Jump to content

OnePlus 3


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης παρατήρησα ότι η φόρτιση με τον εργοστασιακό φορτιστή και καλώδιο τα αμπέρ φόρτισης δεν ξεπερνάνε τα 1.5A ενώ ο φορτιστής γράφει ότι είναι 4A.

Το έχει μετρήσει και κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

είμαι κάτοχος του OP3 εδώ και μία εβδομάδα, πρώην χρήστης Nexus 5 για δύο χρόνια. Γενικα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, άλλωστε δεν έχω και κάποιες σοβαρές απαιτήσεις. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το NFC. Στο nexus χρησιμοποιούσα το winbank wallet για πληρωμές. Με το OP3 ενώ κατεβαίνει η εφαρμογή και το NFC είναι ενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις, όταν πλησιάζω σε POS δεν έχει καμία αντίδραση. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το winbank wallet με OP3?

Link to comment
Share on other sites

Καμία παρεξήγηση εδώ είμαστε για να τα λέμε ανοιχτά και αντικειμενικά.

Απλά μου κακοφάνηκε γιατί όπως είπα και το προηγούμενο κινητό μου είχε 3000mAh μπαταρία και 5,5 οθόνη ZTE nubia Z7 Max και με την ίδια χρήση είχα 5:30-6 ώρες.Αν βελτιωθεί να βγάζει καμιά ώρα παραπάνω θα ειναι οκ. :rolleyes:

 

Τότε πάω πάσο, γτ έχω ακούσει κ από άλλους για το συγκεκριμένο κινητό, πως έχει πολύ καλή μπαταρία.. ;-) Anyway, μια γενική απορία. Πόση ώρα σου κάνει μια πλήρη φόρτιση; εμενα μετά από ένα factory reset που τ έκανα, αργεί λιιιγο παραπάνω.. Περίπου 10 λεπτά παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

το 4G αναφέρεται στη χρήση δεδομένων, μπορείς όπως σε κάθε άλλο δίκαρτο, να είσαι συνδεδεμένος στο internet με τη μία κάρτα και να δέχεσαι (όχι ταυτόχρονα) κλήσεις και στις 2

 

Δεν ένα παλιό Dual sim που έχω όταν μιλάει η 2 sim 1 πρώτη κόβει το internet

Link to comment
Share on other sites

Τότε πάω πάσο, γτ έχω ακούσει κ από άλλους για το συγκεκριμένο κινητό, πως έχει πολύ καλή μπαταρία.. ;-) Anyway, μια γενική απορία. Πόση ώρα σου κάνει μια πλήρη φόρτιση; εμενα μετά από ένα factory reset που τ έκανα, αργεί λιιιγο παραπάνω.. Περίπου 10 λεπτά παραπάνω

 

Όπως έγραψα και πριν ειναι η πρώτη φόρτιση που έκανα και δεν το μέτρησα για να σου πω ακριβώς χρόνους,θα μετρήσω την επόμενη και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Guest philliako
Εχοντας το κινητο 2 βδομαδες σχεδον εγω αντιμετωπιζω ενα αλλο προβλημα. Οταν καποιες φορες χρησιμοποιησω το κουμπακι που στην ουσια κανει το κινητο αθορυβο και μετα το επαναφερω σε κανονικη λειτουργια οι ειδοποιησεις δεν λειτουργουν καθολου ακομα και οταν μου τηλεφωνουν ο ηχος κλησης δεν ακουγεται καν.
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ειχε κανεις θεμα οταν παραγγελνε το κιν και μια απο τις θηκες να λεει οτι η θηκη δεν ειναι διαθεσιμη ? εγω δοκιμασα να παρω την θηκη μαζι μ το κιν και δεν με αφηνει λεγοντας οτι τελειωσε το αποθεμα ενω οταν παω να το παραγγειλω ξεχωριστα με παει μχρι και στο paypal να πληρωσω ! ξερεις κανεις τι παιζει ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω ειχε κανεις θεμα οταν παραγγελνε το κιν και μια απο τις θηκες να λεει οτι η θηκη δεν ειναι διαθεσιμη ? εγω δοκιμασα να παρω την θηκη μαζι μ το κιν και δεν με αφηνει λεγοντας οτι τελειωσε το αποθεμα ενω οταν παω να το παραγγειλω ξεχωριστα με παει μχρι και στο paypal να πληρωσω ! ξερεις κανεις τι παιζει ?

 

δεν το δοκίμασα ξεχωριστά αλλά είναι λίγο για τα μπάζα το store

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχοντας δοκιμασει ολα τα high end μοντελα εσοδειας 2016, μπορω να πω πως προκειται για το πιο γρηγορο και lag free τηλεφωνο σημερα. Μεχρι τουλαχιστον την ελευση των νεων nexus devices το φθινοπωρο θα παιζει μπαλα μονο του σε αυτο τον τομεα.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Από τη στιγμή που το status της παραγγελίας σας άλλαξε σε Dispatched, πόσο καιρό περίπου πήρε για να ξεκινήσει το tracking? (έχω κάνει παραγγελία με γρήγορο shipping και τώρα και μιάμιση μέρα δεν έχω πάρει tracking number).
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Από τη στιγμή που το status της παραγγελίας σας άλλαξε σε Dispatched, πόσο καιρό περίπου πήρε για να ξεκινήσει το tracking? (έχω κάνει παραγγελία με γρήγορο shipping και τώρα και μιάμιση μέρα δεν έχω πάρει tracking number).

 

Εγω φιλε μ δεν πηρα ποτε tracking.

Ούτε εγώ, μου το δώσανε οι της OnePlus, μιλώντας μαζί τους στο https://oneplus.net/gr/support, Live Chat

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

είμαι κάτοχος του OP3 εδώ και μία εβδομάδα, πρώην χρήστης Nexus 5 για δύο χρόνια. Γενικα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής, άλλωστε δεν έχω και κάποιες σοβαρές απαιτήσεις. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το NFC. Στο nexus χρησιμοποιούσα το winbank wallet για πληρωμές. Με το OP3 ενώ κατεβαίνει η εφαρμογή και το NFC είναι ενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις, όταν πλησιάζω σε POS δεν έχει καμία αντίδραση. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το winbank wallet με OP3?

 

δοκιμασες σε αλλο μηχανημα?μηπως ειναι bug της winbank?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ, μου το δώσανε οι της OnePlus, μιλώντας μαζί τους στο https://oneplus.net/gr/support, Live Chat

Για να καταλάβω, κανένας δεν πήρε ή μόνο όσοι χρησιμοποίησαν fast shipping?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Εγώ πήρα με αργό. Το στείλανε η Πέμπτη η Παρασκευή και σήμερα Συρο παρέλαβα.

 

Χθες ήταν Αθήνα(1 μέρα νωρίτερα).

 

Περιμένω κάποιους φιλους για το unboxing. To tracking ήταν στο μέιλ κάτω κάτω που έλεγε/είχε ως θέμα το dispatch. Τσεκάρετε αυτό το μέιλ αν έχει κάτω κάτω dhl tracking number.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του συγκρίνετε με του v10 η όχι?Μιλάω και για βίντεο και για φωτογραφίες. Σκέφτομαι για μετάβαση αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω με τπτ...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια τι λεει η 3.2.1
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια τι λεει η 3.2.1

 

Τι να λεει, το sRGB mode είναι σκουπιδι (ξέπλυμα χρωματα και ικτερος, μην ασχοληθείτε καθολου), κυριως το ram management εχει παψει να είναι aggressive, δεν ηθελε κατι ιδιαιτερο η συσκευή. Πεταγε πριν, πεταει και τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεει, το sRGB mode είναι σκουπιδι (ξέπλυμα χρωματα και ικτερος, μην ασχοληθείτε καθολου), κυριως το ram management εχει παψει να είναι aggressive, δεν ηθελε κατι ιδιαιτερο η συσκευή. Πεταγε πριν, πεταει και τωρα...

 

το θεμα τω ειδοποιησεων λυθηκε ολα καλα?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα τω ειδοποιησεων λυθηκε ολα καλα?

 

Περιέργως ουτε πριν αντιμετωπισα το παραμικρο με τις ειδοποιήσεις, ουτε τωρα βλεπω κατι, κατά συνεπεια δε μπορω να απαντησω σε αυτό το θεμα.

Το επισημο changelog, παντως, της oneplus το αναφερει:

 

•Fixed some notification issues

•Addressed SIM recognition issue

•Enabled sRGB mode in developer options

•Improved RAM management

•Improved GPS performance

•Enhanced audio playback quality

•Updated custom icon packs

•Improved camera quality/functionality

•Fixed some issues in Gallery

•Implemented latest Google security patches

•Fixed bugs in Clock/Music apps

Link to comment
Share on other sites

ωραια αυριο ερχεται και το δικο μου οποτε ελπιζω θα μου ρθει και η αναβαθμιση.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...