Jump to content

Bluboo Maya


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτυχε να το βρω στα 36 ευρώ ebay φοβήθηκα ομως να το αγοράσω μη βγει μάπα...

 

Δεν παίζει με τέτοια τιμή...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μονο που τωρα το εχει (προσφορα λεει)74,99$ αρα με το μειον 10% παει στα 67,50$(61 ευρω περιπου) και με μολις 17-18 ευρω παραπανω(+την εκπτωση 10%)μπορει να αγορασει κανεις το σαφως ανωτερο σε specs pepsi P1S που εχει και ακουστικα και θηκη μεσα στην συσκευασια!

 

Μεχρι το ξημερωμα της Δευτερας ειχε 59,99$ μεσα απο το apps μετα επεστρεψε 74,99$, αργησα να το παρω χαμπαρι, ηταν σε αυτη την τιμη (59,99$) απο το πρωι της Κυριακης. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να το βρω στα 36 ευρώ ebay φοβήθηκα ομως να το αγοράσω μη βγει μάπα...

 

Mηπως ειναι δευτερο χερι?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ειναι δευτερο χερι?

 

Βασικά έλεγε new σε μερικές ωρίτσες τα πούλησε όλα φυσικά τώρα τέτοια τιμή δεν παίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν παίζει με τέτοια τιμή...:rolleyes:

 

Για λίγα κομμάτια έπαιζε στο ebay,δεν έχω λόγο να πω ψέμματα.

Edited by navi55
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

 

Για λίγα κομμάτια έπαιζε στο ebay,δεν έχω λόγο να πω ψέμματα.

 

Δεν τίθεται θέμα για το αν λες εσύ ψέματα....

Αυτός που τα πουλάει μάλλον :X το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει η συμβία μου εδώ και 3 μέρες.

Πολύ καλό σε όλα του πλην της κεραίας wi-fi που είναι μέτρια.

Μη μου ζητήσετε αυτό & εκείνο, δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσει από το χέρι της... :p

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μας λιγο ρε παιδια εσεις που το εχεται μερες τωρα για την ποιοτητα κατασκευης του τηλ.

Δηλ. ισχυουν αυτά που εχουν ειπωθεί στο youtube για κακη ποιοτητα κατσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μας λιγο ρε παιδια εσεις που το εχεται μερες τωρα για την ποιοτητα κατασκευης του τηλ.

Δηλ. ισχυουν αυτά που εχουν ειπωθεί στο youtube για κακη ποιοτητα κατσκευης?

 

Η ποιότητα κατασκευής του είναι αξιοπρεπέστατη.Οι λαλάκες του youtube καθώς και οι εγχώριοι fanboys οφείλουν να καταλάβουν οτι η ποιότητα είναι πάντα σε συνάρτηση με την τιμή,στο τυρί,στα κινητά,στις σκούπες,στα αυτοκίνητα,στα κότερα κ.ο.κ

Δεν μπορείς να ζητάς ποιότητα Πόρσε σε τιμές Χιουντάι.

Αν δεν θέλεις να ρισκάρεις πχ ίσως το ηχείο ρομποτίζει ίσως το φινίρισμα δεν είναι έτσι όπως εσύ το χεις στο μυαλό σου,ίσως το wifi δεν είναι τόσο δυνατό όσο θές (ή ελπίζεις) να είναι,ίσως το δαχτυλικό δεν υπακούει πάντα,ίσως η σελφοκάμενα να είναι χάλι,ίσως η μπαταρία να στεγνώνει ίσως η οθόνη δεν όσο λαμπερή την θές ίσως ίσως ίσως ΔΕΝ σκάς 70€ αλλά πηγαίνεις σε κάποιο κατάστημα δοκιμάζεις ένα ''επώνυμο'' κινητό,σκάς

700-800€ και παίρνεις αυτό που θές χωρίς συμβιβασμούς με εγγύηση σε τιμές όμως που κάποιος άλλος θέλει.

Απλά τα πράγματα η αγορά ελεύθερη (όσο κι αν η φασιστική κυβέρνηση διαφωνεί σε αυτό) οι τιμές για κάθε πορτοφόλι επιλέγει ο καθένας και πράττει αναλόγως το να βγαίνει ο κάθε π@πάρας στο youtube να κράζει δικαίωμα του,το να παίρνω όμως στα σοβαρά αυτά που λέει λές και είναι κανας γκουρού πρόβλημα μου...

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής του είναι αξιοπρεπέστατη.Οι λαλάκες του youtube καθώς και οι εγχώριοι fanboys οφείλουν να καταλάβουν οτι η ποιότητα είναι πάντα σε συνάρτηση με την τιμή,στο τυρί,στα κινητά,στις σκούπες,στα αυτοκίνητα,στα κότερα κ.ο.κ

Δεν μπορείς να ζητάς ποιότητα Πόρσε σε τιμές Χιουντάι.

Αν δεν θέλεις να ρισκάρεις πχ ίσως το ηχείο ρομποτίζει ίσως το φινίρισμα δεν είναι έτσι όπως εσύ το χεις στο μυαλό σου,ίσως το wifi δεν είναι τόσο δυνατό όσο θές (ή ελπίζεις) να είναι,ίσως το δαχτυλικό δεν υπακούει πάντα,ίσως η σελφοκάμενα να είναι χάλι,ίσως η μπαταρία να στεγνώνει ίσως η οθόνη δεν όσο λαμπερή την θές ίσως ίσως ίσως ΔΕΝ σκάς 70€ αλλά πηγαίνεις σε κάποιο κατάστημα δοκιμάζεις ένα ''επώνυμο'' κινητό,σκάς

700-800€ και παίρνεις αυτό που θές χωρίς συμβιβασμούς με εγγύηση σε τιμές όμως που κάποιος άλλος θέλει.

Απλά τα πράγματα η αγορά ελεύθερη (όσο κι αν η φασιστική κυβέρνηση διαφωνεί σε αυτό) οι τιμές για κάθε πορτοφόλι επιλέγει ο καθένας και πράττει αναλόγως το να βγαίνει ο κάθε π@πάρας στο youtube να κράζει δικαίωμα του,το να παίρνω όμως στα σοβαρά αυτά που λέει λές και είναι κανας γκουρού πρόβλημα μου...

 

Επιτελους και ενας φιλος που δεν βαρεθηκε αλλα καθησε και τα εγραψε οπως ειναι!

Εγω απλα θα προσθεσω οτι γι αυτο το λογο υπαρχουν εκατο κατασκευαστες και χιλια μοντελα για να διαλεξει ο καθενας οποιο του κανει!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα κατασκευής του είναι αξιοπρεπέστατη.Οι λαλάκες του youtube καθώς και οι εγχώριοι fanboys οφείλουν να καταλάβουν οτι η ποιότητα είναι πάντα σε συνάρτηση με την τιμή,στο τυρί,στα κινητά,στις σκούπες,στα αυτοκίνητα,στα κότερα κ.ο.κ

Δεν μπορείς να ζητάς ποιότητα Πόρσε σε τιμές Χιουντάι.

Αν δεν θέλεις να ρισκάρεις πχ ίσως το ηχείο ρομποτίζει ίσως το φινίρισμα δεν είναι έτσι όπως εσύ το χεις στο μυαλό σου,ίσως το wifi δεν είναι τόσο δυνατό όσο θές (ή ελπίζεις) να είναι,ίσως το δαχτυλικό δεν υπακούει πάντα,ίσως η σελφοκάμενα να είναι χάλι,ίσως η μπαταρία να στεγνώνει ίσως η οθόνη δεν όσο λαμπερή την θές ίσως ίσως ίσως ΔΕΝ σκάς 70€ αλλά πηγαίνεις σε κάποιο κατάστημα δοκιμάζεις ένα ''επώνυμο'' κινητό,σκάς

700-800€ και παίρνεις αυτό που θές χωρίς συμβιβασμούς με εγγύηση σε τιμές όμως που κάποιος άλλος θέλει.

Απλά τα πράγματα η αγορά ελεύθερη (όσο κι αν η φασιστική κυβέρνηση διαφωνεί σε αυτό) οι τιμές για κάθε πορτοφόλι επιλέγει ο καθένας και πράττει αναλόγως το να βγαίνει ο κάθε π@πάρας στο youtube να κράζει δικαίωμα του,το να παίρνω όμως στα σοβαρά αυτά που λέει λές και είναι κανας γκουρού πρόβλημα μου...

Για σιγα ρε φιλε λιγο,δεν ειπαμε να το συγκρινουμε με τηλ. 700-800€ αλλα με τηλ. εκει γυρω στην τιμη του, δηλ. λιγο πανω λιγο κατω!

Όπως π.χ αν την ψαξει κανεις με 15-17 ευρω παραπανω μπορει να τσιμπισει ένα Lenovo k3 note(fasttech την προηγουμενη βδομαδα το ειχε 85 ευρω) η με 63-64 ευρω το Lenovo A8 A806 http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-A8-A806-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-core-1-7G-Multi-language-4G-FDD-LTE/412402_1984861233.html?aff_platform=aaf&sk=QVFu7uZF2%3A&cpt=1472819190563&aff_trace_key=9b0a01f0e1d446d2a9c4e928eae1fc4b-1472819190563-00062-QVFu7uZF2 .

Δυστηχος όταν υπαρχουν τηλεφωνα όπως π.χ τα παραπανω φιλε ναι εχουμε απαιτησεις πλεων από ένα τηλ. των 70 ευρω και ναι θελουμε να είναι ποιοτικο !

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Και οι μεν έχετε δίκιο και οι δε.

Δυστυχώς φίλε valsam έχω βγει από το παιχνίδι εδώ και 1 χρόνο που πήρα το xiaomi και δεν ξέρω τα νέα στάνταρντς ποιότητος.

Σε σχέση με το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα πάρει στα ίδια λ7, το Leagoo Lead1, το bluboo είναι έτη φωτός μπροστά και σε εμφάνιση και σε ταχύτητα και σε λειτουργίες. Το ίδιο είναι σε σχέση με το blackview 2000 που είχε πριν η γυναίκα μου που για να απαντήσεις κλήση ήθελες 10sec από τα κολλήματα που είχε. Η οθόνη του είναι φανταστική, το ίδιο και οι φωτογραφίες που βγάζει. Κολλήματα μηδέν στη σκληρή χρήση μιας γυναίκας που το έχει ως προέκταση του χεριού της, έχοντας facebook, viber, browsers, e-mail clients συνεχώς ανοικτά.

Όμως:

1) Στην κρεβατοκάμαρα της μεζονέτας που μένουμε πασχίζει να πιάσει σήμα ενώ το blackview είχε άνετα. Στο σαλόνι, 10m από το modem έχει 3/4.

2) Η μπαταρία του είναι ακόμη ασταθής. Τη μέρα τη βγάζει άνετα αλλά όπως την είδα στο unboxing δε με έπεισε πως είναι 3.000mah.

 

Εν κατακλείδι, η απάντησή της στην ερώτησή μου αν το προτιμάει σε σχέση με το blackview, είναι: Εννοείται, μόνο να είχε λίγο καλύτερο wi-fi...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραλάβει καιρό αλλά τώρα βρήκα χρόνο να το ανοίξω και να το επεξεργαστώ. Λοιπόν το κινητό για τα 60 ευρώ που το πήρα είναι παραπάνω από καλό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η οθόνη του που είναι εξαιρετική για την τιμή του. Δεν έχω κάτι κακό να πάω αντίθετα έχει πολλά μέτρια θα τα χαρακτήριζα πράγματα. Αυτά είναι το ηχείο του, η μπαταρία του που δεν μου κάνει για 3000mha σίγουρα είναι πιο κάτω, η κάμερα του και όπως αναφέρεται και πιο πάνω η δύναμη του WiFi του. Αυτά προς το παρών έχω βρει αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι κακή αγορά και ότι δεν άξιζε τα λεφτά του ίσα ίσα είναι πολύ vfm κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps σας δουλεύει ? Έχω κατεβάσει το gps locker, το έχω ανοίξει, το έχω αφήσει και 10 λεπτά αλλά ούτε ένα δορυφόρο δεν βρίσκει.

Πρώτη φορά μου τυχαίνει κινητό να μην βρίσκει ούτε ένα δορυφόρο, δεν συζητώ να κλειδώσει.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το gps σας δουλεύει ? Έχω κατεβάσει το gps locker, το έχω ανοίξει, το έχω αφήσει και 10 λεπτά αλλά ούτε ένα δορυφόρο δεν βρίσκει.

Πρώτη φορά μου τυχαίνει κινητό να μην βρίσκει ούτε ένα δορυφόρο, δεν συζητώ να κλειδώσει.

 

Το δικό μου βρίσκει σε 30 με 90 δευτ. σήμα στο μπαλκόνι όπου υπάρχουν κτίρια μόνο απο την μια πλευρά του κτιρίου. δεν έχω παράπονο για mediatek cpu. Κάνε του καμία αναβάθμιση.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αναβάθμιση, εννοεις OTA update? την τελευταία ενημέρωση έχω, το βάζω να κανει ενημέρωση και μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.

Εκτός και αν εννοεις να κάνω αναβάθμιση σε κάτι άλλο, πλήν OTA.

Edited by O_kontos
:!:
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αναβάθμιση, εννοεις OTA update? την τελευταία ενημέρωση έχω, το βάζω να κανει ενημέρωση και μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις.

Εκτός και αν εννοεις να κάνω αναβάθμιση σε κάτι άλλο, πλήν OTA.

 

Ποιά έχεις ? την 20160825 ?

Αν όχι βάλε απο το n33dr0m την official 20160818 μέσω SPflash, και αφού φορτώσει το android άνοιξε wifi και κάνε OTA update, όπου θα βρεί την 20160825, και κάνε την. Εγώ έτσι την έκανα.

 

Προσοχή με Spflash χάνεις apps και αρχεία στην εσωτερική μνήμη.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έκανα όπως μου εγραψες όλα καλα, έκανε και αναβάθμιση 25/8/16, αλλα δυστυχώς πάλι δεν βρίσκει κανένα δορυφόρο.

Ίσως να έχει πρόβλημα με την κεραία του gps ή να είναι προβληματικο σε αυτό το κομμάτι το δικό μου τηλέφωνο, δεν ξέρω τι άλλο να πώ.

Σ'ευχαριστω για της οδηγίες.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πρώτη φορά άργησε κανένα λεπτό να βρεί δορυφόρους και να κλειδώσει. Αφού βρήκε μετά απο ανοιγοκλεισίματα του gps έβρισκε και κλείδωνε πιό γρήγορα (λιγότερο απο λεπτό). Πάντα με χρήση του gps locker. Μήπως έχει πολύ συννεφιά εκεί που βρίσκεσαι ?
http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθώ 10 μέρες τώρα, πάντα με gps locker, έως και μισή ώρα το έχω αφήσει .... Τίποτα.

Το βάζω δίπλα με ένα bluboo xfire 1 πού εχω, και συγκεκριμένα αυτή την στιγμή που γράφω.., το xfire σε 45 δεύτερα κλείδωσε 9 από τους 13.... το maya τίποτα, δεν βρίσκει κανένα.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το δοκίμασα με Google maps, με Maps.me και με Sygic, μια χαρα δουλευει το GPS !!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το τηλέφωνο έχει πρόβλημα, εφόσον σε εσάς δουλεύει μία χαρά.

Θα στείλω μήνυμα στο banggood και θα δούμε τι θα γίνει.

Σας ευχαριστώ.

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να το πάρω το maya? Υπαρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα; Από που να το πάρω;

 

Αν μπορείς να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω πάρε το Huawei P9 Lite, ή P8 lite. Το Maya στα λεφτά του είναι μια χαρά, αν και θέλει βελτίωση λογισμικού σε κάποια θεματάκια που έχει.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...