Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω μια κάρτα μνήμης για το psp, είδα ότι εκτός των κλσσικών MemoryStick Pro Duo υπάρχουν και MemoryStick Pro Duo Gaming. Γνωρίζετε ποιές διαφορές έχουν (αν έχουν) απο τις κανονικές;

 

Δεν έχουν καμία απολύτως ουσιαστική διαφορά. Απλά είναι ημιδιαφανείς και βγαίνουν σε διάφορα χρώματα ανάλογα με τη χωρητικότητα (πράσινο η 512MB, κίτρινο η 1GB, μπλε η 2GB κλπ.).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχουν καμία απολύτως ουσιαστική διαφορά. Απλά είναι ημιδιαφανείς και βγαίνουν σε διάφορα χρώματα ανάλογα με τη χωρητικότητα (πράσινο η 512MB, κίτρινο η 1GB, μπλε η 2GB κλπ.).

 

και να :D συμπληρωσω :D ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ η 256

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

και να :D συμπληρωσω :D ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ η 256

 

:lol: Και ροζ η 128MB :P

 

Memοry Sticks από που έχετε αγοράσει; Εγώ θέλω μια 1GB (κατά προτίμηση τη Gaming επειδή μου αρέσει το χρώμα :P) και η φθηνότερη τιμή που έχω βρει στην Ελλάδα είναι 110 ευρώ (eShop.gr), ενώ από ξένα eshops 94 ευρώ στο Lik Sang. Οπότε σκέφτομαι να την χτυπήσω από το Lik Sang. Έχετε βρει κάπου καλύτερη τιμή;

 

Επίσης έχει παίξει κανείς το Death Jr. να μου πει τη γνώμη του; Γιατί σε reviews έχω δει βαθμολογίες από 6 εως 9!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:D :D

 

Εγω την Πρασινη και την Περτικαλη (512 & 256) τις αγορασα απο τον Γερμανο 83 & 57 ευρα αντιστοιχα. Οσο για τοην 1GB την εχει 130κατι οποτε μαλλον δεν λεει να την αγορασεις απο εδω.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πείτε ότι έχει βγεί το GT4 για το PSP, γιατί έχω κατασταλάξει ότι 99.999% μόλις βγεί θα πάρω PSP. :grin: :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μην μου πείτε ότι έχει βγεί το GT4 για το PSP, γιατί έχω κατασταλάξει ότι 99.999% μόλις βγεί θα πάρω PSP. :grin: :D

 

Δεν εχει βγει ακομα αλλα το περιμενουμε και αυτο. Επισης βγαινει σε λιγο και το gta.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει ακομα αλλα το περιμενουμε και αυτο. Επισης βγαινει σε λιγο και το gta.
Ελπίζω να αργήσει λίγο το GT4 mobile, δεν είναι καιρός για έξοδα! :lol: :wacko: Ιδανικά θα έλεγα να βγεί γύρω στα Χριστούγεννα να... αναλάβει το δώρο των Χ/γέννων. :D

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα την japan εκδοση απο ενα μαγαζι,αντε ελπιζω να ειμαι κι εγω αυτη τη βδομαδα στο club των psp gamers.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα forum ότι είναι καλύτερο για την μπαταρία να τη φορτίζουμε μετά απο κάθε χρήση, ενώ αν την αφήνουμε να αδειάσει πρώτα μειώνουμε τη διάρκεια της. Ισχύει κάτι τέτοιο; Εσείς πώς φορτίζετε το psp σας;
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα forum ότι είναι καλύτερο για την μπαταρία να τη φορτίζουμε μετά απο κάθε χρήση, ενώ αν την αφήνουμε να αδειάσει πρώτα μειώνουμε τη διάρκεια της. Ισχύει κάτι τέτοιο; Εσείς πώς φορτίζετε το psp σας;

 

Egw opote teliwnw thn douleia mou to vazw sthn priza.Akoma kai an einai sxedon gemath :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω, εχετε βρει κανενα καταστημα με φτηνα παιχνιδια για PSP? 'Η κανενα ευρωπαικο on-line καταστημα? το πλαίσιο τα έχει 50 kai 60 Εuros. Αλλή μια ερώτηση: τα ευρωπαικα PSP παιζουν μονο ευρωπαικα παιχνιδια?
Link to comment
Share on other sites

redbaraon152 το καλο με τα παιχνιδια του psp ειναι οτι δεν εχουν region. Δηλαδη ενα ευρωπαικο psp μπορει να παιξει και αμερικανικα παιχνιδια αλλα και γιαπωνεζικα. Δεν συμβαινει το ιδιο ομως και με τις ταινιες umd οι οποιες εχουν region οπως και τα κανονικα dvd.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω ακομα δεν εχω psp περιμενω να το παρω απο ΠΛΑΙΣΙΟ....σε 8 μερες.. :O ....

 

Μια απο τα ιδια και εγω :)

 

παντως τα παιχνιδια που κατεβασες δυστυχως δεν θα παιζουν στο psp που εχεις παραγκειλει γιατι αυτα θελουν 1.5 για να παιξουν ενω το ευρωπαικο θα εχει 2.0 :cry:

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το ευρωπαικο PSP παιζει και αμερικανικα παιχνιδια UMD?Τοτε ποιος ειναι ο λογος υπαρξης διαχωρισμου? Εαν ειστε 100% να κοιταξω απο Αμερικη, μια και το δολλαριο ειναι πιο φτηνο.

 

Και εγω περιμενω απο το πλαισιο....Εχω φαει τρελη ποροση...

 

Αλλη μια ερωτηση: τι γινεται με τα καμενα pixel στην οθονη?Τι εγγυηση υπαρχει?

Στο Πλαισιο μου ειπε ο πωλητης οτι μεχρι 4-5 pixel δεν στο αλλαζουν. Ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα hack δεν υπάρχει για την 2.0 δυστυχώς.

 

BTW diamian007 βλέπω το έχεις λιώσει το battlefield 2, έτσι;;; ;)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τους πρωτους 2 μηνες μην περιμενεις να γινει κανενα θεαματικο hack. Αλλα ειμαι 100% σιγουρος οτι θα το σπασουν και θα καθε νεα εκδοση firmware θα την σπανε. Εξαλλου πιστευω οτι για αυτό το λογο μεγαλο ποσοστο ανθρωπων αγορασε και αγοραζει το PSP: τη δυνατοτητα να σπαστει.

 

PS. Για τα καμενα pixel...?

Link to comment
Share on other sites

Άσε, εγώ είμαι ακόμα στα 600 pts :P Νομίζω στα 1000 είναι το πρώτο unlock, έτσι;

 

Μάλλον θα πάω για το 2ο Spec Ops kit, γιατί με πορώνει ΠΟΛΥ αυτό το class :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

xthes koitusa sxetika me to PSP k eida oti pairnei ti mnimi Memory Sticd DUO..krima ego stin psifiaki mu exo tin alli tin pio lepti k makposteni...

sti mnimi mporume na fortonume k paixnidia?ego nomiza mono videakia kai mp3s.mipos kserete kanena site pou na katebazeis paixnidia i tpt allo?mallon gia ti version 2.0(den eimai siguri an tha exei auti)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...