Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγώ την 17s του Grossoshop. Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι με εφαρμογή τρίτων για sms δεν τα λαμβάνω πάντα, κάτι που δεν συμβαίνει με την stock εφαρμογή.

Στην 20s, είτε Grossoshop είτε ΒΒ72 υπάρχει αυτό το θέμα; Κάτι ακόμα, αν βάλω την 20s θα χρειαστεί να στήσω ξανά τις οθόνες και τα widget που έχω σε αυτές;

Ευχαριστώ.

δεν το σεταρεις απο την αρχη,παραμενει οπως το εψεις τωρα.

το προβλημα με τα sms το ειχα κι εγω και χρησιμοποιω την stock εφαρμογη αλλα δεν εχω δει αν διορθωθηκε με την 20s.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Αν δεν σου δημιουργεί πρόβλημα και έχεις τον χρόνο δοκιμάζεις κάποια από τις textra, chomp sms ή οποιαδήποτε άλλη θελήσεις εσύ και μου αναφέρεις τις διαπιστώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Αν δεν σου δημιουργεί πρόβλημα και έχεις τον χρόνο δοκιμάζεις κάποια από τις textra, chomp sms ή οποιαδήποτε άλλη θελήσεις εσύ και μου αναφέρεις τις διαπιστώσεις σου.

εβαλα το textra και το δοκιμασα,ηρθαν ολα τα sms.με τις παλαιοτερες rom παλι ερχονταν αλλα οχι ολα.αυτο θα φανει με τον καιρο,και στο επισημαινω για να μην σε παρω στο λαιμο μου.κατα τα αλλα πιστευω οτι πρεπει παντα να κανουμε τις αναβαθμισεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από unbrick....Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα για να προχωρήσω.. Έχω περασμένη stock rom(20s) και stock twrp. Με cmd flashάρω το τελευταίο twrp (twrp-3.1.0-0-s2 προσπάθησα και το twrp-3.0.2-1-x2) δείχνει ότι το κάνει, fastboot reboot, μπαίνω recovery αλλά τελικά παραμένει το stock twrp. Τι γίνεται; Έχω ξεκλειδώσει bootloader, ενεργοποιήσει OEM & usb debugging. Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

Μετά από unbrick....Λοιπόν έχω το εξής πρόβλημα για να προχωρήσω.. Έχω περασμένη stock rom(20s) και stock twrp. Με cmd flashάρω το τελευταίο twrp (twrp-3.1.0-0-s2 προσπάθησα και το twrp-3.0.2-1-x2) δείχνει ότι το κάνει, fastboot reboot, μπαίνω recovery αλλά τελικά παραμένει το stock twrp. Τι γίνεται; Έχω ξεκλειδώσει bootloader, ενεργοποιήσει OEM & usb debugging.
κατεβασε την εφαρμογη flashfy και περασε νε αυτην το twrp.

 

Καλησπερα παιδια x625 με χ620 παιρνουν τις ιδιες Rom?
ναι τις ιδιες rom χρησιμοποιουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το flashfy απαιτεί root rom. Εγώ έχω την 20s stock

αν δεν το κανεις root μην περιμεβεις να μπει το twrp.στο stock θα μπαινει παντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ναι τις ιδιες rom χρησιμοποιουν.

 

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχετε να προτεινετε καποια Rom χωρις Κινεζιες και 100% Ελληνιικη μεταφραση? Απο οτι ειδα μονο του Ιταλου αξιζει?

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το Le Max 2. Ξέρω ότι για να φλασάρω custom rom πρέπει να έχω twrp (όχι stock) και μετά ρουτάρεις. Αυτή τη στιγμή έχω περάσει τη 20s stock, περνάω με fastboot twrp, φορτώνει και βγάζει OKEY αλλά όταν μπαίνω recovery μου εμφανίζεται ο stock!
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το Le Max 2. Ξέρω ότι για να φλασάρω custom rom πρέπει να έχω twrp (όχι stock) και μετά ρουτάρεις. Αυτή τη στιγμή έχω περάσει τη 20s stock, περνάω με fastboot twrp, φορτώνει και βγάζει OKEY αλλά όταν μπαίνω recovery μου εμφανίζεται ο stock!

 

Με adb, fastboot oem unlock, κ μετα flash recovery........

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχετε να προτεινετε καποια Rom χωρις Κινεζιες και 100% Ελληνιικη μεταφραση? Απο οτι ειδα μονο του Ιταλου αξιζει?

 

Δεν υπάρχει καμια με 100% ελληνικα, αν ηθελες ελληνικα απο μαμα επρεπε ν πάρεις την εκδοση International, με snapdragon.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με 3 διαφορετικά adb και διαφορετικά twrp. Βγάζει οκ στο fastboot, κάνω reboot και πάλι εμφανίζεται ο stock.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με 3 διαφορετικά adb και διαφορετικά twrp. Βγάζει οκ στο fastboot, κάνω reboot και πάλι εμφανίζεται ο stock.

 

σε ποια rom εισαι? 14s?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Την 20s έχω. Πέρασα αρχικά fastboot rom και μέσω stock recovery πέρασα την 20s.

 

Γι αυτό, το twrp περναει με επιτυχία στην 14s.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο Φόρουμ, αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το συγκεκριμένο κινητό, Leeco x620 έχει πάνω την EUI version 5.8.018S (stable) από την μαμά του. Ενώ φαίνεται οτι δουλεύει κανονικά, φωτογραφική, ώρα, κλπ. μόλις πάω να κάνω κλήση ,την κλείνει αμέσως γράφοντας "call cancelled" . Με ένα reboot ξεκολάει και όλα καλά. Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι όσο είναι σε αυτή την περίεργη κατάσταση (δείχνει οτι δουλεύει αλλά δεν..) δεν λαμβάνει κλήσεις μηνύματα κλπ. Τα μηνύματα και οι ειδοποιήσεις των κλήσεων έρχονται μετά το reboot και μπορεί να είναι και της προηγούμενης ημέρας. Το προβληματάκι αυτό δεν δείχνει πότε το παθαίνει ωστε να κανω εγκαίρως το reboot και να μην χάνω κλήσεις και μηνύματα. Μέσα στον τελευταίο μήνα το έπαθε 2 φορές. Καμιά ιδέα??? ίσως με καμιά αναβάθμιση να λυθεί το θέμα?? το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος?? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο Φόρουμ, αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το συγκεκριμένο κινητό, Leeco x620 έχει πάνω την EUI version 5.8.018S (stable) από την μαμά του. Ενώ φαίνεται οτι δουλεύει κανονικά, φωτογραφική, ώρα, κλπ. μόλις πάω να κάνω κλήση ,την κλείνει αμέσως γράφοντας "call cancelled" . Με ένα reboot ξεκολάει και όλα καλά. Βέβαια έχω παρατηρήσει ότι όσο είναι σε αυτή την περίεργη κατάσταση (δείχνει οτι δουλεύει αλλά δεν..) δεν λαμβάνει κλήσεις μηνύματα κλπ. Τα μηνύματα και οι ειδοποιήσεις των κλήσεων έρχονται μετά το reboot και μπορεί να είναι και της προηγούμενης ημέρας. Το προβληματάκι αυτό δεν δείχνει πότε το παθαίνει ωστε να κανω εγκαίρως το reboot και να μην χάνω κλήσεις και μηνύματα. Μέσα στον τελευταίο μήνα το έπαθε 2 φορές. Καμιά ιδέα??? ίσως με καμιά αναβάθμιση να λυθεί το θέμα?? το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος?? Ευχαριστώ!!!

 

Μπορεις να παςστην τελευταια,την 20ς και να δεις αν ακομα υπαρχει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παςστην τελευταια,την 20ς και να δεις αν ακομα υπαρχει το προβλημα.

 

Ναι είναι μια καλή ιδέα, αν δεν εντοπίσω τι φταίει , αναγκαστικά θα τη δοκιμάσω. ευχαριστώ για την απάντηση!!

Edited by ioannis21
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας......εχω ενα προβλημμα πολυ ενοχλητικο και θα ηθελα την βοηθια σας.....

Ενω το τηλεφωνο δουλευε κανονικα εχθες το πρωι με επερναν τηλεφωνο και ελεγε οτι ειναι κλειστο....ενω το τηλεφωνο ηταν σε κανονικη λειτουργεια και εγω μπορουσα να παρω κανονικα τηλεφωνο.....

Για να τσεκαρω και να δω οτι δεν εχει καποιο προβλημμα η συσκευη εβαλα και την δευτερη καρτα και λειτουργουσε κανονικα....και με επερναν και επερνα.

Την καρτα την οποια δεν λειτουργει εδω την εβαλα σε αλλο κινιτο και της κλησεις της δεχομαι κανονικα.....δεν ξερω μηπως εχει πηραχτει καποια ρυθμηση απο την κορη μου που ειναι 1χρονων.....μπορειτε να με βοηθησετε....ευχαρηστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ένα πρόβλημα με τα τηλεφωνα εχω τα leeco 2 και το leeco 2 pro. EUI version 5.8.018S (stable) και τα 2 όταν παω να βαλω την 20 ενώ όλα τα κανω σωστα στο recovery μετα από λιγο ανοιγη το τηλεφωνο κανονικα το εχω κανη ένα τεστ για ροοτ και γραφη failed root.καμια βοηθεια.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπάρχει κάποιο κτάστημα - service - τεχνικός γνώστης που μπορει να αναλάβει με ασφάλεια τις αναφερόμενες αναβαθμήσεις στο δικό μου χ620? Ας μου στείλει p.m. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγω είμαι άσχετος τελειως και έχω σοβαρό θέμα με τις επαφές μου καθώς δεν μπορώ να αποθηκεύσω τίποτα, μπορέι κάποιος να με βοηθήσει? Διάβασα όλο το νημα αλλά λογω αμπαλίασης φοβαμαι μην το μπλοκάρω και τρέχω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα εχω ένα πρόβλημα με τα τηλεφωνα εχω τα leeco 2 και το leeco 2 pro. EUI version 5.8.018S (stable) και τα 2 όταν παω να βαλω την 20 ενώ όλα τα κανω σωστα στο recovery μετα από λιγο ανοιγη το τηλεφωνο κανονικα το εχω κανη ένα τεστ για ροοτ και γραφη failed root.καμια βοηθεια.ευχαριστω

Η stock 20s δεν είναι prerooted επομένως πρέπει να rootαρεις μόνος σου το κινητό. Περνάς twrp και μέσω αυτού το τελευταίο super su. Δες εδώ : http://impressivedroid.com/leeco-le-2-root-guide/

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα, υπάρχει κάποιο κτάστημα - service - τεχνικός γνώστης που μπορει να αναλάβει με ασφάλεια τις αναφερόμενες αναβαθμήσεις στο δικό μου χ620? Ας μου στείλει p.m. Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Η μόνη επιλογή είναι να περάσεις μόνος σου διαβάζοντας τους οδηγούς που υπάρχουν εδώ ή στο xda dev. Πες μας σε ποια έκδοση σου ήρθε το κινητό και εάν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή και εγω είμαι άσχετος τελειως και έχω σοβαρό θέμα με τις επαφές μου καθώς δεν μπορώ να αποθηκεύσω τίποτα, μπορέι κάποιος να με βοηθήσει? Διάβασα όλο το νημα αλλά λογω αμπαλίασης φοβαμαι μην το μπλοκάρω και τρέχω.

 

Ευχαριστώ

Έχεις κάνει συγχρονισμό με το google account σου; Επιλέγεις στην αποθήκευση που θες να πάνε οι επαφές. Είτε μνήμη κινητού είτε gmail.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή πρόσφατα brickαρα ένα x620 και έφαγα πολλές ώρες ψάχνοντας θα σας αναφέρω πως το αντιμετώπισα.

Καταρχήν να πω ότι brick έπαθε επειδή πέρασα twrp άλλου κινητού και όχι του x620!! Επομένως προσοχή!! Αποτέλεσμα αυτού ήταν ότι έχει χάσει τους αριθμούς ΙΜΕΙ και ακόμα δεν έχω καταφέρει να τους επαναφέρω ή να δημιουργήσω καινούριους μέσω Chamelephon και uncle tools(αυτά τα προγράμματα είναι στο play store για root συσκευές-δημιουργω αριθμούς αλλά στο reboot δεν εφαρμόζονται).

Με χρήση του flash tool έκανα format όλο το κινητό μαζί με bootloader. Μετά φλασαρα μόνο το preloader της fastboot rom και μετά ακολούθησα αυτόν τον οδηγό:

http://www.androidbrick.com/leeco-le-2-x620-x620-pro-x625-pro-unbrick-guide/

 

Έπειτα πέρασα την stock 14s, πάνω σε αυτήν πέρασα twrp (μόνο με τη 14s το κατάφερα!!) και μέσω αυτού την 20s gross. Έκανα root κτλ..

 

Ελπίζω να μη σας χρειαστεί ποτέ!! Αν κάποιος ξέρει πως μπορω να φτιάξω τους ΙΜΕΙ θα του είμαι ευγνώμων!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sifis77
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πουλω...οποιος θελει Pm..:)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟ Χ620 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ 5,6,014S(STABLE)

ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ROM ( ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΔΗΓΟ)

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΙΔΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΗ ROM ΤΟ ΕΚΑΝΕ RED LIGHT BRICK

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...