχνει λεει,κανει μονο αντικατασταση με 59ε. Γνωριζει καποιος που μπορω να το παω να το φτιαξουν?γιατι μονος μου δεν βρισκω ακρη.Ευχαριστω.

 

Δεν την έχω κάνει ποτέ την διαδικασία, αλλά θες pandora & memory stick ...

Πως το τούβλιασες όμως ? Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά απορία ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω κάνει ποτέ την διαδικασία, αλλά θες pandora & memory stick ...

Πως το τούβλιασες όμως ? Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά απορία ..

 

Θα κανω δουλεια με πανδορα και memory stick? η θα πανε τσαμπα λεφτα?δεν ξερω πως το επαθε ,ξαφνικα το ξεκινησε.Δοκιμασα να κανω τη δικη του μπαταρια πανδορα καποια στιγμη που ανοιξε αλλα τιποτα,δεν υπαρχει καποιος που να τα εχει αυτά και μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω δουλεια με πανδορα και memory stick? η θα πανε τσαμπα λεφτα?δεν ξερω πως το επαθε ,ξαφνικα το ξεκινησε.Δοκιμασα να κανω τη δικη του μπαταρια πανδορα καποια στιγμη που ανοιξε αλλα τιποτα,δεν υπαρχει καποιος που να τα εχει αυτά και μπορει να βοηθησει?

 

Μόνο με pandora battery και magic memory stick γίνεται, αν όντως έχεις το 1004 και όχι το καινούργιο Ε1004, πολλοί τα μπερδεύουν ... Δεν γίνεται όμως με το που τα πετάς μέσα και όλα πάνε ρολόι πάλι, έχεις μια χ διαδικασία να κάνεις, απλά εγώ σε ενημερώνω ότι θα πρέπει να ψάξεις οδηγό με αυτές τις δύο λέξεις κλειδιά ..

 

Φυσικά αντί να τα αγοράσεις είναι προτιμότερο να δώσεις τα ίδια λεφτά σε κάποιον και να στο κάνει εκείνος, αλλά είναι τόσο παλιά η διαδικασία που σπάνια θα βρεις κάποιον που να χει και την γνώση και τα δύο προαναφερθέντα απαιτούμενα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά έχω το PSP -E1004 CB μου το έχουν φέρει από εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά μέσα.

υπάρχει κάποιος τρόπος να τα περάσω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το PSP -E1004 CB μου το έχουν φέρει από εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά μέσα.

υπάρχει κάποιος τρόπος να τα περάσω?

 

Κανένα PSP δεν έχει ελληνικά στο μενού .. Υπάρχει τρόπος να περάσεις αλλά ανεπίσημα και με πολλά bugs ..

Προσωπικά θα συμπλήρωνα πως δεν αξίζει ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το PSP -E1004 CB μου το έχουν φέρει από εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά μέσα.

υπάρχει κάποιος τρόπος να τα περάσω?

 

Μην το ψάξεις καν, έχει θέμα να μπλεχτείς για να βάλεις κουτσουρεμένα ελληνικά. Άφησέ το καλυτερα

Cry of the Nazgul!

Galaxy 4- / - / - iPad Mini Retina

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ποιο psp να κοιταξω μεταχειρισμενο(με κανα 50αρι-60€) με πειραγμενο λογισμικο (ή να το πειραξω) ωστε να παιζει παιχνιδια απο καρτα μνημης? Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

ποιο psp να κοιταξω μεταχειρισμενο(με κανα 50αρι-60€) με πειραγμενο λογισμικο (ή να το πειραξω) ωστε να παιζει παιχνιδια απο καρτα μνημης?

 

Όλα τα PSP πλέον μπορείς να τα hackάρεις ..

 

Θα σε παρακαλούσα να διαγράψεις την τελευταία σου πρόταση .. Δεν αφορά ούτε εμάς, ούτε και είναι καλό που αναφέρεται ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...

 

Προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο όμως? Βλέπω κάτι 1004, 2004, 3004. Καλύτερα να μην πάω στο 1004 ε?

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο όμως? Βλέπω κάτι 1004, 2004, 3004. Καλύτερα να μην πάω στο 1004 ε?

 

1004, 2004, 3004, PSP Go, E-1004, με αυτή την σειρά ... Αν μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο κανένα 3004, το οποίο είναι το καλύτερο όλων (σε πολύ γενικές γραμμές), τότε θα είσαι ευχαριστημένος ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Το ps vita τι λεει? Να κανω υπερβαση η μπα?

Μπα....3004 slim στα 55-60 ευρουλια και εισαι ΟΚ!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

όχι PSP την σήμερον ημέρα Jim!

 

Πάρε το Vita εννοείται! Καμία επαφή μεταξύ τους.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

όχι PSP την σήμερον ημέρα Jim!

 

Πάρε το Vita εννοείται! Καμία επαφή μεταξύ τους.

 

Ετοιμασου να σε "φαει" ο kaluas!! :lol: :lol:

Εχει ετοιμα και τα μηνυματα να τα κανει paste γιατι και γω ψαχνομουν για psp αυτες τις μερες. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε παρεξηγημένο, αυτό έχω να πω :")

 

Το PSVita δεν hackάρεται όποτε θες, πρέπει να είσαι όλη την ώρα σε διαρκή ενημέρωση γιατί οι τρύπες του λογισμικού καλύπτονται σε χρόνο max 2 - 3 ημερών ... Επίσης, δεν παίζει όλες τις παιχνιδάρες του PSP, είναι πραγματικά πολύ ακριβό (απαιτεί κάρτα μνήμης) και έχει την ομορφότερη οθόνη που έχω δει σε φορητή συσκευή ...

 

Για να συνοψίσουμε, αν δεν έχεις πρόβλημα με τα απαρχαιωμένα (ούτε κατά διάνοια αλλά πολλοί μετράνε τα πίξελ) γραφικά πήγαινε για PSP ... Τεράστια γκάμα φοβερών παιχνιδιών, εργονομικά καλύτερη συσκευή ... Με τα μισά λεφτά του PSV θα παίζεις παιχνίδια για τουλάχιστον 3 γεμάτα χρόνια, επιπέδου PS2 ... Χακάρεις και παίζεις και δωρεάν ότι παιχνίδι έχεις αγορασμένο από το PS1 σου και άλλα emus ...

 

Αν έχεις να σκάσεις 150 - 200 ευρώ για παιχνίδια (ούτε την μισή απόλαυση του PSP δεν θα χεις βασικά με τόσα λίγα) το PSV είναι ότι καλύτερο σε φορητό ... Κάποια πράγματα με έχουν ενοχλήσει αρκετά, όπως το γεγονός πως πλέον θέλεις δεν θέλεις, κάποια παιχνίδια σε αναγκάζουν να χρησιμοποιήσεις την πίσω επιφάνεια αφής ή την οθόνη αφής (βλακώδες κατάλοιπα του android) .. Αλλά για μένα έχει βγάλει περισσότερους ποιοτικούς τίτλους από τον ανταγωνιστή του, το 3DS, το οποίο εννοείται ότι και εκείνο έχει πρώτης κλάσης παιχνιδάρες ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...