Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι το ISO loader;

Mε αυτα φορτωνεις τα "αντιγραφα ασφαλειας" των παιχνιδιων

 

Τι είναι το Firmware;

Update του ας το πουμε "λειτουργικο" του psp

 

Παίζει ρόλο η έκδοση του psp; Αν κατάλαβα καλά μόνο στην 1,5 και 2,00 παίζονται πειρ@τικ@. Αν είναι όμως 1,52;

Τι διαφορά έχει το value pack από το Giga pack;

Παιζει και μαλιστα μεγαλο, "αντιγραφα ασφαλειας" παιζουν μονο τα 1.50, αν ειναι 1.52 το κανεις update στην 2.00 και απο εκει downgrade στην 1.50

 

Στο psp περιλαμβάνεται memory stick; Αν ναι πόσα gb;

Ναι 32ΜΒ

 

Μπορώ να κάνω αναβάθμιση το psp; Αν ναι υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσει πρόβλημα;

Οτι ειπαμε για το firmware αυτο αναβαθμιζεις.

 

Μερικά παιχνίδι είναι γύρο στο 1gb (όπως διάβασα) αν τα κατεβάσω που θα τα περάσω; Στην memory stick ή στο UMD; Κυκλοφορούν άδεια δισκάκια UMD;

Αγοραζεις MS 2GB ή εαν θες με διαφορα ripkits μειωνεις το μεγεθος τους και τα περνας σε ΜS 512 ή 1GB και εισαι αρχοντας, αγραφα UMD δεν κυκλοφορουν.

 

Τα παιχνίδια που είναι σε μορφή iso τα στέλνεις απλός στην παιχνιδομηχανή ή χρειάζεται να κάνεις κάτι πρώτα;

Τα περνας στο MS ή εαν θες με διαφορα ripkits μειωνεις το μεγεθος τους αφαιρωντας videos, music, demos

 

Sorry αν σας κούρασα με τις απορίες μου

 

Ουφ τελειωσαμε Μπα δεν με κουρασες καθολου...:) :) :p

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ελπιζω να σε βοηθησα.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

NA ρωτησω και εγω ολες τις πιο πανω αποριες και κατι ακομα μπαινω σε ενα μαγαζι πως μπορω να ξερω την εκδοση λογισμικου που εχει?Για να παρω δηλαδη αυτο με την 1.50

 

Απο το πλαι του κουτιου, σε σελιδα πιο πριν καποιο παιδι εχει ηδη απαντησει την ερωτηση σου.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

de doulebei? toulaxiston na to xw sto pc mou mpas kai bgei kana kainourgio loader! alla kai gia alla games thelw na mathw pws enwnw ta komatia iso! kati akousa oti pas sto commant prompt kai kati grafeis??...

telika kserei kanenas pws enwnw ta komatia iso se ena? exw kanei 2 backup se 2 iso komatia,alla to ena arxeio bgainei corrupt,enw to allo anoigei kanonika me to winrar...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδες για πειτε μου...

£62 για 2GB High speed Memory stick pro duo της Sony (στο κουτι, αμεταχειριστη) ειναι καλή τιμη;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα σε μαγαζι στην εκδοση 1.50.Ειναι Ιαπωνικο.Θα εχω προβλημα με την εγγυηση?Με αυτη την εκδοση θα μπορω να παιξω αμεσως "αντιγραφα ασφαλειας"?Τριτη τεταρτη παω να το τσιμπησω.269 η τιμη.Ειναι καλα η να ψαξω και αλλου?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έτσι πως τα υπολόγισα η παιχνιδομηχανή + MS+ τα dvd με τα παιχνίδια θα μου βγει πάνω από 300 ε.

 

Έχω βρει psp 230 ε , dvd με 64 iso παιχνίδια 40 ε αλλά πρέπει να πάρω και μία ms ε; Θα μου βγει ο κούκος αηδόνι! Πόσο κάνει μια ms 1gb;

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έτσι πως τα υπολόγισα η παιχνιδομηχανή + MS+ τα dvd με τα παιχνίδια θα μου βγει πάνω από 300 ε.

Έχω βρει psp 230 ε , dvd με 64 iso παιχνίδια 40 ε αλλά πρέπει να πάρω και μία ms ε; Θα μου βγει ο κούκος αηδόνι! Πόσο κάνει μια ms 1gb;

 

Ετσι οπως τα λες είναι η memory stick 1gb έχει περίπου 100 ευρω.μια φορα θα τα σκάσεις αλλά μετα θα απαλαγείς μια για πάντα από τα γνήσια

http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θα σας πω ενα παρα πολυ ωραιο παιχνιδι.ΤΟ KING KONG.Το πηρα χθες και το τερματισα σε πεντε ωρες.Ειναι τελειο.Βασικα επειδη πηγα και το ειδα στον κινηματογραφο με βοηθησε πολυ για να το παιξω γιατι ειναι ακριβως οπως η ταινια.Ειναι τελειο.
DSC00090
Link to comment
Share on other sites

exw to psp apo 5-9-05 alla prwth fora bhka sto forum sas.logo ths doyleias den eixa asxolh8h ka8oloy.shmera ekana update se 2.60(eimai kai polh m....s).borw na to xana kanw 2.00?kala th skeytomoyn to meshmerh?

 

an ta kataferw pws borw na antigrapsw ta paixnidia poy exw gia na paizoyn apo thn memory?(exw 2 giga apo to v8oo moy).eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

exw to psp apo 5-9-05 alla prwth fora bhka sto forum sas.logo ths doyleias den eixa asxolh8h ka8oloy.shmera ekana update se 2.60(eimai kai polh m....s).borw na to xana kanw 2.00?kala th skeytomoyn to meshmerh?

 

an ta kataferw pws borw na antigrapsw ta paixnidia poy exw gia na paizoyn apo thn memory?(exw 2 giga apo to v8oo moy).eyxaristw

 

Oxi den mporeis apo tin 2.60 na to kaneis downgrade stin 2.00 kai apo ekei stin 1.50

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

to diaskedazo me tosous pou exoun toses apories apla apolausi

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θα σας πω ενα παρα πολυ ωραιο παιχνιδι.ΤΟ KING KONG.Το πηρα χθες και το τερματισα σε πεντε ωρες.Ειναι τελειο.Βασικα επειδη πηγα και το ειδα στον κινηματογραφο με βοηθησε πολυ για να το παιξω γιατι ειναι ακριβως οπως η ταινια.Ειναι τελειο.

Θέλω κι εγώ να το αγοράσω αλλά ρε γμτ... μόνο 5 ώρες;:( Πολύ μικρή διάρκεια για να δώσω 50€... Αν το βρω σε .iso τότε εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

χτες που εψαχνα στο ιντερνετ βρηκα εναν loader για το 1.50 firmware, και μπορεις να φορτωσεις και να τρέξεις το γνησιο firmware 2.00 ή το γνήσιο firmware 2.50 παντα μεσω της 1.50. και ετσι θα μπορουμε να εχουμε ιντερνετ και οτι αλλο προσφερουν οι καινουργιες εκδοσεις.το δοκιμασα και δουλευει τωρα εχω την 1.50 και οποτε χρειαστει βαζω την 2.50 το μονο αρνητικο ειναι οτι καποιες φορες κολαει αλλα σιγουρα θα βελτιωθει επισης δεν γνωριζω αν μπορει να τρεξει τα παιχνιδια τα οποια χρειαζονται το γνησιο firmware 2.00 διοτι δεν εχω κανενα παιχνιδι.ο loader ονομαζεται MPH Firmware loader 1.3.7 και τον εχει φτιαξει αυτος που εφτιαξε και τον downgrader. οσοι ενδιαφερονται ας μπουν εδω
http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

OPOIOS ENDIAFERETAI GIA ANTALLAGH GAMES ISO'S AS MOU STEILEI ENA PM ME TA GAMES POU EXEI KI AYTA POU THELEI.

 

EPISHS YPARXEI MAGAZI STHN ATHINA POU POULAEI TO PSP ME V1.00 STA 235 EURAKIA KAI MEMORYSTICK DUO PRO 2GB STA 120. EGO APO KEI AGORASA KAI TA DYO .

EINAI O EISAGOGEAS KAI POULAEI XONDRIKH STO 90% TON CONSOLO-MAGAZWN.

Link to comment
Share on other sites

PSAXE GIA TO PSPERSONALIZE (153KB) ALLA PROTA NA EXEIS TA ORIGINAL BACKGROUNDS KALOU KAKOU (PSP-STOCK).

 

DEN EGINE KAI TIPOTA KAKO.KATHE MHNA ALLAZEI BACKROUND MONO TOU TO PSP.

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση και είναι σαν να φωνάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Απλά άλλαξε ο μήνας. Ούτως ή άλλως, από την 2.00 και μετά η κονσόλα έχει υποστήριξη για να ρυθμίζεις χειροκίνητα το background.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις προχτες αγορασα το Giga Pack με εκδοση 2.01 και ειδα στο δισκακι που ειχε μεσα στο κουτι μια επιλογη "upgrade version 2.00" Μηπως αν κανω αυτο το upgrade θα μπορεσω μετα να το κατεβασω στην 1.50? Αλλιως αν γινει 2.00 δεν παιζει τα σπασμενα??
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να κάνεις upgrade σε μικρότερη έκδοση (κοινώς downgrade) από τα επίσημα upgrades. Μόνο ένα unofficial downgrade υπάρχει και αυτό είναι από την 2.00 στην 1.50.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να βοηθησω κι εγω. Στην κεδοση 2.0 μπορεις να αλαξεις το φοντο αφου υπαρχει διαθεσιμη επιλογη με τιτλο theme settings. Υπαρχουν αρκετα που μπορεις να κατεβασεις και να ειναι ομορφη η κονσολα...
Link to comment
Share on other sites

OPOIOS ENDIAFERETAI GIA ANTALLAGH GAMES ISO'S AS MOU STEILEI ENA PM ME TA GAMES POU EXEI KI AYTA POU THELEI.

 

EPISHS YPARXEI MAGAZI STHN ATHINA POU POULAEI TO PSP ME V1.00 STA 235 EURAKIA KAI MEMORYSTICK DUO PRO 2GB STA 120. EGO APO KEI AGORASA KAI TA DYO .

EINAI O EISAGOGEAS KAI POULAEI XONDRIKH STO 90% TON CONSOLO-MAGAZWN.

kai pou einai afto to magazaki?;)

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που φορτώνει διαφορετικά firmware στη μνήμη χωρίς να πρέπει να σβήνει το παλιό

mph Firmware Launcher v1.3.7u5

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε κάποιο κατάστημα να πουλάει οθόνες για το psp????θα επιχειρήσω να την αλλάξω μόνος... ενα ατυχηματάκι και μου την κατέστρεψε...δουλεύει μόνο η μισή...

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...