Jump to content

Doogee x5 Max


ozgur_hfo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Key Features of DOOGEE X5 MAX

Device Type – Android Budget Smartphone

Brand – Doogee Smartphone

Device – X5 MAX

CPU – Quad-core 1.3 GHz processor

Chipset – Mediatek MT6580

Camera – 8 MP Rear Camera With LED Flash | 8 MP Front Camera

Memory- 1GB | ROM -8GB Storage TF card up to 32GB support

Display – Screen size 5.0 inch HD

Battery – 4000mAh Lithium-ion Battery

Dual SIM with Micro SIM + Micro SIM Compatibility

support 2G/3G Networks with a speed of HSPA 21.2/5.76 Mbps in 3G Network

Sensors – Accelerometer, Proximity sensor, Flashlight, Fingerprint sensor

Color – Black, White.

Operating System – Android v6.0 Marshmallow

Price – $72

Highlights – 5.0 inch HD IPS Screen Android 6.0 MTK6580 Quad Core 1GB RAM 8GB ROM OTA Dual Cameras Bluetooth 4.0 Fingerprint

Picture format: JPEG, GIF, BMP, PNG

Music format: MP3, AAC, OGG, WAV

Video format: AVI, MP4, WMV, 3GP

MS Office format: PPT, Word, Excel

E-book format: TXT, PDF

Feature – Browser, Calculator, Calendar, 3G, Alarm, Bluetooth, E-book, FM, GPS, Gravity Sensing, MP3, MP4, People, Sound Recorder, Wi-Fi.

 

Το τηλεφωνακι είναι στα 57 ευρώ περίπου και νομίζω είναι πολύ καλό για τα χρήματα του. Σκέφτομαι να το παραγγείλω εντός της εβδομάδας, τι λέτε; Εχει εντυπώσεις κάνεις να μας πει;

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν συσκευή στα μάτια μου είναι πολύ όμορφη , χαρακτηριστικά τίποτα το ιδιαίτερο εκτός απο το Fingerprint που δεν με πολυενδιαφέρει , αν η κάμερα του είναι καλή (καλύτερη τουλάχιστον απο το χ5) και η μπαταρία ειναι 4000 και όχι όπως άλλες φόρες με ψεύτικη χωρητικότητα τότε γιατί όχι για backup phone.
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολύ το fingerprint για λόγους ασφαλείας πιο πολύ ενω οι καμερες πρέπει να είναι όντως καλύτερες απο το χ5. Με το cubot s168 που έχω συμβιωσα 1,5 χρόνο και μου ηταν υπέρ αρκετο ( browsing και Facebook +email). Νομίζω ότι μου κανει σαν κύρια συσκευή.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας παιδιά! Μπορείτε σας παρακαλώ να ανεβάσετε την rom του κινητού κάπου για να την κατεβάσω επειδή δεν την βρίσκω πουθενά;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το x5 max; Εντυπώσεις θα μας πεις; Γιατί χρειαζεσαι την ρομ; Το μπρικαρες;

 

Όχι βρε! Τα mediatek δεν μπρικάρουν! Ούτε έχω την συσκευή απλά έχω το X6 και είπα να δοκιμάσω να την πορτάρω! :)

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το κινητο. πρωτες εντυπωσεις καλες, ομορφο και στιβαρο, οχι πολυ βαρυ, και ανετο στο κρατημα. οθονη φωτεινη με καλη λειτουργεια της αυτοματης φωτεινοτητας, γρηγορη αποκριση καλη δειαχειρηση της μνημης ενω εντυπωσιακη ειναι η αποκριση του δαχτυλικου αποτυπωματος. η φωτογραφικη σαφως καλυτερη απο το χ5.σημα wifi πολυ καλο, απο μπαταρια δεν λεω τιποτα θα δειξει.....αυτα τα ολιγα.. εμενα μου αρεσει
Link to comment
Share on other sites

Το πάχος του κινητού πώς είναι.

δεν το λες και λεπτο αλλα ουτε και χοντρο.....μαγκες, το κινητο ειναι σουπερ, πολυ ανωτερο απο το χ5 η μπαταρια του πολυ καλη αξιζει τα λεφτα του μεχρι το τελευταιο σεντζ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω ένα σημερινό στη κατοχή μου...

Θα κοιτάξω να κάνω ένα ερασιτεχνικό βιντεακι με τη κριτική μου... ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Με ετρωγε καιρο να δοκιμασω κ εγω ενα doogee,παρηγγηλα ενα χ5 max γνωριζοντας πολυ καλα το τι αγοραζω με αυτα τα χρηματα!!Σαν κυρια συσκευη εχω ενα xiaomi redmi note 2 κ πριν μια βδομαδα μου ηρθε κ ενα blackview a8,μια χαρα για τα λεφτα του!!Αναμενω κ το doogee λοιπον!!!
Link to comment
Share on other sites

Με ετρωγε καιρο να δοκιμασω κ εγω ενα doogee,παρηγγηλα ενα χ5 max γνωριζοντας πολυ καλα το τι αγοραζω με αυτα τα χρηματα!!Σαν κυρια συσκευη εχω ενα xiaomi redmi note 2 κ πριν μια βδομαδα μου ηρθε κ ενα blackview a8,μια χαρα για τα λεφτα του!!Αναμενω κ το doogee λοιπον!!!

Αν είσαι ευχαριστημένος με το Α8 με το Χmax θα είσαι 3πλα ευχαριστημένος!! ;)

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πηρα 2 απλα και 2 pro σημερα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από που πήρες το pro?

Απο το ever,καλο δειχνει εξ αποστασεως......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται σου κανανε καλο τα μπανια ε? :)

 

Eαν βγει σαν το παλιο μοντελο σε αξοιοπιστια,που λογικα θα βγει,εχουμε να κανουμε με μια πολυ καλη προταση,βεβαια εαν δεν το πιασω πρωτα στα χερια μου......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητου σχεδόν ένα μήνα. Μπαταρία πολύ καλή για τις δικές μου ανάγκες αλλά φυσικά προσθέτει στο βάρος. Πολύ ευχαριστημένος από την ζωντάνια και τα χρώματα της οθόνης και από την ποιότητα των φωτογραφιών με φώς (οι νυκτερινές με φλας πολύ μέτριες). Wi-Fi , GPS δουλεύουν άψογα.

Προς το παρόν έχω εντοπίσει τα εξής προβλήματα: Όταν το κλείσω και το ανοίξω ξανά χάνει την ρύθμιση της γλώσσας και γυρνάει στην γλώσσα του δικτύου της κάρτας sim (ζω στο εξωτερικό). Επίσης η ένδειξη σήματος είναι ανακριβής και ενώ σχεδόν συνέχεια μου δείχνει χαμηλό ή καθόλου σήμα, λειτουργεί χωρίς προβλήματα και απρόσκοπτα.

Τέλος , πριν μερικές ημέρες μου ήρθε ΟΤΑ update αλλά όσες φορές επιχείρησα να την κάνω , στην διάρκεια της εγκατάστασης το ρομποτάκι πέφτει ανάσκελα, πέρνω μήνυμα error, και σαν αιτιολογία πως το αρχείο είναι corrupted. Είναι αυτό που πραγματικά λέει ή υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω ώστε να μου δεχθεί το update?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα χρυσα κ αγια, αλλα στην ιδια ακριβως τιμη το αντιστοιχο της ιδιας εταιριας Homtom 17 pro εχει σημαντικη διαφορα στη βαθμολογια Antutu.... κ γω που ειμαι καπου μεταξυ των δυο...λαμβανω αυτο σαν καθοριστικο παραγοντα για το που θα γειρει η ζυγαρια...

θα ειναι το πρωτο μου κινεζικο κ γενικα δεν εχω εμπειρια, απο σχολια χρηστων κ χαρακτηριστηκα κ τιμη..κατεληξα στη συγκεκριμενη εταιρια.. (ακολουθει ο πινακας με το συγκριτικο τους)

http://www.kimovil.com/en/compare/cubot-note-s,doogee-x5-max-pro,homtom-ht17-pro,leagoo-m5

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα χρυσα κ αγια, αλλα στην ιδια ακριβως τιμη το αντιστοιχο της ιδιας εταιριας Homtom 17 pro εχει σημαντικη διαφορα στη βαθμολογια Antutu.... κ γω που ειμαι καπου μεταξυ των δυο...λαμβανω αυτο σαν καθοριστικο παραγοντα για το που θα γειρει η ζυγαρια...

θα ειναι το πρωτο μου κινεζικο κ γενικα δεν εχω εμπειρια, απο σχολια χρηστων κ χαρακτηριστηκα κ τιμη..κατεληξα στη συγκεκριμενη εταιρια.. (ακολουθει ο πινακας με το συγκριτικο τους)

http://www.kimovil.com/en/compare/cubot-note-s,doogee-x5-max-pro,homtom-ht17-pro,leagoo-m5

Εαν δεν εχεις θεμα με το μεγεθος οθονης παρε το 17.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα χρυσα κ αγια, αλλα στην ιδια ακριβως τιμη το αντιστοιχο της ιδιας εταιριας Homtom 17 pro εχει σημαντικη διαφορα στη βαθμολογια Antutu.... κ γω που ειμαι καπου μεταξυ των δυο...λαμβανω αυτο σαν καθοριστικο παραγοντα για το που θα γειρει η ζυγαρια...

θα ειναι το πρωτο μου κινεζικο κ γενικα δεν εχω εμπειρια, απο σχολια χρηστων κ χαρακτηριστηκα κ τιμη..κατεληξα στη συγκεκριμενη εταιρια.. (ακολουθει ο πινακας με το συγκριτικο τους)

http://www.kimovil.com/en/compare/cubot-note-s,doogee-x5-max-pro,homtom-ht17-pro,leagoo-m5

 

Αυτό ακριβώς με μπερδεύει και εμένα....

Θεωρητικά είναι με ελάχιστα παραπάνω χρονισμένο επεξεργαστή (1,3 vs 1,1) το χ5 και έχουν και τα δύο 2gb ram. Πως γίνεται η διαφορά στο antutu υπέρ του ht17???

 

 

Εαν δεν εχεις θεμα με το μεγεθος οθονης παρε το 17.

 

Τεκμηρίωσε το σε παρακαλώ ασχέτως του μεγέθους της οθόνης που είναι ξεκάθαρα καλύτερο το ht17 , ενδιαφέρομαι για 1 εκ των δύο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς με μπερδεύει και εμένα....

Θεωρητικά είναι με ελάχιστα παραπάνω χρονισμένο επεξεργαστή (1,3 vs 1,1) το χ5 και έχουν και τα δύο 2gb ram. Πως γίνεται η διαφορά στο antutu υπέρ του ht17???

 

 

 

 

Τεκμηρίωσε το σε παρακαλώ ασχέτως του μεγέθους της οθόνης που είναι ξεκάθαρα καλύτερο το ht17 , ενδιαφέρομαι για 1 εκ των δύο.

 

Εχοντας φερει δοκιμαση συσκευες και απο τις 2 εταιριες γραφω,εχω μεγαλυτερη εκτιμηση στην homtom σαν συσκευες ποιοτηκα παντα,γιατι απο specs πανω κατω ειναι τα ιδια.

Εαν περιμενεις σε λιγες μερες περιπου θα τα εχω και τα 2 στα χερια μου για δοκιμη.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά . έχει κανείς δοκιμάσει το x5 max pro ;

 

επισημα θα κυκλοφορησει την αλλη βδομαδα, τουλαχιστον ετσι μου ειπε το bangood. Τωρα υπηρξαν κατι συσκευες που ειχαν δοθει σε μερικους για τεστ, αυτα κατα ποσο ειναι λειτουργησημα 100% δεν ξερω, αλλα στις παρουσιασεις που καναν δειχναν να μην εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

επισημα θα κυκλοφορησει την αλλη βδομαδα, τουλαχιστον ετσι μου ειπε το bangood. Τωρα υπηρξαν κατι συσκευες που ειχαν δοθει σε μερικους για τεστ, αυτα κατα ποσο ειναι λειτουργησημα 100% δεν ξερω, αλλα στις παρουσιασεις που καναν δειχναν να μην εχουν προβλημα.

Ερχονται 2 σε εμενα........απο 24/8 εχουν φυγει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...