Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν σηκώνω το τηλέφωνο κάποιοι αριθμοί από το ρολόι είναι κόκκινοι, γιατί?

 

Έτσι είναι στην νέα ambient display, και είναι πάντα στην ώρα όχι στα λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω παραπλήσια εμπειρία, ΣΙΓΟΥΡΑ εννοεί συνολικά 97€, για [Οθονη+Εργατικά+Fing. sensor+shipping (go and return)]

 

Επιβεβαιώνω: Τελικό κόστος 97,03€ (Οθόνη + fingerprint sensor + εργατικά)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω: Τελικό κόστος 97,03€ (Οθόνη + fingerprint sensor + εργατικά)

 

Πολύ καλή τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και τη δική μου άποψη μετά από μερικές μέρες συνύπαρξης με την Oreo..

Όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, σαν να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση, κάνοντας λίγο - πολύ τα ίδια πράγματα.

Σημειωτέον πως την πέρασα από πάνω κάνοντας απλώς wipe cache, αν και δε νομίζω πως έχει κάποια σημασία αυτό.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και τη δική μου άποψη μετά από μερικές μέρες συνύπαρξης με την Oreo..

Όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, σαν να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση, κάνοντας λίγο - πολύ τα ίδια πράγματα.

Σημειωτέον πως την πέρασα από πάνω κάνοντας απλώς wipe cache, αν και δε νομίζω πως έχει κάποια σημασία αυτό.

 

Αντιθέτως, έχει πολύ μεγάλη ουσία να κάνεις factory reset μετά την εγκατάσταση ένος τόσο σοβαρού update

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την πέρασα με factory reset πρώτα και η μπαταρία έχει ένα 15% παραπάνω πλέον. Δε μου έβγαζε ποτέ πίσω από μιάμιση μέρα και τώρα το φορτίζω σταθερά κάθε δεύτερο βράδυ.

 

Edit: έχω το 3t βέβαια, άλλα δε νομίζω να έχουν και τόσο μεγάλη διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και τη δική μου άποψη μετά από μερικές μέρες συνύπαρξης με την Oreo..

Όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, σαν να έχει μεγαλύτερη κατανάλωση, κάνοντας λίγο - πολύ τα ίδια πράγματα.

Σημειωτέον πως την πέρασα από πάνω κάνοντας απλώς wipe cache, αν και δε νομίζω πως έχει κάποια σημασία αυτό.

 

Σε μεγάλες αναβαθμίσεις χρειάζεται

Υπάρχουν παρά πολλές αλλαγές. Ακόμα και στα partition και σε πολλά κομμάτια κρίσιμα του συστήματος και πρέπει να κανείς μετά από τέτοια αναβάθμιση ένα reset για να φύγουν και κατάλοιπα από προηγούμενα update

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω στη μπαταρία είδα βελτίωση.Γενικα πολύ ευχαριστημένος.Σφαιρα πάει .

Ούτε wipe cache ουτε reset έκανα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη μπαταρία είδα βελτίωση.Γενικα πολύ ευχαριστημένος.Σφαιρα πάει .

Ούτε wipe cache ουτε reset έκανα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Που να έκανες κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το Amazon appstore σας δουλεύει με oreo; Δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα. Λέει να ενεργοποιήσω τις άγνωστες πηγές, αλλά δεν υπάρχει αυτό στο oreo. Σαν εφαρμογή δεν μου έχει επιλογή να επιστρέψω την εγκατάσταση εφαρμογών. Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση ότι πριν λίγες μέρες λειτουργούσε. Είμαι με την τελευταία Beta.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Amazon appstore σας δουλεύει με oreo; Δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα. Λέει να ενεργοποιήσω τις άγνωστες πηγές, αλλά δεν υπάρχει αυτό στο oreo. Σαν εφαρμογή δεν μου έχει επιλογή να επιστρέψω την εγκατάσταση εφαρμογών. Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση ότι πριν λίγες μέρες λειτουργούσε. Είμαι με την τελευταία Beta.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ρυθμίσεις-εφαρμογές- ειδική πρόσβαση- εγκατάσταση άγνωστον εφαρμογών δεν έχει το Amazon στις επιλογές?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-εφαρμογές- ειδική πρόσβαση- εγκατάσταση άγνωστον εφαρμογών δεν έχει το Amazon στις επιλογές?

 

 

 

Όχι δεν το έχει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
5.0.1 σήμερα και μου φαινεται σαν να εκαναν καλιμπραρισμα στην οθονη... το εχετε προσεξει κι εσεις..??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όσοι είστε σε τελευταία beta, το OTG σας δουλεύει ; Έχω το καλώδιο της OnePlus και τελευταία beta Hydrogen. Για πείτε εμπειρίες..

 

Sent from my ONEPLUS A3000 H2 Os

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε κατέβαζει τη νέα ενημέρωση.Φτανει στο 100% και δε προχωράει...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Από το website δοκίμασες;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω επιχειρήσει αυτό ποτέ πώς γίνεται?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κατεβάζεις την ρομ και την περνάς ως local upgrade

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την ομαδα. απο χθες το 1+3 μου, σβηνει συνεχως και ανεξηγητα. το ανοιγω, δουλευει κανονικα, και οταν το αφηνω, ξαφνικα κλεινει. εκανα reset k clear cache, αλλα το προβλημα συνεχιζει. μπορει καποιος να μου εξηγησει πως κανουμε repair ticket? πηγα στο site της εταιρειας γιατι απο εκει το ειχα αγορασει, παταω στα service requests, αλλα μου βγαζει it is empty right now. δεν εχει αλλη επιλογη να επιλεξω
Link to comment
Share on other sites

... μπορει καποιος να μου εξηγησει πως κανουμε repair ticket? πηγα στο site της εταιρειας γιατι απο εκει το ειχα αγορασει, παταω στα service requests, αλλα μου βγαζει it is empty right now. δεν εχει αλλη επιλογη να επιλεξω

Στον λογαριασμό σου, πηγαίνεις στο ORDERS, βρίσκεις την συσκευή και πατάς APPLY RMA

 

Συνέχισε την κουβέντα αν θες (και δώσε μας την εμπειρία σου) στο νήμα περι service

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...