Jump to content

Ulefone U007


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έστειλαν 13/8 και ήρθε 27/8.

 

Η θηκούλα όντως είναι καλούλικη! Δυστυχώς ήταν δωράκι και δε μπόρεσα να δω τι πιάνει απο wifi και gps. Πάντως η θύρα φόρτισης είναι λιγάκι μπελαλίδικη να μπεί το βύσμα!

Τι εχει η θυρα??:blink:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου φαίνεται είναι λιγάκι βαθιά ή όχι ακριβώς στο κέντρο. Θέλει λιγάκι προσοχή.

Σου φαινεται μαλλον(αν καταλαβα ακριβως τι εννοεις) το βυσμα μια χαρα κουμπωνει και μαλιστα σταθερα,δεν βγαινει απο μονο του οπως σε καποιες αλλες συσκευες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ανοικτο; σου ηρθε ανοικτο πακετο;

 

sorry λαθος διατυπωση, η σακουλα οπου ειχε μεσα το κουτι του κινιτου, ηταν μια χαρα, το κουτι του κινιτου ηταν σχισμενο απο τις 2 πλευρες που το ανοιγουμε και απο πανω ειχε καποια σχισιματα. Αυτο!

 

Σημερινο μαιλ απο Everbuying στα 48,99 $ Λευκο και μαυρο. Δεν αντεξα πηρα ενα λευκο.

 

Να προσθεσω οτι το μενου με τις ρυθμισεις εμφανιζεται ετσι :

https://postimg.org/image/wx4pfzbxx/

https://postimg.org/image/t171omfgl/

 

και οχι οπως το κλασικο μενου του android, βεβαια δεν το εχω ψαξει ακομα να δω αν αλλαζει.

Edited by nagana
Link to comment
Share on other sites

sorry λαθος διατυπωση, η σακουλα οπου ειχε μεσα το κουτι του κινιτου, ηταν μια χαρα, το κουτι του κινιτου ηταν σχισμενο απο τις 2 πλευρες που το ανοιγουμε και απο πανω ειχε καποια σχισιματα. Αυτο!

 

Σημερινο μαιλ απο Everbuying στα 48,99 $ Λευκο και μαυρο. Δεν αντεξα πηρα ενα λευκο.

 

Να προσθεσω οτι το μενου με τις ρυθμισεις εμφανιζεται ετσι :

https://postimg.org/image/wx4pfzbxx/

https://postimg.org/image/t171omfgl/

 

και οχι οπως το κλασικο μενου του android, βεβαια δεν το εχω ψαξει ακομα να δω αν αλλαζει.

Ειναι ο launcher της εταιριας ετσι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο launcher της εταιριας ετσι.:)

Το λέω γιατι το πρωτο που ειχα παρει πριν 15 μερες ειχε το "κλασικο" να το πω ετσι, απο αυτη την αποψη το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Να καταθέσω κι εγώ την εμπειρία μου. Παραγγελία από banggood, ήρθε σε 15 ημέρες (πλήρεις όχι εργάσιμες), ήρθε με θήκη σιλικόνης + κολλημένη προστασία οθόνης ενώ δε θυμάμαι να το έγραφε όταν το παρήγγειλα. Πολύ ευχάριστη έκπληξη γιατί θα έπρεπε να δώσεις άλλα 4-5 ευρώ και ήταν και κολλημένη άψογα η προστασία!

 

Στα του κινητού έχω πάθει πλάκα με το value for money. Nten είναι για κάτω από 50 ευρώ καρντιά μου (47 για την ακρίβεια). Αξίζει πολλά περισσότερα. 22000 και κάτι έβγαλε στο antutu, ικανοποιητικό σε όλα του!! Καλή φωτογραφία, φωτισμός οθόνης μια χαρά, δε μασάει, twitter, mail, φωτογραφίες, μουσική, κάνει τα πάντα. Αν και το πήρα για τη μητέρα μου, άνετα το κρατούσα! Καταενθουσιάστηκα βασικά. :)

 

Αυτά από μένα.

Edited by nick_ls
Link to comment
Share on other sites

κανενας απο τους κατοχους να μας πει ποσο παει η μπαταρια; σαν μικρη δεν ειναι;

Μιλαω για μεση χρηση.

8 σελιδες είναι ολο κι'ολο το θεμα ρε φιλε,διαβασε λιγο!

Η μπαταρια μαμαει,το δικο μου το coolpad f1 και σε αυτόν τον τομεα το ξεφτιλιζει παρα τα 2500 mah του coolpad !

Link to comment
Share on other sites

8 σελιδες είναι ολο κι'ολο το θεμα ρε φιλε,διαβασε λιγο!

Η μπαταρια μαμαει,το δικο μου το coolpad f1 και σε αυτόν τον τομεα το ξεφτιλιζει παρα τα 2500 mah του coolpad !

 

το ιδιο βιντεο αναρτησες και στο #65, αρα διαβασα τις σελιδες. Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι οτι λεει 9,20 ωρες απο το 100% στο 1%. Οποτε διαρκει 9.20 ωρες η μπαταρια; Επισης λεει καπου " 1% καθε 5 λεπτα" αρα 500 λεπτα η μπαταρια, οποτε 8,3 ωρες

Αν ειναι τοσο τοτε κατι δεν παει καλα

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο βιντεο αναρτησες και στο #65, αρα διαβασα τις σελιδες. Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι οτι λεει 9,20 ωρες απο το 100% στο 1%. Οποτε διαρκει 9.20 ωρες η μπαταρια; Επισης λεει καπου " 1% καθε 5 λεπτα" αρα 500 λεπτα η μπαταρια, οποτε 8,3 ωρες

Αν ειναι τοσο τοτε κατι δεν παει καλα

Ρε φιλε σου λεμε κραταει η μπαταρια τι άλλο θελεις?

Ο τυπος στο βιντεο λεει "basically 1% κάθε 5 λεπτα"και αμα προσεξεις στο βιντεο το geekbench 3 δειχνει 1% ανα πενταλεπτο αλλα δειχνει και αρκετα 1% πτωση ανα 6 λεπτα ακομη και ανα 9λεπτο προσεξα (στο 1:30 του βιντεο φαινεται!) .

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε σου λεμε κραταει η μπαταρια τι άλλο θελεις?

Ο τυπος στο βιντεο λεει "basically 1% κάθε 5 λεπτα"και αμα προσεξεις στο βιντεο το geekbench 3 δειχνει 1% ανα πενταλεπτο αλλα δειχνει και αρκετα 1% πτωση ανα 6 λεπτα ακομη και ανα 9λεπτο προσεξα (στο 1:30 του βιντεο φαινεται!) .

 

Καλα ρε φιλε, μην βαρας, μια διαπίστωση καναμε και αμεσως μας επιασες απο τον λαιμο.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι έχει μέσα θήκη και screen protector. Αγορά από banggod. Η θήκη είναι της πλάκας βέβαια, αλλά η παραγγελία ήρθε γρήγορα (20/08 την έκανα, 22/08 το ταχυδρόμησαν, 01/09 έφτασε στα Σπάτα και σήμερα παρέλαβα στην Πάτρα).

Υ.Γ.: Απορία... Εάν επιλέξω την κάρτα μνήμης ως εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, εγκαθιστά εκεί τις εφαρμογές και αποθηκεύει εκεί φωτογραφίες και βίντεο; Και η υπόλοιπη rom του μένει ανεκμετάλλευτη; Εάν ορίσω την κάρτα ως εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο, τί αλλάζει ως προς τα παραπάνω;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Πάντα εγκαθιστά ένα μικρό μέρος του app στη μνήμη του τηλεφώνου και μπορεί να γεμίσει ο επιτρεπόμενος χρησιμοποιούμενος χώρος!
Link to comment
Share on other sites

κανενας απο τους κατοχους να μας πει ποσο παει η μπαταρια; σαν μικρη δεν ειναι;

Μιλαω για μεση χρηση.

 

Φίλε, αν κάτι με χαλάει στο κινητό αυτό είναι η μπαταρία, θα βγάλει μία μέρα με μία μέση χρήση. Αν το κρατήσεις ανοιχτό το βράδυ, το πρωί θα είσαι κοντά στο 25-35%, άρα θα πρέπει να το έχεις φορτίσει το βράδυ. Δεν είναι κακή, αλλά μασάει μπαταρία μπόλικη, κατεβαίνει γρήγορα γενικά.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι εχει otg ισχυει;απο ρουτ τι κανουμε; μ ενα γρηγορο googlαρισμα δεν ειδα τπτ για twrp και custom.touch οθονης πιο καλο απο doogee x5 ? ενα gb emu μπορεις να παιξεις δλδ;δεν μπορω να βαλω λινκ τωρα αλλα ειδα βιντεο σε συγκριση με bluboo maya και

ht 17 το απλο, απ τα οποια στις εφαρμογες ανοιγαν τα bluboo 1ο με ελαχιστη διαφορα απ το ulefone και τελευταιο το ht 17.στο φορτωμα/εναρξη παιχνιδιου ηρθε τελευταιο στο ανοιγμα το ulefone.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις καλές κρητικες που διάβασα εδώ, Παρήγγειλα και εγώ από Banggood πριν λίγες μέρες και αναμένω.

 

 

Φίλε, αν κάτι με χαλάει στο κινητό αυτό είναι η μπαταρία, θα βγάλει μία μέρα με μία μέση χρήση. Αν το κρατήσεις ανοιχτό το βράδυ, το πρωί θα είσαι κοντά στο 25-35%, άρα θα πρέπει να το έχεις φορτίσει το βράδυ. Δεν είναι κακή, αλλά μασάει μπαταρία μπόλικη, κατεβαίνει γρήγορα γενικά.

Eχει battery drain σε standby? Κοίταξε, με την μπαταρία που έχει αν βγάζει 2:30-3 ώρες SOT είναι καλά.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Meχρι χτες, ειχε στα 50 ευρω και σημερα πηγε στα 57.

Φαινετε εχουν τους κατασκοπους, και διαβαζουν το φορουμ. Χρεωνουν και την πλαστικη θηκη που ερχεται στο κουτι.

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Meχρι χτες, ειχε στα 50 ευρω και σημερα πηγε στα 57.

Φαινετε εχουν τους κατασκοπους, και διαβαζουν το φορουμ. Χρεωνουν και την πλαστικη θηκη που ερχεται στο κουτι.

Είναι αναγκη να το παρεις από banggood ,παρτο από αλλου ολοι στο 50 ευρω το εχουν!

Φιλος το πηρε από gearbest πριν καμια 10ρια μερες και πως του'κατσε η ισοτημια ειχε και sale και του βγηκε 44,5 ευρω(στην καρτα )!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την παραγγελία από banggoog στις 23.08 και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι από τις 27.08 και μετά δεν έχει υπάρξει αλλαγή στο status που εμφανίζει η swisspost. Το tracking number είναι RS916473776CH. Αν κάποιος φίλος έχει την καλοσύνη ας ρίξει μια ματιά να δει αν πρέπει να ανησυχώ. Με αυτά που έχω διαβάσει υποθέτω οτι είναι στην Ελλάδα και δεν έχει ανοιχτεί ακόμα ο σάκος, αλλά είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από Κίνα και δεν ξέρω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την παραγγελία από banggoog στις 23.08 και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι από τις 27.08 και μετά δεν έχει υπάρξει αλλαγή στο status που εμφανίζει η swisspost. Το tracking number είναι RS916473776CH. Αν κάποιος φίλος έχει την καλοσύνη ας ρίξει μια ματιά να δει αν πρέπει να ανησυχώ. Με αυτά που έχω διαβάσει υποθέτω οτι είναι στην Ελλάδα και δεν έχει ανοιχτεί ακόμα ο σάκος, αλλά είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από Κίνα και δεν ξέρω τι παίζει.

 

Εφυγε στις 27.8,αποκλειεται να εχει φτασει,περιμενε ακομα μια βδομαδα και κοιτα το στο σαιτ των ελτα.

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε στις 27.8,αποκλειεται να εχει φτασει,περιμενε ακομα μια βδομαδα και κοιτα το στο σαιτ των ελτα.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Από τις 27.08 και λες οτι δεν θα έχει φτάσει ακόμα? Νόμιζα οτι θα είχε φτάσει και απλά θα ήταν σε καμιά στοίβα στο Ελ. Βενιζέλος.

Πόσες ανταποκρίσεις γίνονται από Χονγκ Κονγκ για Αθήνα για να μην έχει φτάσει σε 10 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις καλές κρητικες που διάβασα εδώ, Παρήγγειλα και εγώ από Banggood πριν λίγες μέρες και αναμένω.

 

 

 

Eχει battery drain σε standby? Κοίταξε, με την μπαταρία που έχει αν βγάζει 2:30-3 ώρες SOT είναι καλά.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Τώρα που το είπες, νομίζω πως έχει ναι. Μετά τις πρώτες 3-4 φορτίσεις έστρωσε αρκετά βέβαια, αλλά και πάλι, χθες βράδυ το άφησα για παράδειγμα στο 30% περίπου και το πρωί (μετά από 7 περίπου ώρες) το βρήκα στο 17%.

 

Εντύπωση μου έκανε απ την άλλη ότι έβλεπα video στο youtube και η μπαταρία δεν έπεφτε αισθητά, όσο δηλαδή πέφτει όταν πηγαίνεις απ τη μία εφαρμογή στην άλλη. Ξαναλέω δεν είναι κακή σε καμμία περίπτωση! Απλά είναι για μία μέρα.

 

Όλα αυτά είναι με φωτεινότητα στη μέση και μάλιστα με αυτόματη προσαρμογή, με wifi, gps ανοιχτό, όλα δηλαδή ανοιχτά πλην 3g.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Από τις 27.08 και λες οτι δεν θα έχει φτάσει ακόμα? Νόμιζα οτι θα είχε φτάσει και απλά θα ήταν σε καμιά στοίβα στο Ελ. Βενιζέλος.

Πόσες ανταποκρίσεις γίνονται από Χονγκ Κονγκ για Αθήνα για να μην έχει φτάσει σε 10 μέρες?

 

σε εξαιρετικες περιπτωσεις κανει λιγοτερες ημερες,συνηθως κανει 15-20 εχει κανει κ μηνα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Από τις 27.08 και λες οτι δεν θα έχει φτάσει ακόμα? Νόμιζα οτι θα είχε φτάσει και απλά θα ήταν σε καμιά στοίβα στο Ελ. Βενιζέλος.

Πόσες ανταποκρίσεις γίνονται από Χονγκ Κονγκ για Αθήνα για να μην έχει φτάσει σε 10 μέρες?

 

Φίλε μην το πολυσκέφτεσαι. Εγώ παρήγγειλα στις 16, 17 το έστειλε, και το παρέλαβα 1 ή 2 Σεπτέμβρη. Κάνε υπομονή. Και να ξέρεις ότι επειδή ξεκινάει από R το tracking number σου, θα είναι συστημένο δηλαδή θα έρθει με ΕΛΤΑ κανονικό και όχι courier δηλαδή OXI στην πόρτα σου, άρα θα σου αφήσει ειδοποιητήριο για να πας την επόμενη (στο λέω γιατί είναι τρελό ξενέρωμα όταν δεις να λέει ''προς παράδοση'' και να το πάρεις μάλλον την επόμενη). Εμένα μάλλον με συμπάθησε ο ταχυδρόμος και μου χτύπησε το κουδούνι αλλά είναι σπάνιο πρέπει να τον πετύχεις στα πολύ καλά του.

Edited by nick_ls
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...