Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα pwerbank tp link,αυτο συνδεεται με το oneplus3?

 

ναι, με το καλώδιο του one plus όμως ή με ανταπτορα type c σε micro USB

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΆΣΧΕΤΟ πει κάποιος πως λειτουργούν οι δύο σιμ

 

dual standby είναι, όταν μιλάς στην μια η άλλη απενεργοποιείται

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα,κατοχος από σήμερα του Oneplus 3

πρώτη εντύπωση καταπληκτική, εξαιρετική κατασκευή, τα χρώματα εμένα μου φαίνονται μια χάρα (δεν έχει έρθει σε επαφή με samsung και άλλες επαφές για να συγκρίνω). Δακτυλικό αποτύπωμα σφαίρα. διαχειριστής αδειών μια χάρα. Ήρθε με την έκδοση 3.1.2. δεν βγάζει κάποια αναβάθμιση (δεν δοκίμασα, αυτό με τη Γερμανία, αν και διάβασα παραπάνω πως δεν δουλεύει ακόμα.

Για μπαταρία και ραμ, θα επανερφω μετά απο κανονική χρήση.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους είναι το εξής,

όταν πηγαίνω στα αρχεία και στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης οι φάκελοι έχουν ημερομηνία 31 Δεκ 2015. Συμαβαίνει και σε άλλους αυτό;

και όταν το συνδέω με τον υπολογιστή, ενώ το βλέπει, όταν το ανοίξω δεν εμφανίζει κανένα φάκελο, όπως DCIM, Dowload, ( ενώ οι φάκελοι έχουν αρχεία μέσα κανονικά)

 

το βρήκα, με την τρίτη μου εμφάνισε μήυμα και μετά όπως λέει και εδώ

 

When you connect the phone, Marshmallow by default connects in charging mode.

 

- Swipe down and you will see USB for charging "Touch for more options"

- Select 'File Transfers'

 

Transfer files.

Edited by petrosm4
διορθώθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε 3.2.1 και τη ρίχνω.

Εννοείται με vpn connection

Την πέρασα και εγώ

 

send from my cave using smoke signals

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να λεει, το sRGB mode είναι σκουπιδι (ξέπλυμα χρωματα και ικτερος, μην ασχοληθείτε καθολου), κυριως το ram management εχει παψει να είναι aggressive, δεν ηθελε κατι ιδιαιτερο η συσκευή. Πεταγε πριν, πεταει και τωρα...

Και όμως εγω το ενεργοποίησα ...Στα δικά μου μάτια Ποτέ δεν μου άρεσαν τα ψεύτικα υπερκορεσμενα χρώματα των αμολεντ

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ v3.2.1 αλλά την επιλογή sRGB δεν την βλέπω κάπου... :confused:

Αν θυμάμαι καλά θα έπρεπε να είναι ρυθμίσεις προβολή ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα και εγώ v3.2.1 αλλά την επιλογή sRGB δεν την βλέπω κάπου... :confused:

Αν θυμάμαι καλά θα έπρεπε να είναι ρυθμίσεις προβολή ;

 

οχι λογικα πρεπει καπου να ειναι ρυθμισεις για προγραμματιστες-εκει πρεπει να ναι.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

οχι λογικα πρεπει καπου να ειναι ρυθμισεις για προγραμματιστες-εκει πρεπει να ναι.

Ναι έχεις δίκιο εκεί είναι την έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεει, το sRGB mode είναι σκουπιδι (ξέπλυμα χρωματα και ικτερος, μην ασχοληθείτε καθολου), κυριως το ram management εχει παψει να είναι aggressive, δεν ηθελε κατι ιδιαιτερο η συσκευή. Πεταγε πριν, πεταει και τωρα...

 

Reboot έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και εγώ

 

send from my cave using smoke signals

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως εγω το ενεργοποίησα ...Στα δικά μου μάτια Ποτέ δεν μου άρεσαν τα ψεύτικα υπερκορεσμενα χρώματα των αμολεντ

 

send from my cave using smoke signals

 

Γούστα είναι, αν σου αρέσει μια χαρά. Το Mode αυτό το έχουν χρόνια τα κινητά της Samsung...

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Reboot έκανες;

 

Δε χρειάστηκε, έπαιξε κατευθείαν χωρίς reboot...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα δοκιμασα με το vpn-διαλεξα γερμανια αλλα το update δεν το βρισκει.Κανω καιτι λαθος?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα δοκιμασα με το vpn-διαλεξα γερμανια αλλα το update δεν το βρισκει.Κανω καιτι λαθος?

Νομίζω πως όχι και σε κάποιους άλλους πιο πάνω δε δούλεψε.

άσε που η oneplus το απέσυρε πίσω.

 

το βράδυ 2 - 8:30 η μπαταρία έπεσε 4% ( χωρίς να έχω εγκαταστήσει viber,messeneger,fb)Αρκετό;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι και σε κάποιους άλλους πιο πάνω δε δούλεψε.

άσε που η oneplus το απέσυρε πίσω.

 

το βράδυ 2 - 8:30 η μπαταρία έπεσε 4% ( χωρίς να έχω εγκαταστήσει viber,messeneger,fb)Αρκετό;

 

Η 3.2.0 αποσυρθηκε, απο χθες ανεβασαν την 3.2.1 και παιζει μια χαρα με vpn.

Ισως σε καποιους απλα χρειαστει να κανουν επανεκκινηση...

Link to comment
Share on other sites

Χτες την κατέβασα και εγώ ν3.2.1 με vpn χρειάστηκε επανεκκίνηση δύο φορές για να την κατεβάσει δοκιμάστε το.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα μου τα κινητά αγοράζω τα screen protector της nillkin τα οποία θεωρώ κορυφαία. Μόλις μου ήρθε για το op3...χάλια...καταρχήν δεν πιάνει όλη την οθόνη και δεύτερον όσο πιάνει τέλος πάντων στο περίγραμμα Ίσως επειδή είναι κουρμπαριστη? Αφήνει σαν Μπουρμπουλήθρα ...

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ενταξει με την αναβαθμιση εκανα κανα δυο επαννεκινησεις διαλεξα γερμανια και κοντευει να κατευει-μια αλλη ερωτηση-εχει double tap πως το ενεργοποιω"?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα μου τα κινητά αγοράζω τα screen protector της nillkin τα οποία θεωρώ κορυφαία. Μόλις μου ήρθε για το op3...χάλια...καταρχήν δεν πιάνει όλη την οθόνη και δεύτερον όσο πιάνει τέλος πάντων στο περίγραμμα Ίσως επειδή είναι κουρμπαριστη? Αφήνει σαν Μπουρμπουλήθρα ...

 

send from my cave using smoke signals

 

Ναι είναι λόγω 2.5D οθόνης, μια προστασία που πιάνει όλη την οθόνη είναι της Orzly, που χρησιμοποιεί κόλλα στα πλαϊνά

https://forums.oneplus.net/threads/orzly-screen-protector-with-a-flip-case.454137/

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα μου τα κινητά αγοράζω τα screen protector της nillkin τα οποία θεωρώ κορυφαία. Μόλις μου ήρθε για το op3...χάλια...καταρχήν δεν πιάνει όλη την οθόνη και δεύτερον όσο πιάνει τέλος πάντων στο περίγραμμα Ίσως επειδή είναι κουρμπαριστη? Αφήνει σαν Μπουρμπουλήθρα ...

 

Ναι είναι λόγω 2.5D οθόνης, μια προστασία που πιάνει όλη την οθόνη είναι της Orzly, που χρησιμοποιεί κόλλα στα πλαϊνά

https://forums.oneplus.net/threads/orzly-screen-protector-with-a-flip-case.454137/

 

Αυτό^^^

Να συμπληρώσω (ως φανατικός οπαδός και γω των Nillkin tempered glasses) οτι για το OP3 υπάρχουν δυο μοντέλα, με το Pro λίγο πιο λεπτό (σε μένα πάντως - περα από το "μικρότερο") να κάθεται εξαιρετικά.

Στις φωτό του Orzly εγω δεν βλέπω να κολλά σωστά στα πλαϊνά.....!!!

---------

Τρεις γενιές OnePlus στην Λάρισα (με το φίλο Χρήστο/OP2 και το OP1 μου, λίγο πριν βγει για πώληση...!)

[ATTACH]65674[/ATTACH]

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παραγγείλω το κινητό αύριο και ήθελα να ρωτήσω την διαφορα μεταξύ εξπρές και απλής αποστολής . Στο check out την ίδια μέρα λέει φτάνουν
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει το 3.2.0 update για το 1+3, απλά ας κατεβάσει την εξής εφαρμογή για αλλαγή vpn. Επιλέγουμε Γερμανία και μετά ελέγχουμε για ενημερώσεις. Δούλεψε με την πρώτη! Με την SRGB επιλογή, φαίνεται αρχικά πιο ξεβαμμενη η οθόνη.. Αλλά όσο το συνηθίζει το μάτι, τόσο πιο φυσιολογικό δείχνει έναντι της oversatured - αλά Samsung- προηγούμενης επιλογής.. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο γιατί το κινητό ήδη πετούσε .. ;-)Screenshot_20160705_083316.png

 

Μια χαρα μου δουλεψε και μενα αυτος ο τροπος για την 3.2.1 ! :up:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα παραγγείλω το κινητό αύριο και ήθελα να ρωτήσω την διαφορα μεταξύ εξπρές και απλής αποστολής . Στο check out την ίδια μέρα λέει φτάνουν

 

Όλα έχουν να κάνουν με τη διαθεσιμότητα της αποθήκης που θα στο στείλουν. Κι επειδή εσύ δεν την ξέρεις ειναι καθαρά θέμα τύχης. Μπορεί να παραλάβεις από 5 μέρες νωρίτερα μέχρι και καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 VS Xiaomi Mi5 VS ZUK Z2 VS Meizu Pro 6 VS Huawei P9

https://www.youtube.com/watch?v=xxXhJA5xR0w

 

Επιτέλους ένα συγκριτικό να έχει και το P9 μέσα. Θα το δω αργότερα.

Τελικά κάποιος το κατάπιε το P9... :p

Αυτό^^^

Να συμπληρώσω (ως φανατικός οπαδός και γω των Nillkin tempered glasses) οτι για το OP3 υπάρχουν δυο μοντέλα, με το Pro λίγο πιο λεπτό (σε μένα πάντως - περα από το "μικρότερο") να κάθεται εξαιρετικά.

Στις φωτό του Orzly εγω δεν βλέπω να κολλά σωστά στα πλαϊνά.....!!!

---------

Τρεις γενιές OnePlus στην Λάρισα (με το φίλο Χρήστο/OP2 και το OP1 μου, λίγο πριν βγει για πώληση...!)

[ATTACH]65674[/ATTACH]

Πωωω.. 3 στη σειρά... σπέσιαλ!

Χαιρετισμούς στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...