Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω απο 25/11 ακομη southall. Ελπιζω μεχρι Παρασκευη να κουνηθει λιγακι... γιατι αρχισε και κουραζει...

 

Στην ίδια βάρκα πλέουμε! :p Όλα μαζί θα ξεκολλήσουν τα 25άρια λογικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμας που ερχονται αυτη τη εβδομαδα, ηταν παραγγελια απο τις 11/11/2017. Οποτε λογικα θα παραλαβετε 15 μερες μετα απο αυτη την παραδοση.

 

Αυτό είναι και το λογικό πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχεις να χασεις κατι δοκιμασε...Εγω καλου κακου τα εκανα ετσι οπως ελεγαν στις οδηγιες..απλα μετα την β10 εβαλα τη β9 που ειναι και η τελευταία ενημερωση ως τωρα.

 

Κανένα link ρε παιδιά, μην κάνω κάνα λάθος στο αρχείο...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα link ρε παιδιά, μην κάνω κάνα λάθος στο αρχείο...

B10 Εδω https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

 

και μετα Β9 A2017GV1.2.0B09)N Version http://www.ztedevice.com/support/detail?id=FA568879D9C14D719385E6F8CFB6A514

 

Αφου τα κατεβασεις και τα δυο το Β10 θα το μεταονομασεις σε update, δλδ θα λεγεται update.zip και το Β9 το ιδιο ( απλα το b9 θελει και αποσυμπιεση μια φορα και το εχει ετοιμο σαν update.zip ...στα εξηγω με λεπτομερειες βημα βημα ....το βαζεις στη microsd χυμα μεσα με ονομα εννοειται update.zip και πας στις ενημερωσεις και το βρισκει παντα.....πρωτα την Β10 και μετα την Β9, και μετα αφου τελειωσεις με ολα τα update πας στις ρυθμισεις του κινητου μετα advanced settings μετα Αντ. ασφ. και επαναφορα και μετα επ/φορα εργοστ/κων δεδ. και μετα επιλεγεις και τικαρεις διαγ.μνημης τηλεφωνου και πατας επαναφορα τηλεφωνου. Και μετα ολα κομπλε

Edited by craftakias
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια βάρκα πλέουμε! :p Όλα μαζί θα ξεκολλήσουν τα 25άρια λογικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό είναι και το λογικό πιστεύω...

 

Αν αργήσουν πάνω από τις 45 ημέρες δίνουν 10% επιστροφή για κάθε επιπλέον ημέρα. Είναι σίγουρο ήδη μου επέστρεψαν ένα 20€ για μια παραγγελία που έκανε 90 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

B10 Εδω https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

 

και μετα Β9 A2017GV1.2.0B09)N Version http://www.ztedevice.com/support/detail?id=FA568879D9C14D719385E6F8CFB6A514

 

Αφου τα κατεβασεις και τα δυο το Β10 θα το μεταονομασεις σε update, δλδ θα λεγεται update.zip και το Β9 το ιδιο ( απλα το b9 θελει και αποσυμπιεση μια φορα και το εχει ετοιμο σαν update.zip ...στα εξηγω με λεπτομερειες βημα βημα ....το βαζεις στη microsd χυμα μεσα με ονομα εννοειται update.zip και πας στις ενημερωσεις και το βρισκει παντα.....πρωτα την Β10 και μετα την Β9, και μετα αφου τελειωσεις με ολα τα update πας στις ρυθμισεις του κινητου μετα advanced settings μετα Αντ. ασφ. και επαναφορα και μετα επ/φορα εργοστ/κων δεδ. και μετα επιλεγεις και τικαρεις διαγ.μνημης τηλεφωνου και πατας επαναφορα τηλεφωνου. Και μετα ολα κομπλε

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αργήσουν πάνω από τις 45 ημέρες δίνουν 10% επιστροφή για κάθε επιπλέον ημέρα. Είναι σίγουρο ήδη μου επέστρεψαν ένα 20€ για μια παραγγελία που έκανε 90 ημέρες.

 

Έκανες κάποια ενέργεια για την επιστροφή;

Link to comment
Share on other sites

Nov 21, 2017 08:24:46 AM εγινε η παραγγελεια και μαντεψτε ειναι ακομα στο soutball 2017-12-02 20:00

Southall, Your parcel is on its way την παρασκευη κλεινουμε 45 μερες τι ενεργειες κανω για επιστροφη χρηματων ; απο μονοι τους τα επιστρεφουν;

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Nov 21, 2017 08:24:46 AM εγινε η παραγγελεια και μαντεψτε ειναι ακομα στο soutball 2017-12-02 20:00

Southall, Your parcel is on its way την παρασκευη κλεινουμε 45 μερες τι ενεργειες κανω για επιστροφη χρηματων ; απο μονοι τους τα επιστρεφουν;

 

Για κάθε εβδομάδα πέρα των 45 ημερών θα υπάρχει 10% επιστροφή επί του ποσού της αγοράς απλά ανοίγεται ticket και ζητάτε τα χρήματα λόγω καθυστέρησης πέρα του φυσιολογικού. Εμένα μου έκαναν επιστροφή για NL Post Registered.

Link to comment
Share on other sites

B10 Εδω https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

 

και μετα Β9 A2017GV1.2.0B09)N Version http://www.ztedevice.com/support/detail?id=FA568879D9C14D719385E6F8CFB6A514

 

Αφου τα κατεβασεις και τα δυο το Β10 θα το μεταονομασεις σε update, δλδ θα λεγεται update.zip και το Β9 το ιδιο ( απλα το b9 θελει και αποσυμπιεση μια φορα και το εχει ετοιμο σαν update.zip ...στα εξηγω με λεπτομερειες βημα βημα ....το βαζεις στη microsd χυμα μεσα με ονομα εννοειται update.zip και πας στις ενημερωσεις και το βρισκει παντα.....πρωτα την Β10 και μετα την Β9, και μετα αφου τελειωσεις με ολα τα update πας στις ρυθμισεις του κινητου μετα advanced settings μετα Αντ. ασφ. και επαναφορα και μετα επ/φορα εργοστ/κων δεδ. και μετα επιλεγεις και τικαρεις διαγ.μνημης τηλεφωνου και πατας επαναφορα τηλεφωνου. Και μετα ολα κομπλε

την b10 την εβαλα κανονικα ,την b9 την κατεβαζω και την μετανομαζω σε update.zip και δεν κανει update
Link to comment
Share on other sites

την b10 την εβαλα κανονικα ,την b9 την κατεβαζω και την μετανομαζω σε update.zip και δεν κανει update

 

 

Το Β9 το αρχειο (20171208174100013.zip) οταν το κατεβασεις απο το site καντο αποσυμπιεση και μεσα εχει ετοιμο το πραγματικο update.zip χωρις να κανεις καμια μεταονομασια. Αυτο θα βαλεις μεσα.....Να φανταστω το κατεβασες και απλα το μεταονομασες σε update.zip...Απλα εχουν βαλει το update.zip σε αλλο zip γι αυτο και αποτυγχανει!!!

Link to comment
Share on other sites

B10 Εδω https://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100

 

και μετα Β9 A2017GV1.2.0B09)N Version http://www.ztedevice.com/support/detail?id=FA568879D9C14D719385E6F8CFB6A514

 

Αφου τα κατεβασεις και τα δυο το Β10 θα το μεταονομασεις σε update, δλδ θα λεγεται update.zip και το Β9 το ιδιο ( απλα το b9 θελει και αποσυμπιεση μια φορα και το εχει ετοιμο σαν update.zip ...στα εξηγω με λεπτομερειες βημα βημα ....το βαζεις στη microsd χυμα μεσα με ονομα εννοειται update.zip και πας στις ενημερωσεις και το βρισκει παντα.....πρωτα την Β10 και μετα την Β9, και μετα αφου τελειωσεις με ολα τα update πας στις ρυθμισεις του κινητου μετα advanced settings μετα Αντ. ασφ. και επαναφορα και μετα επ/φορα εργοστ/κων δεδ. και μετα επιλεγεις και τικαρεις διαγ.μνημης τηλεφωνου και πατας επαναφορα τηλεφωνου. Και μετα ολα κομπλε

 

Σε ευχαριστούμε για τις οδηγίες και όλα πήγαν καλά.

Μια ερώτηση από περιέργεια κυρίως: αφού έρχεται με την Β11, γιατί γυρνάμε πίσω στη Β10?

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Το Β9 το αρχειο (20171208174100013.zip) οταν το κατεβασεις απο το site καντο αποσυμπιεση και μεσα εχει ετοιμο το πραγματικο update.zip χωρις να κανεις καμια μεταονομασια. Αυτο θα βαλεις μεσα.....Να φανταστω το κατεβασες και απλα το μεταονομασες σε update.zip...Απλα εχουν βαλει το update.zip σε αλλο zip γι αυτο και αποτυγχανει!!!
μολις το εβαλα σε καρτα το βρηκε ,ολα καλα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για τις οδηγίες και όλα πήγαν καλά.

Μια ερώτηση από περιέργεια κυρίως: αφού έρχεται με την Β11, γιατί γυρνάμε πίσω στη Β10?

Γιατι και καλα σε καποιους εχει ενα ποσοστο αποτυχιας απο android 6 σε android 7 nougat και η μονη ρομ που δεν εχει βγαλει σφαλματα σε αναβαθμιση ειναι η Β10.

Link to comment
Share on other sites

Αν αργήσουν πάνω από τις 45 ημέρες δίνουν 10% επιστροφή για κάθε επιπλέον ημέρα. Είναι σίγουρο ήδη μου επέστρεψαν ένα 20€ για μια παραγγελία που έκανε 90 ημέρες.

Απο ημερα αποστολης και οχι απο ημερα παραγγελιας.

 

Ειχα παραγγειλει απο 26/Οκτ και σημερα εφτασε στο νησι...

Γιατι υπολογιζουν σαν Shipping date Nov 17, 2017...και αναφερουν στο σχετικο ticket διαμαρτυριας που ανοιξα, πως το Delivery deadline ειναι Jan 16, 2018, δηλαδη 2μηνο.

Κανουν και χιουμορ:

"Santa Claus has also informed us that he too is overwhelmed this time of year and might be delivering some presents a little late. "

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση θα ειναι νομιμη η θα χασουμε την εγγυηση? ειμαι ασχετος!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηρα εχθες και εφαγα φρικη που δεν ειχε nougat,πηρα στην procordia και ειπαν δεν υπαρχει αναβαθμιση για την ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση θα ειναι νομιμη η θα χασουμε την εγγυηση? ειμαι ασχετος!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηρα εχθες και εφαγα φρικη που δεν ειχε nougat,πηρα στην procordia και ειπαν δεν υπαρχει αναβαθμιση για την ελλαδα.

 

Νομίζω ότι είχε λεχθεί ότι θα ερχόταν με marsmallow.

Και γιατί δεν κάνεις χειροκίνητα την αναβάθμιση?

Η εγγύηση δεν έχει σχέσει με την αναβάθμιση (μεταξύ μας.... αμφιβάλω για την όποια εγγύηση στη χώρα μας αν, και ακόμα δεν έχω κάνει registration τη συσκευή).

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω χτες.

Που καλο και πολυ γρηγορο. Αυτο που μου τη σπαει ειναι οτι ειναι πολυ ευαισθητο το touch, σε σημειο να βγαζει δυο φορες το ιδιο γραμμα, και το οτι δεν βγαζει εικονα δίπλα στην καθε επαφη, στην εφαρμογη επαφες. Εγατεστησα την Β08, και τωρα κατεβαζω την 09.

Στα αρνητικα και το οτι δεν εχει εγκατεστημενο ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Double tap για άνοιγμα οθόνης υποστηρίζει? υπάρχει κάποια ρύθμιση

 

Ρυθμίσεις, χειρονομία και κίνηση. Έχει επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Καλορίζικο στα παιδιά που μόλις παρέλαβαν, υπομονή στους υπόλοιπους και αναμονή σε όλους μας για το Oreo!

Μετά από 10 μέρες χρήσης με nougat b09 μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα είναι άκρως ικανοποιητικό.

2 ζητήματα μόνο παρατήρησα:

Με nova launcher δεν λειτουργεί η κλήση από την εφαρμογή του τηλεφώνου! Πρέπει να μπω στις επαφές για να καλέσω! Με το mi favor και τον launcher 3 δεν συμβαίνει αυτό.

Επίσης στα SMS μερικές φορές κολλάει και δεν στέλνει το μήνυμα σε κάποιους συγκεκριμένους παραλήπτες, χωρίς να έχω μπορέσει ακόμα να εντοπίσω που οφείλεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Καλορίζικο στα παιδιά που μόλις παρέλαβαν, υπομονή στους υπόλοιπους και αναμονή σε όλους μας για το Oreo!

Μετά από 10 μέρες χρήσης με nougat b09 μπορώ να πω ότι το αποτέλεσμα είναι άκρως ικανοποιητικό.

2 ζητήματα μόνο παρατήρησα:

Με nova launcher δεν λειτουργεί η κλήση από την εφαρμογή του τηλεφώνου! Πρέπει να μπω στις επαφές για να καλέσω! Με το mi favor και τον launcher 3 δεν συμβαίνει αυτό.

Επίσης στα SMS μερικές φορές κολλάει και δεν στέλνει το μήνυμα σε κάποιους συγκεκριμένους παραλήπτες, χωρίς να έχω μπορέσει ακόμα να εντοπίσω που οφείλεται αυτό.

 

Δεν έχω περάσει ακόμα τη B09, έχω τη B11 και ο nova παίζει κανονικά. Δεν έχω βρει κατι να μη δουλεύει.Μήπως να μείνω στη B11; Τι κερδίζουμε με την 9;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...