Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα..Σήμερα πήρα το ds lite..υπάρχει τρόπος να περάσω καποιο emulator στο ds ,ας πούμε snes emulator που με νοιαζει και ποιο πολύ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησα με δεξί κλικ να κανω διαμορφωση αλλά μου βγαζει το ίδιο μύνημα.

σήμερα πήρα απο μια φίλη μου έναν άλλο card reader αλλα τίποτα.

μήπως θέλει ειδικό card reader και αν ναι ξέρει κανείς να μου συστήσει κάποιον?

ή μάλλον η κάρτα είναι άχρηστη (made in china)

 

καλυτερα να του στειλεις msg και να του την επιστρεψεις...

Link to comment
Share on other sites

o γιος μου εχει αυτο το nintedo ds lite και θελω να του βαλω αυτες τις 'ειδικες καρτες' οπου μπορει να παιζει παιχνιδια. Επειδη δεν εχω ιδεα απο αυτα, πια απο ολες να παρω; Που θα μπορω μετα να βρω παιχνιδια για να τα γραφω; Οποιος ξερει σιγουρα ας με βοηθησει!
Link to comment
Share on other sites

M3 ή R4. Εχουνε καποια διαφορα; Αν ξερεις κανενα site, θα με βοηθουσε πολυ. Το nintedo χρειαζεται καποια ρυθμιση; Δηλ. απλα βαζω μεσα τις roms και τα παζει;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγόρασα πρόσφατα το dsi .

Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι πού και πώς μπορώ να εγκαταστήσω στο Nintendo dsi games. ΄Εχω αγοράσει μια κάρτα sdhc 4G και έναν cardreader της gigitus. Έριξα στην κάρτα μέσω digitus ένα game αλλά δεν εμφανίζεται. Επειδή έχω περάσει και μερικά τραγούδια, στην επιλογή των τραγουδιών εμφανίζεται η κάρτα αλλά πουθενά αλλού. Της έκανα διαμόρφωση αλλά και πάλι τίποτε. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά το dsi παίζει παιχνίδια από κάρτα όπως το ds-ds lite?Μπορείς δλδ να βάλεις σε μια κάρτα sd κατεβασμένα παιχνίδια και να παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά το dsi παίζει παιχνίδια από κάρτα όπως το ds-ds lite?Μπορείς δλδ να βάλεις σε μια κάρτα sd κατεβασμένα παιχνίδια και να παίζει?

καλησπέρα παιδιά,

 

Ήθελα να ρωτήσω ακριβώς το ίδιο πράγμα... :O Συγνώμη αλλά δεν είμαι σχετικός με το Nintendo, γι'αυτό αν έχετε την ευγενή καλοσύνη αν μπορείτε να με βοηθήσετε με απλά λόγια.

 

Η κόρη μου έχει ένα DSi και θέλει (ΠΟΛΥ όμως :D), το Super Mario. Έψαξα εγώ από εδώ, έψαξα και από εκεί.... τίποτα. Για να μην τα πολυλογώ ένας μαγαζάτορας μου είπε ότι πρέπει να αγοράσω μια κάρτα και μπορώ να κατεβάσω μέχρι και 75 παιχνίδια από το internet...

 

Επειδή αυτή την στιγμή που γράφω δέχομαι ασφυκτικές :blink: πιέσεις από την κόρη μου που είναι δίπλα, σας παρακαλώ (ΠΟΛΥ όμως :D) αν μπορείτε να μου πείτε τι κάρτα πρέπει να αγοράσω, από που κατεβάζω τα παιχνίδια (url), και πως τα εγκαθιστώ.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Νίκος & η κόρη μου Αγγελική (5 χρονών)

 

ΥΓ. Βλέποντας τις κάρτες μου είδα ότι έχω διάφορους αντάπτορες και α) Μια MiniSD Nokia 128MB και β) Μια Transcend microSD 4HC 8GBs... Μήπως κάνει για την δουλειά μας καμία από αυτές ;

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή --> http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22584 η κάρτα είναι πολύ καλή και σε απίθανη τιμή! Την έχω αγοράσει κι εγώ για τη δική μου κόρη. :)

Είναι συμβατή με όλα τα DS (απλό, lite, i).

'Οσο για παιχνίδια ψάξε στο google για ds roms και θα βρεις πάρα πολλά links. Χαλαρά έχω κατεβάσει ήδη πάνω από 100 παιχνίδια. ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ :)

 

μόλις πήρα την καρτούλα από DealExtreme... ελπίζω να μην αργήσει, δεν έβαλα βλέπεις EMS καθώς το κόστος ήταν όσο η κάρτα... ας περιμένουμε δεν πειράζει ;)

 

Μια ερώτηση... simtom κατεβάζω τα παιχνίδια που βλέπω τα βάζω που στην κάρτα ; θέλουν εγκατάσταση ; Να τα βάλω μέσα σε συγκεκριμένο directory ;

 

ευχαριστώ και πάλι

 

:O

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε μια microSD κάρτα αποσυμπιέζεις τα αρχεία (drivers ας πούμε) που κατεβάζεις από το site που αναφέρεται στη συσκευασία της κάρτας. Φτιάχνεις στην κάρτα κι έναν φάκελο με το όνομα GAMES ας πούμε (για λόγους τάξης, γιατί δεν είναι κι απαραίτητο), στον οποίο αποσυμπιέζεις τα παιχνίδια. Κάθε παιχνίδι είναι ένα αρχείο της μορφής ΟΝΟΜΑ.nds. Αυτό ήταν!

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Σε μια microSD κάρτα αποσυμπιέζεις τα αρχεία (drivers ας πούμε) που κατεβάζεις από το site που αναφέρεται στη συσκευασία της κάρτας. Φτιάχνεις στην κάρτα κι έναν φάκελο με το όνομα GAMES ας πούμε (για λόγους τάξης, γιατί δεν είναι κι απαραίτητο), στον οποίο αποσυμπιέζεις τα παιχνίδια. Κάθε παιχνίδι είναι ένα αρχείο της μορφής ΟΝΟΜΑ.nds. Αυτό ήταν!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ με το καλό να έρθει η κάρτα και θα το κάνω... μέχρι τότε η κόρη μου με ρωτάει συνέχεια... Μπαμπά πότε θα έρθει ; :wacko:

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Nick1150

Αν αντιμετωπίσεις οποιοδήποτε πρόβλημα με την κάρτα κάνε τα εξής:

Κατέβασε το τελευταίο firmware από εδώ:

http://de.r4i-sdhc.com/R4-i%20English%20V1.09b.rar

και πέρασέ το στην κάρτα μνήμης.

Πάρε τους φακέλους:

moonmemo -- moonshl2 -- R4iMenu και το αρχείο: R4.dat και πέταξέ τα χύμα στην microsd σου.Έπειτα φτιάξε ένα φάκελο,ονόμασέ τον roms ή games και πέτα μέσα σε αυτόν όλα τα .nds αρχεία σου.

Προσωπικά κατεβάζω τα αρχεία από το site που σου έδωσα τα αποσυμπιέζω σε ένα ξεχωριστό φάκελο τα παίζω στον υπολογιστή με το Nocash GBA Emulator που μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

http://www.torrentreactor.net/torrents/3000730/Nocash-GBA-Emulator-(No$GBA)-%3D-gt%3B

και αν μου αρέσουν τα "σέρνω" στην κάρτα micro SD και αυτό είναι.

Καλή επιτυχία

:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..εχω κανει προσφατα μια παραγγελια κατι καρτες μαζι με τα τσιπ,και περιμενω εδω και 10 μερες..ενω επρεπε να τις ειχα ηδη.

η παραγγελια μου εχει γινει απο ebw.

κανενα αλλο καταστημα με τα ιδια προιοντα εχει καποιος να προτεινει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..εχω κανει προσφατα μια παραγγελια κατι καρτες μαζι με τα τσιπ,και περιμενω εδω και 10 μερες..ενω επρεπε να τις ειχα ηδη.

η παραγγελια μου εχει γινει απο ebw.

κανενα αλλο καταστημα με τα ιδια προιοντα εχει καποιος να προτεινει??

 

Εγω ψωνιζω απο http://www.dealextreme.com αργει λιγο αλλα δουλευουν ολα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω ψωνιζω απο http://www.dealextreme.com αργει λιγο αλλα δουλευουν ολα!

Ενδιαφερον και με πολυ καλες τιμες :up:

 

αλλα θελω μονο Ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το ενδιαφερον σου,αλλα δεν ψαχνω καρτες μνημης αλλα..τσιπακια για nintedo ds!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολλές φορές βγάζει μήνυμα ότι έχει βγει η κάρτα από το ds (για την R4hc).

 

Υποθέτω ότι οι επαφές τις κάρτας θέλουν "ξύσιμο". Εσείς πως έχετε αντιμετωπίσει παρόμιες καταστάσεις;

 

Στο deal extreme βρήκα αυτήν την κάρτα: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24827

Τι διαφορές έχει από την κλασική;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτή --> http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22584 η κάρτα είναι πολύ καλή και σε απίθανη τιμή! Την έχω αγοράσει κι εγώ για τη δική μου κόρη. :)

Είναι συμβατή με όλα τα DS (απλό, lite, i).

'Οσο για παιχνίδια ψάξε στο google για ds roms και θα βρεις πάρα πολλά links. Χαλαρά έχω κατεβάσει ήδη πάνω από 100 παιχνίδια. ;)

 

Μετά από πόσες ημέρες σου ήρθε η κάρτα από την ημέρα παραγγελίας;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα παραγγείλει μαζί και δύο κάρτες micro SD που δεν ήταν ετοιμοπαράδοτες, τα έλαβα σε 3,5 εβδομάδες. Αν τα προϊόντα είναι διαθέσιμα, έρχονται σε 1,5 με 2 εβδομάδες. :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...