Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

loipon epidi asxoloumai sou leo oti distixos xriazetai na exeis mia ds carta pano

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν θέλει κάποιος το παιχνίδι "Nanostray" για DS φυσικά , τί μπορεί να κάνει ρε παιδιά ;

Μπορώ να το παραγγείλω από κάπου από Ελλάδα ας πούμε ; :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Nintendo: Η βιομηχανία των videogames λατρεύει τα σκυλιά

 

Οι πωλήσεις των Nintendogs για το Nintendo DS εκτοξεύονται στα ύψη και στην Αμερική

 

Με τις πωλήσεις του τίτλου να ξεπερνούν ήδη το 1 εκατομμύριο κομμάτια την πρώτη εβδομάδα διαθεσιμότητας, το Nintendogs δεν είναι μόνο το πιο hot παιχνίδι στην Αμερικάνικη αγορά, αλλά το μοναδικό παιχνίδι για φορητή κονσόλα που σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα κατάφερε τόσο υψηλές πωλήσεις. Οι λιανέμποροι σε πολλές περιοχές της Αμερικής αναφέρουν ότι έχουν ξεμείνει από στοκ και περιμένουν νέα παράδοση από τη Nintendo. Οι τρεις εκδόσεις του Nintendogs και η ίδια η κονσόλα είναι μόνιμα στα προϊόντα με τις υψηλότερες πωλήσεις στο πιο γνωστό online κατάστημα στον κόσμο, το Amazon.com.

 

«Κοντά στο 15% όλων των κατόχων DS αγόρασαν το Nintendogs σε μία μόλις εβδομάδα, ποσοστό πραγματικά εντυπωσιακό για οποιοδήποτε τίτλο κυκλοφορεί σε οποιοδήποτε format», δήλωσε χαρακτηριστικά ο Reggie Fils-Aime, διευθυντής του τμήματος Πωλήσεων και Marketing της Nintendo of America. Ο ίδιος έκλεισε την δήλωσή του τονίζοντας ότι «το Nintendogs βοηθάει στις πωλήσεις του ίδιου του hardware. Αν συνδυάσουμε και την πτώση τιμής στα $129,99, είναι εύλογο να καταλάβουμε τον ενθουσιασμό της αγοράς που αναφέρει ότι οι πωλήσεις έχουν αυξηθεί από 1,5 έως 3 φορές και μάλιστα την περασμένη εβδομάδα το DS ξεπέρασε άνετα τον ανταγωνισμό».

 

To Nintendogs δίνει την δυνατότητα στους gamers να εκπαιδεύσουν και να φροντίσουν τα ηλεκτρονικά τους σκυλιά, χρησιμοποιώντας την Οθόνη Αφής του Nintendo DS και το μικρόφωνο. Στην Ιαπωνία το Nintendogs αποτέλεσε φαινόμενο και στην Αμερική κυκλοφορεί από τις 22 Αυγούστου. Στην Ευρώπη η κυκλοφορία του αναμένεται στις 7 Οκτωβρίου.

 

Για να βρείτε διάφορα goodies για download, επισκεφτείτε το http://www.nintendogs.com .

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το προϊόν, επισκεφθείτε την ηλεκτρονική σελίδα της Nortec στο http://www.nintendo.gr

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Αν και το παιχνίδι εμένα δεν μ'αρέσει πρέπει να παραδεχθώ ότι είναι το καλύτερο system seller του NintendoDS. Χάρις αυτό το DS έθαψε το PSP στην Ιαπωνία και τώρα στις ΗΠΑ το κοντράρει στα ίσα. Και όταν βγεί στην Ευρώπη θα κάνει και εδώ το Bang. Άξιο αναφοράς είναι ότι στην Ιαπωνία το 40% των αγοραστών του Nintendogs είναι γυναίκες διευρύνοντας την πελατείακή της βάση.

 

Η BigN πήρε μπροστά :!: :!: :!:

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

@teorizo να δω πότε θα μάθεις να γράφεις την πηγή του copy/paste σου... ;)

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το προϊόν, επισκεφθείτε την ηλεκτρονική σελίδα της Nortec στο http://www.nintendo.gr

 

:wacko: :blink: :rolleyes:

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ το νέο το βρήκα εδώ http://www.presspoint.gr/release.asp?id=72020 και νόμισα πως είναι από το http://www.nintendo.gr γιατί δεν έδινε άλλο λινκ.

 

Δεν το κάνω επίτηδες :)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο κανάλι #MP-PSP θα βρείτε πολλά, μα πάρα πολλά games για το psp και το NDS. Channel: irc.efnet.nl Μόλις μπείτε γράφετε!list και… καλό download :p
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ το νέο το βρήκα εδώ http://www.presspoint.gr/release.asp?id=72020 και νόμισα πως είναι από το http://www.nintendo.gr γιατί δεν έδινε άλλο λινκ.

 

Δεν το κάνω επίτηδες :)

Αφού στο presspoint.gr βρήκες το άρθρο, αυτή είναι η πηγή... δεν καταλαβαίνω που μπερδεύεσαι. Την επόμενη φορά καλύτερα να το γράφεις.
Link to comment
Share on other sites

parageila flash card gia to ds se 2 vdomades tha tin exo kai tha kano post pos douleui an douleui kai an paizi nds games

vasika proxoro stin agora auti epidi ine pio simferoysa apo to na agorazo paixnidia original

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

parageila flash card gia to ds se 2 vdomades tha tin exo kai tha kano post pos douleui an douleui kai an paizi nds games

vasika proxoro stin agora auti epidi ine pio simferoysa apo to na agorazo paixnidia original

Κι εγώ σκεφτόμουν κάποια στιγμή να το αγοράσω - πιο πολύ για να δοκιμάσω διάφορα παιχνίδια του ds που έχουν πολύ μικρή διάρκεια (όπως το pacpix) τα οποία δεν αξίζει να τα αγοράσεις στη κανονική τους τιμή. Αν έχεις περισσότερα νέα postαρε τίποτα μπας και ξεκολλήσω από το psp, αλλιώς θα ξανασχοληθώ με το ds όταν βγεί το lost in blue και το animal crossing.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

exo ki ego psp omos to firmware upgrade klp me kani na strafo sto nds

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

loipon telika akirosa tin paraggelia kathos den itan grigoroi stin exipiretisi eixa metaferi ta lefta ston logariasmo tous kai autoi mexri simera den esteilan tpt to site tous ine linker4u

gi auto an kapote apofasisete na parete flash card apofigete to me kathe tropo

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτος ειναι ο μονος λογος που με αποτρεπει να παρω flash card...

Αν εφερνε κανα καταστημα Ελλαδα θα επαιρνα stantar...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να ανταλλάζει παιχνίδια για το DS;
Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be RUNNING AROUND IN DARKENED ROOMS, MUNCHING MAGIC PILLS and listening to REPETITIVE ELECTRONIC MUSIC." Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλη ιδεα φιλε,αλλα η κοινοτητα του DS δεν ειναι και τοσο μεγαλη... :(

Να δουμε οι moderators τι θα κανουν...

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν τουλάχιστον, δεν υπάρχει λόγος να γίνει επισημασμένο το topic.
Link to comment
Share on other sites

Και στο σπίτι μου δεν το εχω επισημασμένο. Σε μια ντουλάπα το έχω και κάθετε. Το χρησιμοποιήσα 3-4 φορές στην αρχή που το πήρα.:(
Link to comment
Share on other sites

Αστα πικρα φιλε SakisPlayer...

Κι εγω τα ιδια...

Το εχω και καθετε...2 games εχω και τα εχω βαρεθει και αυτα...

Και που λεφτα για καινουρια games...

Μεγαλη ΠΙΚΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

50 euro το κάθε παιχνίδι..... , πολλά χρήματα για τα ελληνικά δεδομένα ! :(

Όχι τίποτα άλλο , έχουν έρθει και πολύ καλά παιχνίδια !!!!

Παιχνίδια όπως τα , ''CASTLEVANIA : DAWN OF SORROW'' , ''FIFA 2006'' και πολλά ακόμα .... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Στην αμερική όλα τα games κάνουν 30$... Ά ρε Nintendo of Europe που μας παίρνεις τα βρακιά!

 

Πήρα το Nintendogs! Κορυφή! Για εμάς που έχουμε DSL, μαζί με το Mario Kart που βγαίνει σε έναν μήνα, θα κυκλοφορήσει η Νιντέντο ένα ανταπτοράκι για να μπορούμε μέσω WiFi να παίζουμε στο ίντερνετ! Rejoice! ^_^

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

ine krima mia flash card tou nds na min fernoun stin ellada

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

ine krima mia flash card tou nds na min fernoun stin ellada

 

Δεν υπαρχει πουθενα ?? εχεις ψαξει ?? :(

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...