Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ποσο σιγουρος εισαι οτι μπορει να ειναι σταθερο αν δεν το κανεις με κολλητηρι.Προσωπικα δεν με απασχολει και πολυ το θεμα γιατι ειχα εξαρχης 2 μπαταριες και 2 μεμορυ στικ.Οποτε την πανδορα την χρησιμοποιω πακετο με την καρτα της και κανενα προβλημα.Σε καμια περιπτωση παντως η μπαταρια δεν ειναι αχρηστη οπως την εβγαλες
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν διαβαζες καλυτερα το ποστ μ θα καταλαβενες οτι δεν εβγαλα καμια πανδορα αχρηστη.

Απλα ειπα οτι μονο με το αρχειο δουλευει στο πσπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω να διαβαζω αλλα ουτε κι εσυ απαντησες στην ερωτηση μου
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Απαντηση για την ερωτηση σου:απλα ολα ta tutorial λενε να μην το σπασεις αλλα να το κοψεις και μετα με ενα μολυβι απλα σερνεις το κυκλωμα πισω στην θεση του.

Σημ:Δεν σ ειπα οτι δεν ξερεις να διαβαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετά μηνύματα αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω τη θα πρέπει να κάνει κάποιος για να παίξει παιχνίδια από την κάρτα μνήμης. Πόσο επικίνδυνο για την καταστροφή το PSP είναι και ποια θα είναι τα επιπλέον πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα που θα έχει μετά από αυτό.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου, κατά προτίμηση στα ελληνικά ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

file m πες μας τη fw εχεις η καταστροφη του psp=0

παιχνιαδια για να πεξεις χρειαζεσαι cfw

και οτι και να παθει το psp για αυτο υπαρχει η πανδορα για την οποια ειχα διαφορες με τον στεφανο

Πλεονεκτηματα:Bazeiw efarmogew exei rm εχεις επαναφορα αν κολισει με καποιο θεμα και το κυριοτερο παιζεις παιχνιαδια και μπορεις ακομα να το ξανα φτιαξεις με πανδορα αμα μπρεικαρει

Μειονεκτηματα:Kanena

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου μηχανιμα παρουσιαστικα 2 κολλημενα πιξελς τι κανω για να ξεκολλησουν ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου μηχανιμα παρουσιαστικα 2 κολλημενα πιξελς τι κανω για να ξεκολλησουν ?

λίγο δύσκολο κολλημένα μάλλον καμμένα....:(:ninja:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Agaphtoi filoi,

 

EIxa parathsei to PSP kai ksanaasxolhthila twra teleutaia. Me odhgo to xrhsimo forum sas ematha sxedo ta panta ekana upgrade se 3.52 M33 egkatesthsa ton fastloader 7 alla den paizei ISO paixnidia pou katevazw. Epishs auta pou katevazw sto PC mou deixnei oti einai arxeia NTI dvd/cd CREATOR......................................

 

An mporei kapoios na me voithisei tha to ektimousa idiaitera,

 

Euxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

Agaphtoi filoi,

 

EIxa parathsei to PSP kai ksanaasxolhthila twra teleutaia. Me odhgo to xrhsimo forum sas ematha sxedo ta panta ekana upgrade se 3.52 M33 egkatesthsa ton fastloader 7 alla den paizei ISO paixnidia pou katevazw. Epishs auta pou katevazw sto PC mou deixnei oti einai arxeia NTI dvd/cd CREATOR......................................

 

An mporei kapoios na me voithisei tha to ektimousa idiaitera,

 

Euxaristw ek twn proterwn

Εφοσον εχεις custom firmware πατάς το Select και σου εμφανιζεται το VSH Menu.Μετα πηγαινεις στο UMD ISO MODE και επιλεγεις Μ33 Driver.Λογικα εισαι οκ για τα παιχνιδια.Φανταζομαι εχεις δημιουργησει ενα φακελο χυμα στο MS με ονομασια ISO οπου μεσα βαζεις όλα τα παιχνιδια

ΥΓ Καλυτερα να βαλεις την 3.52 M33 4 και απο εκει σε 3,71 και πανω

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου εξηγήσει κανείς τι είναι η πανδόρα γιατί θα σκάσω;:rolleyes:

Πανδορα ειναι θα λεγαμε ειναι μια πειραγμενη μπαταρια.Ανοιγεις την μπαταρια σου και πειραζεις ενα κυκλωμα της ετσι ωστε να παρακαμπτεται η ROM του psp και να μποταρει το συστημα απο το MS οπου εχεις φορτωσει τα καταλληλα αρχεια για να κανεις downgrade το PSP

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πανδορα ειναι θα λεγαμε ειναι μια πειραγμενη μπαταρια.Ανοιγεις την μπαταρια σου και πειραζεις ενα κυκλωμα της ετσι ωστε να παρακαμπτεται η ROM του psp και να μποταρει το συστημα απο το MS οπου εχεις φορτωσει τα καταλληλα αρχεια για να κανεις downgrade το PSP

 

ε εντάξει...ζούμε και χωρίς τη πανδόρα ε;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις νεο psp με αναβαθμισμενο official firmware απο 3.8 και πανω , η Πανδορα ειναι μονοδρομος για υποβαθμιση και περασμα ενος custom firmware.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις custom firmware πατάς το Select και σου εμφανιζεται το VSH Menu.Μετα πηγαινεις στο UMD ISO MODE και επιλεγεις Μ33 Driver.Λογικα εισαι οκ για τα παιχνιδια.Φανταζομαι εχεις δημιουργησει ενα φακελο χυμα στο MS με ονομασια ISO οπου μεσα βαζεις όλα τα παιχνιδια

ΥΓ Καλυτερα να βαλεις την 3.52 M33 4 και απο εκει σε 3,71 και πανω

 

Agaphte Stfane,

 

Eixa paei eidh sto configuration kai eixa dialeksei NO UMD - M33 driver. Epish eixa kanei format sto ms kai eixan dhmiourghthei oi aparaithtoi fakeloi. Otan valw ena paixnidi mesa sto ISO fakelaki an teliak to dei to PSP fortwnei gia panta .,.........................

den exw kataferei na anoiksw kanena paixnidi......epsih ta CSO den ta vlepei katholou. Exw kanei M33 4 Update

 

Eyxaristw gia thn voitheia sou

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις νεο psp με αναβαθμισμενο official firmware απο 3.8 και πανω , η Πανδορα ειναι μονοδρομος για υποβαθμιση και περασμα ενος custom firmware.
Απο 3.51 και πανω χρειαζεσαι Pandora για fat,και για slim η μονη λυση Pandora!

 

Για ofm χρειαζεσαι η wifi η να κατεβασεις το update απο sony και εχει οδηγιες.για cf θες η πανδορα η στειλε μου πμ.

εγω σου προτεινω κανε 3,71 μ33 με πανδορα βρες καποιον που να εχει την πανδορα για κυπρο δεν νομιζω να βρεις οποτε θες οδηγο παλι.

Και μετα το πας σε 3,90 μ33-3 την οποια και εχω χθες την εβαλα.

Δεν ειναι και τπτ εκολο ειναι αλλα θελει πολυ χρονο και προσοχη γιατι μπρικαρουν πανευκολα και μονο η πανδορα σωζει μετα.

με τις εκδοσεις τι παζει ρε παιδια εγω ειχα ακουσει

2000=phat

2004=slim

:)

1000-1008-fat

2000-2008-slim

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους... Επειδή είμαι ψιλοάσχετος να κάνω μια ερώτηση η οποία το πιο πιθανό είναι να έχει ξαναρωτηθεί? Επειδή θέλω να πάρω και γω ένα psp αν αγοράσω PSP Slim Lite με Custom Firmware θα χρειαστώ την Pandora ή κάποιο άλλο πρόγραμμα για να το χακάρω ή να κάνω downgrade? Αυτό αρκεί? Και μπορώ να παίξω όσα παιχνίδια θέλω χωρίς περιορισμούς και να βάλω άνετα emulators ? αυτά τα ολίγα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το custom Firmware το περνας εσυ χρησιμοποιωντας την Pandora.Δεν μπορεις να αγορασεις νεο PSP με cf εκτος κι αν αγορασεις μεταχειρισμενο απο καποιον που το εχει ήδη βαλει.Οσο για τα παιχνιδια παιζεις κανονικα ολα οσα κατεβαζεις απο το ιντερνετ με καταληξη iso ,cso
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Stefane, οπότε σε αυτή τη διεύθυνση http://www.ebw.gr να υποθέσω ότι το βάζουν οι ίδιοι το custom firmware και η εγγύηση ισχύει μόνο αν το πας εκεί...

 

Και κάτι τελευταίο... κάθε πότε θέλει update το custom Firmware, αν θέλει φυσικά και πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

update δεν χρειαζεται να κανεις συνεχεια. ειναι βεβαια καποιοι που οποτε βγαινει καινουρια εκδοση την βαζουν αμεσως.

για να κανεις το update, θα πρεπει ή να σε ενδιαφερουν καποιες καινουριες εφαρμογες που θα εχει η νεα εκδοση, , ή να μην παιζει καποια παιχνιδια επειδη απαιτουν καινουρια εκδοση.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

file den exo dei pote 2008

 

για δες εδω...

 

http://manuals.playstation.net/document/en/psp/current/settings/index_default.html

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε ηλια εγω ειμε απο τους πρωτους ...

με το που βγηκε η 4,01 μ33-2 την εβαλα

με αποτελεσμα τα 5 απο τα 20 παιχνιδια που εχω βαλει να μην παιζουν

και τωρα σκεφτομαι να κανω ενα downgrade σε 3,90 μ33-4

εδιτ:εγω τα βλεπω ομως στην ελλαδα δεν εχω δει ποτε εχω απειρους φιλους με πσπ και δεν εχει κανενας slim με 2008 αλλα ολοι με 2004

και δεν ειναι ολα απο το ιδιο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Stefane, οπότε σε αυτή τη διεύθυνση http://www.ebw.gr να υποθέσω ότι το βάζουν οι ίδιοι το custom firmware και η εγγύηση ισχύει μόνο αν το πας εκεί...

 

Και κάτι τελευταίο... κάθε πότε θέλει update το custom Firmware, αν θέλει φυσικά και πως γίνεται αυτό?

Σε καμια περιπτωση δεν εχεις εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας με cf.Τωρα κατα ποσο ειναι αξιοπιστο να παρεις απο το συγκεκριμενο καταστημα και μετα σε μια ενδεχομενη βλαβη να τους ζητησεις service εντος εγγυησης ,δεν το ξερω.Και να το δεχτουν πολυ πιθανο να βαλουν ξανα οριτζιναλ Firmware να το στειλουν στην αντιπροσωπεια και μετα να σου ξαναβαλουν το cf.Καπως ετσι το σκεφτομαι .Οσο για την συχνοτητα ανανεωσης ειναι θεμα επιλογης και χρησης του χρηστη.Εγω για πολυ καιρο ειχα την 3.71CF και τωρα εχω την 4.01 Μ33-2

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

aromeo η 4.01 δεν ειναι και τοσο καλη εκδοση. αν μπεις στο recovery, συνηθως μπρικαρει. ξερω πολλους που γυρισαν παλι σε 3.90 Μ33.

αν πας στην ισπανια θα βρεις 2008.

 

απο τη στιγμη που καποιος βαζει cf, η εγγυηση πεταει στα σκουπιδια. οταν γινεται κατι, απλα βαζουν official firmware και το πανε στη sony. εχε υποψη σου οτι σε χρεωνουν αν σου βαλουν cf.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...