Jump to content

Xiaomi Redmi Note 3 (32GB) vs LG G3 (32GB)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (32GB) vs LG G3 (32GB)

 

Πιο από τα δύο προτείνετε να επιλέξω και γιατί?

Αγορά μόνο από Ελληνικό κατάστημα.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς έχεις βάλει ανάποδα τα links......:p

 

Κατά δεύτερον συγκρίνεις λάθος μοντέλο της xiaomi με το LG G3...

 

Το σωστό είναι αυτό: https://www.skroutz.gr/s/8909064/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-16GB.html

ή

αυτό: https://www.skroutz.gr/s/8515183/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html ..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς έχεις βάλει ανάποδα τα links......:p

 

Κατά δεύτερον συγκρίνεις λάθος μοντέλο της xiaomi με το LG G3...

 

Το σωστό είναι αυτό: https://www.skroutz.gr/s/8909064/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-16GB.html

ή

αυτό: https://www.skroutz.gr/s/8515183/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html ..... ;)

 

Έχεις δίκιο είχα πολλά παράθυρα ανοιχτά και τα μπέρδεψα. Τώρα το διόρθωσα.

Τι λες πιο προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσεις 270€ για ένα κινητό, όπου ουσιαστικά εγγύηση δεν θα έχεις γιατί είναι παραεισαγωγής, ενώ μπορείς να το πάρεις το πολύ 200€ από Κίνα? Μόνο αν γλιτώνεις ΦΠΑ. Anyway, έχοντας δουλέψει το LG g3, είναι αρκετά καλό και γρήγορο με πολύ καλή κάμερα, αλλά όχι τόσο καλή αυτονομία. Το σημαντικότερο για εμένα είναι ότι είναι παλιό μοντέλο, με ξεπερασμένο design, αν και υπάρχει φοβερή υποστήριξη για το κινητό και έχει πάρει και mm. Από την άλλη, το xiaomi έχει κάποια χαρακτηριστικά όπως fingersensor που λείπουν από το LG, αλλά και καλύτερο design. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η κάμερα, εγώ προσωπικά θα σου έλεγα να πας προς xiaomi άλλα να το πάρεις από Κίνα. Αν είναι να το πάρεις από Ελλάδα, τότε LG λόγω εγγύησης.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Την κουρτίνα που από πίσω έχει το redmi note 3 pro με τα 16/2GB, αν ψωνισεις από Ελλαδα.

 

Από τη στιγμή που το χρησιμοποιήσεις μονοκαρτο + sd card,

δε θα δεις διαφορές στην καθημερινή εμπειρία χρήσης σε σχέση με το extra 1GB της μνήμης που διαθέτει η ακριβή έκδοση (32/3 GB)......;)

 

Αν ψωνιζες από Κινα, θα έπαιρνες την έκδοση με τα 32/3 GB στα 190 €, την έκδοση με τα 16/2 GB στα 155 € και το χεις σε κάνα δυο βδομάδες.

 

Στα δυσκόλεψα τώρα ε?? :D

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στην εξίσωση και το Asus Zenfone 2 .

Αγορά αποκλειστικά από Ελλάδα. Δε θέλω να μπλέξω με Κίνα και να περιμένω καθόλου. Θέλω μόλις αποφασίσω πια συσκευή θα αγοράσω την ίδια μέρα να το έχω στα χέρια μου. Desigh και δαχτυλικό αποτύπωμα δε με ενδιαφέρουν καθόλου. Θέλω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη τουλάχιστον 1080p. Τουλάχιστον 3GB RAM. και τουλάχιστον 32GB ROM αν και υπό προϋποθέσεις θα δεχόμουν 16GB. Αγόρασα το Lumia 535 λόγο περιορισμένων οικονομικών αλλά τώρα θα πάει στη κόρη μου για να παίζει παιχνίδια (8 χρονών είναι).

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Το asus το βρίσκεις στην ίδια τιμή με την "καλή" έκδοση του xiaomi rn3 pro.

 

Ειναι πολύ κοντά σε κάποια χαρακτηριστικά.

 

Το asus είναι πιο παχύ, πιο βαρυ, έχει nfc, πλαστικο έχει 1GB περισσότερη μνήμη RAM(πρακτικά είναι άχρηστη).

 

Το xiaomi έχει καλύτερο επεξεργαστη, καλύτερη gpu, καλύτερη κάμερα, υπερυθρες, ραδιο, ακαριαίο δακτυλικό αποτύπωμα, μεταλλικό, εξαιρετικο gps.

Link to comment
Share on other sites

έχει 1GB περισσότερη μνήμη RAM(πρακτικά είναι άχρηστη).

Μάλιστα το ακούσαμε και αυτό...

Ενημερωτικά επειδή έχω το asus τα μισά που γράφεις για το xiaomi τα έχει και το asus...

 

Ας τα γράψω και εγώ λίγο ποιο αντικειμενικά...

 

- Αν έχεις wind και σε ενδιαφέρει το 4g ξεχνάς οποιοδήποτε xiaomi.....

- Αν σε ενδιαφέρει να έχεις μια συσκευή με dual sim και κάρτα μνήμης συγχρόνως... τότε ξέχνα το Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

 

Λίγα λόγια για το asus:

- Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του είναι το dual active sim, δεν υπάρχει σε κάποιο άλλο τηλέφωνο..

- Το τηλέφωνο είναι απροβλημάτιστο (λειτουργία, gps, gaming κτλ κτλ κτλ).

- Έχει μέτρια αυτονομία (4-5 ώρες οθόνης).

- Έχει μείνει πίσω στις αναβαθμίσεις android 5.0, θεωρητικά τις επόμενες μέρες θα πάρει την 6.0 με τα όποια κουσούρια προκύψουν...

- Κάμερα όχι τίποτα το ιδιαίτερο, καλύτερη από τα κλασσικά κινέζικα, πολύ κατώτερη απο το G4...

 

- Αν επιμείνεις στo asus πρόσεξε να είναι η ww εκδοση.

Σε αυτά τα λεφτά θα κοίταζα το Huawei p8

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Το dual sim χρήσιμο αλλά όχι απαραίτητο για μένα, το δαχτυλικό αποτύπωμα αδιάφορο. Το Huawei P8 έχει μικρότερη οθόνη οπότε το προσπερνάω. Με wind δεν ασχολούμαι, CU το βασικό μου νούμερο και what's up το δεύτερο. Το επιπλέον βάρος και πάχος του Asus είναι αποτρεπτικός παράγοντας αλλά όχι απαγορευτικός. Οι ενημερώσεις και το bloatware είναι όμως. Αν δεν έχει καλή υποστήριξη δε με ελκύει κάτι που από τη Xiaomi ξέρω ότι θα το έχω. Το LG G3 το έχω δει το έχω δουλέψει και είναι άψογο. Δεν το έχω κρατήσει ολόκληρη μέρα για να ξέρω την αυτονομία του και θέλω να βγάζει άνετα τουλάχιστον ένα 24ωρο όχι μόνο αναμονής αλλά και μέτριας χρήσης. Επίσης τα σχεδόν ανύπαρκτα bezels του LG G3 συνεπώς και οι μικρότερες διαστάσεις και βάρος το κάνουν πιο ελκυστικό. Το μεταλλικό περίβλημα είναι υπέροχο και χρήσιμο αλλά και το πλαστικό του LG G3 είναι πάρα πολύ ποιοτικό για πλαστικό σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο. Το 1 GB επιπλέον RAM του Asus είναι χρήσιμη και καθόλου περιττή με γνώμονα το κινητό να αντεπεξέλθει σε βάθος πενταετίας με βασική προϋπόθεση αυτό που προανέφερα σχετικά με την υποστήριξη σε software και αναβαθμίσεις. Το 4G χρήσιμο αλλά στις περιοχές όπου κατοικώ - κινούμαι σχεδόν ανύπαρκτο προς το παρόν και με ενημέρωση ότι θα παραμείνει δυστυχώς έτσι για πολύ ακόμα. Η σύζυγος μου λατρεύει το Asus οπότε αν το πάρω θα είναι για εκείνη που δεν έχει απαιτήσεις παραπάνω από τηλεφωνία, FB και Skype. Οπότε το Asus και πάλι υπερβολή θα της είναι και με τεράστιο βάθος χρόνου. Εγώ ακόμα αμφιταλαντεύομαι. Δε με έχει πείσει κανένα ακόμη από τα Xiaomi και LG για το πιο αξίζει πιο πολύ να αγοράσω και δυστυχώς προς το παρόν δε μπαίνει και κάποιο άλλο στην εξίσωση. Ακούω τις προτάσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα το ακούσαμε και αυτό...

 

Δεν το ακούσατε, το διαβασατε.

 

Που ακριβώς το χρειάζεσαι το έξτρα GB??

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ναι τα 4 γιγα ειναι αχρηστα.

Και τα 3 ειναι δηλαδη,αλλα να χαμε να λεγαμε.

Και με 1 γιγα μια χαρα τρεχουν τα κινητα για απλη καθημερινη χρηση.προφανως για gaming κτλ πας σε κατι παραπανω.

Τωρα την ιστορια με την 800αρα και τη wind και τα χιαομι,οχι παλι παρακαλω.

Μια χαρα λειτουργει το 4g δοκιμασμενο απο πολλους χρηστες.

Απειροελαχιστες περιπτωσεις να μη πιασεις σε επαρχιακες περιοχες.

Τωρα το νοτε 3 εχει στα μεγαλα συν τη μπαταρια του και την υποστηριξη καθως και τον αρκετα δυνατο επεξεργαστη-gpu.

Link to comment
Share on other sites

Το dual sim χρήσιμο αλλά όχι απαραίτητο για μένα, το δαχτυλικό αποτύπωμα αδιάφορο. Το Huawei P8 έχει μικρότερη οθόνη οπότε το προσπερνάω. Με wind δεν ασχολούμαι, CU το βασικό μου νούμερο και what's up το δεύτερο. Το επιπλέον βάρος και πάχος του Asus είναι αποτρεπτικός παράγοντας αλλά όχι απαγορευτικός. Οι ενημερώσεις και το bloatware είναι όμως. Αν δεν έχει καλή υποστήριξη δε με ελκύει κάτι που από τη Xiaomi ξέρω ότι θα το έχω. Το LG G3 το έχω δει το έχω δουλέψει και είναι άψογο. Δεν το έχω κρατήσει ολόκληρη μέρα για να ξέρω την αυτονομία του και θέλω να βγάζει άνετα τουλάχιστον ένα 24ωρο όχι μόνο αναμονής αλλά και μέτριας χρήσης. Επίσης τα σχεδόν ανύπαρκτα bezels του LG G3 συνεπώς και οι μικρότερες διαστάσεις και βάρος το κάνουν πιο ελκυστικό. Το μεταλλικό περίβλημα είναι υπέροχο και χρήσιμο αλλά και το πλαστικό του LG G3 είναι πάρα πολύ ποιοτικό για πλαστικό σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο. Το 1 GB επιπλέον RAM του Asus είναι χρήσιμη και καθόλου περιττή με γνώμονα το κινητό να αντεπεξέλθει σε βάθος πενταετίας με βασική προϋπόθεση αυτό που προανέφερα σχετικά με την υποστήριξη σε software και αναβαθμίσεις. Το 4G χρήσιμο αλλά στις περιοχές όπου κατοικώ - κινούμαι σχεδόν ανύπαρκτο προς το παρόν και με ενημέρωση ότι θα παραμείνει δυστυχώς έτσι για πολύ ακόμα. Η σύζυγος μου λατρεύει το Asus οπότε αν το πάρω θα είναι για εκείνη που δεν έχει απαιτήσεις παραπάνω από τηλεφωνία, FB και Skype. Οπότε το Asus και πάλι υπερβολή θα της είναι και με τεράστιο βάθος χρόνου. Εγώ ακόμα αμφιταλαντεύομαι. Δε με έχει πείσει κανένα ακόμη από τα Xiaomi και LG για το πιο αξίζει πιο πολύ να αγοράσω και δυστυχώς προς το παρόν δε μπαίνει και κάποιο άλλο στην εξίσωση. Ακούω τις προτάσεις σας.

Fingersensor κλπ δεν σου είναι απαραίτητα μέχρι να τα δοκιμάσεις. Από αυτά που αναφέρεις, δεδομένου ότι θα το πάρεις από Ελλάδα, για εμένα πας στο LG g3 αν το budget που διαθέτεις είναι γύρω στα 270€. Άλλες τίμιες επιλογές είναι το ZUK Z1 και το honor 5x.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

@_Dante_, δεν είναι το τι λέει κάποιος, αλλα πως το λέει.

 

Ο προηγούμενος τύπος κατάλαβα οτι δε συμφωνεί με την άποψη μου, αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί έπρεπε να είναι τόσο είρωνας...:blink:

 

Άσε που προσπάθησε να ήταν και "αντικειμενικός" για μία συσκευή που , εκ των πραγμάτων, ήταν "υποκειμενικός"!

 

Περιμενω να μου εξηγήσει που το χρειάζεται, πρακτικα, το 4ο GB της RAM, εκτός από το να το "εφφε-τζιζει"..:X

 

Οσον αφορά με το θέμα της 800-ρας, ναι δεν αντέχεται αλλο και εντωμεταξυ ποτέ δεν έχει τύχει να διαβασω σχόλια από κάποιον που δεν την έχει να διαμαρτύρεται ότι δεν πιάνει 4G εκεί που άλλοι πιανουν, αντίθετα πολύς κοσμος σκουζει "προσοχή προσοχή δεν έχει την 800-ρα-->δε θα έχετε 4G"!! :blink: :blink:

 

@Zananiro πολύ καλό το 5x , αλλά του φτάνουν τα 10-11 GB που μένουν ελεύθερα?

Link to comment
Share on other sites

[

 

@Zananiro πολύ καλό το 5x , αλλά του φτάνουν τα 10-11 GB που μένουν ελεύθερα?

Εμένα προσωπικά δεν μου φτάνουν, αλλά το ανέφερα διότι η χρήση του καθενός είναι διαφορετική και μπορεί σε κάποιον να είναι αρκετά.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

@_Dante_, δεν είναι το τι λέει κάποιος, αλλα πως το λέει.

 

Ο προηγούμενος τύπος κατάλαβα οτι δε συμφωνεί με την άποψη μου, αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί έπρεπε να είναι τόσο είρωνας...:blink:

 

Άσε που προσπάθησε να ήταν και "αντικειμενικός" για μία συσκευή που , εκ των πραγμάτων, ήταν "υποκειμενικός"!

 

Περιμενω να μου εξηγήσει που το χρειάζεται, πρακτικά, το 4ο GB της RAM, εκτός από το να το "εφφε-τζιζει"..:X

 

Οσον αφορά με το θέμα της 800-ρας, ναι δεν αντέχεται αλλο και εντωμεταξυ ποτέ δεν έχει τύχει να διαβασω σχόλια από κάποιον που δεν την έχει να διαμαρτύρεται ότι δεν πιάνει 4G εκεί που άλλοι πιανουν, αντίθετα πολύς κοσμος σκουζει "προσοχή προσοχή δεν έχει την 800-ρα-->δε θα έχετε 4G"!! :blink: :blink:

 

@Zananiro πολύ καλό το 5x , αλλά του φτάνουν τα 10-11 GB που μένουν ελεύθερα?

 

Φίλε μου καθόλου ειρωνικός αν το εξέλαβες έτσι θα σου πρότεινα να το προσέξεις....

Προφανώς και δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε για τη ram, αν εσύ προτείνεις τηλέφωνο με γνώμονα μόνο τις προσωπικές σου απαιτήσεις τουλάχιστον δήλωσε το.

Εγώ όφειλα να γράψω κάποια πράγματα που όντως ισχύουν παντού και όχι μόνο μέσα στο μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς, δεκτά όλα αυτά, εφόσον:

1) Ξανα-διαβάσεις την πρώτη γραμμή του πρώτου μηνύματος σου και εξακολουθείς να υποστηρίζεις οτι δεν ήταν ειρωνικο το σχόλιο (που μαλλον εξακολουθείς, αφού συνεχίζεις και μου προτείνεινεις να το προσεξω κιόλας!)..:confused:

2) μου εξηγήσεις εάν υπήρχε περίπτωση να γράψω κάποια άποψη που δεν είναι προσωπική μου....:blink: :blink:

3) μου εξηγήσεις τι ακριβώς το κάνεις το 4ο GB της RAM....:lol: :p

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλώς, δεκτά όλα αυτά, εφόσον:

1) Ξανα-διαβάσεις την πρώτη γραμμή του πρώτου μηνύματος σου και εξακολουθείς να υποστηρίζεις οτι δεν ήταν ειρωνικο το σχόλιο (που μαλλον εξακολουθείς, αφού συνεχίζεις και μου προτείνεινεις να το προσεξω κιόλας!)..:confused:

2) μου εξηγήσεις εάν υπήρχε περίπτωση να γράψω κάποια άποψη που δεν είναι προσωπική μου....:blink: :blink:

3) μου εξηγήσεις τι ακριβώς το κάνεις το 4ο GB της RAM....:lol: :p

 

1) To σχόλιο ήταν ακριβώς στο ύφος της παραπομπής σου.

2) Φυσικά έχεις δίκιο, αλλά το ότι ειναι προσωπική δεν είναι απαραίτητο να μην είναι και αντικειμενική.

3) Φυσικά, ένα απο τα πολλά που τρέχω είναι το Kodi, με τα 4gb ram δεν χρειάζεται να κλείσει τίποτα απο τα υπόλοιπα που τρέχουν συγχρόνως... (5-10 καρτέλες chrome, viber, boom beach).

 

Ps: ξέρω ότι κάνεις χιούμορ και το δέχομαι, αλλά ο άνθρωπος που ζητάει μια γνώμη δεν κάνει πλάκα, να τον βοηθήσουμε να αποφασίσει ζητάει. Όταν όμως όλα τα παρουσιάζεις ρόδινα (που για τις δικές σου ανάγκες μπορεί να είναι) δεν σημαίνει ότι και για τον ίδιο θα είναι...

 

Ps2: 4g kai 800, προφανώς και δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, έχω προσωπική εμπειρία γιατί τυγχάνει να έχω και xiaomi (XIAOMI Redmi 2 Pro). Ειδικά εκτός Αθηνών η κατάσταση της wind είναι τραγική όχι λόγο 4g που αν δεν εχεις την 800αρα δεν πιάνεις, αλλα γιατί γυριζοντας σε 3g δίκτυο της είναι σαν να μην υπάρχει....

Άσχετο βέβαια για το φίλο εδώ γιατι απο ότι είπε δεν χρησιμοποιεί wind ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τόση κουβέντα, τελικά ανακάλυψα τι συμβαίνει...

 

Όταν το "Μάλιστα το ακούσαμε και αυτό" εσύ δεν το γράφεις ειρωνικά, αλλά εγώ το λαμβάνω ως τέτοιο, πρέπει να φταίνε οι δικές μου οι συχνότητες....δεν πρέπει να "έχω" την 800-ρα, γι αυτό δεν έχω καλό σήμα και γι αυτό δεν "επικοινωνούμε"..... :cry: :lol: :p :rotfl:

 

Στα σοβαρά τώρα....

 

Για να τον βοηθήσω τα λέω του ανθρώπου και αν δεν γράψω για την προσωπική μου εμπειρία γιατί να γράψω?? :blink:

 

Εξακολουθώ και θεωρώ υπερβολικό το ότι το 4ο GB είναι αναγκαίο , ακόμα και για σένα που είσαι απαιτητικός χρήστης...προσωπική μου άποψη πάντα...:p

 

Όταν όντως χρειαστείς πραγματικά το 4ο GB, δε θα σου κάνει το κινητό που έχεις τώρα, γιατί απλα δε θα "τραβάει" σε όλα τα υπόλοιπα.....;)

 

Οσον αφορά τις συχνότητες τώρα, δε σημαίνει πως όπου δεν έχεις σήμα 4G τότε δεν έχεις και 3G και το αντίστροφο...δεν πάει έτσι....:)

 

Αυτά και τέλος από μένα, το εξαντλήσαμε το θέμα, εξαντλήθηκα κ εγώ και πάω να..... πέσω....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οι μέρα που θα αγοράσω το νέο κινητό πλησιάζει. Το δίλημμα παραμένει αν και άλλαξαν οι μεταβλητές.

Πείτε μου τη γνώμη σας παρακαλώ ακόμα μια φορά.

LeTV Le1 Pro X800 64GB ή Xiaomi redmi note 3 pro?

Το πρώτο ειλικρινά το ερωτεύτηκα. Πανέμορφο εμφανισιακά, σούπερ συσκευή αλλά διάβασα σχεδόν όλες τις 237 σελίδες του νήματος εδώ στο φόρουμ και δε με πείθει. Με τρομοκρατεί η ιδέα του φλασαρίσματος νέα ρομ και όλα αυτά. Κι αν χάσω την εγγύηση? Αν δε τα καταφέρω να τα περάσω?

Το xiaomi διάβασα ότι απλά το παίρνω και χωρίς να κάνω τίποτα απλά το χρησιμοποιώ. Δε μου αρέσει τόσο όμως η εμφάνιση του. Ειλικρινά δε ξέρω ποιο να επιλέξω από τα δύο αν και οδεύω προς το πρώτο με επιφύλαξη. Δυστυχώς μόνο αγορά από Κίνα τελικά για οικονομία αλλά και επειδή δε το βρίσκω εδώ το Le 1 pro x800. Τη γνώμη σας φίλες και φίλοι μήπως και με βοηθήσετε να κατασταλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ίδιο δίλημμα , μόνο κ μόνο για την τιμή του x800 για τα χαρακτηριστικά που δίνει, ενώ είχα στο παρελθόν το rn3 pro...:wacko:

 

Τελικα κατέληξα ότι το μόνο le που θα προτιμούσα αντί του rn3 pro θα ήταν το leeco le 2 pro, αν όμως έβγαινε σε άλλο χρώμα εκτός το roze-gold...:cry:

 

Καλύτερη καμερα, που κυρίως μ ενδιέφερε ίσως έχει μόνο το le 2 pro.:confused:

 

Οποτε, όταν πέτυχα την προσφορά στα 160 ευρώ για την έκδοση των 32/3GB στο gearbest, το χτύπησα χωρίς 2η σκέψη γιατί είναι εξαιρετικό σε όλα, ακόμα και στο θέμα της κάμερας πλέον, αφού βελτιώθηκε αισθητά η ποιότητα των φωτό που τραβάει πλέον (κ νυχτερινές), με κάποιες συγκεκριμένες από τις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού, στην εξέλιξη του οποίου η Xiaomi κ η Ελληνική της κοινότητα είναι ασταμάτητες!!!...:up:

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ίδιο δίλημμα , μόνο κ μόνο για την τιμή του x800 για τα χαρακτηριστικά που δίνει, ενώ είχα στο παρελθόν το rn3 pro...:wacko:

 

Τελικα κατέληξα ότι το μόνο le που θα προτιμούσα αντί του rn3 pro θα ήταν το leeco le 2 pro, αν όμως έβγαινε σε άλλο χρώμα εκτός το roze-gold...:cry:

 

Καλύτερη καμερα, που κυρίως μ ενδιέφερε ίσως έχει μόνο το le 2 pro.:confused:

 

Οποτε, όταν πέτυχα την προσφορά στα 160 ευρώ για την έκδοση των 32/3GB στο gearbest, το χτύπησα χωρίς 2η σκέψη γιατί είναι εξαιρετικό σε όλα, ακόμα και στο θέμα της κάμερας πλέον, αφού βελτιώθηκε αισθητά η ποιότητα των φωτό που τραβάει πλέον (κ νυχτερινές), με κάποιες συγκεκριμένες από τις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού, στην εξέλιξη του οποίου η Xiaomi κ η Ελληνική της κοινότητα είναι ασταμάτητες!!!...:up:

 

Φίλε συγνώμη και χωρίς παρεξήγηση αλλά δε κατάλαβα τι εννοείς και πιο προτείνεις εντέλει ...

Το LeTV Le1 Pro X800 64GB βγαίνει χρυσό κι ασημί.

Μιλάω για αυτό ...

:confused:

 

Ευρωπαϊκή αποθήκη

 

Από Κίνα.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Μα, σου ειπα...Ξανα-πήρα το rn3 pro με 160 ευρω..:p

 

Συσκευαρα κ το letv x800,ειδικα σε αυτήν την τιμη, αλλά προτίμησα τη σιγουριά του Xiaomi, την μπαταριαρα με 8-10 ώρες SOT (Screen On Time) κ 2-3 μέρες αναμονη, πολύ καλό και απροβληματιστο λειτουργικό που τρέχει νεράκι, τα εβδομαδιαία updates, την Ελληνική κοινότητα κ τις Ελληνικές ROM,την sd card, το OTG, τις υπέρυθρες,το δακτυλικό αποτύπωμα, GPS-αρα, την μεταλλική κατασκευή κουλουπου κουλουπου.

 

Εντάξει ο snapdragon 810 του letv χτυπάει κανα 2-χιλιαρο παραπάνω στο antutu, η adreno 430 του letv είναι λίγο καλύτερη από την 510 του rn3 pro και υπάρχει κ η 2Κ οθόνη του letv...:worry:

 

Οι 2 πρώτες διαφορές όμως, μόνο στο μικροσκόπιο, αλλιώς ουδεμία διάφορα θα καταλάβεις στην καθημερινή χρήση, ενώ το θέμα της οθόνης έχει κάποια παραπάνω βαρυτητα....;)

 

Μετά την πρώτη μου φορά, κατέληξα, Xiaomi κ ξερό ψωμί...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα, σου ειπα...Ξανα-πήρα το rn3 pro με 160 ευρω..:p

 

Συσκευαρα κ το letv x800,ειδικα σε αυτήν την τιμη, αλλά προτίμησα τη σιγουριά του Xiaomi, την μπαταριαρα με 8-10 ώρες SOT (Screen On Time) κ 2-3 μέρες αναμονη, πολύ καλό και απροβληματιστο λειτουργικό που τρέχει νεράκι, τα εβδομαδιαία updates, την Ελληνική κοινότητα κ τις Ελληνικές ROM,την sd card, το OTG, τις υπέρυθρες,το δακτυλικό αποτύπωμα, GPS-αρα, την μεταλλική κατασκευή κουλουπου κουλουπου.

 

Εντάξει ο snapdragon 810 του letv χτυπάει κανα 2-χιλιαρο παραπάνω στο antutu, η adreno 430 του letv είναι λίγο καλύτερη από την 510 του rn3 pro και υπάρχει κ η 2Κ οθόνη του letv...:worry:

 

Οι 2 πρώτες διαφορές όμως, μόνο στο μικροσκόπιο, αλλιώς ουδεμία διάφορα θα καταλάβεις στην καθημερινή χρήση, ενώ το θέμα της οθόνης έχει κάποια παραπάνω βαρυτητα....;)

 

Μετά την πρώτη μου φορά, κατέληξα, Xiaomi κ ξερό ψωμί...:lol:

 

Η μπαταρία του LeEco LETV LE1 PRO ONE PRO 4GB RAM 64GB ROM θα μου βγάλει μια μέρα χρήσης? Αν ναι τότε μου αρκεί και δεν έχω πρόβλημα να το φορτίζω κάθε βράδυ. Συμφωνώ σε αυτά που λες για την υποστήριξη από την Ελληνική κοινότητα αλλά εμφανισιακά το Xiaomi δε μ'αρέσει ούτε στο ελάχιστο σε σχέση με το LeEco. Πρώτη φορά βλέπω τόσο εμφανίσιμο στα δικά μου μάτια τουλάχιστον κινητό. Δεν κάνω τη τρελή χρήση. Δεν έχω χρόνο άλλωστε. Περίπου μια ώρα τη μέρα ομιλία, μια ώρα browsing, μισή με μια ώρα Zynga poker, λίγο FB και email ανάγνωση και μόνο. Μια δυο φωτογραφίες τη μέρα με τα παιδιά εκτός κι αν πάμε παραλία όπου εκεί θέλω και πολλές φωτό και βίντεο με όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα. Α μη ξεχάσω μια δυο φορές την εβδομάδα 2 με 3 ώρες τουλάχιστον μουσική από το ηχείο από αποθηκευμένα τραγούδια ή από youtube.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε παρομοιο διλλημα,και τα διαγωνιζομενα κινητα ειναι xiaomi note 3 pro,leeco le 2 pro,leeco le 2,meizu m3,g3.

Δν μπορω να αποφασισω ποιο θα παρω.τα εβαλα με σειρα προτιμησεις.

 

Το πρωτο το μονο μειον ισως η καμερα σε σχεση με το leeco 2(εχει γινει πολυ καλυτερη αλλα χειροτερη απο το 2ο(νομιζω,θελω και μπροστινη). Τα leeco με προβληματιζει παρα πολυ το type c αντι για aux.meizu,το πιο ομορφο αλλα ισως χειροτερο απο τα αλλα. G3, τιμιο και ετοιμο out of the box.αλλα δεν συγκρινεταο πλεον με τα αλλα.

 

Θα με ενδιεφερε η γνωμη σας

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...