Jump to content

Lenovo Tab 3 7" Essential


vision72
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς το συγκεκριμένο για ανταλλαγή απόψεων κτλ;

 

Το πήρα πρόσφατα για παιδικό,

http://www.skroutz.gr/s/8730916/Lenovo-Tab-3-7-Essential-7-8GB.html

έχει μπρος-πίσω κάμερες, στιβαρή κατασκευή, μια χαρά φαίνεται για παιδικό.

 

Ήρθε με Android 5.0.1 (είναι το ιδανικό άραγε αυτό το OS για αυτή τη συσκευή; ), αυτονομία με συνεχόμενο youtube βγάζει κάτω από μέρα, με youtube + surf μία μέρα και με μόνο suft πάνω από μέρα.

Μπορεί να κάνει κάποιος πολλά πράγματα, δεν κολλάει, φαίνεται τίμια συσκευή.

 

Από φωτό τραβάει παιδικές, μην περιμένετε πολλά σε αυτή την τιμή, για βραδινές ούτε λόγος, ωστόσο τα παιδιά εκτιμούν το μπρος-πίσω κάμερα.

 

Μπορώ να το ρουτάρω άραγε ξέρει κανείς πως;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

κανείς παιδιά δεν το έχει πάρει;

 

Τελικά η μπαταρία του κρατάει καλύτερα από την αρχή, γενικά ότι λέει το κάνει απροβλημάτιστα.

Στο τέλος τέλος, φωτογραφίες με tablet δε νομίζω να βγάζει και κανείς. Συνήθως με το κινητό θέλουμε καλές λόγω του ότι το έχουμε συνέχεια πάνω μας, ενώ το tablet όχι.

Όπως είπα για παιδικό είναι must, αλλά θα προσθέσω πως και για οικογενειακό είναι must!

 

Για surfing είναι παραπάνω από αρκετό, ακόμα και για δουλειά.

Μια κάρτα μνήμης μένει να αγοράσω, 16/32GB και είναι κομπλέ.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σου, ενδιαφέρομαι να πάρω το tablet. Από τα χαρακτηριστικά του και την τιμή του, φαίνεται ιδανικό για παιδικό. Μιας και θα υπάρχει όμως, αναρωτιέμαι αν μπορεί να ανοίξει φύλλο εργασίας excel. Όχι τίποτα πολύπλοκο, απλά να τρέξει ένα μικρό φύλλο εργασίας.

 

Κάποιες εντυπώσεις από το tablet, τώρα που έχει περάσει ένας μήνας χρήσης;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ανοίγει Excel φύλλα, Word και με το παραπάνω. Ότι θες κάνει.

Δουλεύεις άνετα...4πυρηνο είναι άλλωστε. Κολλήματα δεν τρώει.

το youtube το λιώσαμε με παιδικά...

και τα παιχνιδάκια του παίζει...

 

δεν έχω ασχοληθεί ούτε με root ούτε με άλλες rom καθώς όπως είπαμε σε kid mode δουλεύει κυρίως. Η rom που έχει είναι καλή. Αναβαθμίσεις τα προγράμματα που θέλω κάνω όταν μου βγάζει μήνυμα.

 

Επίσης κατασκευαστικά είναι θηρίο. Δεν τρίζει, δεν λυγίζει, δείχνει συσκευή 150 ευρώ.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ανοίγει Excel φύλλα, Word και με το παραπάνω. Ότι θες κάνει.

Δουλεύεις άνετα...4πυρηνο είναι άλλωστε. Κολλήματα δεν τρώει.

το youtube το λιώσαμε με παιδικά...

και τα παιχνιδάκια του παίζει...

 

δεν έχω ασχοληθεί ούτε με root ούτε με άλλες rom καθώς όπως είπαμε σε kid mode δουλεύει κυρίως. Η rom που έχει είναι καλή. Αναβαθμίσεις τα προγράμματα που θέλω κάνω όταν μου βγάζει μήνυμα.

 

Επίσης κατασκευαστικά είναι θηρίο. Δεν τρίζει, δεν λυγίζει, δείχνει συσκευή 150 ευρώ.

Το έχω πάρει για την κόρη μου είναι καταπληκτικό για παιδιά (και για μεγάλους που αισθάνονται παιδιά) . Ο μικρός μου δεν το αφήνει από τα χέρια του Όλη μέρα βλέπει YouTube και παίζει παιχνίδια με σχεδόν ημερήσια αυτονομία.

Για root -για να κόψω διαφημίσεις κλπ- δεν έχω βρει κατι . Θα ήθελα ένα γνωρίζει κάποιος να μου πει.

Αναβάθμιση δεν έχει πάρει άλλη εκτός από την αρχική. Είμαι με 5.0.1. Αν και σε reviews είχαν πει ότι φοράει 6.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Διαβάζω καλά λόγια λοιπόν για το tablet αυτό και σκέφτομαι να το πάρω και γω στα παιδιά μου. Όχι βέβαια αυτό με 5MP αλλά με 2MP:

http://www.skroutz.gr/s/9322222/Lenovo-Tab-3-Essential-7-WiFi-2MP-8GB.html?from=recommendations

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή η τιμή του και πιστεύω να δουλεύει καλά.

Σκέφτομαι να πάρω δυο (για τα δυο παιδιά μου, από ένα) τώρα για τα Χριστούγεννα!!

Πάνω-κάτω τόσα λεφτά είχα σκοπό να διαθέσω και μου φαίνεται σαν η καλύτερη λύση σ' αυτά τα χρήματα.

Η χρήση θα είναι κυρίως YouTube, προβολή βίντεο και κανένα παιχνιδάκι. Πιστεύετε ότι θα δουλεύει καλά; Χωρίς κολλήματα; Όσοι το έχετε διαπιστώσατε κάποιο ελάττωμα-πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει πεσει και σε μενα στα χερια μου αυτο το ταβλετ σημερα που το δινει η Primetel σε συνδρομητες της ως χριστουγεννιατικη προσφορα για ανανεωση κινητου συμβολαιου ως δωρο ΄η για νεους συνδρομητες της μαζι με το Samsung Galaxy A3 (2016) εξαρτατε σε πιο πλανο εισαι περνεις και το αναλογο κινητο τηλεφωνο. Ο Πατερας μου που ειναι στο πλανο 2 δικαιουταν ως τα 250Ευρω κινητο τηλεφωνο και Ταβλετ της Lenovo αυτο εδω και ετσι τα πειραμε.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αυτο ειναι ? στα 55 ευρω ?

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_lenovo-tab-3-710f-16gb-za0r0089bg-1188742.html

LENOVO Tab 3 710F 16GB

 

αξιζει στα 55 ευρω ?

 

ναι σημερα το πηρα, πιστευω αξιζει ναι,κατεβαζω και ταυτοχρονα κανω αλλα πραγματα και δεν κολλησε ποτε!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να το κανουμε και ροοτ για να μην εχει ολα τα update ktl μια που το θελω για τα παιδια μου ?

θελω για κανενα παιχνιδακι και βιντεο/παιδικα να το εχουν

 

καλη αγορα ε ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να το κανουμε και ροοτ για να μην εχει ολα τα update ktl μια που το θελω για τα παιδια μου ?

θελω για κανενα παιχνιδακι και βιντεο/παιδικα να το εχουν

 

καλη αγορα ε ?

 

Δεν ξερω ρουτ και τετοια , το μονο που μπορω να σου πω οτι ειναι τσαμπα , σε αυτη την τιμη ειχαν κατι σαβουρες .

και εγω για τον μικρο το πηρα και για εμενα να βλεπω κανα βιντεο .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο ειναι ? στα 55 ευρω ?

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_lenovo-tab-3-710f-16gb-za0r0089bg-1188742.html

LENOVO Tab 3 710F 16GB

 

αξιζει στα 55 ευρω ?

Εγώ το πήρα τον Μάιο σε προσφορά από 89 στα 69€ τα 8GB. Οπότε ναι είναι πολύ καλή τιμή τώρα στα 55 τα 16gb.

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει το tablet αν έχει δόνηση γιατί το πήρα χθες και δεν φαίνεται να έχει και δεν ξέρω αν είναι προβληματικό ή όχι. Επίσης σας βγάζει επιλογή για αποθήκευση στην sd μνήμη αντί για την εσωτερική? Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη σαρακοστη μπορει καποιος να μου πει και μενα γιατι οταν κλεινει απο μονο του αυτο το ταβλετ μετα οταν το συνδεω στο ρευμα για φορτιση δεν ανοιγει καθολου σχεδον ; Μαλλον πρεπει να ναι προβλημα της θυρας usb που μπαινει το μικρο το συρμα για να φορτηστη. Το παρατηρησε κανεις αλλος ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει παιδιά κάνεις σε περίπτωση που χρειαστούμε service που πρέπει να απευθυνθούμε;

Το δικό μου είναι αγορασμένο από skroutz και έσβησε ξαφνικά. Ούτε ανοίγει, ούτε δείχνει να φορτίζει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα πρόβλημα με το τάμπλετ του γιου μίξη. Έχει μια βδομάδα που το τάμπλετ αρνείται να συνδεθεί με το router μου. Μου βγάζει ένα αστέρι δίπλα στο σήμα του wifi κι ένα ελληνικό θαυμαστικό πάνω στον "διακόπτη".

Βάζω κωδικό εκ νέου, δείχνει να συνδέεται για ένα δευτερόλεπτο και μετά πετάει πάλι αστέρι δίπλα στο σήμα του wifi και θαυμαστικό πάνω στον διακόπτη.

Έχω router της cosmote. Το ίδιο router έχει και ο πατέρας αλλά εκεί δεν έχω κανένα θέμα.

 

Υ.Γ. Δεν μπορώ να ξέρω αν έχει πειράξει τίποτα ο μικρός μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει το tablet αν έχει δόνηση γιατί το πήρα χθες και δεν φαίνεται να έχει και δεν ξέρω αν είναι προβληματικό ή όχι. Επίσης σας βγάζει επιλογή για αποθήκευση στην sd μνήμη αντί για την εσωτερική? Ευχαριστώ πολύ.

 

Οτι μπήκα για να ρωτησω ακριβως το ίδιο.

Τελικά ξέρει κανεις; Έχει δόνηση η όχι;

Αν και υποθέτω πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εκαψε μητρικη...σερβις στα media....αλλαγη μητρικης σε 10 ημερες περιπου...ηρθε πισω καινουριο.

 

update θα παρει ξερει καποιος ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Του έκανα αναβάθμιση λογισμικού και από εκείνη την ώρα και μετά δεν μπουταρει μην πω καμιά κουβέντα.

Κρατάω το power για 10" , ξεκολλάει και κλείνει αλλά δεν ανοίγει πάλι μετά και φτου απ την αρχή.

Αν το φύγει από τον 5ο σαν φρισμπι θα νοιώσει λέτε να ανοίξει;

Όχι τίποτε άλλο αλλά θα με φάει με την γκρίνια της η μικρή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα αναβάθμιση λογισμικού και από εκείνη την ώρα και μετά δεν μπουταρει μην πω καμιά κουβέντα.

Κρατάω το power για 10" , ξεκολλάει και κλείνει αλλά δεν ανοίγει πάλι μετά και φτου απ την αρχή.

Αν το φύγει από τον 5ο σαν φρισμπι θα νοιώσει λέτε να ανοίξει;

Όχι τίποτε άλλο αλλά θα με φάει με την γκρίνια της η μικρή.

 

Τελικά το άφησα κάνα μισάωρο στο ρεύμα και ξεκόλλησε, ευτυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το άφησα κάνα μισάωρο στο ρεύμα και ξεκόλλησε, ευτυχώς.

 

Τι αναβαθμιση σε ποια εκδοση ; Και εγω το εκανα και δεν ξεκολουσε με τιποτα και τελικα το εκανα φορματ.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Το δουλεύει κανείς αυτό ακόμα; Βασικά έχω θέμα με τη Google γιατί δεν αναβαθμίζετε σε android6 πράγμα που προκαλεί πρόβλημα. Ούτε playstore δεν μπορείς να φορτώσεις πλέον με Android 5.
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo Tab 3 7" Essential

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...