Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ ας μου πει κάποιος αν εχεις θέμα με το 4g της Vodafone

 

τι εννοεις?δειχνει ενδειξη κανονικα 3g αλλα μη φανταζεσαι καμια ταχυτητα της προκοπης...κ οχι κ παντου εννοειται..

ο αισθητηρας πιανει παντα αρκει να βαλεις το δαχτυλο "γεματα" στην υποδοχη

Link to comment
Share on other sites

Για 4G μιλάω αδελφέ. Πιάνει κανείς 4G με Vodafone; Ή έστω και με άλλες εταιρίες;

Φαντάζομαι εχεις μιλήσει στον πάροχο σου και σου έχει ενεργοποιήσει το 4g;

Link to comment
Share on other sites

Για 4G μιλάω αδελφέ. Πιάνει κανείς 4G με Vodafone; Ή έστω και με άλλες εταιρίες;
ειμαι στην wind και πιανω 4 g.το εμφανιζει στην μπαρα κανονικα.εμαι περιοχη νεα σμυρνη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη Rom είναι η τελευταία φυσικά (16).

Από θέμα 4G με Vodafone CU είμαι και όπου υπάρχει πιάνω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ενεργοποιημενο ήδη στο LG G2. Απλά έκοψα τη κάρτα μόνος μου για να την κάνω nano sim και την έβαλα στο Le 2. Και δεν πιάνει.. Ξέρω ότι το Le 2 δουλεύει στις 2 από τις 3 μπάντες που εκπέμπει η Vodafone στην Ελλάδα ενώ το προηγούμενο μου τηλέφωνο είχε 3/3. Τώρα αν στην περιοχή μου (Χαλκιδικη) εκπέμπει μόνο στα 800mhz που το Le 2 δεν δουλεύει τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια εχω παραγγειλει και εγω το κινητο και το περιμενω. Μια ερωτηση παιζει το κινητο στο youtube video με 60 fps σε υψηλες αναλυσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε, παιζει κανονικά

 

Και κάτι άλλο παιδιά σχετικά με το antutu. Το κινητό μου ήρθε με custom rom και το σκορ ήταν 50000. Έβαλα τη stock rom 5.8.16 και μου έβγαλε σκορ 50000 και την επόμενη μέρα 68000. Μόλις επανελαβα το τεστ βάζοντας το κινητό μπροστά στο air condition. Το σκορ 90000. Όσο δείχνουν και τα βίντεο στο YouTube. Ο επεξεργαστής της mediatek ο δεκαπυρηνος είναι πολύ δυνατός μεν αλλά με πρόβλημα στα 3d γραφικά. Λογικά θα βγει κάποιο update από τη mediatek που θα το λύσει το πρόβλημα

 

Για να κλείσω και το θέμα με το 4G σήμερα πήγα σε άλλη περιοχή και το 4G δούλεψε κανονικά. Μάλλον στην περιοχή που μένω δουλεύει μόνο η μπάντα που δεν πιάνει το Le 2

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω και το θέμα με το 4G σήμερα πήγα σε άλλη περιοχή και το 4G δούλεψε κανονικά. Μάλλον στην περιοχή που μένω δουλεύει μόνο η μπάντα που δεν πιάνει το Le 2

 

Το πιθανότερο αυτό είναι.

Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους με την 800άρα μπάντα...

 

Παίδες προσπαθώ να αλλάξω την ROM στο X620 ενός φίλους (απλή έκδοση όχι pro) και ενώ κάνω όλα τα βήματα σωστά όταν πάω να ανοίξω το recovery μου βγάζει το λογότυπο του Eui και από κάτω 2 επιλογές για Update ή διαγραφή όλων των δεδομένων. Δεν με πηγαίνει στο menu του recovery δηλαδή.

 

Είδα ένα βίντεο στο youtube σχετικά με αυτό. Ο τύπος έλεγε ότι διαλέγουμε την πρώτη επιλογή, κάνουμε restart και μετά εμφανίζεται το εικονίδιο update στο τηλέφωνο και κάνουμε απο εκεί την αλλαγή ROM.

Στου φίλου μου δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η επιλογή (δεν είχε ούτε google play store απ ότι μου είπε).

Φοράει τώρα την 5.6.0.13S.

 

Τι χρειάζεται να κάνω για να με βγάλει στο μενού του recovery και να περάσω την τελευταία ROM του Ιταλού?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από vickmall την συγκεκριμένη συσκευή ( helio x20) μαζί με ένα redmi note 3 pro τα οποία είναι δώρο για ένα φιλικό μου ζευγαρι.

Ήρθε με την 5.6.014s (stable) με ελληνικά και έχει το logo του grossoshop άρα πρέπει να είναι του Ιταλου, δεν βρίσκω όμως κάπου εφαρμογή για ota update και δεν μπορώ να κάνω search για εφαρμογές όπως θυμάμαι πως είχε το letv x800 που ειχα.

 

Η κάμερα του νομίζω είναι πολύ καλή ακριβώς ίδια ίσως με το χ800 αν και πιο αργή σε ταχύτητα και focus νομιζω. (καλά σε σχέση με το rn3 pro αισθητά ανώτερη, απογοητευτικά πολύ από το Xiaomi σε αυτό το θεμα)..

Eσυ ειχες πριν redmi note 3 pro.

1) Με τα παραπανω μου λυνεις την απορια και την αμφιβολια που ειχα μεταξυ redmi note 3 pro και Letv LeEco Le 2 Pro .

 

2) Τωρα μεταξυ Letv LeEco Le 2 Pro και LeTV Le 1 Pro X800 ...ti διαλεγω? εχοντας σαν προτεραιοτητα την ΚΑΜΕΡΑ και την φωτογραφια

 

3) ειτε το Le 2 Pro ειτε το LeTV Le 1 Pro, για χρηση φωτογραφικης, whatsapp. viber, messenger. και σεφαρισμα ιντερνετ ειναι απαραιτητο να περασω καποια ρομ? (ειμαι ασχετος) η' οκ να τα αφησω και ετσι οπως το παιρνω

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Το le2 pro εχει πολυ καλύτερη κάμερα απο το le1 pro με πολύ πιο ζωντανά χρώματα και σαφώς καλύτερες επιδόσεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Όσο αφορά την Rom, αν πάρεις το κινητό απο vickmall τότε μπορείς να τους ζητήσεις να σου περάσουν την τελευταία Rom του Ιταλού (ζήτα και μια θήκη δωρεάν). Αυτά μέσω chat ή με μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Το le2 pro εχει πολυ καλύτερη κάμερα απο το le1 pro με πολύ πιο ζωντανά χρώματα και σαφώς καλύτερες επιδόσεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού
Φιλε με βοηθας πολυ, ευχαριστω! :)

 

Περνώντας την Ρομ του Ιταλου, τι ..κερδιζω?

 

Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα (μενου). Και τωρα αγγλικα εχω. Και Χρησιμοποιω το Swiftkeyboard για να γραφω ελληνικα μυνηματα

 

εντιτ.

σορρυ πιο πανω ομως εγραφες

Η κάμερα του νομίζω είναι πολύ καλή ακριβώς ίδια ίσως με το χ800 αν και πιο αργή σε ταχύτητα και focus νομιζω.

ισχυει ταυτοχρονα και το ..

πολυ καλύτερη κάμερα απο το le1 pro με πολύ πιο ζωντανά χρώματα και σαφώς καλύτερες επιδόσεις σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού

Ακριβως ιδια και πιο αργη σε καποια , η' πολυ καλυτερη ? :)

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με βοηθας πολυ, ευχαριστω! :)

 

Περνώντας την Ρομ του Ιταλου, τι ..κερδιζω?

 

Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα (μενου). Και τωρα αγγλικα εχω. Και Χρησιμοποιω το Swiftkeyboard για να γραφω ελληνικα μυνηματα

 

εντιτ.

σορρυ πιο πανω ομως εγραφες

 

ισχυει ταυτοχρονα και το ..

 

Ακριβως ιδια και πιο αργη σε καποια , η' πολυ καλυτερη ? :)

 

Δεν το έγραψα εγώ αυτό Μιχάλη. Εγώ θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες κάμερες. Το focus είναι αστραπιαίο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα εγώ αυτό Μιχάλη. Εγώ θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες κάμερες. Το focus είναι αστραπιαίο.

ok. thanx :)

kai αυτο σε παρακαλω:

Περνώντας την Ρομ του Ιταλου, τι ..κερδιζω?

(Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα (μενου). Και τωρα αγγλικα εχω. Και Χρησιμοποιω το Swiftkeyboard για να γραφω ελληνικα μυνηματα)

Link to comment
Share on other sites

ok. thanx :)

kai αυτο σε παρακαλω:

Περνώντας την Ρομ του Ιταλου, τι ..κερδιζω?

(Δεν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα (μενου). Και τωρα αγγλικα εχω. Και Χρησιμοποιω το Swiftkeyboard για να γραφω ελληνικα μυνηματα)

 

Τρέχουν όλα πολύ καλύτερα και έχει σχεδόν όλο το μενού στα Ελληνικά και δεν έχει καθόλου κινέζικα.

Επίσης μέχρι στιγμής με την 16άρα δεν έχω βρει κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Παιδί βγήκε το Android 7. Γνωρίζει κανείς αν θα το "πάρει" το κινητό μας επίσημα με OTA;

 

ΟΤΑ παιρνουν οσα κινητα ειναι με την οφισιαλ ρομ,τα υπολοιπα θα παρουν οτι βγαλει ο Ιταλος η αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εκτός απο τα ελληνικά που προσφέρει η Ρομ του ιταλού, προσφέρει τίποτα καλύτερο από την official? Ok η official θα έχει και λίγο bloatware λογικά, έχει προβλήματα όμως ?

Επισης, πολύ βοηθητικό το mini συγκριτικό που έγραψε ένας πιο πίσω με το RN3 PRO.

Και κάτι άλλο, είναι το ίδιο ευαίσθητο όπως και η πρώτη σειρά LeEco ? Ευαίσθητο σε πτώσεις εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εκτός απο τα ελληνικά που προσφέρει η Ρομ του ιταλού, προσφέρει τίποτα καλύτερο από την official? Ok η official θα έχει και λίγο bloatware λογικά, έχει προβλήματα όμως ?

Επισης, πολύ βοηθητικό το mini συγκριτικό που έγραψε ένας πιο πίσω με το RN3 PRO.

Και κάτι άλλο, είναι το ίδιο ευαίσθητο όπως και η πρώτη σειρά LeEco ? Ευαίσθητο σε πτώσεις εννοώ.

 

για να απαντηθει η δευτερη απορια θα πρεπει να το πεταξει καποιος κατω για να το διαπιστωσει

Link to comment
Share on other sites

για να απαντηθει η δευτερη απορια θα πρεπει να το πεταξει καποιος κατω για να το διαπιστωσει

 

Το πήρα για την κόρη ενός γνωστού.

Του έβγαλε τα μάτια. Η πίσω όψη είναι γεμάτη γρατζουνιές και βαθουλώματα αλλά η οθόνη είναι άθικτη!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κόρη ενός γνωστού.

Του έβγαλε τα μάτια. Η πίσω όψη είναι γεμάτη γρατζουνιές και βαθουλώματα αλλά η οθόνη είναι άθικτη!

 

αν το πετουσε λογικο ειναι,ειχα το χ600 αθικτο το πουλησα,σαν καινουργι,μια ξαδερφη ενα παρομοιο το καταστρεψε σε χρονο ρεκορ,εχουν αναφερθει σπασιματα οθονης απο πεσιμο στο Χ600 παντως,αλλα οποιο κινητο και να πεσει ...κατι θα παθει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...