Jump to content

Samsung Galaxy J5 2016


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

υπαρχει ενημερωση αν το κινητο παρει αναβαθμιση σε nougat;

Απ'οσο εψαξα,δεν βρηκα κατι ξεκαθαρο,γι'αυτο και ρωτω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

 

Σύμφωνα με τη samsung, όχι δε θα πάρει nougat.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 809
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας,

υπαρχει ενημερωση αν το κινητο παρει αναβαθμιση σε nougat;

Απ'οσο εψαξα,δεν βρηκα κατι ξεκαθαρο,γι'αυτο και ρωτω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Απο ότι εχει δηλωσει η Samsung τουρκιας, και εχει δωσει και χρονοδιάγραμμα, θα παρει την ενημερωση μετα το καλοκαιρι. https://www.galaxyclub.nl/2017/02/samsung-turkije-publiceert-uitgebreide-nougat-update-planning-inclusief-galaxy-j5-a-2017/

Πηγη: http://www.galaxyclub.nl

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι εχει δηλωσει η Samsung τουρκιας, και εχει δωσει και χρονοδιάγραμμα, θα παρει την ενημερωση μετα το καλοκαιρι. https://www.galaxyclub.nl/2017/02/samsung-turkije-publiceert-uitgebreide-nougat-update-planning-inclusief-galaxy-j5-a-2017/

Πηγη: http://www.galaxyclub.nl

 

* Android 7.0 Nougat will be expanded to additional countries on the following devices within the first half of this year: Galaxy S6, Galaxy S6 edge and S6 edge Plus, Galaxy Note5, Galaxy Tab A with S Pen, Galaxy Tab S2 (LTE unlock), Galaxy A3, and Galaxy A8.

 

https://news.samsung.com/global/samsung-begins-rollout-of-android-7-0-nougat

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

* Android 7.0 Nougat will be expanded to additional countries on the following devices within the first half of this year: Galaxy S6, Galaxy S6 edge and S6 edge Plus, Galaxy Note5, Galaxy Tab A with S Pen, Galaxy Tab S2 (LTE unlock), Galaxy A3, and Galaxy A8.

 

https://news.samsung.com/global/samsung-begins-rollout-of-android-7-0-nougat

 

Αυτό που ανεβασες είναι πολύ γενικο και δεν αφορα ολες τις συσκευες, λεει απλα καποιες για το πρωτο εξαμηνο, αν διαβασεις καλα το ποστ που ανεβασα εχει μεχρι και συγκεκριμένες ημερομηνίες, είναι πληρες χρονοδιάγραμμα, ριξε μια ματια, και μαλιστα είναι από την Samsung τουρκιας, δεν είναι απλα από καποιο τυχαιο σαιτ για να αμφισβητηθεί. http://www.samsung.com/tr/support/newsalert/100061

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς κάνει το "a1 SD bench"?

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα J5 του εκανα hard reset προσπαθω στην αρχη να δηλωσω αλλο gmail και δε με αφηνει δειχνει σαν να εχει κρατησει το παλιο(λεει να ξανα συνδεθει το συγκεκριμενο κινητο με καποιο λογαριασμο google που εχει χρησιμοποιηθει σ αυτο το κινητο)τη μπορω να κανω να βαλω αλλο gmail?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα J5 του εκανα hard reset προσπαθω στην αρχη να δηλωσω αλλο gmail και δε με αφηνει δειχνει σαν να εχει κρατησει το παλιο(λεει να ξανα συνδεθει το συγκεκριμενο κινητο με καποιο λογαριασμο google που εχει χρησιμοποιηθει σ αυτο το κινητο)τη μπορω να κανω να βαλω αλλο gmail?

Έχει κρατήσει το παλιό. Είναι για λόγους ασφαλείας σε περίπτωση που κάποιος το κλέψει. Θα πρέπει να συνδεθείς με το παλιό, και να πας μέσα από τις ρυθμίσεις να σβήσεις πρώτα τον/τους λογαριασμούς samsung και google και στη συνέχεια να κάνεις hard reset. Μόνο έτσι θα σε αφήσει να ξεκινήσεις με νέο λογαριασμό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει κρατήσει το παλιό. Είναι για λόγους ασφαλείας σε περίπτωση που κάποιος το κλέψει. Θα πρέπει να συνδεθείς με το παλιό, και να πας μέσα από τις ρυθμίσεις να σβήσεις πρώτα τον/τους λογαριασμούς samsung και google και στη συνέχεια να κάνεις hard reset. Μόνο έτσι θα σε αφήσει να ξεκινήσεις με νέο λογαριασμό.

 

δε θυμαται η γυναικα τη email ειχε βαλει αλλως τροπος δεν υπαρχει αν κατεβασω ξανα τη ρομ και τη περασω με ODIN παλι θα το κρατησει?

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαται η γυναικα τη email ειχε βαλει αλλως τροπος δεν υπαρχει αν κατεβασω ξανα τη ρομ και τη περασω με ODIN παλι θα το κρατησει?

 

αφού βάζεις το παλιό και σου λέει ότι το έχει. πως δεν θυμάσαι ποιο είναι το email...???

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε να πας ρυθμίσεις - εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση δεδομένων-cache σε ότι εφαρμογή GOOgle βλέπεις. google play, chrome, υπηρεσίες google, και μετά επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ο μονος τροπος που γνωριζω ειναι μεσα απο το λογαριασμο της γκουγκλ και απαραιτητη προΥποθεση ειναι να γνωριζεις το μέιλ. Εκει υπαρχει επιλογη που αφαιρεις το λογαριασμο μονο απο τη συσκευη.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για το κινητό και θέλω να ρωτήσω τους κατόχους του κάποια πράγματα. Διάβασα ότι κάποιες συσκευές παίρνουν την αναβάθμιση σε android 6 και κάποιες όχι. Αυτό όπως διάβασα έχει να κάνει με το για ποια χώρα προοριζόταν το κινητό. γνωρίζει κάποιος αν αυτό όντως ισχύει, και αν ναι ποιο model number θα πρέπει να πάρω προκειμένου να αναβαθιστεί χωρίς κάποιο πρόβλημα; ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για το κινητό και θέλω να ρωτήσω τους κατόχους του κάποια πράγματα. Διάβασα ότι κάποιες συσκευές παίρνουν την αναβάθμιση σε android 6 και κάποιες όχι. Αυτό όπως διάβασα έχει να κάνει με το για ποια χώρα προοριζόταν το κινητό. γνωρίζει κάποιος αν αυτό όντως ισχύει, και αν ναι ποιο model number θα πρέπει να πάρω προκειμένου να αναβαθιστεί χωρίς κάποιο πρόβλημα; ευχαριστώ πολύ

Το πιο σίγουρο μοντέλο για να μην έχεις κάποιο πρόβλημα σε σχέση πάντα με τ άλλα είναι το j510FN

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Φίλος αγόρασε από κατάστημα κάπου στην Αθήνα Galaxy J5 2016 με κωδικό 510FN (αυτον τον κωδικό μου έβγαλε και η εφαρμογή phone info) το οποίο έχει εσωτερική μνήμη 8gb κα όχι 16gb. Να τονίσω οτι και η παραπάνω εφαρμογή εμφανίζει το τηλέφωνο με 16gb εσωτερική μνήμη. Πέρα από το ότι του συνεστησα να το επιστρέψει θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποιον αντίστοιχο περιστατικό. Με ένα ψάξιμο δεν συνάντησα πουθενά συσκευή του 2016 με 8gb εσ.μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Φίλος αγόρασε από κατάστημα κάπου στην Αθήνα Galaxy J5 2016 με κωδικό 510FN (αυτον τον κωδικό μου έβγαλε και η εφαρμογή phone info) το οποίο έχει εσωτερική μνήμη 8gb κα όχι 16gb. Να τονίσω οτι και η παραπάνω εφαρμογή εμφανίζει το τηλέφωνο με 16gb εσωτερική μνήμη. Πέρα από το ότι του συνεστησα να το επιστρέψει θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποιον αντίστοιχο περιστατικό. Με ένα ψάξιμο δεν συνάντησα πουθενά συσκευή του 2016 με 8gb εσ.μνήμη.

Μόνο το j5 2015 έρχεται με 8gb

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το κινητό είστε ικανοποιημένοι; Θα το ξαναπαίρνατε;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να καθορίζει το που θα εγκαθίστανται οι εφαρμογές(συσκευή ή καρτα), Πού θα πηγαίνουν οι λήψεις, η μουσική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε το κινητό είστε ικανοποιημένοι; Θα το ξαναπαίρνατε;

 

Αν και το εχω πολυ λίγο καιρό(ένα μηνα) είναι πολύ καλό,αν πάρει και την αναβάθμιση την 7 πιστεύω θα είναι Ακόμα καλύτερο.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το κινητό είστε ικανοποιημένοι; Θα το ξαναπαίρνατε;

 

Εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά του. Πάρα πολύ καλή κάμερα για την κατηγορία του και πάρα πολύ όμορφο. Θα το Καβάλα σίγουρα. Το έχω κάνει δώρο στη γυναίκα μου και οι την ώρα το πασπατεύω. Είναι καλή επιλογή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στο j5 duos δουλευουν παραλληλα και οι δυο καρτες sim και η καρτα μνήμης? Ρωταω γιατι σε καποια τηλεφωνα επιλεγεις ή την δευτερη καρτα sim ή την καρτα μνημης
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στο j5 duos δουλευουν παραλληλα και οι δυο καρτες sim και η καρτα μνήμης? Ρωταω γιατι σε καποια τηλεφωνα επιλεγεις ή την δευτερη καρτα sim ή την καρτα μνημης

 

Το J5 Duos έχει ανεξάρτητη υποδοχή για SD, δεν καταλαμβάνει θέση sim.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε αναβαθμιση λογισμικου με κωδικο J510FNXXU2AQD2/J510FNOXA2AQD2/J510FNXXU2AQD2- 293,78 MB.Μπορει να μου πει καποιος που την εκανε αν ειναι οκ?Ειδε διαφορα σε κατι προς το καλυτερο η χειροτερο?
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι και συναγωνιστες,

εχω rooted J5(2016) και ήθελα να σας ρωτησω:

1. υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις εφαρμογές απο only rom σε sd?

2. υπάρχει σίγουρος τρόπος διαγραφής του Bloatware ? (πχ skype)

3. πιστεύετε κι εσεις ότι υπάρχει προγραμματισμένη απαξίωση του κινητού μας; και ολων των android?

τι εννοώ

Πήρα ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΟ με τη φίλη μου, και βάλαμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ καρτα sd. Mετά απο 6 μηνες αντιμετωπίσαμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ μηνύματα οτι γεμισε η συσκευη κλπ.

ΟΜΩΣ:

- εγώ το είχα σκίσει στις εφαρμογές. Η φίλη μου είχε βάλει ελάχιστες, και φυσικά αποθήκευε φωτο στην καρτα.

Μήπως λοιπόν τα φτιάχνουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ ετσι ωστε μετα απο 6μηνο να αρχίσουν να κολλάνε κλπ για να σκεφτεσαι να αγοράσεις νεο μοντελο;

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι και συναγωνιστες,

εχω rooted J5(2016) και ήθελα να σας ρωτησω:

1. υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις εφαρμογές απο only rom σε sd?

2. υπάρχει σίγουρος τρόπος διαγραφής του Bloatware ? (πχ skype)

3. πιστεύετε κι εσεις ότι υπάρχει προγραμματισμένη απαξίωση του κινητού μας; και ολων των android?

τι εννοώ

Πήρα ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙΝΗΤΟ με τη φίλη μου, και βάλαμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ καρτα sd. Mετά απο 6 μηνες αντιμετωπίσαμε ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ μηνύματα οτι γεμισε η συσκευη κλπ.

ΟΜΩΣ:

- εγώ το είχα σκίσει στις εφαρμογές. Η φίλη μου είχε βάλει ελάχιστες, και φυσικά αποθήκευε φωτο στην καρτα.

Μήπως λοιπόν τα φτιάχνουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ ετσι ωστε μετα απο 6μηνο να αρχίσουν να κολλάνε κλπ για να σκεφτεσαι να αγοράσεις νεο μοντελο;

 

Δες αν μπορεί να το κάνει το titanium backup,Αυτό κάνει πολλά πράγματα.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 2016

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...