Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο το video

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είσαι λυρα χρυσή.

 

το κοιτάω και βλέπω τι θα κάνω

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο το video

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα έκανα όλα ...τάνα

πλεον έχασα και το odb !!!!

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

τα έκανα όλα ...τάνα

πλεον έχασα και το odb !!!!

 

Δεν χρειάζεσαι το odb κάπου απλά ακολούθησε τον οδηγό στον λινκ που σου έδωσαν και πριν τα παιδιά και κανε την δεύτερη μέθοδο (METHOD 2).

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-mega-unbrick-guide-hard-bricked-t3405700

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το odb κάπου απλά ακολούθησε τον οδηγό στον λινκ που σου έδωσαν και πριν τα παιδιά και κανε την δεύτερη μέθοδο (METHOD 2).

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-mega-unbrick-guide-hard-bricked-t3405700

 

Ευχαριστώ όλη την παρέα τελικά η method 2 μου έλυσε το πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ για όλα

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι να μάθει ο χρήστης να δουλεύει τις adb εντολές δεν πρόκειται ποτέ να μείνει σε hard brick, τα tool δεν τα εμπιστεύομαι άλλες φορές σε σώζουν και άλλες σου δημιουργούν μεγαλύτερο πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε εμένα δουλεύει μια χαρά περίεργο που σου κάνει νερά,δοκίμασε να την κάνεις ενα clean απο της ρυθμίσεις-εφαρμογές-αποθηκευτικός χώρος-διαγραφή δεδομένων και διαγραφή προσωρινής μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε πριν λίγο ειδοποίηση για update:

 

http://i.imgur.com/Xl5kcPO.png

 

Το έχετε βάλει? Έχει τίποτα known issues?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Moυ ήρθε πριν λίγο ειδοποίηση για update:

 

http://i.imgur.com/Xl5kcPO.png

 

Το έχετε βάλει? Έχει τίποτα known issues?

 

3η μερα σημερα με την 4.1.7... μέχρι στιγμής όλα καλά ...γρηγορη και smooth χωρις καποιο bug που να εχω βρει

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπαταρία?Στην ob22 είναι μαύρο χάλι.
Πολύ ανώτερη από την 22. Τόσο σε αναμονή, όσο και σε χρήση.

Χάνεις κάποιες ευκολίες όμως, όπως την ένδειξη net speed στην μπάρα και τις συντομεύσεις στον στοκ launcher.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που με χάλασε εμένα στην 4.1.7 είναι ότι έχει τον παλιό launcher, που οκ αλλάζει στον καινούριο εύκολα, έχει το παλιό τρόπο να απαντάς στις κλήσεις με δεξιά αριστερά και όχι προς τα κάτω που είναι πιο γαμάτο και δεν βρήκα πως αλλάζει συν ότι έχει ένα μικρό λαγκ όπως και η ob σε σχέση με τις αοσπ.οι αοσπ ειδικά όσες έχουν render zenith kernel ειναι σε άλλο επίπεδο σμουθιλας.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ώρες περίπου δεν έχω πρόσβαση με το κινητό στο internet ούτε με το Wi-Fi, ούτε με data.

Στο router είμαι συνδεδεμένος κανονικά, όπως και όταν είμαι με data βλέπω την ένδειξη 4G στο σήμα.

Έχω κάνει απενεργοποίηση, έχω κλείσει τελείως τη συσκευή, έχω μπει σε flight mode, τίποτα.

 

Καμιά ιδέα τί μπορεί να φταίει;

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες κανένα "παράξενο" app? Μηπως κανένα antivirus / vpn?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες κανένα "παράξενο" app? Μηπως κανένα antivirus / vpn?
Όχι, έχω να κάνω εγκατάσταση νέας εφαρμογής αρκετό καιρό, και σήμερα δεν έκανα ούτε update σε κάποια από τις ήδη εγκατεστημένες εφαρμογές.

Παράτησα για καμιά ώρα το κινητό, και μόλις είπα να μπω να διαβάσω κανένα νέο για τις μεταγραφές των ομάδων, δεν έμπαινε πουθενά.

Ούτε σε σελίδες, ούτε σε Facebook, Play Store, Instagram, πουθενά...

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που με χάλασε εμένα στην 4.1.7 είναι ότι έχει τον παλιό launcher, που οκ αλλάζει στον καινούριο εύκολα, έχει το παλιό τρόπο να απαντάς στις κλήσεις με δεξιά αριστερά και όχι προς τα κάτω που είναι πιο γαμάτο και δεν βρήκα πως αλλάζει συν ότι έχει ένα μικρό λαγκ όπως και η ob σε σχέση με τις αοσπ.οι αοσπ ειδικά όσες έχουν render zenith kernel ειναι σε άλλο επίπεδο σμουθιλας.

 

To lag το επιβεβαιώνω κι εγώ. Όχι ότι είναι αργό, αλλά δείχνει να είναι ένα κλικ λιγότερο responsive από πριν.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το βλέπω το κινητό κολλάει στις δύο τελευταίες beta 21,22 και αντί για πιο σμουθ το βλέπω γίνεται και ο πιο αργό. Δεν μπορούν να φτιάξουν μια ρομ ιδανική; σε κάθε ενημέρωση κάτι χαλάει και κάτι φτιάχνει. Ελπίζω όταν θα σταματήσουν οι ενημερώσεις να έχουμε μια Ρομ σε ικανοποιητικα επίπεδα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το βλέπω το κινητό κολλάει στις δύο τελευταίες beta 21,22 και αντί για πιο σμουθ το βλέπω γίνεται και ο πιο αργό. Δεν μπορούν να φτιάξουν μια ρομ ιδανική; σε κάθε ενημέρωση κάτι χαλάει και κάτι φτιάχνει. Ελπίζω όταν θα σταματήσουν οι ενημερώσεις να έχουμε μια Ρομ σε ικανοποιητικα επίπεδα.

 

E, κάπως πρέπει να σε κάνουν να πας και στο επόμενο μοντέλο, ξέρεις πως πάνε αυτά ;)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε aospa μετά από 2 μήνες με pure nexus, εξαφανίστηκαν lags που είχα.

Η εφαρμογή της κάμερας μου φαίνεται λίγο :ninja:, κατά τα άλλα, απολαυστικό στη χρήση

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ακόμα στοκ ρομ, δοκιμάστε να κάνετε απεγκατάσταση τη στοκ εφαρμογή file manager που έρχεται με τη 4.1.7. Πείτε εδώ τα αποτελέσματα.

Το έκανα χθες και έχει διαφορά.

 

51699c1020e3c2726737418f04de2961.jpg

 

Ενεργοποιείστε και την παραπάνω επιλογή στα developers settings.

 

Τα έκανα και τα 2 από χθες και βλέπω διαφορά.

Sent from my ONEPLUS A3000

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ακόμα στοκ ρομ, δοκιμάστε να κάνετε απεγκατάσταση τη στοκ εφαρμογή file manager που έρχεται με τη 4.1.7. Πείτε εδώ τα αποτελέσματα.

Το έκανα χθες και έχει διαφορά.

Σε τι έχει διαφορά , στην μπαταρία ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δεί κάνα τρελό λαγκ. Μπορεί να μη το καταλαβαίνω και εγώ κι όλας.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...