Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω τέτοιο θέμα όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά. Σεταρισες τη συσκευή σαν new device ?

Δε θυμάμαι τώρα, νομίζω ναι. Γενικά δεν έχω τεράστιο πρόβλημα, απλώς κάποιες φορές δε βγαίνει πάνω notification ενώ βγαίνει στο εικονίδιο της εφαρμογής νουμεράκι (έχω tesla unread στο Nova launcher).

 

Το κινητό σε χρυσό ξέρουμε ποτέ θα βγει; Η τιμή θα είναι η ίδια;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/Better-than-best-PhoneArena-authors-personal-favorite-phones-from-the-first-half-of-2016_id83178

Επιλογές συντακτών του phone arena για τη καλύτερη συσκευή 1ου εξαμήνου 2016. Και ο νικητής είναι......

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις κάτω το notification panel

Κρατάς πατημένο για 2 δευτερόλεπτα το εικονίδιο των ρυθμίσεων

Με το που το αφήσεις, στις ρυθμίσεις κάτω κάτω θα έχεις ένα νέο μενού "System UI Tuner"

Επιλέγεις "Show embedded battery percentage" και θα έχεις το ποσοστό της μπαταρίας σου και σε battery circle αλλά και σε battery bar... χωρίς να βάλεις κανένα άλλο software

Αααα δεν το ηξερα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ λογικό να είναι το one plus 3 ο νικητής! Κι εγώ κάτοχος και πραγματικά δε βρίσκεις μειονέκτημα στο κινητό. Έχοντας ως μέτρο σύγκρισης το meizu Pro 5 που ήταν επίσης αψεγάδιαστο κτήνος, μπορώ να πω πως αυτό είναι το καλύτερο συνολικά (specs, επιδόσεις, εμπειρία χρήσης, vfm κλπ) κινητό για το 2016.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα (x3), super είναι!

 

Το ίδιο έχω πάρει από ebay με 1ευρω, τέλειο.

Πήρα και OTG type c usb 32gb, τώρα είμαι κομπλέ (you.gr)

 

Παιδιά για οσοι έχετε SOT κοντά 4:30-5 ώρες + μπορείτε να μου πείτε τι έχετε ανοιχτό και τι κλειστό??

GPS, Data, fingerprint sensor, brightness κτλ κτλ?? Παλεύω 3:30 ώρες δηλαδή όσο μου βγάζει το G5. Υποτίθεται έχει καλύτερη μπαταρία το OP3. Λίγη βοήθεια να δω τι και πως?? Ευχαριστώ

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, ξέρετε αν η συσκευή είναι 4g+? Μέχρι πόση ταχύτητα μπορεί να πιάσει το σκέτο το 4g?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/c41f8294a01e18c94324a0ef79f3cd00.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από cosmote απλά δεν έχω δει πουθενά 4g+.

Edited by samy_roula7
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, ξέρετε αν η συσκευή είναι 4g+?

To OnePlus 3 (αλλα και το OnePlus 2) ειναι 4G+ / LTE Advanced

 

3G offering average speeds of around 5-6Mbps

4G gives an average speed of 15Mbps, over twice the speed of 3G - although it can feasibly reach speeds of 30Mbps under perfect test conditions

4G+ can reach max speeds of 60Mbps

 

Πηγή

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω πάρει από ebay με 1ευρω, τέλειο.

Πήρα και OTG type c usb 32gb, τώρα είμαι κομπλέ (you.gr)

 

Παιδιά για οσοι έχετε SOT κοντά 4:30-5 ώρες + μπορείτε να μου πείτε τι έχετε ανοιχτό και τι κλειστό??

GPS, Data, fingerprint sensor, brightness κτλ κτλ?? Παλεύω 3:30 ώρες δηλαδή όσο μου βγάζει το G5. Υποτίθεται έχει καλύτερη μπαταρία το OP3. Λίγη βοήθεια να δω τι και πως?? Ευχαριστώ

παίζω στις 4+ με ανοιχτά 4g Wi-Fi όλη μέρα. Απλά παίζω πολυ με φωτεινότητα. Εξω 50 με 60% και σπίτι 20 με 30

 

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ανάμεσα από 3,30-4,30 ώρες SOT αλλά με βαριά χρήση, καθώς δεν κλείνω ποτέ WiFi/4G και Bluetooth όπου βρίσκονται συνδεδεμένα το ακουστικό και το smartwatch....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ώρες οθόνης είναι κάτι σχετικό, άλλο να έχεις πχ 4 ώρες σε μια μέρα και άλλο σε 2 πχ... Σκέτο το νούμερο δεν λέει πολλά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Note 3 που ειχα η μπαταρία είναι μακράν καλύτερη. Τώρα η Sot time είναι λογικό να διαφέρει από χρήστη σε χρήστη ή και στο ίδιο χρήστη από μέρα σε μέρα. Το εκπληκτικό είναι ότι ξυπναω το πρωί , dash charge μέχρι να ετοιμαστώ και δεν με απασχολει η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ανάμεσα από 3,30-4,30 ώρες SOT αλλά με βαριά χρήση, καθώς δεν κλείνω ποτέ WiFi/4G και Bluetooth όπου βρίσκονται συνδεδεμένα το ακουστικό και το smartwatch....

 

4G ανοιχτο???μπραβο!!!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι ρουτάρατε,οταν ξεκλειδωνει ο bootloader κανει και format την sd;

Ναι αδερφέ κράτα back up .Format σε όλο το τηλ μετά από unlock.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι ρουτάρατε,οταν ξεκλειδωνει ο bootloader κανει και format την sd;

Ναι αδερφέ κράτα back up .Format σε όλο το τηλ μετά από unlock.

Σε σύγκριση με το Note 3 που ειχα η μπαταρία είναι μακράν καλύτερη. Τώρα η Sot time είναι λογικό να διαφέρει από χρήστη σε χρήστη ή και στο ίδιο χρήστη από μέρα σε μέρα. Το εκπληκτικό είναι ότι ξυπναω το πρωί , dash charge μέχρι να ετοιμαστώ και δεν με απασχολει η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι .

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα τα tempered ξεκολανε στις άκρες ή να φερω ενα nillkin που βαζω πάντα και έχουν πολύ καλή αισθηση; Ευχαριστώ samy_roula7
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα τα tempered ξεκολανε στις άκρες ή να φερω ενα nillkin που βαζω πάντα και έχουν πολύ καλή αισθηση; Ευχαριστώ samy_roula7

Όχι nillkin το αγόρασα και Οπ ως το εβαλα έτσι το έβγαλα λόγω 2.5d οθόνης

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το Note 3 που ειχα η μπαταρία είναι μακράν καλύτερη. Τώρα η Sot time είναι λογικό να διαφέρει από χρήστη σε χρήστη ή και στο ίδιο χρήστη από μέρα σε μέρα. Το εκπληκτικό είναι ότι ξυπναω το πρωί , dash charge μέχρι να ετοιμαστώ και δεν με απασχολει η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι .

Δηλαδή αν εγώ κάθε μέρα τραβάω ένα dash charge 20 λεπτά για έξτρα μπαταρία, δε μειώνω το χρόνο ζωής της;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να έχει κολλημένα πιξελ? Σε γκρι φόντο κάποια πιξελ μου είναι αισθητά πιο ανοιχτόχρωμα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/57e2a38c8338cb858021b2d17f915f10.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να έχει κολλημένα πιξελ? Σε γκρι φόντο κάποια πιξελ μου είναι αισθητά πιο ανοιχτόχρωμα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160723/57e2a38c8338cb858021b2d17f915f10.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κολλημένα η καμμένα pixel σε AMOLED panel δεν ειναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Ειναι προσόν των LCD-IPS panel.

 

Σε κάθε περίπτωση είσαι κλασική περίπτωση DOA.

Δηλαδη επιστροφή και αντικατάσταση με καινούργια παρτιδα.

Είτε επιστροφή,refund και αγορά εκ νεου αν δεν παρέχουν αντικατάσταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κολλημένα η καμμένα pixel σε AMOLED panel δεν ειναι συνηθισμένο φαινόμενο.

Ειναι προσόν των LCD-IPS panel.

 

Σε κάθε περίπτωση είσαι κλασική περίπτωση DOA.

Δηλαδη επιστροφή και αντικατάσταση με καινούργια παρτιδα.

Είτε επιστροφή,refund και αγορά εκ νεου αν δεν παρέχουν αντικατάσταση.

Ωραια, θα το κοιτάξω για επιστροφή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ κάθε μέρα τραβάω ένα dash charge 20 λεπτά για έξτρα μπαταρία, δε μειώνω το χρόνο ζωής της;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ ένα πολύ ενδιαφέρων άρθρο από το android authority . 6 μύθοι για την ζωή της μπαταρίας. Νο 2 μύθος για το ότι πρέπει να αποφορτιστεί πλήρως πριν φορτισουμε. Και μάλιστα στα σύγχρονα τηλ εάν φορτίσεις όταν η μπαταρία είναι πάνω από 40 τις εκατό δεν θεωρείται πλήρης κύκλος φόρτισης .

http://www.androidauthority.com/battery-myths-688089/

Edited by Aris46
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω πάρει από ebay με 1ευρω, τέλειο.

Πήρα και OTG type c usb 32gb, τώρα είμαι κομπλέ (you.gr)

 

Δοκιμασες αν διαβαζει φλασακι με micro usb ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες αν διαβαζει φλασακι με micro usb ?

 

Όχι δεν δουλεύει, για αυτό αγόρασα το 32gb φλασακι και κομπλέ όλα. Το adapter είναι μόνο για charge. Ενώ στο ebay έγραφε και για Data. Και έτσι μου επιστρέφουν τα λεφτά γιατί γράφουν παραμύθια στο κόσμο (δεν είναι για τα λεφτά, αλλά η παραπληροφορηση)

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...