Jump to content

Cyta 4u


nikos_T2008
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρήκα αναφορά για την εφαρμογή cyta 4u και είπα να ανοίξω το θέμα μίας και η εταιρεία μου προσφέρει την υπηρεσία δωρεάν μετά από την ανανέωση του συμβολαίου μου. Αυτό που θεωρώ σπουδαίο είναι ότι μπορείς να βλέπεις στο κινητό ποίος καλεί στο σταθερό σου και φυσικά να απαντήσεις. Δεν έχω περαιτέρω άποψη γιαυτό ρωτάω όποιον γνωρίζει τι παίζει να μας πει την γνώμη του. Π.χ δουλεύει σωστά; υπάρχουν προβλήτα όπως μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας όπως άκουσα; και φυσικά ότι συμβουλή θα μπορούσε να φανεί χρήσιμη σε μελλοντικό χρήστη της εφαρμογής. :thanks: Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσφατα ενεργοποιησα το cyta4u στην jiayu s3 συσκευη μου και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

Οταν ειμαι σε wifi η υπηρεσια ειναι ενεργη και φαινομαι συνδεδεμενος.Οταν ομως ειμαι με δεδομενα ειτε με της vodafone ειτε με της cosmote η υπηρεσια ειναι ανενεργη και δεν ειμαι συνδεδεμενος (αναβει κοκκινο το τηλεφωνακι).

Κατι φταιει με την συσκευη μου γιατι το δοκιμασα σε αλλη συσκευη και συνδεεται κανονικα.Αν καποιος γνωριζει καποια ρυθμιση του συγκεκριμενου τηλεφωνου ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ενεργοποιησα το cyta4u στην jiayu s3 συσκευη μου και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

Οταν ειμαι σε wifi η υπηρεσια ειναι ενεργη και φαινομαι συνδεδεμενος.Οταν ομως ειμαι με δεδομενα ειτε με της vodafone ειτε με της cosmote η υπηρεσια ειναι ανενεργη και δεν ειμαι συνδεδεμενος (αναβει κοκκινο το τηλεφωνακι).

Κατι φταιει με την συσκευη μου γιατι το δοκιμασα σε αλλη συσκευη και συνδεεται κανονικα.Αν καποιος γνωριζει καποια ρυθμιση του συγκεκριμενου τηλεφωνου ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι μήπως δεν έχεις ρυθμίσει το κινητό για 3G ή 4G και το έχεις στο 2G. Αν ναι τότε όντως δεν θα δουλέψει. Αν όχι δεν ξέρω τι να πω. Παρεμπιπτόντως το δικό μου δουλεύει κανονικά με 3G.

Link to comment
Share on other sites

Οχι κανονικα σε 4G το εχω ρυθμισμενο.Δεν ξερω τι να πω?ευχαριστω παντως για το χρονο σου.

Τότε η εξυπηρέτηση πελατών cyta ίσως σου λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εκεί και μου είπαν να ψάξω μήπως κάποια εφαρμογή Μου την κόβει

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Μήπως εννοούν ότι έχεις ρύθμιση στο κινητό η εφαρμογή της cyta να μην δουλεύει με δεδομένα κινητής αλλά μόνο με WiFi?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν μπορώ να το βρω αυτό στις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσω καθόλου αλλά θα σου πω που είναι στο δικό μου Huawei. Εμένα λοιπόν το έχει στην: Διαχείριση όγκου δεδομένων > χρήση δίκτυων ανά εφαρμογή. Και εκεί επιλέγω με τι θέλω να δουλεύει η κάθε εφαρμογή, με WiFi? με δεδομένα κινητής? ή και με τα δύο. Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Βρέθηκε κάποια λύση?

 

Στάλθηκε από το MX4 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

και εγω το ιδιο προβλημα εχω με το elephone p8000 , με wifi ολα τελεια με συνδεση σε wind τιποτα μενει κοκκινο

καποιος τεχνικος να μας λυση το προβλημα γιατι και η εταιρεια cyta δεν εκανε τιποτα ειναι λεει θεμα τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που μίλησα με τη τεχνική υπηρεσία δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Το παράξενο είναι πως σε ταμπλετ cube αλλά και στο παλιό μου lg optimus g λειτουργεί μια χαρά. Είναι ρυθμίσεων κινητού σίγουρα, έχω δώσει όλα τα δικαιώματα αλλά τίποτα. Βλέπω ότι στα δικαίωμα της εφαρμογής δείχνει μόνο επιλογή για WiFi. Οπότε μια κάποια λύση πιθανόν θα ήταν μέσω κάποιου προγράμματος να δώσουμε δυνατότητα σύνδεσης και με δεδομένα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να βρείτε στα κινητά σας από που ρυθμίζονται οι εφαρμογές για να δουλεύουν και με τα δύο δίκτυα (wifi-3g,4g). Στο δικό μου κινητό εξηγώ στο ποστ #9 που βρήκα της ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρέπει να βρείτε στα κινητά σας από που ρυθμίζονται οι εφαρμογές για να δουλεύουν και με τα δύο δίκτυα (wifi-3g,4g). Στο δικό μου κινητό εξηγώ στο ποστ #9 που βρήκα της ρυθμίσεις.

 

Εμένα στο meizu δεν είναι έτσι ακριβώς. Ό, τι έχω βρει με δικαιώματα το έχω κάνει enable. Δεν βρίσκω τι άλλο μπορώ να κάνω. Θα βάλω και φώτο όταν μπορέσω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω παντως εξακολουθω να εχω το ιδιο προβλημα.Με wifi πρασινο με δεδομενα κινητης κοκκινο.Δεν εχω βρει πουθενα στις ρυθμισεις να μπορω να ορισω ανα εφαρμογη με ποιον τροπο θελω να λειτουργει η εφαρμογη (δεδομενα,wifi).

Εχω το jiayu s3 αν γνωριζει καποιον κατι απο τις ρυθμισεις του ή ακομη καμια φωτο απο αλλο κινητο ας το κανει.

 

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εξακολουθω να εχω το ιδιο προβλημα.Με wifi πρασινο με δεδομενα κινητης κοκκινο.Δεν εχω βρει πουθενα στις ρυθμισεις να μπορω να ορισω ανα εφαρμογη με ποιον τροπο θελω να λειτουργει η εφαρμογη (δεδομενα,wifi).

Εχω το jiayu s3 αν γνωριζει καποιον κατι απο τις ρυθμισεις του ή ακομη καμια φωτο απο αλλο κινητο ας το κανει.

 

ευχαριστω πολυ.

 

Εγώ άλλαξα κινητό, δεν γινόταν αλλιώς.

Και μια τεράστια βλακεία αποτελεί το γεγονός ότι οι τρεις θέσεις καλύπτονται και με την ίδια συσκευή όταν κάνεις αναβάθμιση και την ξαναπερασεις οπότε είμαι συνέχεια σε επικοινωνία με το τηλεφωνικό κέντρο για να κάνουνε reset :(

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα επικοινωνίας πως σας φαίνεται;

Ενεργοποιήθηκα πρόσφατα στην Cyta και μου έδωσαν δωρεάν το Cyta 4U. Το έχω δοκιμάσει με Cosmote 4G και δεν ακούω τίποτα ούτε με ακούνε, ενώ με WiFi παίζει πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα επικοινωνίας πως σας φαίνεται;

Ενεργοποιήθηκα πρόσφατα στην Cyta και μου έδωσαν δωρεάν το Cyta 4U. Το έχω δοκιμάσει με Cosmote 4G και δεν ακούω τίποτα ούτε με ακούνε, ενώ με WiFi παίζει πολύ καλά.

 

Εχθές που το δοκίμασα με δεδομένα ούτε με άκουγαν ούτε άκουγα. Ίσως πρέπει να έχει πολύ καλό σήμα, δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Εχθές που το δοκίμασα με δεδομένα ούτε με άκουγαν ούτε άκουγα. Ίσως πρέπει να έχει πολύ καλό σήμα, δεν ξέρω

Δυστυχώς έτσι είναι, πρέπει να έχεις καμπάνα σήμα 3G/4G. Με WiFi είναι όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Θέλω να φύγω από wind. O μόνος λόγος είναι η εφαρμογή cyta 4u.

Αξίζει τον κόπο;

 

το Cyta 4u ειναι μεγάλη μαγκιά , ειναι ΣΥΝ τωρα που το δίνουν Δωρεάν

δεν ξερω τι αλλο εχεις βεβαια στη wind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πρόσφατα έβαλα σταθερή σύνδεση cyta. Κατέβασα και την εφαρμογή cyta4U για να μπορώ να ελέγχω το πόσα λεπτά ομιλίας μου υπολείπονται προς σταθερά και κινητά εντός ελλάδας...βάζω το ημεηλ και τον κωδικό αλλά μου λέει "Σφάλμα, είσαι ανενεργός χρήστης"

 

Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται; Επίσης καλώ και το 80006090 για να μπορέσω να ενημερωθώ για το υπόλοιπο των λεπτών μου αλλά δεν λειτουργεί! Δηλαδή δεν κάνει κλήση...έχει κάποιος ιδέα τι παίζει;

 

ΥΓ Για το cyta4U βρήκα τι παίζει... θέλει 1Ε μηνιαίως για ενεργοποίηση.

Όμως ούτε στο mycyta.gr που συνδέομαι βλέπω τα υπόλοιπα...

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα σταθερή σύνδεση cyta. Κατέβασα και την εφαρμογή cyta4U για να μπορώ να ελέγχω το πόσα λεπτά ομιλίας μου υπολείπονται προς σταθερά και κινητά εντός ελλάδας...βάζω το ημεηλ και τον κωδικό αλλά μου λέει "Σφάλμα, είσαι ανενεργός χρήστης"

 

Γνωρίζει κάποιος πως διορθώνεται; Επίσης καλώ και το 80006090 για να μπορέσω να ενημερωθώ για το υπόλοιπο των λεπτών μου αλλά δεν λειτουργεί! Δηλαδή δεν κάνει κλήση...έχει κάποιος ιδέα τι παίζει;

 

ΥΓ Για το cyta4U βρήκα τι παίζει... θέλει 1Ε μηνιαίως για ενεργοποίηση.

Όμως ούτε στο mycyta.gr που συνδέομαι βλέπω τα υπόλοιπα...

 

Το cyta4u δεν έχει σχέση με το να βλέπεις το υπόλοιπο, βασικά δεν νομίζω να γίνεται στο σταθερό

Link to comment
Share on other sites

Το cyta4u δεν έχει σχέση με το να βλέπεις το υπόλοιπο, βασικά δεν νομίζω να γίνεται στο σταθερό

Έχεις κάτι να προτείνεις; :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...