Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά άνοιξα support ticket για τα silver bullets v2 με τα οποία άκουγε ο συνομιλητής έναν ήχο. Το αποτελέσμα να μου αποστείλουν 2 καινούργια ζευγάρια χωρίς να χρειαστεί να επιστρέψω τα ελαττωματικά!! Απλά respect στο after sales support!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με τη nougat έχω δει τεράστια βελτίωση.Εχω πάθει πλάκα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170128/742e19b0b9e28a6f2e4cd8b4aefa732f.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πόση κατανάλωση έχεις από Android system?

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Πόση κατανάλωση έχεις από Android system?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170129/080e46a4bd70d8b14164c1972f3cd388.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθε ποτε περιπου φορτίζετε το κινητό ;; Πόσο σας κρατάει;

Κάθε βράδυ με 5 - 5:30 ώρες σοτ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καθε ποτε περιπου φορτίζετε το κινητό ;; Πόσο σας κρατάει;

Κάθε μέρα.Αλλα είναι φορές που έβγαλα και σχεδόν δύο. Επίσης όταν ήμουν άρρωστος προ μηνός μόνο με wi-fi χωρίς δεδομένα κλήσεις παιχνίδια έβγαλα 7μιση ώρες οθόνη

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ένα εργαλείο Monitoring της μπαταρίας μου βγάζει ότι η μπαταρία μου είναι 2571ΑΗ.

Αυτά είναι 500 λιγότερα από το ονομαστικό.

Το έχει δει και κάνεις άλλος??

Link to comment
Share on other sites

Με ένα εργαλείο Monitoring της μπαταρίας μου βγάζει ότι η μπαταρία μου είναι 2571ΑΗ.

Αυτά είναι 500 λιγότερα από το ονομαστικό.

Το έχει δει και κάνεις άλλος??

Τα "εργαλεία" apps αυτά είναι αναξιόπιστα - ο μόνος τρόπος μέτρησης της χωρητικότητας είναι με εκφόρτιση και φόρτιση, με hardware εργαλείο...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνεται να λέμε το ίδιο πράγμα σε κάθε σελίδα του θέματος...

 

Όταν τραβάτε ένα screenshot από το κινητό και το ανεβάζετε μέσω tapatalk ανεβαίνει στις αρχικές του διαστάσεις δηλαδή 1080Χ1920 pixels, το οποίο είναι τεράστιο και «ξεχειλώνει» την σελίδα. Μέσω tapatalk δεν το βλέπετε γιατί το δείχνει σε σμίκρυνση αλλά στην πλειοψηφία των μελών που χρησιμοποιεί browser φαίνεται τεράστια και κάνει δυσανάγνωστη την σελίδα...

 

Παρακαλώ πολύ την προσοχή σας από εδώ και στο εξής. Αν δεν έχετε το χρόνο/διάθεση να κάνετε edit στις διαστάσεις του screenshot βάλτε την εικόνα σας σαν link χρησιμοποιώντας το ...

 

 

Επίσης όταν βλέπετε ένα ποστ με μεγάλη εικόνα δεν χρειάζεται να κάνετε παράθεση αυτό το μήνυμα για να απαντήσετε γιατί τότε είναι που δεν διαβάζεται η σελίδα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον μυστηριωδη λογο μετα την Nugat, εχω προβλημα με τα (φανταστικα BTW) bluetooth Bose QC35, οπως και πολλοι αλλοι (και με πολλα αυτοκινητα). Συνδεεται αλλα δεν ακουγεται ηχος και χρειαζεται να ανoιγοκλεισεις το bluetooth. Απο την Oneplus απαντησαν να κανω clean install (και καποιοι που το εκαναν ειπαν οτι διορθωνεται αλλα το βρισκω υπερβολικη κινηση)!! Δοκιμασα και reset τα network settings που ειδα καπου να προτεινετε και εβαλα το τελευταιο λογισμικο που δινει η bose. φανταζομαι καποια στιγμη θα το διορθωσουν εφοσον το χουν κανει report τοσοι χρηστες. εκτος αν δεν μπορουν !

 

Επισης πηρα την δερματινη (συνδυασμος δερματινης και δερματος (???)) θηκη για την πλατη που εχει πολυ καλη αισθηση αλλα προφανως προσθετει ελαχιστα περισσοτερο ογκο απο τις αλλες. πανακριβη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο καλό τζαμακι για το κινητό από το skroutz; Πήρα χθες ένα από ένα μαγαζί στο Περιστέρι αλλά χάνει πολύ δεξιά και αριστερά στην οθόνη έχει μεγάλα κενά..Δεν θέλω τζαμακι της orzly είχα πριν και είχα κάποιο θέμα με το touchκαποιες στιγμές. Απλά θέλω ένα τζαμακι να γίνεται όσο μπορει να πιάνει όσο περισσότερο γίνεται την οθόνη δεξιά και αριστερά..
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

2 θεματάκια

 

1. Με απογοήτευσε ιδιαίτερα που κατά τη διάρκεια που τραβάς βίντεο, αν πατήσεις το κουμπί για φωτογραφία, κάνει απλό capture σε 2MP, ενώ σε Galaxy S6 που είδα τραβάει κανονική φωτογραφία στα 16MP. Δεν ξέρω αν κανείς το έχει εντοπίσει διορθωμένο σε άλλες εκδόσεις ή software κάμερας.

 

2. Το πρόγραμμα ViPER4Arise που μου έχει προεγκατεστημένο η Freedom OS που φοράω (nougat) ξέρει κανείς πως λειτουργεί και με ποιο τρόπο θα ενισχύσω τους ήχους των ηχείων μου;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από που ενεργοποιουμε το otg στη nougat? Έχω 10 λεπτά που ψάχνω στις ρυθμίσεις και δε βρίσκω κάτι....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από που ενεργοποιουμε το otg στη nougat? Έχω 10 λεπτά που ψάχνω στις ρυθμίσεις και δε βρίσκω κάτι....

 

Δεν χρειάζεται. Απλά κουμπώνεις το usb και παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει δυστυχώς.... Το δοκίμασα σε άλλο τηλέφωνο το usb, ένα meizu m1 note και δούλευε μια χαρά εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει δυστυχώς.... Το δοκίμασα σε άλλο τηλέφωνο το usb, ένα meizu m1 note και δούλευε μια χαρά εκεί...

Εμένα παίζει έτσι γιαυτό το ανέφερα

 

Sent from One Plus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από που ενεργοποιουμε το otg στη nougat? Έχω 10 λεπτά που ψάχνω στις ρυθμίσεις και δε βρίσκω κάτι....

 

Δεν χρειάζεται. Απλά κουμπώνεις το usb και παίζει.

 

Δεν παίζει δυστυχώς.... Το δοκίμασα σε άλλο τηλέφωνο το usb, ένα meizu m1 note και δούλευε μια χαρά εκεί...

 

κι όμως, παίζει! Μόλις κουμπωσα για επιβεβαίωση ένα USB stick, με adaptor USB to USB-C και το διάβασε αυτόματα (εβγαλε και επιλογή στην Notification bar)

4.0.2, OP3

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει δυστυχώς.... Το δοκίμασα σε άλλο τηλέφωνο το usb, ένα meizu m1 note και δούλευε μια χαρά εκεί...

Αν δεν το βλέπει γύρισε το c USB από την άλλη και ξαναδοκίμασε. Μου έχει συμβεί να μην βλέπει ένα φλασακι από την μία, και να το βλέπει από την άλλη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο στικακι που δοκίμαζα δεν ήθελε να το δει με τίποτα... Δοκίμασα να συνδέσω άλλο στικακι και το άνοιξε κανονικά... Και τα 2 στικακια είναι ntfs formatted εντωμεταξύ... Τι να πω, μυστήριο!
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο στικακι που δοκίμαζα δεν ήθελε να το δει με τίποτα... Δοκίμασα να συνδέσω άλλο στικακι και το άνοιξε κανονικά... Και τα 2 στικακια είναι ntfs formatted εντωμεταξύ... Τι να πω, μυστήριο!

Δοκίμασε να το κάνεις exfat ή fat32 μήπως δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Reset τα πάντα και επιστροφή στην official Oxygen OS από την Open Beta.... Δεν μπορώ να πω ότι έφτιαξε τελείως η μπαταρία αλλά τώρα βγάζω γύρω στις 3,5 ώρες... Καμία σχέση με τους πρώτους μήνες που έβγαζα σταθερά 4+ ώρες...

 

Δεν ξέρω τι του φταίει πάντως... Δεν φαίνεται κάποια εφαρμογή να καταναλώνει αρκετά (Android OS & Android System είναι ψηλά γενικά τους τελευταίους μήνες σε σχέση με τις αρχές)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Reset τα πάντα και επιστροφή στην official Oxygen OS από την Open Beta.... Δεν μπορώ να πω ότι έφτιαξε τελείως η μπαταρία αλλά τώρα βγάζω γύρω στις 3,5 ώρες... Καμία σχέση με τους πρώτους μήνες που έβγαζα σταθερά 4+ ώρες...

 

Δεν ξέρω τι του φταίει πάντως... Δεν φαίνεται κάποια εφαρμογή να καταναλώνει αρκετά (Android OS & Android System είναι ψηλά γενικά τους τελευταίους μήνες σε σχέση με τις αρχές)...

 

Πολυ εχουμε αυτο το θεμα, χωρις να ξερουμε τι φταιει.. :/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει πολύ καλά σε μπαταρία. Το screenshot είναι χθεσινό κυρίως με WiFi και γύρω στις 2-2:30 ώρες με data και καλό σήμα 4g-4g+. Κυρίως browsing χρήση σε Facebook, Chrome, YouTube και viber-WhatsApp. Φωτεινότητα στο αυτόματο

 

https://drive.google.com/file/d/0B5Ye3HUdysd3bmVUNjFvZU1nRkE/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Reset τα πάντα και επιστροφή στην official Oxygen OS από την Open Beta.... Δεν μπορώ να πω ότι έφτιαξε τελείως η μπαταρία αλλά τώρα βγάζω γύρω στις 3,5 ώρες... Καμία σχέση με τους πρώτους μήνες που έβγαζα σταθερά 4+ ώρες...

Δώστου μερικές μέρες "περιθώριο", για κάποιο (ανεξήγητο?) λόγο, στρώνει με το πέρασμα ημερών (είχα αντίστοιχο θέμα)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...