Jump to content

Sony Xperia XA


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα μία που κλείνει ολο το κινητό μεσα με μεταλλικο πλαισιο και ειναι τελεια.

https://www.aliexpress.com/store/product/For-Sony-Xperia-XA-F3112-F3115-Lxury-Wire-Drawing-Mirror-Phone-Case-Metal-Aluminum-Frame-Durable/831006_32702727699.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Η οθονη του κινητου μου εμφανισε μια μεγαλη κιτρινη γραμμη.

 

Υπαρχει καποιο αξιοπιστο συνεργειο στην Αθηνα ωστε να το επισκευασω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι έτοιμος να αγοράσω το κινητο! 2 ερωτησεις μοναχα. Ηρθε η αναβάθμιση android 7; Οι σελφι ειναι αψογες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για την τιμή του βγάζει πολύ καλές σελφι. Την αναβάθμιση την αναμένουμε. Τουλάχιστον στο δικό μου!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Επομένως μου το προτείνεις; το χω βρει 159€ απο τα public. Έχω 2 χρόνια και το lenovo golden warrior a8. Πιστεύω ειναι η τέλεια αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει έρθει σε κανέναν αναβάθμιση σε 7.0;

 

Στο xperifirm αναφέρει ότι μέχρι στιγμής έχει βγει η customized για Cosmote GR. (33.3.A.0.131)

Link to comment
Share on other sites

Συνδέστε το κινητό στο PC... και κάντε αναβάθμιση μέσω Xperia Companion... κατεβάζει κανονικά την 7.0 (σε κινητό Cosmote... όπως λέει ο φίλος από πάνω).
Link to comment
Share on other sites

και ξαναγυρνάω στο Xiaomi mi4.

Τι εννοεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο https://xpericheck.com/device/F3111 και τσέκαρε με βάση το CDA της συσκευής σου αν έχει βγει.

 

Για να βρεις το CDA πατάς *#*#7378423#*#* -> Service info -> Software info -> Customization Version .

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ενοχλεί αφάνταστα το bloatware.Δεν βρίσκω κανένα λόγο να κάνω 10 ίσως και περισσότερες εφαρμογές disabled και να μπορώ να απεγκαταστήσω 1-2 μόνο. Είχα σταματήσει να το χρησιμοποιώ σχεδόν από την αρχή που το αγόρασα (Δεκ. 2016) για αυτό τον λόγο. Είχα κάποιες ελπίδες ότι με την 7.0 θα ήταν καλύτερα από αυτή την άποψη. Διαψεύστηκα και δεν θα το χρησιμοποιήσω ξανά.Προτιμώ να έχω ένα τηλέφωνο που να επιλέγω εγώ τι εφαρμογές θα έχω εγκατεστημένες.

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλεί αφάνταστα το bloatware.Δεν βρίσκω κανένα λόγο να κάνω 10 ίσως και περισσότερες εφαρμογές disabled και να μπορώ να απεγκαταστήσω 1-2 μόνο. Είχα σταματήσει να το χρησιμοποιώ σχεδόν από την αρχή που το αγόρασα (Δεκ. 2016) για αυτό τον λόγο. Είχα κάποιες ελπίδες ότι με την 7.0 θα ήταν καλύτερα από αυτή την άποψη. Διαψεύστηκα και δεν θα το χρησιμοποιήσω ξανά.Προτιμώ να έχω ένα τηλέφωνο που να επιλέγω εγώ τι εφαρμογές θα έχω εγκατεστημένες.

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ περίμενα το ίδιο να γίνει με την 7άρα αλλά απ' ότι βλέπω γιοκ!

Εδώ με φρέσκο τηλ/νο και όλες τις ενημερώσεις μου μένει 6 γίγα ελεύθερος χώρος και που το

τι τραβούσαμε με το Μ4 Aqua που με τα ίδια έμενε με 1 γίγα ελεύθερο γιατί ήταν 8άρι στη μνήμη.

Απαράδεκτη. Πραγματικά σε αυτό το σημείο η Sony έχει ξεπεράσει και τη Samsung!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή με την 7 ρουφάει πλέον την μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου ή με την 7 ρουφάει πλέον την μπαταρία;

H Sony το έχει αυτό, εγώ συνήθως κάνω reset και στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό για τη γυναίκα πριν 3 μέρες από Γερμανό και μόλις το άνοιξε ο υπάλληλος και μπήκε στο wifi κατέβασε το nougat.

Μόλις έβαλα και ένα τζαμακι που πήρα από εκεί...Και δε περίμενα να είναι τόσο χάλια.

Αφήνει πολύ κενό γύρω γύρω από το τζάμι. Δε κολλάει καλά εννοώ..και είναι και αρκετά στενό.

Επίσης δεν γλυστρα καλά σε σχέση με άλλα που έχω πάρει για αλλά κινητά.

Υπάρχει κάτι καλύτερο σε τζάμι ;

 

Βρίσκω σε κάτι τέτοιο...

http://m.ebay.co.uk/itm/FULL-CURVED-EDGE-3D-TEMPERED-GLASS-SCREEN-PROTECTOR-for-Sony-Xperia-X-XZ-XA-XP-/172596922720?var=471427176059&hash=item282f940960%3Am%3Am-Ik-hMtK62A2XB1_1hI1AA&_trkparms=pageci%253A79aff561-6934-11e7-b2c8-74dbd1805347%257Cparentrq%253A4548a82d15d0abc67438ce81fffb1418%257Ciid%253A5

Και αυτό...

https://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=for+sony+xperia+xa+tempered+glass+#/

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι από αυτά;

Κολλάνε καλά στις άκρες; ;

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή κάνω ποδήλατο και χρησιμοποιώ το strava χωρείς σύνδεση στα δεδομένα (INTERNET) και χωρείς 4G η μπαταρία θα καταναλώνεται γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...