Jump to content

Nintendo DS


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι.Απλά όταν "βρεις" το παιχνίδι το πετάς στην κάρτα και είσαι έτοιμος. Αν κάποιο από αυτά σου βγάλει κάποιο error το γράφεις στο google το όνομα του παιχνιδιού, R4 και το πρόβλημα σου ( τις λέξεις κλειδιά κυρίως ) και όλο και κάτι θα βρεις.

Τα παιχνίδια έχουν κατάληξη *.nds ;)

οκ! αυτην την διευκρινηση ηθελα.με pm οποιος ξερει ας στειλει κανενα site να κατεβασω κανενα παιχνιδι γιατι εχω βρει ενα και εχει πολυ μεγαλη αναμονη για να το κατεβασω.

Το link δεν δουλεύει... Try again :)

 

εχεις δικιο.το λινκ σε πηγαινε στην φωτογραφια της R4 - REVOLUTION FOR DS (NDSL/NDS)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βρεις τα ROMS... ναι μπορείς. Αλλά σίγουρα μπορείς να βρεις ΟΛΑ τα ROMS από τα παιχνίδια του DS, οπότε τι σε νοιάζει το GB Adv;

 

Τα roms του Gameboy Advance δεν παίζουν. Γιατί? Έχω την Μ3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παλιοι, τα φωτα σας παρακαλω:

Εσπασε το διακοπτακι ΟΝ/OFF στο DSL της μικρης... Καποιον απο Αθηνα που να μπορει να αναλαβει την επισκευη κ να μην ζηταει μια περιουσια εχουμε? Στο ebw μου ζητησαν 30ε, ενω το ανταλλακτικο εχει 3$ στο ebay........

Link to comment
Share on other sites

Παλιοι, τα φωτα σας παρακαλω:

Εσπασε το διακοπτακι ΟΝ/OFF στο DSL της μικρης... Καποιον απο Αθηνα που να μπορει να αναλαβει την επισκευη κ να μην ζηταει μια περιουσια εχουμε? Στο ebw μου ζητησαν 30ε, ενω το ανταλλακτικο εχει 3$ στο ebay........

 

loipon agorase ena katsavidi anoikse to kai alakse to ine eukoli diadikasia:p

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Τα roms του Gameboy Advance δεν παίζουν. Γιατί? Έχω την Μ3.

 

Δυστυχώς δε νομίζω να μπορείς να παίξεις παιχνίδια του gameboy advance από κάρτες τύπου Μ3. Θέλεις άλλες κάρτες που να μπαίνουν στην άλλη θύρα του DS. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν μπορεί να μπει κάποιος emulator στο Μ3 ώστε να παίξει έμμεσα μέσα από αυτό τα παιχνίδια του GBA... Το ψάχνω!

Το μόνο που θέλω να παίξω από το GBA είναι κάτι φοβερά Mario!

Link to comment
Share on other sites

loipon agorase ena katsavidi anoikse to kai alakse to ine eukoli diadikasia:p

 

μπα, κατι για κολλησεις κ τετοια διαβασα... πρεπει να εχει σπασει το "αυτακι" του διακοπτη απο μεσα, το εξω μερος κινειται ελευθερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κατά λάθος γρατσούνισα την πάνω οθόνη. Θέλω να την αλλάξω. Που μπορώ να βρω ανταλλακτικό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά λάθος γρατσούνισα την πάνω οθόνη. Θέλω να την αλλάξω. Που μπορώ να βρω ανταλλακτικό?

Πόσο πολύ την έχεις γρατζουνίσει; Η επάνω οθόνη στην ουσία βρίσκεται πίσω από μια πλαστική επικάλυψη, της θήκης οπότε αν δεν μιλάμε για καμιά «grand canyon» γρατζουνιά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ειδική πάστα που χρησιμοποιείται για να καλύπτει / επιδιορθώνει γρατζουνιές στις οθόνες κινητών. Νομίζω το media markt και καταστήματα με αξεσουάρ κινητών την έχουν. Εναλλακτικά για ανταλλακτικό μπορείς να βρεις στο eBay αλλά προφανώς σε αυτήν την περίπτωση δεν είναι ιδιαίτερα εύκολο να το αντικαταστήσεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Η γρατσουνιά είναι κυρίως ορατή όταν η κονσόλα είναι σβυστή. Όταν λειτουργεί αλλοιώνει λίγο το χρώμα. Ίσως με την πάστα να διορθωθεί. Πως θα την ζητήσω? Τι μάρκα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες πάστες κυκλοφορούν από διάφορες μάρκες. Εγώ έχω ένα από την hama που λέγεται "displex". Αλλά νομίζω αν ζητήσεις σε κάποιο κατάστημα, πχ mediamarkt ή για κινητά πάστα/αλοιφή για αφαίρεση γρατζουνιών θα καταλάβουν.

 

Για να δεις περίπω τι λέω, κοίταξε αυτό:

http://www.ebw.gr/Store/Default.aspx?tabid=144&CatID=323&productid=4143&language=el-GR

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλημέρα.Θέλω και εγώ να αγοράσω αυτη τη κάρτα m3 για να βάζω παιχνίδια στο ds.Δεν είχα ιδέα από αυτά και διάβασα μερικές σελίδες πίσω για να μάθω.Απ'ότι έχω καταλάβει(διορθώστε με αν κάνω λάθος).Υπάρχουν δύο ειδών:Η m3 και η r4.Μετά τη βάζεις στο ds,κατεβάζεις τα παιχνίδια από το internet και τα βάζεις μέσα στη κάρτα.Θέλω να ρωτήσω:Πώς συνδέεις το ds με το pc για να βάλεις τα παιχνίδια μέσα?Υπάρχει usb καλώδιο?Πρέπει να κάνεις κάποιο άλλο βήμα από αυτά που είπα?Τώρα που θα βγει το dsi θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις πάλι την m3 ή θα μπορείς να τα βάζεις σε sd κάρτα που θα έχει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά καλημέρα.Θέλω και εγώ να αγοράσω αυτη τη κάρτα m3 για να βάζω παιχνίδια στο ds.Δεν είχα ιδέα από αυτά και διάβασα μερικές σελίδες πίσω για να μάθω.Απ'ότι έχω καταλάβει(διορθώστε με αν κάνω λάθος).Υπάρχουν δύο ειδών:Η m3 και η r4.Μετά τη βάζεις στο ds,κατεβάζεις τα παιχνίδια από το internet και τα βάζεις μέσα στη κάρτα.Θέλω να ρωτήσω:Πώς συνδέεις το ds με το pc για να βάλεις τα παιχνίδια μέσα?Υπάρχει usb καλώδιο?Πρέπει να κάνεις κάποιο άλλο βήμα από αυτά που είπα?Τώρα που θα βγει το dsi θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις πάλι την m3 ή θα μπορείς να τα βάζεις σε sd κάρτα που θα έχει?

 

Ειναι πολύ απλό.

Είναι μια καρτούλα microsd που μπαίνει με αντάπτορα στο DS (αυτό ουσιαστικά αγοράζεις με το Μ3, τον ανταπτορα) , και εκεί ρίχνεις χύμα τα roms και μετά ανοιγείς το ds και με απλό browsing βλέπεις τι παιχνίδι θες και το παίζεις.

Το πως θα συνδέσεις την micro sd το κάνεις όπως θες. τα περισσότερα laptops σημερα έχουν υποδοχή.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολύ απλό.

Είναι μια καρτούλα microsd που μπαίνει με αντάπτορα στο DS (αυτό ουσιαστικά αγοράζεις με το Μ3, τον ανταπτορα) , και εκεί ρίχνεις χύμα τα roms και μετά ανοιγείς το ds και με απλό browsing βλέπεις τι παιχνίδι θες και το παίζεις.

Το πως θα συνδέσεις την micro sd το κάνεις όπως θες. τα περισσότερα laptops σημερα έχουν υποδοχή.

Άρα στο πακέτο του m3 που αγοράζω περιλαμβάνεται ο αντάπτορας μαζί με μια κάρτα mini sd?Τώρα το καινούργιο το dsi που θα βγει που θα έχει είσοδο για sd θα μπορώ να βάζω τα rom εκεί?Ρωτάω γιατί βγαίνει 3 απριλίου και θέλω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Άρα στο πακέτο του m3 που αγοράζω περιλαμβάνεται ο αντάπτορας μαζί με μια κάρτα mini sd?Τώρα το καινούργιο το dsi που θα βγει που θα έχει είσοδο για sd θα μπορώ να βάζω τα rom εκεί?Ρωτάω γιατί βγαίνει 3 απριλίου και θέλω να το πάρω.

 

Το DSi νομίζω δεν είναι συμβατό με αυτές τις κάρτες. Μόνο το κανονικο και το lite.

Πρόσεξε το αυτό πριν αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το DSi νομίζω δεν είναι συμβατό με αυτές τις κάρτες. Μόνο το κανονικο και το lite.

Πρόσεξε το αυτό πριν αγοράσεις.

To dsi θα έχει θύρα για sd κάρτες.Απλώς θα περιμένω να δω αν θα μπορείς να βάλεις roms σε αυτές τις κάρτες για να μην το πάρω τζάμπα.Αν γίνεται πάντως δεν θα χρειαστεί αντάπτορας m3.Απλώς θα κατεβάζεις τις roms θα τις βάζεις στη κάρτα sd και θα παίζει.Θα το ψάξω και στο ίντερνετ να δω αν έχει σπάσει το dsi για να παίζει roms και θα σας ενημερώσω.Ευχαριστώ πάντως:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Τσιμπησα το πρωι to DSi, ενω εχω ασύρματο ιντερνετ μου βγαζει οτι δεν μπορεί να αποκτησει ip. Θέλει κάτι extra η απλά πρεπει να ρυθμίσω κάτι εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τσιμπησα το πρωι to DSi, ενω εχω ασύρματο ιντερνετ μου βγαζει οτι δεν μπορεί να αποκτησει ip. Θέλει κάτι extra η απλά πρεπει να ρυθμίσω κάτι εγώ?

Τι λένε οι οδηγίες;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΠΗΡΑ ΤΗΝ Μ3 DS REAL ΑΠΟ ΤΟ DEALEXTREME

ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ EBAY MIA MICRO SDHC CARD

ΜΟΛΙΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΩ ΣΤΟ COMPUTER MOY ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ:ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΤΕ ΜΙΑ ΔΙΣΚΕΤΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΗ ΒΛΕΠΕΙ).

ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΑΡΤΑ? Ή Ο CARD READER.

Η ΚΑΡΤΑ ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΝΑ TRANSFLASH ADAPTOR

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΥΝΗΜΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟΣ CARD READER ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο myphone. Δεν πρέπει να γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα κεφαλαία. Από συνήθεια το έκανα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την micro sd card?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με δεξί κλικ να κανω διαμορφωση αλλά μου βγαζει το ίδιο μύνημα.

σήμερα πήρα απο μια φίλη μου έναν άλλο card reader αλλα τίποτα.

μήπως θέλει ειδικό card reader και αν ναι ξέρει κανείς να μου συστήσει κάποιον?

ή μάλλον η κάρτα είναι άχρηστη (made in china)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...