Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πρόβλημα λύθηκε .

το λάθος μου ήταν ότι αποσυμπίεζα το πρόγραμμα μέσα σε φάκελο στην κάρτα

ευχαριστώ παντός για τη βοήθεια RAVEN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετιμαζομε να αγορασω το Nintendo 3DS στην αδερφη μου....και ειμαι εντελως ασχετος με παιχνιδομηχανες

 

θελω να με ενημερωσει καποιος, αν γινετε, τι καρτες πρεπει θα αγορασω για να περασω πολλα παιχνιδια!

 

σασ ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Δες ποιες είναι συμβατές με 3DS, ξέρω πως η Supercard DSTWO που έχω εγώ είναι, υπάρχει και νεότερη της έκδοση αν δεν κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

έχω μια r4 αλλά δεν μου παίζει τα νέα παιχνίδια, γι αυτό θέλω να αγοράσω νέα original κάρτα η οποία να μπορεί να παίζει όλα τα παιχνίδια στο ds, dsi αλλά και στο 3ds, σκέφτομαι να πάρω μία acekard 2i.Έχετε να μου προτείνεται τίποτα καλύτερο? Επίσης μπορείτε να μου πείτε κάποια αξιόπιστη ιστοσελίδα απο τη οποία να αγοράσω τη κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Tης έκανες firmware update της R4; Μήπως υπάρχει νεώτερη έκδοση. Αν πας για άλλη, προτείνω να πας για την Supercard DSTwo (δεν έχω ασχοληθεί με αυτή που λες εσύ, την Acekard)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά τα φώτα σας, κέρδισα σε διαγωνισμό το nintendo ds lite edition (κανονικό χρώμα γκρι), αξίζει να ασχοληθώ να του κάνω softmod κτλπ για να παίζω ή να το πουλήσω και να βάλω άλλα λίγα λεφτά για να αγοράσω το nintendo 3ds?

 

Δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου ούτε μία φορά, γιατί ήθελα να πάρω κάρτα να φορτώνω παιχνίδια από web και τελικά δεν πήρα.

Είναι στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα + εγγύηση. Αν το πουλήσω σε τι τιμή λέτε να το δώσω?

Edited by Dante

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά τα φώτα σας, κέρδισα σε διαγωνισμό το nintendo ds lite edition (κανονικό χρώμα γκρι), αξίζει να ασχοληθώ να του κάνω softmod κτλπ για να παίζω ή να το πουλήσω και να βάλω άλλα λίγα λεφτά για να αγοράσω το nintendo 3ds?

 

Δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου ούτε μία φορά, γιατί ήθελα να πάρω κάρτα να φορτώνω παιχνίδια από web και τελικά δεν πήρα.

Είναι στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα + εγγύηση. Αν το πουλήσω σε τι τιμή λέτε να το δώσω?

 

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ......ΒΟΗΘΕΙΑ

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ NONTENDO DSI, ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ R4I GOLD SDHC ME MICRO SD 4 GB KINGSTON.KATEBAΣΑ ΤΟ NERNEL (VERSION V1,54b) ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΧΥΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΑ (MOONMEMO, MOONSHL2, R4IMENU, R4). META ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΝΑ FOLDER E TO ONOMA "MOMS" KAI ΕΒΑΛΑ ΕΚΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΠΟ ΑΝΑΛΟΓΑ SITE ΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΗ .NDS. ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ NINTENDO, EMFANIZEI TO MHNYMA : "R4I GOLD EDS SARTING" KAI EKEI ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΒΟΗΘΕΙΑ...........PLS

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Έχω (η κόρη μου δηλαδή) ένα εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου και μέχρι εδώ όλα καλά. Μια χαρά το πήγαινε το θέμα μέχρι που πριν καμιά εβδομάδα στα καλά καθούμενα έβγαλε το παρακάτω πρόβλημα: Δεν υπακούει σε δύο από τις επιλογές του μενού, αυτή που ζωγραφίζεις με το πενάκι ότι θες, και αυτή με τις φωτογραφίες. Δεν του έχω περάσει κάρτα μνήμης και σκέφτηκα οτι μπορεί να οφείλετε στο ότι έχω πολλές φωτογραφίες μέσα, αλλά δεν μπορώ και να μπω και να τις σβήσω:

Καμιά ιδέα αν υπάρχει γιατρειά ή το πάω για φούντο? και να πάρω άλλο........(να γλιτώσω και από την γκρίνια της μικρής).

Δουλεύει κανονικά σε όλα τα υπόλοιπα (ίντερνετ-μουσική) εκτός από αυτές τις δύο επιλογές. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

 

κάρτες r4 που να παίζουν στο dsi μετά το 1.44 από που αγοράζετε?

 

το ebw δε το βλέπω να έχει πλέον κάρτες στο site....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο δω!Τα χριστουγεννα μου κανε η θεια μουαπο την αγγλια δωρο μια καρτουλα r4 με παρα πολλα παιχνιδια μεσα για το dsi μου.Ομως Πριν κανα μηνα που πηγα να παιξω μου πε οτι εχει ληξει...τι σημαινει αυτο?τι πρεπει να κανω?
Εχω μονο wii,nintendo dsi,nintendo ds lite,laptop,ipad2,2 κινητα και ενα στερεο...ΜΟΝΟ αυτα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε πρόταση ένας τύπος για να μου δώσει ένα κινητό samsung pixon 12mp m8910 χωρίς εγγύηση αγγλικά μενού, ελαφρώς μεταχειρισμένο, από κάτι φωτογραφίες που μου έστειλε το είδα σε καλή κατάσταση, για ανταλλαγή με το nindendo ds lite καινούριο αμεταχείριστο με εγγύηση που είχα κερδίσει σε διαγωνισμό, να το δώσω ή υπάρχουνε και καλύτερα κινητά από αυτό και να μην ασχοληθώ λέτε?

Πάντως είδα ότι έχει αρκετά καλή ανάλυση στην κάμερα, πέρα από αυτό, αξίζει σαν κινητό ή θα το βαρεθώ έυκολα?

 

Θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε μία γνώμη.

 

Καλησπέρα

 

κάρτες r4 που να παίζουν στο dsi μετά το 1.44 από που αγοράζετε?

 

το ebw δε το βλέπω να έχει πλέον κάρτες στο site....

 

Νομίζω ότι το παρακάτω site έχει τους official distributors.

http://www.acekard.com/distributors.php

Βέβαια μη σε πάρω και στο λαιμό μου δες και εδώ http://www.scamadviser.com/check-website/ αν το κάθε ένα site είναι αξιόπιστο. Γενικά να προσέχεις πάρα πολύ όταν αγοράζεις από site του εξωτερικού. Μην γνωστοποιείς την πιστωτική σου κάρτα σε μαγαζί που είναι από τα γνωστά άγνωστα. Πιστεύω να βοήθησα λίγο.

Edited by Dante
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το παρακάτω site έχει τους official distributors.

http://www.acekard.com/distributors.php

Βέβαια μη σε πάρω και στο λαιμό μου δες και εδώ http://www.scamadviser.com/check-website/ αν το site είναι αξιόπιστο. Γενικά να προσέχεις πάρα πολύ όταν αγοράζεις από site του εξωτερικού. Μην γνωστοποιείς την πιστοτική σου κάρτα σε μαγαζί που είναι από τα γνωστά άγνωστα. Πιστεύω να βοήθησα λίγο.

 

θα ψάξω σε Ελλάδα γενικά.

για 20 ευρώ δεν αξίζει

thx

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

@dkats πάντως άμα βρεις τελικά, πες από που το αγόρασες και αν δουλεύει γιατί ενδιαφέρομαι να βάλω και εγώ μία κάρτα στο nintendo ds lite που έχω.

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

@dkats πάντως άμα βρεις τελικά, πες από που το αγόρασες και αν δουλεύει γιατί ενδιαφέρομαι να βάλω και εγώ μία κάρτα στο nintendo ds lite που έχω.

εχω αγορασει παλια απο εδω βεβαια καθυστερουν στην παραγγελια.

Γεια σας και απο δω!Τα χριστουγεννα μου κανε η θεια μουαπο την αγγλια δωρο μια καρτουλα r4 με παρα πολλα παιχνιδια μεσα για το dsi μου.Ομως Πριν κανα μηνα που πηγα να παιξω μου πε οτι εχει ληξει...τι σημαινει αυτο?τι πρεπει να κανω?

γυρισε την ημερομηνια της συσκευης στο 2010 και ειμαι σιγουρος οτι θα παιξεις.αλλιως ξαναπερασε καινουργιο προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@raver Είναι αξιόπιστο site όμως? Θα αγοράσω με την πιστωτική μου κάρτα γιαυτό ρωτάω. Να το εμπιστευτώ άνετα?

I'm spacesick and dead tired... But it looks like Operation Last Dance has entered the final phase

 

Nokia Lumia 620 - Windows Phone 8.1

Link to comment
Share on other sites

@raver Είναι αξιόπιστο site όμως? Θα αγοράσω με την πιστωτική μου κάρτα γιαυτό ρωτάω. Να το εμπιστευτώ άνετα?

με αντικαταβολη.ετσι εκανα αγορα εγω.κανενα προβλημα.γι'αυτο και στο προτεινω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΟΘΩΝΕΣ ΛΕΥΚΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΣΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα

 

Μήπως ξέρει κάποιος τί τύπου αρχεία φωτογραφιών δέχεται το DSi? Έβαλα στη κάρτα SD φωτογραφίες jpeg αλλά δεν τις αναγνωρίζει!

Για τη μουσική (που είχα βάλει mp3) μου γράφει ότι πρέπει να είναι AAC και τα μετέτρεψα, αλλά για τις φωτογραφίες δεν μου γράφει κάτι :(

 

Thanx εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Μήπως ξέρει κάποιος τί τύπου αρχεία φωτογραφιών δέχεται το DSi? Έβαλα στη κάρτα SD φωτογραφίες jpeg αλλά δεν τις αναγνωρίζει!

Για τη μουσική (που είχα βάλει mp3) μου γράφει ότι πρέπει να είναι AAC και τα μετέτρεψα, αλλά για τις φωτογραφίες δεν μου γράφει κάτι :(

 

Thanx εκ των προτέρων

πρεπει τις φωτογραφιες να τις εχεις σε μεγαλη αναλυση.παντως εγω που εχω περασεις απο κινητο με3.2 mp κανονικα τις βλεπει και η καρτα μνημης ειναι 4gb & fat 32.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου δεν είναι αυτό! Χαμήλωσα την ποιότητα από 4 Mb σε 40 Kb (ανάλυση από 4000x3000 σε 400x300 δηλ στο 1/10) αλλά τίποτα :( Αναρρωτιέμαι μήπως υπάρχει πρόβλημα με το αρχείο jpg και πρέπει να τις μετατρέψω σε άλλου τύπου...

Η SD που έχω είναι intenso στα 8 Gb με φορμάτ fat32. Δε ξέρω τί φταίει :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://www.gamespot.com/forums/topic/26978478

 

Σύμφωνα με το παραπάνω σαιτ , δεν μπορείς να βάλεις φωτογραφίες στο dsi . Δείχωει μόνο φωτο που έχεις τραβήξει από την κάμερα του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...