Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο για την τιμη των 70 ευρω δεν ξερω τι να σου πω...απ'οτι εψαξα ειδα οτι οι τιμες των 2GB κυμαινονται απο 65 μεχρι 140 ευρω.Τωρα ποια ειναι η λογικη τιμη δεν ξερω...Δεν ξερω που οφειλονται αυτες οι διαφορες!Μηπως οι 65αρες ειναι μουφα?Δεν γνωριζω...
:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα,καλη χρονια σε ολους μας.

Μολις "κυκλοφορησε" στα γνωστα shops το 3.03 ΟΕ-Α by Dark Alex...

Απιστευτη δουλεια ,απο 1.50>0.44 σε 20 sec εχω αλλο psp !!!

Δοκιμαστε το & you w'll see...

Link to comment
Share on other sites

Στην 3.03-ΟΕ μπορεις να αλλαξεις την ταχυτητα χειροκινητα απο 222 στα 333Mhz?

Στην 3.02-ΟΕ Β παντως δεν μπορουσες...αμα δεν μπορεις ουτε τωρα δεν βλεπω καποιο λογο για να αναβαθμισω

:)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ & ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ & ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ PSP

ΜΕ FIRMWARE 2.71 KAΙ ΜΗΤΡΙΚΗ ΤΑ-082.ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DOWNGRADE

ΣΕ 1,50?ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΤΥΧΕ?ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ RUN HEN-d.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ?Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ MS_ROOT ΤΟ PSP ΒΓΑΖΕΙ MP_ROOT TI ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον δεν μπορεις να κανεις τιποτα...Για να παιξεις παιχνιδια PS1 χρειαζεσαι την 3.02 ΟΕ-Β.Για να περασεις την 3.02 ΟΕ-Β πρεπει να κανεις πρωτα downgrade se 1.50

Εφοσον το PSP σου ειναι 2.81 ΔΕΝ μπορεις να κανεις ακομα downgrade.Συντομα θα γινει κι αυτο

:)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ & ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ & ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ PSP

ΜΕ FIRMWARE 2.71 KAΙ ΜΗΤΡΙΚΗ ΤΑ-082.ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DOWNGRADE

ΣΕ 1,50?ΑΝ ΝΑΙ ΠΕΤΥΧΕ?ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΣΤΟ RUN HEN-d.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ?Κ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ MS_ROOT ΤΟ PSP ΒΓΑΖΕΙ MP_ROOT TI ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ!

kalispera file , pira kai egw to idio psp ( 2.71 kai ta-082 ) prin mia vdomad..

dokimasa to downgrade se 1.5 kai meta update se 3.02 oeb -dark_alex.

ola pigan roloi ...

aplos otan 3ekinisis to downgrade , frodise i mpataria na ine full ( 80%+).

pados pad iparxi i pi8anotita gia brick , ala afou ine kenourio an exis eggisi to alazis.

good luck

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ελαφρύνω ελαφρώς τον πόνο των 2.81 κατόχων;

Δείτε αυτο:http://dl.qj.net/index.php?pg=12&fid=9861

Είναι μια homebrew application που ανατρέχει στην λειτουργία επανεκκίνησης του συστήματος άρα σύντομα θα βρεθεί devhook για 2.81...

Δοκιμάστε το άφοβα,εγώ πάντως το δοκίμασα ακόμα και σε 2.81 ΤΑ-082,δεν κάνει καμία ''επικίνδυνη'' λειτουργία που θα βλάψει το PSP σας...

 

Παιδιά σας έχω φανταστικά νέα!Έκανα ένα edit στο library ενός αρχείου PBP που είναι παιχνίδι PSone και τέλος πάντων έκανα κάποιες αλλαγές και όταν το έβαλα στο 2.81 ΤΑ-082 PSP μου χωρίς κανένα έξτρα πρόγραμμα το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς να μου ζητήσει άδεια να συνδεθώ με το PS3 αλλά μετα από το intro το παιχνίδι κόλλησε και μου έβγαλε ERROR.Αυτό οφείλεται 100% στο οτί δεν είναι 3.01+ που έχει το απαραίτητο λογισμικό για να τρέξει.Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως μόλις βρήκα τμηματικά πως ξεγελάς το PSP να παίξει πράγματα για άλλα firmwares...Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ε?????Ποιο intro σου εδειξε???Του PS1 παιχνιδιου??Δηάδη ειδες την εισαγωγη του παιχνιδιου και μετα κολησε???Η μηπως ειδες το logo του PS1 και μετα κολησε??Μου φαινεται εξαιρετικα απιθανο να εκανες κατι τετοιο...εδω υπαρχουν ανθρωποι που ασχολουνται μερα νυχτα με το PSP,που εχουν καταφερει αλλα κι αλλα και δεν καταφεραν αυτο που λες...

Οσο για το προγραμα που μας εβαλες δεν ειναι παρα το PSARdumper το οποιο κανει κατι σαν rip το data.psar απο μια firmware...Τι σχεση εχει με τις 2.81??Τι σε εκανε να πιστευεις οτι θα βρεθει devhook για το 2.81??Και πως αυτο σχετιζεται με το PSARdumper το οποιο υπαρχει εδω και 1 χρονο??

Φυσικα και θα βρεθει λυση για τα 2.81...Αλλα λυση για να γινουν downgrade σε 1.50..οχι να τρεξουν devhook!!κατι τετοιο δεν γινετε

:)
Link to comment
Share on other sites

Ε?????Ποιο intro σου εδειξε???Του PS1 παιχνιδιου??Δηάδη ειδες την εισαγωγη του παιχνιδιου και μετα κολησε???Η μηπως ειδες το logo του PS1 και μετα κολησε??Μου φαινεται εξαιρετικα απιθανο να εκανες κατι τετοιο...εδω υπαρχουν ανθρωποι που ασχολουνται μερα νυχτα με το PSP,που εχουν καταφερει αλλα κι αλλα και δεν καταφεραν αυτο που λες...

Οσο για το προγραμα που μας εβαλες δεν ειναι παρα το PSARdumper το οποιο κανει κατι σαν rip το data.psar απο μια firmware...Τι σχεση εχει με τις 2.81??Τι σε εκανε να πιστευεις οτι θα βρεθει devhook για το 2.81??Και πως αυτο σχετιζεται με το PSARdumper το οποιο υπαρχει εδω και 1 χρονο??

Φυσικα και θα βρεθει λυση για τα 2.81...Αλλα λυση για να γινουν downgrade σε 1.50..οχι να τρεξουν devhook!!κατι τετοιο δεν γινετε

Λοιπόν.Μου έδιξε την εικόνα με τα φλούο/Ουράνιο τόξο (EMBU αν το καταλαβαινεις καλύτερα) και καμιά φορά και αυτό που λέει οτι ''τα παιχνίδια προορίζονται μόνο για promotional ...).Μετά αν δεν κάνω λάθος δίχνει το PSone logo αλλά εκεί είναι που κολλάει...Μάλλον είναι επειδή έχω 2.81 και όχι 3.01+ που έχει τα απαραίτητα αρχεία για να συνεχίσει.Άν έχεις κάποια αμφιβολία μπορώ να κάνω upload 1 βίντεο να σιγουρευτείς...

Όσο για την εφαρμογή ξέρω τι κάνει απλά σε 2.81+ κάνει αυτό που είπα... ...λόγω του DRM.Είναι η μόνη Homebrew μέχρι στιγμής που προσπερνάει τον έλεγχο εγκυρότητας σε 3.81+... ...Άρα σε καμιά... ...χιλιετία! (:lol: :lol: :lol: ) θα βγεί και ένα devhook!!!Αυτή την στιγμή προσπαθώ να βρώ/κατασκευάσω ένα 2.81 downgrader βασισμένο στο 2.80 (μιας και τα firmwares είναι πανομοιότυπα) αλλά πάλι το μόνο που κατάφερα μέχρι στιγμής είναι να ξεγελάω το σύστημα οτι κάνω αναβάθμιση!Έχω δρόμο μπροστά μου...!!!Ε όλο και κάποιος θα με βοηθήσει τι στο δ**ο*ο!...:lol: :lol: :p

Φασούλι το φασούλι,γεμίζει το σακούλι!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως τα κανεις ολα αυτα?Πανω σε τι PSP πειραματιζεσαι??

Ειμαι αρκετα επιφυλακτικος για την ορθοτητα οσων λες...

:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως τα κανεις ολα αυτα?Πανω σε τι PSP πειραματιζεσαι??

Ειμαι αρκετα επιφυλακτικος για την ορθοτητα οσων λες...

 

Έχω ένα PINK limited edition PSP με 2.81 και ΤΑ-082.Καλέ μην νομίζεις ότι έχω καμιά όρεξη να σας δουλεύω!Δεν θα έκανα κάτι που δεν θα μου άρεσε να μου κάνουν...!Στο κάτω κάτω δεν έκανα τίποτα το πολύύύ ιδιέταιρο απλά είχα λίγη τύχη να κάτσω κάτω και να σκευτώ τα βήματα που κάνει η συσκευή να ξεκινήσει μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι!Ε, κάποια από αυτά τα βήματα τα κατάφερα και σε κάποια άλλα αποτυγχάνω...:mad: Πάντως είναι αδύνατο να κάνω κάτι fake με PINK PSP αφού όλα βγαίνουν με 2.81+...;) Σίγουρα μόνος μου δεν θα καταφέρω τίποτα διότι μου λείπουν κάποιες γνώσεις αλλά αν έχω βοήθεια έ όλο και κάτι θα γίνει!:lol:

Link to comment
Share on other sites

paidia prospatho na xrisimopiiso to PopStation GUI v2.0 pou ipostirizi kai compression alla otan patao execute mou vgazi afto to minima:

"Invalid number of arguments.

Usage: /cygdrive/g/psp/popstation file.iso"

ta arxia den exoun kena sta onomata tous pados kai de mporo na katalavo ti fteei...prin apo afto ekana kanonika ena iso kai epexa sto psp alla oxi me to popstation gui 2 alla me to psx2psp pou den ipostirizi compression..xeri kanis ti na kano?

edit: akiro telika ta katafera!!!eftege i ekdosi tou postation.exe....

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες πηρα και εγω ενα psp με 1.52 firmware το οποιο αναβαθμησα σε 2.71 και εδω θα μεινω αφου εχω σκοπο να κανω downgrade και να βαλω custom fw. Μεχρι ομως να γινει αυτο, μπορω να τρεξω homebrew 2.71? Δεν μπορω να καταλαβω στα σιγουρα απο αυτα που εχω διαβασει. Και αν ναι, GBA emulator gia to 2.71 υπαρχει? Sorry αν οι ερωτησεις ειναι βλακωδης αλλα εχω ριξει πολυ διαβασμα και νομιζω οτι ειναι απο τις πολυ λιγες αποριες που μου εμειναν.

Και κατι αλλο. Αν ακολουθησεις τις οδηγιες για downgrade απο 2.71 σε 1.5 και μετα εγκατασταση custom fw πχ 3.03... , ποσο ευκολο ειναι να καταληξεις σε brick, και πιο σημειο της διαδικασιας ειναι πιο επικινδυνο?

Ευχαριστω!

....
Link to comment
Share on other sites

Η βλακεια που εκανες ηταν το οτι το αναβαθμισες σε 2.71

Επρεπε να το πας σε 2.00 για το οποιο υπαρχει ασφαλης downgrader με μηδενικα ποσοστα αποτυχιας και brickαρισματος

Νομιζω υπαρχουν homebrew για 2.71 αλλα δεν εχει κανενα απολυτως νοημα να μεινεις στην 2.71.Οπως εισαι κανε downgrade σε 1.50 και μετα σε 3.03 ΟΕ για να βρεις την υγιεια σου

:)
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια δεν το ηξερα αυτο για την 2.00. Αλλα παλι ηθελα την 2.71 για να παιξω καποια παιχνιδια μεχρι να παω σε custom fw. Αυτην την στιγμη δεν εχω καρτα μνημης μεγαλη, και δεν βλεπω λογο για downgrade. Εκτος και αν μου πειτε οτι υπαρχει καλος GBA emulator που να παιζει ολες τις roms σε καλη ταχυτητα. Υπαρχει?
....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ο GPSP v0.8 1.0

Πανε http://www.octapus.net/phpnuke/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1242&start=0&sid=676a9bd2991f19aec03df1b89c40d37e για περισσοτερες πληροφοριες

Θελει 1.50 για να παιξει

:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει βρει κανενας τι χρειαζεται για να ανοιξουν οι ταφοι με το λουκετο που βρισκονται στην κρυπτη στο mortal kombat??
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...