Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς έχουν αφαιρέσει το εικονίδιο με τον κύκλο που είχε το ποσοστό στο κέντρο.

 

Γενικώς έχει αρχίσει να με χαλάει που κάθε λίγο και λιγάκι αλλάζουν πράγματα στο Android, έστω και μικρά.

Μόλις συνηθίσεις κάτι, μπαμ, στο αλλάζουν.. :(

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα στο tapatalk και στο myphone.gr, αλλά όχι σε όλα τα threads, δεν διαβάζει τα ελληνικά. Το κάνει και σε άλλον ή μόνο σε μένα?

http://i.imgur.com/FSl87AS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα στο tapatalk και στο myphone.gr, αλλά όχι σε όλα τα threads, δεν διαβάζει τα ελληνικά. Το κάνει και σε άλλον ή μόνο σε μένα?

http://i.imgur.com/FSl87AS.jpg

Δεν έχω κάποιο τέτοιο θέμα. Κανονικά τα δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω θέμα. Σε ποια έκδοση είναι το Tapatalk?

 

Εγώ είμαι στην 6.3.3

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δε βγάζει ελληνικά. Αυτά τα σχήματα είναι από bots. Υπήρχαν το πρωί αλλά πλέον τα έχουν απομακρύνει.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι δε βγάζει ελληνικά. Αυτά τα σχήματα είναι από bots. Υπήρχαν το πρωί αλλά πλέον τα έχουν απομακρύνει.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Όντως.. Έχει επανέλθει.

Και δοκίμασα πόσες εκδόσεις tapatalk. Άντε τώρα πάλι στήσιμο από την αρχή.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις guys..

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω μπαταρία 1+3Τ , μπορώ να την περάσω στο 1+3 μας? Σε φυσικές διαστάσεις είναι ίδιες.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω μπαταρία 1+3Τ , μπορώ να την περάσω στο 1+3 μας? Σε φυσικές διαστάσεις είναι ίδιες.

 

Ναι αλλά δεν εκμεταλεύεται τα 400 mah. 3000 θα βλέπεις και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω μπαταρία 1+3Τ , μπορώ να την περάσω στο 1+3 μας? Σε φυσικές διαστάσεις είναι ίδιες.

 

Και εδώ η απόδειξη ότι δεν λειτουργεί,το σκεφτήκαν όλοι να κάνουν την αλλαγή αυτήν αλλά δυστυχώς......

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βρω μπαταρία 1+3Τ , μπορώ να την περάσω στο 1+3 μας? Σε φυσικές διαστάσεις είναι ίδιες.

 

Και εδώ η απόδειξη ότι δεν λειτουργεί,το σκεφτήκαν όλοι να κάνουν την αλλαγή αυτήν αλλά δυστυχώς......

Εγω διαφωνώ: Ο (εξαιρετικός) reviewer λεει οτι έκανε την αλλαγή και ΠΕΝΤΕ διαφορετικά apps "βλέπουν" την μπαταρια ως 3000mAh.

Ομως, τα apps που μετράνε χωρητικότητα, κανουν επαναπτικούς κύκλους φόρτισης & αποφόρτισης, κάτι που ΔΕΝ έκανε ο Jerry - τα apps που χρησιμοποίησε, αυτό που κάνουν είναι να εντοπίζουν το μοντέλο και να βρίσκουν (απ τις προδιαγραφές) την (δηλωμένη) χωρητικότητα.

(Προσωπικά) πιστεύω οτι η 3400 - η οποία δοκιμασμένα πλεόν χωράει - "ταιριάζει" στο ΟΡ3 και θα δίνει extra mAh...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαφωνώ: Ο (εξαιρετικός) reviewer λεει οτι έκανε την αλλαγή και ΠΕΝΤΕ διαφορετικά apps "βλέπουν" την μπαταρια ως 3000mAh.

Ομως, τα apps που μετράνε χωρητικότητα, κανουν επαναπτικούς κύκλους φόρτισης & αποφόρτισης, κάτι που ΔΕΝ έκανε ο Jerry - τα apps που χρησιμοποίησε, αυτό που κάνουν είναι να εντοπίζουν το μοντέλο και να βρίσκουν (απ τις προδιαγραφές) την (δηλωμένη) χωρητικότητα.

(Προσωπικά) πιστεύω οτι η 3400 - η οποία δοκιμασμένα πλεόν χωράει - "ταιριάζει" στο ΟΡ3 και θα δίνει extra mAh...!

Ιδού το ερώτημα,αφού πιστεύεις ότι θα δουλέψει πέρνεις λοιπόν το ρίσκο να επενδύσεις σε μια μπαταρία (το κόστος δηλαδή) και ότι θα χάσεις την εγγύηση απο το κινητό σου....;;

Link to comment
Share on other sites

Για 30'-45' περισσότερο sot για μένα δεν αξίζει το ρίσκο. Επίσης βλέποντας τι μπορεί να συμβεί από μια "απλη" μπαταρία (βλέπε note 7) ή μια κακή συναρμολογηση καλό θα είναι να βαλουμε μυαλό και να αφήσουμε τα πείραματα. Dash charging και σκάλισματα κατά την δική μου γνώμη είναι κακός συνδυασμός. Συν την απώλεια εγγύησης άνευ λόγου. Χίλιες φορές να το δώσεις και να βάλεις τη διαφορά που ούτως ή άλλως θα δώσεις για να αποκτήσεις την μπαταριά του 3t και να πάρεις το 3t πάρα να κάνεις αλχημείες. Φιλικά πάντα

 

Στάλθηκε από το 1+3

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι δεν αξιζει η αλλαγη μπαταριας απο 3Τ....

 

Εριξα μια ματια στις τιμες του ιντερνετικου μαγαζιου που θα φερει κινιτα απο Κινεζους κατασκευαστες...1+3 64gb 558€....Δεν πιστευω οτι θα υπαρχει ατομο που θα πληρωσει αυτη τη τιμη....Οσο καλη συσκευη και να ειναι,το ποσο αυτο ειναι too much....

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω οτι δεν αξιζει η αλλαγη μπαταριας απο 3Τ....

 

Εριξα μια ματια στις τιμες του ιντερνετικου μαγαζιου που θα φερει κινιτα απο Κινεζους κατασκευαστες...1+3 64gb 558€....Δεν πιστευω οτι θα υπαρχει ατομο που θα πληρωσει αυτη τη τιμη....Οσο καλη συσκευη και να ειναι,το ποσο αυτο ειναι too much....

Το είδα και εγώ το "κατάστημα" όλα είναι τσιμπημένα κατά πολύ πάνω δεν συμφέρει,καλύτερα να πάρω το ρίσκο και να πληρώσω τελωνείο για όσα έρχονται απο Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Ιδού το ερώτημα,αφού πιστεύεις ότι θα δουλέψει πέρνεις λοιπόν το ρίσκο να επενδύσεις σε μια μπαταρία (το κόστος δηλαδή) και ότι θα χάσεις την εγγύηση απο το κινητό σου....;;

Μα δεν είναι εύκολο - 2 μήνες από την κυκλοφορία - να βρεθεί η 3400 και να είναι και γνήσια...!

Οταν στην 2ετία θα έρθει η ώρα αλλαγής μπαταρίας, προφανώς θα την προτιμήσω (στο ΟΡ1 έκανα αλλαγή μπαταρίας στους 26 μήνες χρήσης...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι εύκολο - 2 μήνες από την κυκλοφορία - να βρεθεί η 3400 και να είναι και γνήσια...!

Οταν στην 2ετία θα έρθει η ώρα αλλαγής μπαταρίας, προφανώς θα την προτιμήσω (στο ΟΡ1 έκανα αλλαγή μπαταρίας στους 26 μήνες χρήσης...)

 

Αυτό σκέφτηκα, ότι στους 12+ μήνες θα μπορούσα να κάνω την αλλαγή.. όπως και να έχει χαίρομαι που είχαμε μία ωραία συζήτηση επ αυτού. Για την ώρα ελπίζω να λυθεί το android pay bug που έχουν όλες οι open μέχρι και την stable 4.0.2 . Αυτό το bug αφορά το London TFL

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι έχω ίδια κατανάλωση οθόνης σε σχέση με Android system ! Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα ? Τρώει αρκετή μπαταρία ! Ενώ έχω καλή αυτονομια φαίνεται να καταναλώνει αρκετά !!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω ότι έχω ίδια κατανάλωση οθόνης σε σχέση με Android system ! Έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα ? Τρώει αρκετή μπαταρία ! Ενώ έχω καλή αυτονομια φαίνεται να καταναλώνει αρκετά !!!

Και γω ακριβώς το ίδιο θεμα έχω, χωρίς να ξέρω τι φταίει.. Σήμερα έκανα φορματ να δω αν θα στρώσει..

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σήμερα δουλεύει ψηλά. Είναι 7% οθόνη και 4% Android system. Δεν κάνω φορματ πιστεύω σε κάνα δυο μέρες θα είναι οκ

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα είναι ψηλά στην λίστα, μόνο όμως όταν είμαι εκτός, μακριά από Wi-Fi και με data ενεργοποιημένα.

Δεν ξέρω όμως το ποσοστό (αυτή τη στιγμή είναι στο 2%) είναι μεγάλο.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνεις πρόβλημα με το nova go στην 7.0?

 

Edit : τώρα είδα ότι είναι μέχρι και Android 6.0 η έκδοση του playstore. Έλεος

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γενικώς και οι 2 οι συνδρομητικές είναι τα ζα μου αργά.

 

Θυμάμαι είχα αντίστοιχο πρόβλημα με το - τότε - ΟΤΕ TV Go όταν είχε αναβαθμιστεί το Nexus 7 μου σε Marshmallow.

Περίμενα κάνα 3μηνο την αναβάθμιση.

 

Ευτυχώς με την Nougat ήταν πολύ γρήγοροι, εκτός και αν άργησε να δώσει τις beta η OnePlus.

 

Sent from my Oneplus 3 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκίμασα κι εγώ το Nova go (ο Θεος να το κάνει go) και δεν παίζει...

Εμένα μετά την αναβάθμιση σε 7.0 δεν μου κρατάει το widget του καιρού στην οθόνη... Φαντάζομαι δεν συμβαίνει αυτό μόνο σε μένα..

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκίμασα κι εγώ το Nova go (ο Θεος να το κάνει go) και δεν παίζει...

Εμένα μετά την αναβάθμιση σε 7.0 δεν μου κρατάει το widget του καιρού στην οθόνη... Φαντάζομαι δεν συμβαίνει αυτό μόνο σε μένα..

Ποιο widget χρησιμοποιείς? Εμένα με xwidget το κρατάει κανονικά

 

Στάλθηκε από το 1+3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα καμία φορά εξαφανίζεται. Χρησιμοποιώ Chronus. Πατώντας παρατεταμένα όμως στη περιοχή που υπήρχε το widget ξαναεμφανίζεται.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...