Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
πως μπορω να κανω μια εφαρμογη να ανοιγει by default στην συσκευη μας;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα... Γνωρίζει κάποιος να μου πει που θα βρω ένα τζαμάκι προστασίας για το letv le 2 pro; Να είναι όμως καλό και μην αφήνει αποτυπώματα πάνω.. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Γνωρίζει κάποιος να μου πει που θα βρω ένα τζαμάκι προστασίας για το letv le 2 pro; Να είναι όμως καλό και μην αφήνει αποτυπώματα πάνω.. Ευχαριστώ..

το μονο που δεν αφηνει δαχτυλιες ειναι το Nilkin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό χ25 5 μέρες τώρα και νομίζω ότι όλα είναι εντάξει έως τώρα. Έχει την 17 s (stamble) και δουλεύει μια χαρά έως τώρα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα έπρεπε να έχει το ota update εγκατεστημένο icon άσχετα αν χρειάζεται η αν λειτουργεί γιατί δεν βρίσκω κάτι που να λέει για ενημέρωση εκεί που βρίσκονται τα σχετικά με το τηλέφωνο. Χρειάζεται να κάνω κάτι.;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το κινητό χ25 5 μέρες τώρα και νομίζω ότι όλα είναι εντάξει έως τώρα. Έχει την 17 s (stamble) και δουλεύει μια χαρά έως τώρα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα έπρεπε να έχει το ota update εγκατεστημένο icon άσχετα αν χρειάζεται η αν λειτουργεί γιατί δεν βρίσκω κάτι που να λέει για ενημέρωση εκεί που βρίσκονται τα σχετικά με το τηλέφωνο. Χρειάζεται να κάνω κάτι.;

για να βαλεις την 20 δεν μπαινει με OTA.πρεπει να την κατεβασεις στον χωρο αποθηκευσης του τηλεφωνου ζιπαρισμενη και να την φλασαρεις απο το TWRP recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν αφηνει δαχτυλιες ειναι το Nilkin.

 

Ξέρεις φίλε από που μπορώ να το παραγγείλω... Αν υπάρχει δυνατότητα για κάποιο link ακόμα καλύτερα... Ευχαριστώ πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις φίλε από που μπορώ να το παραγγείλω... Αν υπάρχει δυνατότητα για κάποιο link ακόμα καλύτερα... Ευχαριστώ πάντως..
http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-PRO-0-2mm-2-5D-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-/331740261373?var=&hash=item4d3d42abfd:m:mOdK69iJ2Lhw1PPDiLT87NQ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παρόλα που έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο Gmail. Τα μηνύματα τα βλέπω μόνο αν το ανοίξω και κάνω ανανέωση μόνος μου. Υπάρχει κάτι για αυτό; Le2 pro x25.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παρόλα που έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο Gmail. Τα μηνύματα τα βλέπω μόνο αν το ανοίξω και κάνω ανανέωση μόνος μου. Υπάρχει κάτι για αυτό; Le2 pro x25.

Καντου μια επανεκκινηση.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποιά είναι η καλύτερη rom που θα μπορόυσα να βάλω στο le 2 pro?

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποιά είναι η καλύτερη rom που θα μπορόυσα να βάλω στο le 2 pro?
http://www.androidiani.com/forum/modding-leeco-le2-x620/510685-rom-leeco-le2-le-2-pro-x620-modded-rom-twrp-3-0-bb72.html
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Σήμερα παρέλαβα το le 2 pro x625. Ο οδηγός που έχει δώσει ο chrisarchon στη σελίδα 11 κάνει για αυτή τη συσκευή? Και αν ναι κατεβάζω τα αρχεία που έχει εκεί ή διαφορετικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα παρέλαβα το le 2 pro x625. Ο οδηγός που έχει δώσει ο chrisarchon στη σελίδα 11 κάνει για αυτή τη συσκευή? Και αν ναι κατεβάζω τα αρχεία που έχει εκεί ή διαφορετικά?
ειναι παλια η rom που εδωσε ο chris στην 11 σελιδα.

στοπροηγουμενο post εχω δωσει το link με την τελευταια εκδοση 20s.απο τηνιδια σελιδα κατεβασε και το twrp,εγκατεστησε το twrp ,βαλε χυμα ζιπαρισμενη την rom 20s στον χωρο αποθηκευσης και στη συνεχεια.

κανεις reboot το recovery>factory reset>clean cashe &dalyik>install zip.εδω επιλεγεις τη ζιπαρισμενη rom και το φλασαρισμα ολοκληρωνεται με system reboot.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εξακολουθώ να μην ειδοποιούμαι για viper Email και άλλα. Μου χτυπάει μόνο όταν του θυμηθεί και σπάνια. Βλέπω μόνο αν το επιδιώξω εγώ ανανεώνοντας... Οι ρυθμίσεις είναι όλες στο οn και τσεκαρισμενες. Έχω την 17s.Το έχει λύσει κάποιος αυτό..?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εξακολουθώ να μην ειδοποιούμαι για viper Email και άλλα. Μου χτυπάει μόνο όταν του θυμηθεί και σπάνια. Βλέπω μόνο αν το επιδιώξω εγώ ανανεώνοντας... Οι ρυθμίσεις είναι όλες στο οn και τσεκαρισμενες. Έχω την 17s.Το έχει λύσει κάποιος αυτό..?
εχεις παει στις ρυθμισεις>permissions και το viber και το email βρισκονται στη λιστα των εφαρμογων που ειναι παντα ανοιχτες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εκεί που λέει auto Lunch το έχω ανοιχτό σε viper και Email. Το Gmail δεν το έχει εκεί. Στο permission εμένα γράφει apps auto lunch. Νομίζω ότι είναι σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως το έχω κάνει σωστά και αυτό. Λέει apps auto lunch και έχω βάλει οn Το Gmail δεν το έχει εκεί. Τα άλλα τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εκεί που λέει auto Lunch το έχω ανοιχτό σε viper και Email. Το Gmail δεν το έχει εκεί. Στο permission εμένα γράφει apps auto lunch. Νομίζω ότι είναι σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω πως το έχω κάνει σωστά και αυτό. Λέει apps auto lunch και έχω βάλει οn Το Gmail δεν το έχει εκεί. Τα άλλα τα έχει.

Τοτε φταιει ο launcher.έλεγξε στα permissions>notifications αν του εχεις δωσει δικαιωματα για ειδοποιησεις.

αν όντως έχει παρει permissions και δεν δείχνει ειδοποιησεις,δοκιμασε εναν αλλο launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Εξακολουθώ να μην ειδοποιούμαι για viper Email και άλλα. Μου χτυπάει μόνο όταν του θυμηθεί και σπάνια. Βλέπω μόνο αν το επιδιώξω εγώ ανανεώνοντας... Οι ρυθμίσεις είναι όλες στο οn και τσεκαρισμενες. Έχω την 17s.Το έχει λύσει κάποιος αυτό..?

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με τα push notifications δοκμάστε αυτο :

 

Π΄ληκτρολογείστε στο dialer : *#*#46360000#*#* --> Βγαινει ένα κρυφό μενου ρυθμίσεων

 

Απενεργοποιήστε το τελευταιο που λεει "background resource control"

 

Καντε μια επανεκινηση το κινητο και κοιταξτε πως θα παει! Σε μενα απο τοτε που το έκανα ολα δουλευουν πολυ καλύτερα! Ηθελα να κάνω update τη Rom και τελικα εμεινα στην 17s μετά απο αυτο!

 

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ :

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/problem-push-notifications-t3511147

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα να φορτισει χθες κατα τις 10,κοντα 6 ωρες και ακομα ειναι στο 64% και φορτιζει μεν αλλα πολυ αργα ενω φορτιζε αμεσα καθε φορα,εχει καποιος μια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?Ειναι ενεργοποιημενη η γρηγορη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ένα πρόβλημα με το τηλεφωνο εχω το leeco 2 pro. EUI version 5.8.018S (stable) όταν παω να βαλω την 20 ενώ όλα τα κανω σωστα στο recovery μετα από λιγο ανοιγη το τηλεφωνο κανονικα το εχω κανη ένα τεστ για ροοτ και γραφη failed root.καμια βοηθεια.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τα push notifications δοκμάστε αυτο :

 

Π΄ληκτρολογείστε στο dialer : *#*#46360000#*#* --> Βγαινει ένα κρυφό μενου ρυθμίσεων

 

Απενεργοποιήστε το τελευταιο που λεει "background resource control"

 

Καντε μια επανεκινηση το κινητο και κοιταξτε πως θα παει! Σε μενα απο τοτε που το έκανα ολα δουλευουν πολυ καλύτερα! Ηθελα να κάνω update τη Rom και τελικα εμεινα στην 17s μετά απο αυτο!

 

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ :

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/problem-push-notifications-t3511147

 

Νομίζω πως έγινε δουλειά με αυτό το κόλπο. Άρχισε να χτυπάει νομίζω πια κανονικά. Είσαι πρώτος φίλε ευχαριστώ.!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα! Προσπαθώ να περάσω την rom του ιταλού κι κάτι δεν εχω καταλάβει μάλλον... στον οδηγό που έχει βάλει ο chrisarchon λεει

 

4. Κλείνουμε το τηλέφωνο και μπαίνουμε σε "fastboot mode" πατώντας το power και το volume-.

 

5. Τρέχουμε το "adb_cmd.exe" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72"

 

6. Τρέχουμε το "flash_TWRP.bat" από τον φάκελο "Letv-X620-RECOVERY-TWRP_GS_BB72".

 

μπαίνω σε fastboot mode αλλά παραμένει εκεί το κινητό για 10 δευτερόλεπτα περίπου και μετά ανοίγει κανονικά. Προσπάθησα να τρέξω το adb_cmd.exe πριν βγει απο το fastboot mode μήπως και δεν το αφήσει να ανοίξει και μου εμφανίζει το μαύρο πινακάκι αλλά δεν κάνει κάτι άλλο. μηπως πρέπει να γράψω καμία εντολή εκει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Όταν πάω να ανοίξω ένα video να παίξει μέσα από το gallery, η οθόνη ξαφνικά σκοτεινιάζει πάρα πολύ και δε βλέπω σχεδόν τίποτα στο video. Μπορώ να το φτιάξω κάπως? (Αν πάω μέσα από mx player να το ανοίξω παίζει ΟΚ παρόλα αυτά)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...