Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παίζει η πειραιώς με ρουτ το δοκίμασα πολλές φορές, ούτε και της ryanair δουλεύει με ρουτ. Προσωπικά προτιμώ το ρουτ παρα τις 2 εφαρμογές που δεν δουλεύουν.Στην winbank μπαίνω με browser, το ίδιο πράγμα είναι, το ίδιο και στην ryanair και έχω σε pdf το boarding pass.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά ζυγαριά του καθενός... Εφόσον το κινητό δεν αντιμετωπίζει σοβαρά θέματα όπως είναι με την μαμά ρομ προτιμώ να έχω την εφαρμογή της Πειραιώς... Την χρησιμοποιώ συνέχεια και μία τεράστια διαφορά με τον browser είναι η ταχύτητα σύνδεσης με το δακτυλικό αποτύπωμα...

 

Αν ήθελα για ένα λόγο το ρουτ στο 1+3 είναι για να διώξω τις διαφημίσεις κυρίως....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει η πειραιώς με ρουτ το δοκίμασα πολλές φορές, ούτε και της ryanair δουλεύει με ρουτ. Προσωπικά προτιμώ το ρουτ παρα τις 2 εφαρμογές που δεν δουλεύουν.Στην winbank μπαίνω με browser, το ίδιο πράγμα είναι, το ίδιο και στην ryanair και έχω σε pdf το boarding pass.

Η εφαρμογή της Ryanair παίζει μια χαρά στην rooted συσκευή μου.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά ζυγαριά του καθενός... Εφόσον το κινητό δεν αντιμετωπίζει σοβαρά θέματα όπως είναι με την μαμά ρομ προτιμώ να έχω την εφαρμογή της Πειραιώς... Την χρησιμοποιώ συνέχεια και μία τεράστια διαφορά με τον browser είναι η ταχύτητα σύνδεσης με το δακτυλικό αποτύπωμα...

 

Αν ήθελα για ένα λόγο το ρουτ στο 1+3 είναι για να διώξω τις διαφημίσεις κυρίως....

 

δοκίμασε adguard που δεν θέλει ρουτ

 

Η εφαρμογή της Ryanair παίζει μια χαρά στην rooted συσκευή μου.

 

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

 

περίεργο, ούτε στο g3 ούτε τώρα παίζει.Στο playstore δεν την βγάζει καν, από το pc λέει δεν είναι διαθέσιμο στην συσκευή σας, την κατέβασα σαν apk την πέρασα αλλά δεν δουλεύει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ, που παλιότερα είχα παραπονεθεί για το Wi-Fi, ότι με την 3.2.6 υπάρχει σημαντική βελτίωση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα σήμερα που το κινητό επανήλθε είναι ότι το LTE στις τελευταίες εκδόσεις καταναλώνει υπερβολική μπαταρία.

 

Χρησιμοποιώ για δεδομένα την δεύτερη κάρτα ενώ για κλήσεις την 1η. Μόλις είμαι αρκετή ώρα στο WiFi και μετά βγω εκτός το LTE εμφανίζεται στην δεύτερη sim με ένα θαυμαστικό και δεν πιάνει πουθενά... Γυρνάω σε LTE την πρώτη SIM και πιάνει κανονικά και μετά ξαναγυρνάω στην δεύτερη και πιάνει πλέον κανονικά στο ίδιο σημείο που πριν δεν έπιανε... Και κάπου εκεί η μπαταρία αρχίζει να πέφτει ταχύτατα... Πολλές φορές ανα 2% μάλιστα... Πχ είμαισ το 60% ανοίγω μετά από 3-4 λεπτά την οθόνη και βλέπω 58%...

 

Θέλω να δω μήπως κάτι δεν πάει καλά με την θέση της 2ης SIM αλλά δεν είναι δουλειά αυτή....

 

Από εκεί που αρχίζει η πτώση είναι η στιγμή που το γύρισα σε LTE: http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Backgrounds%20for%20Windows%20Phone/Screenshot_20161001-131005_zpsxheqmvxi.png

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα σήμερα που το κινητό επανήλθε είναι ότι το LTE στις τελευταίες εκδόσεις καταναλώνει υπερβολική μπαταρία.

 

Χρησιμοποιώ για δεδομένα την δεύτερη κάρτα ενώ για κλήσεις την 1η. Μόλις είμαι αρκετή ώρα στο WiFi και μετά βγω εκτός το LTE εμφανίζεται στην δεύτερη sim με ένα θαυμαστικό και δεν πιάνει πουθενά... Γυρνάω σε LTE την πρώτη SIM και πιάνει κανονικά και μετά ξαναγυρνάω στην δεύτερη και πιάνει πλέον κανονικά στο ίδιο σημείο που πριν δεν έπιανε... Και κάπου εκεί η μπαταρία αρχίζει να πέφτει ταχύτατα... Πολλές φορές ανα 2% μάλιστα... Πχ είμαισ το 60% ανοίγω μετά από 3-4 λεπτά την οθόνη και βλέπω 58%...

 

Θέλω να δω μήπως κάτι δεν πάει καλά με την θέση της 2ης SIM αλλά δεν είναι δουλειά αυτή....

 

Από εκεί που αρχίζει η πτώση είναι η στιγμή που το γύρισα σε LTE: http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Backgrounds%20for%20Windows%20Phone/Screenshot_20161001-131005_zpsxheqmvxi.png

 

Κάνε ένα clean install, ποτέ δεν είχα θέμα με δεδομένα

 

Δεν παίζει η πειραιώς με ρουτ το δοκίμασα πολλές φορές, ούτε και της ryanair δουλεύει με ρουτ. Προσωπικά προτιμώ το ρουτ παρα τις 2 εφαρμογές που δεν δουλεύουν.Στην winbank μπαίνω με browser, το ίδιο πράγμα είναι, το ίδιο και στην ryanair και έχω σε pdf το boarding pass.

 

Για winbank χρησιμοποιείστε την έκδοση 1.4.5 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829403#post6829403

Δουλεύει και με root & xposed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή παρήγγειλα το κινητό στην Κύπρο μου ήρθε με τον αντίστοιχο charger...

Στην Ελλάδα που θα το χρησιμοποιώ με τον αντάπτορα παίζει να έχω κανένα θέμα με το dash charge??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή παρήγγειλα το κινητό στην Κύπρο μου ήρθε με τον αντίστοιχο charger...

Στην Ελλάδα που θα το χρησιμοποιώ με τον αντάπτορα παίζει να έχω κανένα θέμα με το dash charge??

 

Δεν θα έχεις κανένα θέμα. Έχουμε την ίδια συχνότητα και voltage με Κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει η πειραιώς με ρουτ το δοκίμασα πολλές φορές, ούτε και της ryanair δουλεύει με ρουτ. Προσωπικά προτιμώ το ρουτ παρα τις 2 εφαρμογές που δεν δουλεύουν.Στην winbank μπαίνω με browser, το ίδιο πράγμα είναι, το ίδιο και στην ryanair και έχω σε pdf το boarding pass.

 

Εγω πάντως κ με ρουτ κ twrp μια.χαρα δουλεύει η winbank

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά . Σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή από Nexus 6p σε OnePlus 3 τι λέτε; Και ψάχνω να δω πόσο κάνει αλλά δε το βρίσκω γιατί;

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά . Σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή από Nexus 6p σε OnePlus 3 τι λέτε; Και ψάχνω να δω πόσο κάνει αλλά δε το βρίσκω γιατί;

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω λινκ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438846

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια . Φαινεται παντως πολυ καλυτερο απο το Nexus 6p . Κανενας που να εχει κανει αυτη τη μεταβαση την οποια σκεφτομαι ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν στην θέση σου. Ήθελα να πάρω 6p μέχρι που έπεσα πάνω στο op3 κι άλλαξα γνώμη.

Αν δεν κάνω λάθος μόνο κάμερα έχει αισθητά καλύτερη το 6p. Βασικά έχει την καλύτερη σχεδόν από όλα λόγω του 1.55μ αισθητήρα. Αυτός ήταν ο λόγος που το ήθελα αλλά το op3 μου πήρε τα μυαλά!

 

Στάλθηκε από το C6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά . Σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή από Nexus 6p σε OnePlus 3 τι λέτε; Και ψάχνω να δω πόσο κάνει αλλά δε το βρίσκω γιατί;

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Το nexus 6p έχει καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, καλύτερη μπαταρία, καλύτερο ήχο και είναι φθηνότερο. Το op3, καλύτερο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη και μεγαλύτερη χωρητικότητα. Αξιολογείς και επιλέγεις. ;)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 6p έχει καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, καλύτερη μπαταρία, καλύτερο ήχο και είναι φθηνότερο. Το op3, καλύτερο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη και μεγαλύτερη χωρητικότητα. Αξιολογείς και επιλέγεις. ;)

Ευχαριστώ να σαι καλά . Απλά λέω με 6 GB RAM θα το έχω σίγουρα για χρόνια γιατί βλέπω τα 3 είναι λίγα πλέον

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το nexus 6p έχει καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, καλύτερη μπαταρία, καλύτερο ήχο και είναι φθηνότερο. Το op3, καλύτερο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη και μεγαλύτερη χωρητικότητα. Αξιολογείς και επιλέγεις. ;)

Το op3 έχει επίσης πιο premium αίσθηση σαν κατασκευή και φιλικότερο μέγεθος. Πάντως στην κατηγορία των 400 ευρώ είναι σίγουρα οι καλύτερες επιλογές.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν διαβάζω για το ηχείο σε κινητό μου έρχονται στο μυαλό κάτι ακυροι πιτσιρικάδες που περπατάνε και έχουν το κινητό στο τέρμα.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι το ηχείο απλά θέλει προσοχή να μην ακουμπάει το χέρι σου πάνω, με το κινητό σε οριζόντια θέση, όταν βλέπεις ένα video πχ.

Κατά τα άλλα έτσι και δεν έχει σήμα ρουφάει τη μπαταρία σαν τρελό. Ήμουν σε ένα ξενοδοχείο και δεν έπιανε καλά η wind στη 2η sim και η μπαταρία εξαφανίζεται.

Το WiFi επίσης δεν έπιανε ενώ το J3 της γυναίκας μου στον ίδιο χώρο έμπαινε κανονικά Internet με μια γραμμή σήμα Wi-Fi.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...