Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν καποιος ειχε το παλιο letv χ800 pro 1 η καμερα του le2 pro συγκριτικα ειναι καλυτερη, ίδια ή χειρότερη;

και δεν αναφερομαστε στα τεχνικα χαρακτηριστικα που αναγραφονται, αλλα στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περνα τη 16 αρα. Λογικα θα στρωσει.

 

δεν μπαινει σε ρικοβερυ,προσπαθησα,βρηκα τωρα κατι στις ρυθμισεις του wifi κατω εκει με παει και μου ζηταει παλι τον κωδικο του ρουτερ

ενω ειναι ηδη συνδεδεμενο,τοτε αρχιζει και παει τρελλα ανοιγει σελιδες στο δευτερολεπτο αλλα καθε φορα θα πρεπει να βαζω τον κωδικο,γιατι δεν τον απομνημονευει?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Περιμενοντας το Vicmall να μου αλλαξει την ρομ διοτι 3-4g ελαχιστα πιανει και μονο εξω και οχι στο σπιτι..το Χ600 ηταν δεκα φορες καλυτερο.

Μπορει να μου πει κανεις τι νηματα κανατε για ενεργοποιησετε το αποτυπωμα δακτυλου?ζηταει πιν η ζωγραφια αλλα οταν την βαζω ανοιγει μετο πιν η την ζωγραφια οχι με τ αποτυπωμα

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο πιο πίσω για την Rom του Ιταλού.

Στο ποστ 181 μπορείς να βρεις αναλυτικές οδηγίες.

 

σ ευχαριστω για την απαντηση. το γνωριζω το ποστ, αλλα αναφεροταν στο Χ620.

γι αυτο ρωτησα αν μπορει να μπει και στο Χ625.

αν μπαινει, ολα καλα. :)

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την απαντηση. το γνωριζω το ποστ, αλλα αναφεροταν στο Χ620.

γι αυτο ρωτησα αν μπορει να μπει και στο Χ625.

αν μπαινει, ολα καλα. :)

 

Η διαφορά είναι μόνο στον επεξεργαστή οπότε το πιθανότερο είναι ότι θα μπαίνει. Νομίζω και στο βίντεο ο Ιταλός του αναφέρει ότι η Rom είναι για X620/625.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι εγώ...δυστυχώς μου ήρθε ραγισμένο το tempered film από το vickmall αλλά ok...η αλήθεια είναι όταν το έβαλα να το δοκιμάσω είδα ότι γεμίζει δακτυλιές...στο vickmall έχει και αυτό

http://www.vickmall.com/amazing-h-pro-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-letv-le-2-le-2-pro.html

Να το πάρω ή να το αφήσω έτσι όπως μου ήρθε?

από εμφάνιση σκίζει....

 

κι αυτό εδώ:

http://nillkin.org/smartphones-accessories/letv-accessories/letv-le-2-le-2-pro-accessories/nillkin-letv-le-2-le-2-pro

Edited by petrosvet
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν την εβδομάδα θα παραλάβω το nillkin που έβαλες.

Θα σας πω εντυπώσεις προσεχώς.

 

Πάντως της mofi δεν αξίζει τα χρήματα του..

Link to comment
Share on other sites

της mofi μου έστειλαν ραγισμένο και γέμιζε δακτυλιές...πόσο πήρες το nillkin και από που?

 

Στείλε τους φωτό Πέτρο να σου στείλουν άλλο.

 

Από αυτούς το πήρα αλλά πήρα και κάτι άλλο και μου κάνανε μία έκπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ λεμε ,,,,με την 15ς ειναι διαφορετικο κινητο απο την 14ς,απλα το 3-4g υστερει κατα πολυ σε σχεση με το Χ600 ,θα παρω σιμ αλλης εταιρειας να δω αν φταιει η wind αλλα κ το Χ600 με αυτη το ειχα...ενω το wifi του παει σφαιρα τωρα,εχω την φλιπ case του και ανοιγει οποτε σηκωνω το καπακι και κλεινει επισης,το double tap υπαρχει καπου αν θελησω να το εχω διχως αυτην>'?Παχαινει το κινητο κατα πολυ.

Επισης στο ΟΤΑ γραφει οτι εχειμια ενημερωση,αλλα εχει το ιδιο νουμερο ρομ 15ς την κανουμε αυτην και πως γινεται?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω βαλει nillkin παιδια.καταπληκτικη αισθηση αφης,δεν αφηνει δαχτυλιες και φαινεται παντα καθαρη η οθονη!το mofi που μου ειχαν βαλει δωρο απο το vickmall,ηταν το χειροτερο tempered glass που εχω βαλει σε κινητο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://s16.postimg.org/etl7qtofp/IMG_20160831_082425.jpg

 

Μια φωτο που εβγαλα πριν λιγο σε κανονικες συνθηκες δωματιου διχως φλας

 

Για το double tap και την αναβαθμιση πουρωταω πιο πισω εχει κανεις απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, η ROM 15s για το letv είναι καλύτερη από την 14άρα? Είναι stable? Ποιά τα μειονεκτήματα της?

 

το δικο μου ηρθε μετην 14αρα,χαλια,χθες περασα την 15,αλλο τηλεφωνο,καλυτερη μετφραση,καλυτερη λειτουργια,με προβληματιζει οτι ενω στα βιντεο δειχνει 80-90000 αντουτου ολα που διαβαζω ειναι γυρω στα 54-55000,αν εχεις την 14 αλλαξε την παντως.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από Vickmall και μου είπαν οτι έβαλαν την 15s...

Σε ευχαριστώ...

 

Όταν έρθει πέρασε την 16άρα. Είναι πανεύκολο!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει πέρασε την 16άρα. Είναι πανεύκολο!

 

ειναι καλυτερη η 16αρα? λινκ υπαρχει? Και πως την περναμε μεσω recovery? τα wipes ποια κ ποτε?Μπορεις συντομανα τα γραψεις?

Edit:

Βρηκα την ρομ οκ τα wipes πριν και μετα ποια ειναι?

Βήμα 7: Αν το κάνουμε σωστά θα μπεί σε recovery mode. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

αυτα?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερη η 16αρα? λινκ υπαρχει? Και πως την περναμε μεσω recovery? τα wipes ποια κ ποτε?Μπορεις συντομανα τα γραψεις?

Edit:

Βρηκα την ρομ οκ τα wipes πριν και μετα ποια ειναι?

Βήμα 7: Αν το κάνουμε σωστά θα μπεί σε recovery mode. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

αυτα?

 

http://www.letv.re/topic/899-bb72-x620-eui-56016s/?page=16

εδω παντως λεει οτι η 16 δεν ειναι καλη,εγω εχω antutu 54000 κι εδω μιλανε για 95,γιατι αυτο>?Επισης ειναι ετοιμη η οφισιαλ 17ς αλλα ο ιταλος δεν την εχει ετοιμη για πολυγλωσσικη

Link to comment
Share on other sites

Mπερδευτηκα...Ποιά ειναι η καλύτερη rom τελικα? 14,15,16?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έρθει πέρασε την 16άρα. Είναι πανεύκολο!

 

Πως δηλαδή θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερη η 16αρα? λινκ υπαρχει? Και πως την περναμε μεσω recovery? τα wipes ποια κ ποτε?Μπορεις συντομανα τα γραψεις?

Edit:

Βρηκα την ρομ οκ τα wipes πριν και μετα ποια ειναι?

Βήμα 7: Αν το κάνουμε σωστά θα μπεί σε recovery mode. Αφού μπούμε στο "TWRP"πηγαίνουμε στο "Wipe", πατάμε Advanced , επιλέγουμε "Dalvik/Art cache" , "Cache" και "Data" και κάνουμε "Wipe".

αυτα?

 

Δες στο post 180-181.

Τα λέει πολυ αναλυτικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.letv.re/topic/899-bb72-x620-eui-56016s/?page=16

εδω παντως λεει οτι η 16 δεν ειναι καλη,εγω εχω antutu 54000 κι εδω μιλανε για 95,γιατι αυτο>?Επισης ειναι ετοιμη η οφισιαλ 17ς αλλα ο ιταλος δεν την εχει ετοιμη για πολυγλωσσικη

 

Εγώ δεν είχα επιλογή για OTA update γι αυτό και αναβάθμισα το Le μου από την 014 στην 016 του Ιταλού.

Λογικά οταν βγει η νέα έκδοση θα την περάσει αυτόματα μέσω του OTA update που υπάρχει σαν εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mπερδευτηκα...Ποιά ειναι η καλύτερη rom τελικα? 14,15,16?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως δηλαδή θα γίνει?

 

Post 180-181

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το Χ20 για την γυναίκα μου. Οι κάμερες ειναι καλές? έχουν γρήγορη εστίαση? καλή ευκρίνεια? απο μενού έχουν manual ρυθμίσεις , με ρύθμιση iso , θερμοκρασίες χρώματος, διαφράγματος, ή κάποιες απο αυτές?

Η κάμερα του σε σχέση με το rn3 pro που εχω ειναι καλύτερη?

Με ποια ρομ το παραγγέλνουμε απο vickmall?

Οταν έχεις φορτωμένες εφαρμογές τις κρατάει ανοικτές ή τις ξαναφουντώνει κάθε φορα?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το Χ20 για την γυναίκα μου. Οι κάμερες ειναι καλές? έχουν γρήγορη εστίαση? καλή ευκρίνεια? απο μενού έχουν manual ρυθμίσεις , με ρύθμιση iso , θερμοκρασίες χρώματος, διαφράγματος, ή κάποιες απο αυτές?

Η κάμερα του σε σχέση με το rn3 pro που εχω ειναι καλύτερη?

Με ποια ρομ το παραγγέλνουμε απο vickmall?

Οταν έχεις φορτωμένες εφαρμογές τις κρατάει ανοικτές ή τις ξαναφουντώνει κάθε φορα?

 

εχει φωτογραφις πιο πισω,μια ανεβασα σημερα εγω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το Χ20 για την γυναίκα μου. Οι κάμερες ειναι καλές? έχουν γρήγορη εστίαση? καλή ευκρίνεια? απο μενού έχουν manual ρυθμίσεις , με ρύθμιση iso , θερμοκρασίες χρώματος, διαφράγματος, ή κάποιες απο αυτές?

Η κάμερα του σε σχέση με το rn3 pro που εχω ειναι καλύτερη?

Με ποια ρομ το παραγγέλνουμε απο vickmall?

Οταν έχεις φορτωμένες εφαρμογές τις κρατάει ανοικτές ή τις ξαναφουντώνει κάθε φορα?

\η καμερα εχει ολες τις ρυθμισεις και ετοιμα preset με διαφορετικη αντιθεση χρωματων,λευκου,κ.λ.π .

οι φωτογραφιες που βγαζουν και οι δυο καμερες ειναι παρα πολυ καλες.μερικες φορες δεν εστιαζει πολυ γρηγορα,αλλα συνηθως εστιαζει σχεδον ακαριαια.ειναι πολυ καλυτερες απο ενα samsung note 3 που ειχα μεχρι τωρα,ειδικα η μπροστινη.αλλα βεβαια αν τις συγκρινεις με αυτες που βγαζει ενα samsung s6 η s 7. οι φωτογραφιες τους ειναι ακαταμαχητες.πιο ζωντανα χρωματα και τεραστιο zoom.εγω παντως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...