Jump to content

Ulefone U007


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έδωσα τα κινητά φίλε αλλά οι κάμερες είναι πολύ καλές για τα λεφτά που δίνεις θα έλεγα τέλειες
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια είμαι σε αναζητηση φθηνoυ κινητου που να βγαζει καλες(πολύ καλες μπρος-πισω) φωτο για την κορη μου,μιας και της πεφτουν αβερτα(εσπασε μια σε ένα νοκια N9,αλλαξα 2 οθονες σε huawei x5,και άλλες 2 σε thl T6S,με λιγα λογια βαρεθηκα να αλλαζω digitizers και lcd!),γι'αυτο και πλεον θεωρω απαραιτητο το gorilla glass και είμαι λοιπον αναμεσα στο bluboo maya,στο Leagoo M5 και στο Ulefone U007,τα 2 πρωτα εχουν 2gb ram ενώ το Ulefone 1gb.

Για πειτε ,τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα χτυπησα ένα με 49.99$(+ θηκη αλλα 5$) από gearbest(flash sale)!

Με visa πιστωτικη Πειραως δεν μπορεσα να κανω την αγορα με τιποτα,προσπαθησα με paypal,προσπαθησα και χωρις και συνεχεια ακυρο μου εβγαζε,ευτυχως που βρεθηκε η νυφη μου με καρτα εξωτερικου και την εκανε αυτή την αγορα για'μενα!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του κινητού, αλλά μόνο για μια μέρα, μιας και έδωσα σε αυτόν που μου το ζήτησε.

Αν και θα ξαναπάρω ένα για μένα.

Έχω να πω, πως από τα κινητά παρόμοιας αλλά και λίγο παραπάνω τιμής είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χεριά μου.

Κάμερες πολύ καλές, κλείδωμα GPS σε εξωτερικό χώρο ¨¨¨¨ 4 sec¨¨¨¨ 9 δορυφόρους από τους 11. WTF.

Πολύ κάλο και ακριβές touch και πολύ ωραίο ρολαρισμα, καθαρό android.

Δεν το κράτησα παραπάνω για περισσότερα.

Επίσης να προσθέσω πως ήρθε από Gearbest σε 11 μέρες και περιέχει και θήκη σιλικόνης από την μάνα του, κάτι που δεν το αναφέρει το Gearbest.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του κινητού, αλλά μόνο για μια μέρα, μιας και έδωσα σε αυτόν που μου το ζήτησε.

Αν και θα ξαναπάρω ένα για μένα.

Έχω να πω, πως από τα κινητά παρόμοιας αλλά και λίγο παραπάνω τιμής είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χεριά μου.

Κάμερες πολύ καλές, κλείδωμα GPS σε εξωτερικό χώρο ¨¨¨¨ 4 sec¨¨¨¨ 9 δορυφόρους από τους 11. WTF.

Πολύ κάλο και ακριβές touch και πολύ ωραίο ρολαρισμα, καθαρό android.

Δεν το κράτησα παραπάνω για περισσότερα.

Επίσης να προσθέσω πως ήρθε από Gearbest σε 11 μέρες και περιέχει και θήκη σιλικόνης από την μάνα του, κάτι που δεν το αναφέρει το Gearbest.

 

Τζαμπα δηλ. το 5ευρω που εδωσα+ για να παρω και θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τσάμπα τα έδωσες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με το Gearbest.

Δεν το αναφέρει κάπου ότι θα έχει θήκη και όταν παρέλαβα το κουτί του ήταν ανοιχτό χωρίς ταινίες ασφαλείας….

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζαμπα δηλ. το 5ευρω που εδωσα+ για να παρω και θηκη?

 

Προφανώς τσάμπα τα έδωσες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με το Gearbest.

Δεν το αναφέρει κάπου ότι θα έχει θήκη και όταν παρέλαβα το κουτί του ήταν ανοιχτό χωρίς ταινίες ασφαλείας….

 

...........

:!:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τσάμπα τα έδωσες, αλλά ποτέ δεν ξέρεις με το Gearbest.

Δεν το αναφέρει κάπου ότι θα έχει θήκη και όταν παρέλαβα το κουτί του ήταν ανοιχτό χωρίς ταινίες ασφαλείας….

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

...........

Τους εστειλα μυνημα αν είναι να ακυρωναν την παραγγελια της θηκης αν υπαρχει ηδη μια μεσα!στο πακετο και με διαβεβαιωσαν ότι δεν υπαρχει θηκη μεσα στο πακετο!

Ισος επειδή είναι flash sale να μην βαζουν θηκη μεσα και με την αγορα της θηκης παλι μια η άλλη να βγαινει σε τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα 1 σημερα,καλα δεν το συζηταω,την ειχα σε εκτιμηση την εταιρια,αλλα μετα απο αυτο εμεινα αφωνος......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα 1 σημερα,καλα δεν το συζηταω,την ειχα σε εκτιμηση την εταιρια,αλλα μετα απο αυτο εμεινα αφωνος......:)

Σε ποσες μερες σου΄ρθε φιλε,απο πιο μαγαζι και ειχε μεσα στο πακετο θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποσες μερες σου΄ρθε φιλε,απο πιο μαγαζι και ειχε μεσα στο πακετο θηκη?

2 εβδομαδες,ναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

προσπαθούσα να το παραγγείλω χθες βράδυ απο gearbest, το paypal δεν δούλευε, όλο έλεγε continue continue Και δεν γινοταν τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πρώτη εντυπωση σημερα"μα είναι δυνατον μονο 50 ευρω ?"!

Αισθάνομαι σαν να επιασα κοριοιδα τους Κινέζους!

Όλα αξιοπρεπεστατα,πισω καμερα(σχεδόν όλα αξιοπρεπεστατα δηλ. η μπροστα καμερα ετσι κι'ετσι),οθονη,ηχειο,wifi,gps,ποιοτητα κατασκευης!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντυπωση σημερα"μα είναι δυνατον μονο 50 ευρω ?"!

Αισθάνομαι σαν να επιασα κοριοιδα τους Κινέζους!

Όλα αξιοπρεπεστατα,πισω καμερα(σχεδόν όλα αξιοπρεπεστατα δηλ. η μπροστα καμερα ετσι κι'ετσι),οθονη,ηχειο,wifi,gps,ποιοτητα κατασκευης!

Οντως,εξαιρετικο για τα λεφτα του φιλε μου!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ενταξει, ολα τα καλα παιδια εδω..... ψηθηκα!

Παρηγγειλα κι εγω ενα, να δω τι ειναι αυτο το τοσο καλο, και αμεσως πηρα τρακ. ναμπερ.

Τι πληρωνεις αλλωστε? Δεν θα βγω δυο φορες για καφε. Θα τους πιω στο σπιτι.:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η κορη μου φαγωθηκε να της παρω ένα samsung galaxy j5 ,της ειπα περιμενε 2 βδομάδες να ερθει ένα τηλ. που σου παρηγγειλα και αν δεν σου κανει θα σε παρω το j5 (το εχουν φιλες της και η ανηψια μου για!),μετα τις χθεσινες φωτο στην θαλλασα(που παρολου που το U007 εχει 13 interpolated από 8ρα κανονικη βγαζει απίστευτα καλες φωτος ) , την συνδεση στο wifi(Instagram-facebook-κ,τ,λ),την οθονη (σε συγκριση και με το j5 που δεν υστερει και θα ελεγα ότι είναι και καλυτερη)!

50 ευρωπουλα και μας περισεψαν και αλλα 100 (από τα 150 που θα εδινα για το galaxy j5 )για να παρω και στην κυρα ένα k3 note!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τέλειο για τα λεφτά του. Λόγω βιασύνης το πήρα από skroutz με 70€ αλλά αξίζει και το τελευταίο. Η πλάκα είναι ότι ήρθε στο κουτί του με διάφανη θήκη σιλικόνης και tempered glass φορεμένα. Δεν την ήξερα την εταιρεία αλλά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τέλειο για τα λεφτά του. Λόγω βιασύνης το πήρα από skroutz με 70€ αλλά αξίζει και το τελευταίο. Η πλάκα είναι ότι ήρθε στο κουτί του με διάφανη θήκη σιλικόνης και tempered glass φορεμένα. Δεν την ήξερα την εταιρεία αλλά μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση.

Μηπως δεν είναι tempered glass αλλα απλη μεμβρανη?

(Επισης ,ληψη wifi καλυτερη από το δικο μου coolpad f1!)

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν είναι tempered glass αλλα απλη μεμβρανη?

(Επισης ,ληψη wifi καλυτερη από το δικο μου coolpad f1!)

 

Το αυτο και στα δικα μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η θηκη που ηρθε με το κινητο πολύ απλη και με καθολου "χειλος" για προστασια ,εψαξα παντου για καμια πιο ομορφη αλλα δεν βρισκω πουθενα,μονο αυτή η σιλικονατη η διαφανη κυκλοφορει,εχει βρει κανεις καμια θηκη?

Επιση temrered glass δεν βρηκα πουθενα,ξερει κανεις κανενα εστω από άλλο μοντελο που να καθεται καλα(παλιοτερα ειχα βαλει από lg g3 στο thl t6s και εκατσε μια χαρα!)?

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη της μπαταρίας είναι κανονική? Η ξαφνικά από το 40 % πάει στο 20% η και ακόμα πιό κάτω? Με ενδιαφέρει για αγορά για δικό μου και η αξιοπιστία της μπαταρίας είναι σημαντική! :worry:
Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη της μπαταρίας είναι κανονική? Η ξαφνικά από το 40 % πάει στο 20% η και ακόμα πιό κάτω? Με ενδιαφέρει για αγορά για δικό μου και η αξιοπιστία της μπαταρίας είναι σημαντική! :worry:

Αυτο που το ειδες εσυ φιλε μου??:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που το ειδες εσυ φιλε μου??:blink:

 

Δεν είπα ότι το είδα σε αυτό το τηλέφωνο. Σε κάποιο άλλο και άλλης εταιρείας όμως που είχαμε μας το έκανε. Κι εκεί που νομιζες ότι είχες 40% μπαταρία, ξαφνικά είχες πολύ λιγότερο. Γι αυτό ρωταω εδώ αυτούς που το χρησιμοποιούν να μου πουν την συμπεριφορά της μπαταρίας. Συγνώμη αν δεν ήμουν ξεκάθαρη σε αυτό που έγραψα και σας μπερδεψα.

Link to comment
Share on other sites

Για 46,17 ευρω ψηνωμαι να χτυπησω άλλο ένα(εχω και κανα 3φραγκο καβαντζα στην gearbest,δηλ. 43 ευρω)!

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_363231.html?wid=11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...