Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια βοηθεια με λεπτομερειες ρε παιδια γιατι διαβαζω και ...........

διαθετω SDHC 4 GB και ενα nintendo DSi μπορω να κατεβασω παιχνιδια απο εκει που λετε να τα ριξω χυμα στην SD και τελος ή μου διεφυγε κατι...και αν ναι τι...

θα παρακαλουσα με λεπτομερειες καθοτι αρχαριος σε θεματα nintendo....

ευχαριστω εκ τον προτερων............

 

Υ.Σ. καλη χρονια σε ολους υγεια σε σας και την οικογενεια σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια με λεπτομερειες ρε παιδια γιατι διαβαζω και ...........

διαθετω SDHC 4 GB και ενα nintendo DSi μπορω να κατεβασω παιχνιδια απο εκει που λετε να τα ριξω χυμα στην SD και τελος ή μου διεφυγε κατι...και αν ναι τι...

θα παρακαλουσα με λεπτομερειες καθοτι αρχαριος σε θεματα nintendo....

ευχαριστω εκ τον προτερων............

 

Υ.Σ. καλη χρονια σε ολους υγεια σε σας και την οικογενεια σας

θα χρειαστεις ομως και ενα τσιπακι,που πανω σε'αυτο θα κουμπωσεις την καρτα μνημης..και μετα θα παιξεις οτι παιχνιδι θελεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και που το βρισκω σε παρακαλω αυτο το τσιπακι .......ποιο συγκεκριμενα πεσ μου ....αν υπαρχει στην ελλαδα........ και ποσο.......
Link to comment
Share on other sites

και που το βρισκω σε παρακαλω αυτο το τσιπακι .......ποιο συγκεκριμενα πεσ μου ....αν υπαρχει στην ελλαδα........ και ποσο.......

απο 30 ευρο και ανω..!

εγω παραγγελνω απο 2 σαιτ.α) ebw.gr & β) esmartbuy.gr ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και καιρό (3 μήνες ίσως !!! ) έχω αγοράσει μια R4i Revolution και έχω και μια SD 8 Gbs. Δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα και δεν είχα και μυαλό να την γεμίσω με παιχνίδια, αλλά τώρα στις διακοπές των Χριστουγέννων μετά από την σχετική γκρίνια της κόρης μου, κάθησα το ΣΚ και κατέβασα παιχνίδια σε .rar μορφή και μάλιστα σε format Ευρωπαικό ( είχε το σημαιάκι της ΕΕ δίπλα... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά θεώρησα ότι αυτά έπρεπε να κατεβάσω ). Όταν έβαλα την R4i στο DSi της κόρης μου και πάτησα το εικονίδιο R4 στην αρχική οθόνη μου έβγαλε στην πάνω οθόνη με λευκό φόντο ένα σήμα (που μοιάζει με κάρτα SD) και μέσα έγγραφε MENU? Μετά από αυτό η μόνη επιλογή ήταν το reset.

 

Δεν μπορείτε τι γκρίνια έφαγα από την κόρη μου ρε γμτ :cry:

 

Καμιά βοήθεια βρε παιδιά ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

εδώ και καιρό (3 μήνες ίσως !!! ) έχω αγοράσει μια R4i Revolution και έχω και μια SD 8 Gbs. Δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα και δεν είχα και μυαλό να την γεμίσω με παιχνίδια, αλλά τώρα στις διακοπές των Χριστουγέννων μετά από την σχετική γκρίνια της κόρης μου, κάθησα το ΣΚ και κατέβασα παιχνίδια σε .rar μορφή και μάλιστα σε format Ευρωπαικό ( είχε το σημαιάκι της ΕΕ δίπλα... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά θεώρησα ότι αυτά έπρεπε να κατεβάσω ). Όταν έβαλα την R4i στο DSi της κόρης μου και πάτησα το εικονίδιο R4 στην αρχική οθόνη μου έβγαλε στην πάνω οθόνη με λευκό φόντο ένα σήμα (που μοιάζει με κάρτα SD) και μέσα έγγραφε MENU? Μετά από αυτό η μόνη επιλογή ήταν το reset.

 

Δεν μπορείτε τι γκρίνια έφαγα από την κόρη μου ρε γμτ :cry:

 

Καμιά βοήθεια βρε παιδιά ;

Εγω προσωπικα κατεβαζω μονο usa και οχι eu! ασε που παιζουν καλυτερα και βρισκω περισσοτερα.

τωρα στο θεμα μας...για να περασεις τα παιχνιδια θα πρεπει να τα ξεζιπαρεις..να περασεις το αρχειο με καταληξη .nds μεσα στην καρτα μνημης θα πρεπει να κατεβασεις και να βαλεις το μενου της r4i revolution που θα το βρεις εδώ.ειναι και το τελευταιο update.

επισης θελεις καρτα μνημης micro sdhc και οχι Sd.

τωρα αμα αγορασεις αλλη να ξερεις οτι ανω των 4gb πρεπει να την φορμαρεις σε fat32.

περνας το μενου...πετας χυμα και τα παιχνιδια και μετα θα παιζουν μια χαρα.(σημειωση η παιχνιδομηχανη να εχει σωστη ημερομηνια στο ανοιγμα του μενου της,γιατι εχω αντιμετωπισει πορβλημα.)

οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ :)

 

Είσαι σούπερ :D

 

Εγω προσωπικα κατεβαζω μονο usa και οχι eu! ασε που παιζουν καλυτερα και βρισκω περισσοτερα.

τωρα στο θεμα μας...για να περασεις τα παιχνιδια θα πρεπει να τα ξεζιπαρεις..να περασεις το αρχειο με καταληξη .nds μεσα στην καρτα μνημης

Άρα λογικά αν κάνω τα παρακάτω θα πρέπει να παίζει και eu εεεε ;

 

θα πρεπει να κατεβασεις και να βαλεις το μενου της r4i revolution που θα το βρεις εδώ.ειναι και το τελευταιο update.
Το κατεβάζω τώρα... είναι .rar .... Το κάνω extract χύμα μέσα στην κάρτα ;

 

επισης θελεις καρτα μνημης micro sdhc και οχι Sd.

τωρα αμα αγορασεις αλλη να ξερεις οτι ανω των 4gb πρεπει να την φορμαρεις σε fat32.

ναι είναι sdhc 8GBs και μόλις την ξαναέκανα format σε fat32.

 

περνας το μενου...πετας χυμα και τα παιχνιδια και μετα θα παιζουν μια χαρα.(σημειωση η παιχνιδομηχανη να εχει σωστη ημερομηνια στο ανοιγμα του μενου της,γιατι εχω αντιμετωπισει πορβλημα.)

οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε..:)

να ρωτησω που θα δω την ημερομηνία στο άνοιγμα του μενού ; βλέπεις παίζω σπάνια, εως καθόλου εγώ, και η κόρη μου αποκλείεται να προσέξει κάτι τέτοιο...

 

και πάλι ευχαριστώ

 

Νίκος

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

την ημερομηνια θα την βρεις στις λειτουργιες του κινητου.διαβασε το μανουλ..η ρωτα την κορη σου που θα ξερει σιγουρα.δυστηχως δεν εχω παιχνιδομηχανη μπροστα μου για να σε κατευθυνω.

τωρα roms μπορεις να βαλεις οτι θελεις..(eu,usa).

το μενου της R4I θα το περασεις χυμα μεσα στην καρτα..και επισης χυμα και τα παιχνιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά! Εγώ παράγγειλα χτες 2 τεμάχια από αυτό το site http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22584 που έχει προτείνει και ο φίλος Bill Mathioudaki στην σελίδα 55 πάνω πάνω σε αρκετά καλή τιμή… Βέβαια χωρίς micro SDHC… Την micro SDHC 4Gb θα την παραγγείλω από το http://www.e-shop.gr με 9 Εuro!!!

 

Προς το παρόν αναμονή μέχρι να έρθουν οι R4i Revolution Cart for NDSi/NDS/DS Lite…

(12 - 17 μέρες)

 

Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά! Εγώ παράγγειλα χτες 2 τεμάχια από αυτό το site http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22584 που έχει προτείνει και ο φίλος Bill Mathioudaki στην σελίδα 55 πάνω πάνω σε αρκετά καλή τιμή… Βέβαια χωρίς micro SDHC… Την micro SDHC 4Gb θα την παραγγείλω από το http://www.e-shop.gr με 9 Εuro!!!

 

Προς το παρόν αναμονή μέχρι να έρθουν οι R4i Revolution Cart for NDSi/NDS/DS Lite…

(12 - 17 μέρες)

 

Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχουμε!!!

Πολυ φθηνες τιμες πετυχες.αν και σε αλλα site της βρισκεις πολυ φθηνοτερες απο την ελλαδα.ισως και 60% χαμηλοτερα.:cold:

 

επισης εχω παραγγειλει κι εγω 4 καρτες micro sdhc 4gb απο e-shop και περιμενω 20 μερες να ερθουν λογω διαθεσιμοτητας.υπαρχει γενικοτερα ελλειψη της εν'λογω καρτα μνημης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την ημερομηνια θα την βρεις στις λειτουργιες του κινητου.διαβασε το μανουλ..η ρωτα την κορη σου που θα ξερει σιγουρα.δυστηχως δεν εχω παιχνιδομηχανη μπροστα μου για να σε κατευθυνω.

τωρα roms μπορεις να βαλεις οτι θελεις..(eu,usa).

το μενου της R4I θα το περασεις χυμα μεσα στην καρτα..και επισης χυμα και τα παιχνιδια.

ευχαριστώ :)

 

Μόλις το δοκιμάσαμε... και λέει ότι πρέπει να κάνουμε update :rolleyes:

 

σε λίγο το βάζω με wifi στο internet να κάνει update... φαντάζομαι αυτό θα λύσει το πρόβλημα εεεε ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ :)

 

Μόλις το δοκιμάσαμε... και λέει ότι πρέπει να κάνουμε update :rolleyes:

 

σε λίγο το βάζω με wifi στο internet να κάνει update... φαντάζομαι αυτό θα λύσει το πρόβλημα εεεε ;

Γιατι τι προβλημα αντιμετωπιζεις??? εγω στην θεση σου δεν θα την εκανα αναβαθμιση την συσκευη γιατι εχω ακουσει..οτι μετα απο update δεν επαιζε "σπασμενα" παιχνιδια..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι,

 

Όταν πατάω το εικονίδιο R4, γράφει "Loading" και μετά από λίγα δεύτερα βγάζει με κόκκινα γράμματα: στην πάνω οθόνη "Please update the hardware for support latest firmware"

 

Καμία ιδέα ;

 

:confused:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το τελευταίο Kernel( menu) της R4?

Το τελευταιο εχει βαλει!

 

τοτε φιλε Nick1150 θα μπεις εδώ και θα κατεβασεις παλιοτερη εκδοση.

αυτο το "σφαλμα" ποτε δεν μου εχει συμβει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο εχει βαλει!

 

τοτε θα φιλε Nick1150 θα μπεις εδώ και θα κατεβασεις παλιοτερη εκδοση.

αυτο το "σφαλμα" ποτε δεν μου εχει συμβει.:O

 

ευχαριστώ RAVER :) σόρυ όμως αλλά εκεί που μου είπες να μπω μου φαίνονται κινέζικα :O ποιο ακριβώς να κατεβάσω ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ RAVER :) σόρυ όμως αλλά εκεί που μου είπες να μπω μου φαίνονται κινέζικα :O ποιο ακριβώς να κατεβάσω ;

ok! Σου στελνω την παλια έκδοση download

τωρα αν αντιμετωπισεις παλι προβλημα..δεν ξερω τι φταιει.

 

επισης κατι που ξεχασα να σου αναφερω χθες..ειναι να μπεις στο μενου της παιχνιδομηχανης χωρις παιχνιδι μεσα και να βρεις την επιλογη που λεει να φορτωνει κατευθειαν σε παιχνιδι η συσκευη και να μη σε πεταει στο μενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok! Σου στελνω την παλια έκδοση download

τωρα αν αντιμετωπισεις παλι προβλημα..δεν ξερω τι φταιει.

 

επισης κατι που ξεχασα να σου αναφερω χθες..ειναι να μπεις στο μενου της παιχνιδομηχανης χωρις παιχνιδι μεσα και να βρεις την επιλογη που λεει να φορτωνει κατευθειαν σε παιχνιδι η συσκευη και να μη σε πεταει στο μενου.

τι να πω ; Χίλια ευχαριστώ :)

 

νομίζω ότι χρωστάω καφέ ;)

 

δοκιμάζω και τα δύο και επανέρχομαι :thanks:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ; Χίλια ευχαριστώ :)

 

νομίζω ότι χρωστάω καφέ ;)

 

δοκιμάζω και τα δύο και επανέρχομαι :thanks:

βαλ'τα..διαβασε καλα αυτα που σου ειπα..και παω εξω να πιω ενα καφεδακι απο εσενα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . είμαι καινούριος στο φόρουμ και ψάχνω να βρω λύσεις για το νέο νιτέντο με τις δύο κάμερες .Πώς μπορώ να το κάνω να παίζει με κατεβασμένα παιχνίδια από ίντερνετ , τι χρειάζεται να πάρω ακόμη , πρέπει να μπει τσιπάκι όπως το ps2 ; ευχαριστώ εκ των προταίρων
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε μου που θα σου απαντήσω έτσι αλλά μου φαίνεται ότι βαριέσαι υπερβολικά. Το θέμα είναι ότι εμείς δεν σου φταίμε. Ψάξε πρώτα και αν δεν βρεις κάτι ρώτα. Μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο. Αν ψάξεις θα βρεις αυτό που θέλεις και πολλά παραπάνω. ;)
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Από χθες βράδυ ψάχνω αλλά είμαι μάλλον αρκετά μεγάλος για τέτοια έλεγα μήπως φιλοτιμηθεί κάποιος τουλάχιστον για να κάνω το πρώτο βήμα (το παιχνίδι είναι της κόρης μου)
Link to comment
Share on other sites

Από χθες βράδυ ψάχνω αλλά είμαι μάλλον αρκετά μεγάλος για τέτοια έλεγα μήπως φιλοτιμηθεί κάποιος τουλάχιστον για να κάνω το πρώτο βήμα (το παιχνίδι είναι της κόρης μου)

Στις προηγουμενες σελιδες εχω απαντησει στο ερωτημα σου :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε RAVER,

 

Έβαλα το τελευταίο μενού και δουλεύοθν όλα ρολόι :D

 

ευχαριστώ πολύ :)

 

Πηγαίνω κατευθείαν στην κόρη μου να της το δείξω.

 

Χρωστάω καφέ όπως είπα... ;)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...